Psych at Abbey Road - אוסף השבוע

Jflyaway

New member
Psych at Abbey Road - אוסף השבוע

אוקיי... בעקבות הערות של FC ושל ציףציף, החלטתי שמן הראוי להתחיל עם דיסק אוסף של PSYCH בריטי שעונה על הקריטריונים הבאים: מעל שעה של מוסיקה בחירה מצויינת של שירים, בלי נפילות שיכלול גם חומר קשה להשגה אבל לא רק הרכבים שוליים שיהיה סאונד טוב דיסק של לייבל מוכר, כזה שנמצא בהפצה בחנויות מחיר MID PRICE לכל היותר. האוסף הבא עונה על כל הצרכים, והוא כולל את מיטב הפסייח שהוקלט באולפני אבי-רוד בלונדון. לצד קטעים פסיכדלים מצויינים של ה HOLLIES, יש פה שני סינגלים נהדרים של PRETTY THINGS ושניים של TOMORROW (כולל הלהיט העיקרי שלהם), ואיזה יופי - גם שניים של DONOVAN. כמו כן יש פה אסופה של קטעים מאוד לא שכיחים, שנבחרו בקפידה רבה. את ההרכבים FOCUS 3 ואת TALES OF JUSTINE קשה למצוא במקורות אחרים, השיר של ה KOOBAS נהדר (וכך גם כל האלבום שלהם), והקטע של MOLES מעניין מאוד. אגב MOLES, אלו היו למעשה האחים שולמן שאח"כ היו ל GENTLE GIANT . LOCOMOTIVE מביאים פיצוץ של שיר דרמטי, והאלבום שלהם מומלץ, וראיתי שיש אותו בחניות הנבחרות (כלומר: קצת אחרת). MARK WRITZ שעסק בעיקר בהרבה הפקות מציג פה חתיכת פסיכדלייה אופיינית, ולסיכום יש לנו גם פנינה של BARRETT . העדפה אישית: HOLLIES - KING MIDAS IN REVERSE מתוך האלבום BUTTERFLY, אלבום ההוליז היותר פסיכדלי, זה שמעריצי הלהקה אהבו פחות ואספני הפסייח העריכו יותר (ובעניין זה, ראו הקבלה: PINK FLOYD - MORE) **להלן פרטים ** שם האוסף: Psychedelia at Abbey Road 1965-1969 כולל רצועות אלו: 1. Donovan - Sunshine Superman 2. Tomorrow - My White Bicycle 3. N'Betweens - Delighted to See You 4. Donovan - Sunny South Kensington 5. Fingers - Circus with a Female Clown 6. Tomorrow - Why 7. Hollies - King Midas in Reverse 8. Focus 3 - 10,000 Years Behind My Mind 9. Tales of Justine - Monday Morning 10. Hollies - Maker 11. Simon Dupree & the Big Sound - Kites 12. Pretty Things - Talkin' About the Good Times 13. Pretty Things - Walking Through My Dreams 14. Mark Wirtz - (He's Our Dear Old) Weatherman 15. Aquarian Age - 10,000 Words in a Cardboard Box 16. Nocturnes - Carpet Man 17. Koobas - Barricades 18. Moles - We Are the Moles 19. Locomotive - Mr. Armegeddon 20. Gods - Hey Bulldog 21. Mandrake Paddle Steamer - Strange Walking Man 22. Syd Barrett - Golden Hair לייבל: EMI סאונד: מצויין עטיפה: יפה מאוד מידע (חוברת): יוצא מן הכלל. מידע כללי על הפסיכדליה בבריטניה, וההרכבים הפעילים באולפני אבי-רוד בפרט, פלוס מידע מפורט על ההוצאה המקורית של כל שיר. אורך הדיסק בדקות: 76:38 (כמעט שעה ועשרים). מחיר מקומי: פלוס מינוס 59 ש"ח מחיר אתר אמזון בריטנייה: 8.99 פאונד. לא לקנות ב AMAZON.COM (האמריקאי) זה פריט יבוא בשבילם ומחירו כפול. לא צריך להיות מיליונר, SO ........ GO FOR IT

forever changes

New member
תודה רבה יואל, ושאלה חשובה

השיר של הHOLLIES שהזכרת זה השיר היחידי או בין היחידים מאלבום כלשהו ? זה חשוב כי אם אני קונה אוסף אני רוצה שזה יהיה בוא חומר אם אפשר לקרוא לזה נדיר, שאין באלבומים אחרים.

