Satisfied... יוני 2021 – סיכום חודשי 👊❤️🌵☀️🌈😱🍗🏆💾👻

אני לא חושבת ששנאת ישראל היא הגורם. אני חושבת שהגורם זה "אני בצד של החלשים כי זה מה שגורם לי להרגיש טוב יותר", זה לעשות לעצמך בחירה קלה ונעימה, ששנאת ישראל זו התוצאה שלה.
הבסיס לשנאה הוא באמת רדידות עלובה, ועדיין זאת שנאה.
לאנטישמיות מאז ומתמיד היו מסכות: נצרות, מדע, כלכלה, חירות...
אין הבדל מהותי בין "אני שונא יהודים. שימותו" לבין "אני אוהב יהודים כשהם חסרי ישע. כאלה חמודים".
מספיק לראות כמה מה"ביקורות" כוללות תזכורות נוסטלגיות לימים של רדיפת יהודים.

Lhuna3

Well-known member
הבסיס לשנאה הוא באמת רדידות עלובה, ועדיין זאת שנאה.
לאנטישמיות מאז ומתמיד היו מסכות: נצרות, מדע, כלכלה, חירות...
אין הבדל מהותי בין "אני שונא יהודים. שימותו" לבין "אני אוהב יהודים כשהם חסרי ישע. כאלה חמודים".
מספיק לראות כמה מה"ביקורות" כוללות תזכורות נוסטלגיות לימים של רדיפת יהודים.
אני לא חושבת שיש קשר לאנטישמיות או לשנאת יהודים. אני מסכימה כאמור שיש שנאה (כלפי ישראל) שנובעת מהרדידות. זה עדיין שונה בעיני.

אני לא חושבת שיש קשר לאנטישמיות או לשנאת יהודים. אני מסכימה כאמור שיש שנאה (כלפי ישראל) שנובעת מהרדידות. זה עדיין שונה בעיני.
אנחנו לא אנטישמיים, אנחנו אוהבים את ישו/מוחמד ושונאים רק את הכופרים.
אנחנו לא אנטישמיים, אנחנו אוהבים אנשים חרוצים ושונאים בנקאים חמדנים.
אנחנו לא אנטישמיים, אנחנו דואגים לגזע שלנו ולשאר אין זכות קיום.
אנחנו לא אנטישמיים, אנחנו דואגים למדוכאים ולמדינת היהודים אין זכות קיום.
מניעים שונים ועדיין בין כולם יש קשר.

טוני החתול

Well-known member
מנהל

|לבירוק|שם
:לב ארי
|לבירוק|גיל:43
|לבירוק|כמה פעמים אתם מסוגלים לקפוץ על רגל אחת:11, בדקתי
טוב, לפחות בדקת
|לבכחול|סדרות החודש:CRITICAL ROLE הקמפיין השני מסתיים...אני כולי ריגושים
הפתעת אותי
|לבכחול|סרטי החודש:מכסחי השדים
ראית את השרטים הישנים לקראת החדש שהולך לצאת?
*אני יודע שאמרתי שהוא אמור לצאת החודש, אבל זה בגלל שאתר סרט שיקר לי. עכשיו הם כותבים שהוא יצא רק בנובמבר...
|לבכחול|שירי החודש: YOURE SONG
אתה מתכוון לשיר של אלטון ג'ון? הוא מעולה
אבל אז כתבת לא נכון זה Your Song ולא Youre sone
כפי שרוס מסביר לרייצ'ל:
|לבכחול|למה מצפים בחודש יוני:לפתיחה מחדש של דיסנילנד פריז,למכסחי השדים
טוב אני לא יודע לגבי דיסנילנד פריז (זה לא נקרא יורודיסני?),
אבל כמו שאמרתי מכסחי השדים החדש רק בנובמבר
|גאווה|הייתם פעם במצעד? אם כן באיזו עיר?תל אביב, ראשון,
אני לא חושב שאתה הראשון שהיה במצעד הגאווה בתל אביב
:p
|גאווה|זוג להט"בי אהוב עליכם בחיים האמיתיים?ניל פטריק האריס ודייויד בורקה (פגשתי אותם, בדיסני וורלד)
על זה אני זוכר שכבר הגבתי בעבר שאנחנו שונאים אותך
(בקטע של מקנאים, לא באמת)
|גאווה|לטובת איזה דמות הייתם מחליפים צד (זה עובד גם אם אתם כבר LGBTQ, אל תהיו כבדים)-פעם חשבתי שקוין סמית,
קווין סמית' הבמאי...
או קווין סמית' השחקן ששיחק את Ares בסדרות זינה והרקולס:

