Rav-Kav Machine

מצב
הנושא נעול.

עדין ר

New member
ומה יקרה

מספיק לקרוא את התלונות של הגולשים המזדמנים
בפורום על מנת לדעת איזה תקלות עלולות להיות בכרטיס הרב-קו, איזה תקלות אפשר לספוג ולבלוע ואיזה לא.

האפשרות שאולי אתקע באיזה מקום רק בגלל תקלה בכרטיס הרב-קו, היא מסוג התקלות שאני לא מוכן לחוות בשום פנים ואופן.

ובהחלט אפשר להחזיר את הגלגל לאחור ולהחזיר את כל קווי האוטובוס בכל הארץ לקואופרטיב אגד ולהחזיר לשימוש את כרטיסי הנסיעה המעולים והמשובחים מנייר.

ולגבי טענתך: "...ברוב המקרים ניתן לקבל את הכסף חזרה מאוחר יותר..."

טענה זו איננה נכונה מכיוון שעל מנת לקבל את הכסף בחזרה יש להגיע במיוחד אל עמדות השירות ולשלם עבור הנסיעות אליהם וחזרה סכום הגבוה בדרך כלל מהסכום שניתן להזדכות בו. ועוד לא אמרתי מילה אחת על הזמן המבוזבז בלהגיע במיוחד אל עמדות השירות.
ומה יקרה
אם תהיה תקלה במכונת הכרטוס ברכבת, והיא תחייב אותך מבלי להנפיק כרטיס? הרי גם אז לא תוכל להוכיח שלא הונפק לך כרטיס.

אלא מה - שההסתברות לתקלה טכנית אמורה להיות קטנה מספיק על מנת שתוחלת הסכום שילך לאיבוד תהיה זניחה. ומנסיוני האישי (וגם של רבים אחרים, אני מניח) זה אכן המצב.

בנוסף, אין קשר בין כרטיסי נייר לבין החזרת כל קווי האוטובוס לקואופרטיב אגד, שזה רעיון גרוע בפני עצמו. ועצם העובדה שאתה מציע אותו, מעלה חשד לגבי האינטרסים שלך.

האינטרס שלו להחזיר את כל הקווים לאגד קשור

ומה יקרה
אם תהיה תקלה במכונת הכרטוס ברכבת, והיא תחייב אותך מבלי להנפיק כרטיס? הרי גם אז לא תוכל להוכיח שלא הונפק לך כרטיס.

אלא מה - שההסתברות לתקלה טכנית אמורה להיות קטנה מספיק על מנת שתוחלת הסכום שילך לאיבוד תהיה זניחה. ומנסיוני האישי (וגם של רבים אחרים, אני מניח) זה אכן המצב.

בנוסף, אין קשר בין כרטיסי נייר לבין החזרת כל קווי האוטובוס לקואופרטיב אגד, שזה רעיון גרוע בפני עצמו. ועצם העובדה שאתה מציע אותו, מעלה חשד לגבי האינטרסים שלך.
לשנאת המזומן שלו. באגד ניתן בקופות לרכוש כרטיסי נסיעה בכרטיס אשראי.
לכן הוא אוהב את אגד, את הרכבת ואת הכרמלית ושונא את כל השאר.

25306yosef

New member
ושכחת לציין דבר חשוב ביותר:

לשנאת המזומן שלו. באגד ניתן בקופות לרכוש כרטיסי נסיעה בכרטיס אשראי.
לכן הוא אוהב את אגד, את הרכבת ואת הכרמלית ושונא את כל השאר.
ושכחת לציין דבר חשוב ביותר:
עם כרטיסי הנסיעה המעולים והמשובחים ביותר של קואופרטיב אגד, ניתן לנסוע חופשי חופשי ובחינם ובכל רחבי הארץ וללא כל הגבלה ובכל קווי האוטובוסים וללא יוצא מן הכלל, בהתאם לקוד המחיר של הכרטיס.

וכך אני יכול לרכוש באחת מקופות הכרטיסים של קואופרטיב אגד כמות נכבדה של כרטיסי נסיעה לצורך שימוש עתידי, איתם אוכל לנסוע בכל קווי האוטובוסים בכל הארץ וללא יוצא מן הכלל.

אפשרות חשובה ביותר זו של הקלה על הנוסע, איננה קיימת כיום אצל אף אחד ממפעילי האוטובוסים בארץ !!!