forever changes

New member
לא אמרתי שזה שיר נדיר

אמרתי שהחומר באלבום נדיר והוא לא נדיר פשוט אני לא מצליח למצוא מילה אחרת שמתארת את זה ..

נמכר בחנויות בארץ?

כי אם לא, רק מי שהם בעלי כרטיס אשראי בינ"ל יוכלו לרוכשו. שוב, זה מגביל את ההשתתפות בדיון לאנשים מגיל מסויים ובעלי הכנסה מסויימת. הצעה שלי: לארגן תוכנית רדיו שבועית שבה יושמעו הנ"ל. אפשר אפילו בשידור אינטרנטי, עם אפשרות לשמירת התכנית במשך שבוע, כפי שנעשה ב-BBC. כמובן, יהיה צורך לשלם תמלוגים מסויימים עבור ההשמעה, אבל נראה לי שמדובר בפרוטות (תקנו אותי אם אני טועה). באשר לאלבום עצמו: אוסף נחמד בהחלט, לפחות הקטעים בו המוכרים לי. הבחירה אינה דווקא בקטעים מפורסמים (מלבד Sunshine Superman, Kites ו-My White Bicycle), ולכן מעניינת יותר. השירים של ההוליז מעולים, ואני שמחה לראות כאן את Sunny South Kensington של דונובן וGolden Hair של בארט. אגב SSK, כל האלבום ממנו בא השיר (שנקרא Mellow Yellow, על שם הלהיט) מומלץ ביותר, ולטעמי הוא האלבום הטוב ביותר של דונובן. אתן סקירה בהזדמנות, אם תרצו.

melancholy man

New member
ראיתי את זה ביום שישי

בקצת אחרת ונדמה לי שראיתי את זה גם בטאוור בקירת אונו לפחות, מה שאומר שאפשר ללכת לרוב החנויות ולהזמין אם לא מחזיקים את זה. בקשר להצעה לתחנת רדיו, אני עובד על משהו כזה כבר כמה זמן, מקווה שיהיו לי חדשות בקרוב

melancholy man

New member
בכל זאת הערה

מאחר ואנחנו עוסקים בחומרים שמרביתם נוצרו בשנות השישים, וחלקם הניכר איננו נפוץ כל כך, דווקא הגבלת השיחה למה שאפשר להשיג בסניף טאוור מצוי היא זו שתגביל את נושאי השיחה כאן. באופן טבעי לא כולם יכולים לרכוש את כל האלבומים ולא כל השרשורים יענינו את כולם, אבל אני לא רואה סיבה לדחוק החוצה דווקא את מי שכאן מכיר וכן יכול להשיג את החומרים הללו.

אתה צודק, בעקרון

אבל דיון ב"שיר השבוע" למשל, מניח שתי הנחות: א) שהיוזמים מעוניינים שמקסימום אנשים ישתתפו בדיון. ב) שהמשתתפים הפוטנציאליים יכולים להשיג את השיר המדובר, תוך זמן קצר. ההנחות האלו אינן מתקיימות, או שהסיכוי שיתקיימו הוא קטן, כאשר מדובר בחומרים קשים להשגה.

melancholy man

New member
יש בזה משהו

העניין לשיקולו של J שלקח עליו את המשימה, אני לא הייתי קובע חוקים בעניין, הפורום הזה עדיין מנסה למצוא איזון בין ותיקים יותר שמכירים או זוכרים את החומרים לבין צעירים שנחשפים אליהם. לאט לאט גם נמצא את האיזון הזה.