|לבסגול|איזה כישרון חסר תועלת יש לכם?יש לי הרבה מידע על דברים חסרי תועלת, אני יודע המון על סדרות וסרטים
זה לא חסר תועלת. לפחות לא כאן בפורום
|לבסגול|חברת צעצועים יצרה action figure בדמותכם, עם איזה שני אביזרים היא מגיעה?ספר,חרב
חרב! סוף סוף מישהו רציני
|לבסגול|האם יש לכם סדרה\סדרות שאת הסדרה עצמה אתם לא זוכרים\ סתם משעממות, אבל את הפתיחה, לעולם לא תשכחו?אגדת המלך ארתור-החרב שבזה ...משהו בה שינה לי את הפרספקטיבה בחיים, האיים האבודים, השיר...מחזיר אותי לילדות אבל ממש
הולי שיט, השיר של האיים האבודים זה חתיכת סיפור. יש לי זכרון כלשהו של הדבר הזה, אבל קטן מאוד.
מה זה אגדת המלך ארתור? כולמר איזו סדרה זאת?
אני מנסה להבין מחיפוש ביו-טיוב.
האם זה זה?

Lion_Heart

Well-known member
הולי שיט, השיר של האיים האבודים זה חתיכת סיפור. יש לי זכרון כלשהו של הדבר הזה, אבל קטן מאוד.
האם זה זה?
רק רציתי לציין את נעימת הסיום של הענק הירוק, ששבר לי את הלב כל פעם מחדש

Lhuna3

Well-known member
אנחנו לא אנטישמיים, אנחנו אוהבים את ישו/מוחמד ושונאים רק את הכופרים.
אנחנו לא אנטישמיים, אנחנו אוהבים אנשים חרוצים ושונאים בנקאים חמדנים.
אנחנו לא אנטישמיים, אנחנו דואגים לגזע שלנו ולשאר אין זכות קיום.
אנחנו לא אנטישמיים, אנחנו דואגים למדוכאים ולמדינת היהודים אין זכות קיום.
מניעים שונים ועדיין בין כולם יש קשר.
אני לא רואה את זה כמוך. לפעמים נראה שיש דימיון בין דברים, ובכל זאת יש ביניהם שוני מהותי וחשוב בעיני.
אני לא מכירה את ג'ון אוליבר אבל מוכנה להמר על כל כספי שהוא לא שונא יהודים.
אני לא מגינה על הדברים שלו, כאמור אני גם מאוכזבת וכועסת עליהם מאוד, אבל אני לא חושבת שהם נובעים מאנטישמיות (הם כן עלולים מאוד להגביר אנטישמיות בקרב צופים, ולכן הם חסרי אחריות, וחמורים לדעתי.)

[לנסח את זה בצורה של "למדינת היהודים אין זכות קיום", זה לרמוז שהסיבה שלישראל אין זכות קיום זה כי היא מדינה של יהודים. זה להניח את המבוקש. אפשר לטעון טיעון ש"למדינה שמבצעת את המדיניות של ישראל אין זכות קיום" - שזה טיעון דפוק ואני לחלוטין לא מסכימה איתו, אבל הוא יכול לנבוע מדברים שאין להם שום קשר לשנאת יהודים. כמו ה"רדידות" שדיברנו עליה.]