*

והערה חשובה ביותר:

אבקש להשתמש בשם קואופרטיב אגד, ולא בשם אגד, על מנת ליצור הבדלה בין קואופרטיב אגד לבין חברת אגד תעבורה בע"מ שאיננה מכבדת את כרטיסי הנסיעה המעולים והמשובחים מנייר של קואופרטיב אגד.

25306yosef

New member
במקרה של תקלה כפי שתארת ברכבת ישראל

ומה יקרה

במקרה של תקלה כפי שתארת ברכבת ישראל
אמנם אין לי כל אפשרות להוכיח דבר והפסדתי את כל כספי, אבל:

1. יש באפשרותי לרכוש כרטיס נסיעה (חדש / נוסף במקום הכרטיס האבוד...), ובנוסף גם לשלם עליו באמצעות כרטיסי אשראי (!), ובנוסף:

2. יש באפשרותי לרכוש כרטיסי נסיעה לצורך שימוש עתידי (!), וכמובן שגם לשלם עבורם באמצעות כרטיסי אשראי (!)

שתי האפשרויות שתוארו לעייל (רכישת כרטיס בודד באשראי ורכישת כרטיס בודד לשימוש עתידי באשראי) אינן קיימות בחברות האוטובוסים ובוודאי שלא במעמד המפגש עם נהגי האוטובוס.

*

ובהחלט שיש קשר הדוק ביותר בין כרטיסי הנייר לבין החזרת כל קווי האוטובוסים בכל הארץ וללא יוצא מן הכלל לקואופרטיב אגד (כולל כמובן כל הקווים של דן וגם של עפיפי וגם של החברה העירונית באר שבע):

עם כרטיסי הנסיעה המעולים והמשובחים ביותר מנייר של קואופרטיב אגד ניתן לנסוע חופשי חופשי ובחינם וללא כל הגבלה ובכל הארץ ובכל קווי הנסיעה של קואופרטיב אגד וללא יוצא מן הכלל, בהתאם לקוד המחיר של הכרטיס, כלומר,

1. אם נסיעה מקרית שמונה לצפת היא בקוד מחיר מספר X, אז ניתן לנסוע עם אותו הכרטיס בכל מקטע נסיעה אחר בארץ שבו קוד מחיר הנסיעה זהה לקוד X או גבוה ממנו (עקרונית ניתן לנסוע מתל אביב לחדרה עם כרטיס נסיעה מחיפה לאילת שמחירו גבוה הרבה יותר...).

2. בקואופרטיב אגד יש קופות מאוישות לצורך מכירת כרטיסי נסיעה בודדים מנייר לצורך נסיעות חד פעמיות. ובנוסף יש גם אפשרות לשלם עבור כרטיסי הנסיעה המעולים והמשובחים האלה באמצעות כרטיסי אשראי.

האפשרויות שתוארו לעייל אינן קיימות אצל אף אחד ממפעילי האוטובוסים בישראל שאינם קואופרטיב אגד !!!

amit1270

New member

כל הטוען את כרטיס הרב-קו,
שם את כספו על קרן הצבי!

הפיתרון צריך להיות מכונות אוטומטיות (ו/או קופות מאוישות) לצורך מכירת כרטיסי נסיעה כפי שיש ברכבת ישראל ובכרמלית בחיפה. כמו כן, יש גם לאפשר רכישת כרטיסי נסיעה ברשתות השיווק ולהנהיג כירטוס ארצי אחיד* בכל הארץ כפי שהיה בקואופרטיב אגד לפני הרפורמה.

ביאור:

* - כירטוס ארצי אחיד - הכוונה היא לכרטיס נסיעה שיאפשר נסיעה חופשית וללא כל הגבלה בכל קווי האוטובוס בכל הארץ וללא יוצא מן הכלל בהתאם לקוד המחיר, כפי שהיה בקואופרטיב אגד לפני הרפורמה. ולרבות אפשרות נסיעה בקטע שבו יש מחיר נמוך, בכרטיס נסיעה עם מחיר גבוה יותר.

down under

New member
קרוא וכתוב אתה, מן הסתם יודע, גם לגגל אני

בקיצור - אין לך מושג
קרוא וכתוב אתה, מן הסתם יודע, גם לגגל אני
בטוח שאתה יודע.
חפש על אוטיזם ואח"כ הזכר בכל הפוסטים שלו, גם תחת הניקים הרדוף ומומחה לבזק.