נערך לאחרונה ב:
אני לא מכירה את ג'ון אוליבר אבל מוכנה להמר על כל כספי שהוא לא שונא יהודים.
כמו שכתבתי, אין הבדל מהותי בין שנאת ליהודים לחיבת יהודים נרדפים.
אני בטוחה שאם מדינת ישראל הייתה מושמדת הוא היה אוהב את היהודים הפליטים.
לנסח את זה בצורה של "למדינת היהודים אין זכות קיום", זה לרמוז שהסיבה שלישראל אין זכות קיום זה כי היא מדינה של יהודים. זה להניח את המבוקש. אפשר לטעון טיעון ש"למדינה שמבצעת את המדיניות של ישראל אין זכות קיום" - שזה טיעון דפוק ואני לחלוטין לא מסכימה איתו, אבל הוא יכול לנבוע מדברים שאין להם שום קשר לשנאת יהודים. כמו ה"רדידות" שדיברנו עליה.
לא כי היא מדינה של יהודים, אלא כי היא מדינה של יהודים עם צבא חזק. מצב בלתי מתקבל על הדעת בעיני רבים.
העולם המערבי חיבב את ישראל הענייה, החלשה והמותקפת שבקושי שרדה את מלחמת העצמאות.
ממה נובע הכעס כלפי "המדיניות של ישראל"? מהדמוניזציה לחיילי צה"ל, ליהודים עם עוצמה.

שמתם לב כמה מהמיתממים שהם "מבקרים את המדיניות" לא מוכנים לאיית "Israel" ומעוותים את השם?
זה השם של המדינה עצמה, לא של "מדיניות הממשלה". בשמות של דיקטטורות אין להם בעיה לנקוב.

Lion_Heart

Well-known member
טוב, לפחות בדקת

הפתעת אותי

ראית את השרטים הישנים לקראת החדש שהולך לצאת?
*אני יודע שאמרתי שהוא אמור לצאת החודש, אבל זה בגלל שאתר סרט שיקר לי. עכשיו הם כותבים שהוא יצא רק בנובמבר...

אתה מתכוון לשיר של אלטון ג'ון? הוא מעולה
אבל אז כתבת לא נכון זה Your Song ולא Youre sone
כפי שרוס מסביר לרייצ'ל:

טוב אני לא יודע לגבי דיסנילנד פריז (זה לא נקרא יורודיסני?),
אבל כמו שאמרתי מכסחי השדים החדש רק בנובמבר

אני לא חושב שאתה הראשון שהיה במצעד הגאווה בתל אביב
:p

(בקטע של מקנאים, לא באמת)

קווין סמית' הבמאי...
או קווין סמית' השחקן ששיחק את Ares בסדרות זינה והרקולס:

זה לא חסר תועלת. לפחות לא כאן בפורום

חרב! סוף סוף מישהו רציני

האם זה זה?
הפתעת אותי- קודם כל נחמד לדעת שזה אפשרי |מרובע|

שיהיה יורודיסני, אני כל כך רוצה להזמין כרטיסים, אבל צריך סבלנות

אני לא חושב שאתה הראשון שהיה במצעד הגאווה בתל אביב- מתי כתבתי את זה?

(בקטע של מקנאים, לא באמת)- הזכרתי שהיתה ארוחת בוקר?

ראית את השרטים הישנים לקראת החדש שהולך לצאת?, אני רואה אותם , בערך 3-4 פעמים בחודש , והסרט החדש , גם מרגש וגם דיי מענין , כי ראיתי בנטפליקס movies that made us פרק על איך הסרטים נעשו ו...משהו בין זה לטריילור מענין מאוד

קוין סמית הבמאי

אני משחק דרקונים ומבוכים|מרובע| , ברור שחרב, יש לי כמה חרבות צעצוע בבית, אחת מדיסני וורלד (והתכניות זה לבנות ולקנות LIGHTSABER בפעם הבאה שאהיה בדיסני וורלד פלוס חרב מ פאנדורה...כי בא לי)

קודם כל

אני חייב להסביר שאת ההשפעה של הפתיחה הזאת עלי אני לא ממש יכול להסביר, זה פשוט...יש משהו בחרב הזאת שמהלך עלי קסם (GET IT? כי זאת אקסקליבר...) , אגב, יש סדרה אחרת , מאורחת יותר, שהשתמשה בצורה של הפתיחה הזאת,אבל לא ממש , סדרה על ...אנגליה אפוקליפטית...אבל זה כל מה שאני זוכר עליה , בערך

Lhuna3

Well-known member
כמו שכתבתי, אין הבדל מהותי בין שנאת ליהודים לחיבת יהודים נרדפים.
אני בטוחה שאם מדינת ישראל הייתה מושמדת הוא היה אוהב את היהודים הפליטים.

לא כי היא מדינה של יהודים, אלא כי היא מדינה של יהודים עם צבא חזק. מצב בלתי מתקבל על הדעת בעיני רבים.
העולם המערבי חיבב את ישראל הענייה, החלשה והמותקפת שבקושי שרדה את מלחמת העצמאות.
ממה נובע הכעס כלפי "המדיניות של ישראל"? מהדמוניזציה לחיילי צה"ל, ליהודים עם עוצמה.

שמתם לב כמה מהמיתממים שהם "מבקרים את המדיניות" לא מוכנים לאיית "Israel" ומעוותים את השם?
זה השם של המדינה עצמה, לא של "מדיניות הממשלה". בשמות של דיקטטורות אין להם בעיה לנקוב.
אני מנסה להבין (בכנות, לא בשביל ויכוח) מאיפה מגיעה ההנחה או המסקנה, שליהדות יש חלק בעניין.
שהבעיה היא "מדינה של יהודים עם צבא חזק", ולא פשוט "מדינה עם צבא חזק" (שנלחמת מול עם מסכן וחלש, ולכן, מהסיבות הרדודות שהזכרנו, מצטיירת בתור הרשע בסיפור).
כלומר אני לא מטילה ספק שיש בעולם אנטישמיות, כן? אין שאלה בכלל שיש אנשים שיש להם בעיה עם עוצמה של יהודים.
אני כן מטילה ספק, ולכן באמת מחפשת מהו הדבר שאותך כל כך משכנע, שספציפית ג'ון אוליבר (ורבים מסוגו) הוא אחד מהאנשים האלו.
בעיני הנאום שלו נגד ישראל יכול לנבוע לחלוטין מתמיכה אוטומאטית בחלשים, בלי קשר לדת/גזע/העם של החזקים, ולכן אין לי צורך בהסבר נוסף (שאם הוא לא נכון, זה לדעתי רק פוגע בנו להתעקש עליו).
כי אני חושבת שלרבים בעולם עם השקפת עולם כללית דומה לשלו, אולי אפילו לי עצמי, יש נטיה אוטומאטית (ובעייתית) להיות בעד החלשים בסכסוכים שאיננו מכירים ומבינים מקרוב.

אני כן מטילה ספק, ולכן באמת מחפשת מהו הדבר שאותך כל כך משכנע, שספציפית ג'ון אוליבר (ורבים מסוגו) הוא אחד מהאנשים האלו.
בעיני הנאום שלו נגד ישראל יכול לנבוע לחלוטין מתמיכה אוטומאטית בחלשים, בלי קשר לדת/גזע/העם של החזקים, ולכן אין לי צורך בהסבר נוסף (שאם הוא לא נכון, זה לדעתי רק פוגע בנו להתעקש עליו).
כי אני חושבת שלרבים בעולם עם השקפת עולם כללית דומה לשלו, אולי אפילו לי עצמי, יש נטיה אוטומאטית (ובעייתית) להיות בעד החלשים בסכסוכים שאיננו מכירים ומבינים מקרוב.
כי אפשר להיות בעד הפלסטינים ובעד ישראל.
מי שבוחר להאשים את ישראל בפשעי אויביה, מחפה על מעשי טרור.

ג'ון אוליבר משווה מספר הרוגים בכל צד, ומתעלם ממספר הטילים.
הוא משווה תוצאות בפועל ומתעלם מהמטרות.
הוא יודע שפעילים באזור ארגוני טרור ממומנים היטב, תוקפניים וכוחניים.
הוא לא בוחר לתמוך בקורבנות שלהם.
הוא בוחר להכפיש את צה"ל ולהוקיע את מדינת היהודים.

Lhuna3

Well-known member
כי אפשר להיות בעד הפלסטינים ובעד ישראל.
מי שבוחר להאשים את ישראל בפשעי אויביה, מחפה על מעשי טרור.

ג'ון אוליבר משווה מספר הרוגים בכל צד, ומתעלם ממספר הטילים.
הוא משווה תוצאות בפועל ומתעלם מהמטרות.
הוא יודע שפעילים באזור ארגוני טרור ממומנים היטב, תוקפניים וכוחניים.
הוא לא בוחר לתמוך בקורבנות שלהם.
הוא בוחר להכפיש את צה"ל ולהוקיע את מדינת היהודים.
אני מסכימה עם מה שכתבת פה. אני רק לא רואה איך זה מוכיח שהיהדות רלוונטית קשורה לעניין (אצלו).