תופתע לגלות התאמה מדהימה למאפיינים.

cwen

New member
אולי הכנה לקו האדום המקדים סוף סוף?

עמדות טעינה גם בבני ברק!
כשחלפתי היום ברחוב רבי עקיבא, עסקו שם בהכנת תשתית חשמל בתחנות האוטובוסים, לקראת הצבת מכשירי טעינת רב קו.

25306yosef

New member
מה זה בדיוק הקו האדום ?

מה זה בדיוק הקו האדום ?
האם הכוונה היא לאוטובוסים עירוניים שיש צורך לשלם לנהג ובמזומן בלבד עבור הנסיעה בהם ?

למה לא לעשות פרוייקט כמו המטרונית / כרמלית / רכבת ישראל / רק"ל ללא צורך ליצור קשר עם הנהג ?

amit1270

New member
אם היית קורא כאן ולא רק כותב

מה זה בדיוק הקו האדום ?
האם הכוונה היא לאוטובוסים עירוניים שיש צורך לשלם לנהג ובמזומן בלבד עבור הנסיעה בהם ?

למה לא לעשות פרוייקט כמו המטרונית / כרמלית / רכבת ישראל / רק"ל ללא צורך ליצור קשר עם הנהג ?
היית יודע את התשובה.

25306yosef

New member
אינני נוהג לקרוא שרשורים שעוסקים בכסף מזומן.

היית יודע את התשובה.
אינני נוהג לקרוא שרשורים שעוסקים באוטובוסים עם נהגים שעוסקים בעיסקי כספים ובנקאות. אני מדלג על שרשורים שכאלה ועובר אל השרשור הבא.

amit1270

New member
מי דיבר על כסף מזומן?

אינני נוהג לקרוא שרשורים שעוסקים באוטובוסים עם נהגים שעוסקים בעיסקי כספים ובנקאות. אני מדלג על שרשורים שכאלה ועובר אל השרשור הבא.
מי דיבר על כסף מזומן?

25306yosef

New member
נסיעה בתח"צ דורשת שימוש בכסף מזומן,

מי דיבר על כסף מזומן?
נסיעה בתח"צ דורשת שימוש בכסף מזומן,
אלא אם כן צויינו במפורש המילים הבאות:

רכבת ישראל, הכרמלית בחיפה, המטרונית בחיפה, הרק"ל בירושלים, נסיעה בינעירונית באוטובוס של קואופרטיב אגד.

אינני מכיר גופים נוספים בתח"צ בישראל המכבדים כיום כרטיסי אשראי עבור כרטיסי נסיעה חד פעמיים. לכן הקו האדום בגוש דן שככל הנראה (אינני יודע) יופעל על ידי אוטובוסים של חברת דן או כל חברת אוטובוסים אחרת, ידרוש אינטראקציה עם נהג האוטובוס ותשלום במזומן בלבד !!! (במקרה של תקלה בכרטיס הרב-קו).

על פרוייקט עתידי שאולי יהיה בעתיד בגוש דן כמו רכבת קלה או תחתית או מטרונית בגוש דן, עוד מוקדם לדבר ולדון ולדעתי זה כרגע חלום רטוב של כל חובב תח"צ וגם של כל חובב כרטיסי אשראי.

cwen

New member
בתיאוריה זה אמור לעבוד כמו המטרונית

מה זה בדיוק הקו האדום ?

בתיאוריה זה אמור לעבוד כמו המטרונית
הכוונה לקו אוטובוסים בדגם של המטרונית שנקרא אורבנית שינועו במהירות על ציר ז'בוטינסקי בקו הרק"ל התחתית שתהיה מוכנה רק עוד כמה שנים.

olli3

New member
מנהל
יש אחת נוספת במרכזית באר שבע, צמוד לקופות

Rav-Kav Machine
צולם אמש בחצות הליל, בבית הסטודנט של אוניברסיטת בן-גוריון.
יש סיכוי שהיא היחידה בבאר-שבע, נכון לרגע זה.
אבל טוב לראות שהן נעשות פחות ופחות נדירות.

(...מה אני עושה בחצות הליל באוניברסיטה? לאלוהי-המתמטיקה הפטרונים).
יש אחת נוספת במרכזית באר שבע, צמוד לקופות
ולאילתומט של אגד.

על פי הרשום בצג היא מקבלת מזומן ואשראי.

מצב
הנושא נעול.
למעלה