אני מסכימה עם מה שכתבת פה. אני רק לא רואה איך זה מוכיח שהיהדות רלוונטית קשורה לעניין (אצלו).
לא היהדות, היהודים כקבוצה אתנית.
ארגוני הטרור חמושים, נתמכים על ידי מדינות עשירות, מדכאים וקוראים לרצח עם.
אפילו לפי הגישה הרדודה, קל לסמן את הצד האשם בלי לאתגר את תפיסת העולם.
אם הוא ודומיו תומכים בקיומה של מדינת ישראל ובזכותה להגן על אזרחיה, למה להציג את ההגנה מפני אויב רצחני כפשע?

Lhuna3

Well-known member
לא היהדות, היהודים כקבוצה אתנית.
ארגוני הטרור חמושים, נתמכים על ידי מדינות עשירות, מדכאים וקוראים לרצח עם.
אפילו לפי הגישה הרדודה, קל לסמן את הצד האשם בלי לאתגר את תפיסת העולם.
אם הוא ודומיו תומכים בקיומה של מדינת ישראל ובזכותה להגן על אזרחיה, למה להציג את ההגנה מפני אויב רצחני כפשע?
כי הגישה הרדודה מסתכלת על תוצאות, ובעיקר על איך שהמציאות נראיית, ולא על הצהרות וכוונות.
במבחן התוצאה רואים תמונות מעזה של בניינים הרוסים ומהריסותיהם יוצאים אזרחים וילדים, ותמונות מישראל של כיפת ברזל מיירטת רקטות בהצלחה.

במבחן התוצאה רואים תמונות מעזה של בניינים הרוסים ומהריסותיהם יוצאים אזרחים וילדים, ותמונות מישראל של כיפת ברזל מיירטת רקטות בהצלחה.
ולכן הפלסטינים מסכנים וישראל חזקה, הופ! ברור מי מדוכא ומי מדכא.
אם זה רק היה מסתכם בכך, זאת הייתה רדידות וזהו.
אבל יש עוד קצת מידע.
יש בסיפור עוד ישויות חזקות שקל (ונכון) להאשים.
גם אם פוסלים כל מקור פרו ישראלי ומאמינים רק לדוברות ארגוני הטרור, עדיין צריך שנאת ישראל כדי להתעלם מסתירות.

רק שתי התמונות שציינת כבר מדליקות נורות:
1. ישראל משמידה בניינים. ישראל מנסה להשמיד את עזה! היא הרי חזקה וביכולתה למחוק את עזה! :unsure:
2. ישראל מיירטת טילים. טילים נורו על ערי ישראל. ישראל תוקפנית ומטילה טרור! :unsure:
3. התמונות מוכרות, היינו בסרט הזה. בכל פעם ישראל מגיבה בהגזמה! לכן צריך מבצע חדש כל שנתיים! :unsure:

יש דבר אחד שמשותף להתעלמות מכל הסתירות:
דה-לגיטמציה לזכותה של ישראל להגן על עצמה / להתקיים.

נערך לאחרונה ב:

Lhuna3

Well-known member
אבל יש עוד קצת מידע.
גם אם פוסלים כל מקור פרו ישראלי ומאמינים רק לדוברות ארגוני הטרור, עדיין צריך שנאת ישראל כדי להתעלם מסתירות.

1. ישראל משמידה בניינים. ישראל מנסה להשמיד את עזה! היא הרי חזקה וביכולתה למחוק את עזה! :unsure:
2. ישראל מיירטת טילים. טילים נורו על ערי ישראל. ישראל תוקפנית ומטילה טרור! :unsure:
3. התמונות מוכרות, היינו בסרט הזה. בכל פעם ישראל מגיבה בהגזמה! לכן צריך מבצע חדש כל שנתיים! :unsure:
אז זהו שכל אלו הם צעדים נוספים שצריך לעשות מעבר לתמונה הפשוטה המצטיירת, ואני לא אטען שהם מורכבים במיוחד, אבל הם עושים את החיים (ואת תפיסת המוסר של עצמך) יותר מסובכים ופחות נוחים למי שהמטרה שלו היא פשוט להרגיש טוב ונעים עם עצמו בתור תומך בחלשים ומסכנים, מה שתמיד מרגיש יותר כמו "הצד הנכון".

גם אם אני עושה צעד לקראת הראיה שלך, ומקבלת שצריך נקודת מוצא של שנאה כלפינו בשביל לבחור להתעלם מדברים, אני לא חושבת שמדובר בשנאת יהודים.
יותר סביר בעיני שזו שנאה כלפי מדינת ישראל - ושוב - זה דבר שונה.
אני יכולה לדמיין למשל שבמעגלים של ג'ון אוליבר והמערכת שלו יש כמה מוסלמים או אפילו פלסטינים, שהציגו בפניו מספיק תעמולה ותמונות של חיילי צה"ל מול ילדים ודברים בסגנון זה, שגרמו לו להיות משוכנע שאין פה שני צדדים אלא צד אחד חסר מוסר לחלוטין ומהצד השני קורבנות, שלצד השני יש את כל הצידוקים, ואולי לפתח שנאה כלפי מדינת ישראל. לא אנטישמיות.

שגרמו לו להיות משוכנע שאין פה שני צדדים אלא צד אחד חסר מוסר לחלוטין
והצד הזה הוא לא מפלגה, לא קבוצה אידאולוגית, אלא לאום. זאת דמוניזציה של עם.
כשהעם הזה הוא העם היהודי זאת נקראת "אנטישמיות". לא נעים להכיר.

dilia snake

Well-known member
אבל יש עוד קצת מידע.

יש דבר אחד שמשותף להתעלמות מכל הסתירות:
דה-לגיטמציה לזכותה של ישראל להגן על עצמה / להתקיים.
לדעתי אם תשימי כמעט כול שתי מדינות במקום ישראל והפלסטינים העולם עדיין יתמוך בצד החלש, הם לא שוללים את הזכות שלנו להגן על עצמינו כי אנחנו יהודים אלא כי הם רואים את המצב בשחור לבן ללא שום קונטקסט. את אף אחד לא מעניין מה קרה ב47' או ב-67' או ב-73' כול מה שהם רואים זה מדינה עם צבא חזק נטפלת למישהו שהוא חלש ממנה בהרבה.

בואו נניח לרגע את השאלה מהי שנאת ישראל כמניע ונבדוק מהי רדידות כמניע.
תמונות של מלחמה, הרוגים, פצועים, צריך נבל להאשים.
הגישה הרדודה היא להאשים את החזק. עד כאן נכון לכל סכסוך.
רק שאצלנו יש נבלים להאשים. ועדיין ישראל מואשמת.

אפשר לפטור את המניע כרדידות עבור אנשים שלמדו על המצב משערי עיתונים.
אנחנו מדברות כאן על ג'ון אוליבר ועל ליברלים-לכאורה שקוראים ומשתפים הרבה כתבות ושמועות.
הם בוחרים אקטיבית שוב ושוב להעביר אחריות ואשמה מארגוני טרור אל מדינת היהודים.
הם בוחרים להציג חיילים שמגינים על מדינת היהודים כפושעי מלחמה שטניים.
זאת אנטישמיות מודרנית. אין לזה דוגמה מקבילה עם שום סכסוך/מאבק אחר.

Lhuna3

Well-known member
והצד הזה הוא לא מפלגה, לא קבוצה אידאולוגית, אלא לאום. זאת דמוניזציה של עם.
כשהעם הזה הוא העם היהודי זאת נקראת "אנטישמיות". לא נעים להכיר.
העם היהודי ומדינת ישראל זה לא שתי ישויות חופפות.
את חושבת שג'ון אוליבר שונא יהודים אמריקאים ובריטים?

בואו נניח לרגע את השאלה מהי שנאת ישראל כמניע ונבדוק מהי רדידות כמניע.
אני חושבת אבל שזו בדיוק נקודת המחלוקת העיקרית בינינו: מה משניהם הוא המניע ומה התוצאה.
הגישה הרדודה היא להאשים את החזק. עד כאן נכון לכל סכסוך.
רק שאצלנו יש נבלים להאשים. ועדיין ישראל מואשמת.
כי ישראל היא החזק by far.

למעלה