LadyG

New member
הזדמנות פז

לערבב בין מוכר לחדש בין צעירים שטרם נחשפו לבין מבוגרים שמסיבות שונות לא זכו לחשיפה או לחשיפות חלקיות בלבד. רק טוב יכול לצאת מזה.

Jflyaway

New member
בתגובה לכל מה שנאמר בשרשור הזה...

קודם כל, שיהיה ברור, אני אדם אחראי ועשיתי שיעורים. חשוב שהאוספים יהיו זמינים, ביותר מחנות אחת כי יש פה אנשים מכל מיני מקומות. לפני שכתבתי טילפנתי לטאוור ת"א, ומחר אני אשאל בקצת אחרת. מנהל טאוור ת"א, חבר טוב, אמר לי שזה "מוצר מדף די שכיח, אבל אני לא בטוח שיש אותו ברגע זה, אני אבדוק "... שאלתי אותו מה אם אין במדף, אבל יהיו אנשים שירצו אותו, והוא ענה "יהיה בחנות תוך ימים ספורים מן הרגע בו תבקש" גם המחיר, 59 ש"ח - בדקתי מראש. מחר אני אבדוק עם קצת אחרת (אלא אם כם עידו כבר קורא עכשיו). לגבי הרעיון של ציף... רעיון ענק. אני שמח שהבוס בודק את זה, ויהיה נהדר אם יתממש. אני הייתי מאוד רוצה להגיע למקום שבו יש לכולנו "קרקע משותפת" לדיונים על מוסיקה. מן הסתם זה לא יהיה מאה אחוז , אבל נראה מה אפשר לעשות... בינתיים, ברשותכם אני אמשיך עם עניין האוספים...

modulo1000

New member
הדרך היא להזמין דרך החנויות הקטנות

וודאי שלא כל דבר ניתן להשגה לדוגמא הLEFT BANK בדיסק מחירו יד שנייה 100$ חלק על מה שנדבר בעתיד גם לא יצא בדיסקים או REISUE כלשהו אבל חנות דוגמת קצת אחרת מספיק גמישה ומזמינה מהמון לייבלים קטנים. הנפשות הפועלות בחנות אכן אוהבות את הזאנר ובנוסף לכך אוהבות גם בני אדם.....שזה מה שחשוב ואני בטוח שישתדלו להשיג להמליץ ולהשמיע דברים דומים כשיבינו מה טעמכם.

Jflyaway

New member
סופית לגבי PSYCH AT ABBEY ROAD

הבנתי את נושא הנגישות ונושא המחיר - והעניין הזה נפתר סופית (כך - שמי שלא מעוניין לרכוש יצטרך לחפש תירוצים אחרים...
) אז ככה: המוצר המדובר יושב ב "קת אחרת" על המדף, (אגב למי שלא יודע, קצת אחרת היא חנות שמתמחה ב PSYCH ונמצאת ברח' דיזנגוף 93 בתוך הסימטה). מחירו הרשמי של הדיסק היה 59 ש"ח (עד לפני רבע שעה) ועכשיו הוא 49 ש"ח. תודה לטורי על הג'סטה המיוחדת. עותקים נוספים (מלבד האחד שעל המדף) ניתן להזמין טלפונית והם יגיעו למדפים תוך ימים ספורים. מי שרוצה מס. טלפון - שיבקש. NOTE: 49 ש"ח, עבור שעה ועשרים דקות של הפסיכדליה הטובה של בריטנייה, זה מחיר מצויין. (אני שילמתי על זה כ 70 ש"ח לפני שנתיים שלוש). אז עכשיו כשהקריטריונים שדרשתם מוצו עד תום, קדימה, GO FOR IT והבהרה קטנה: אני לא סוכן של קצת אחרת, ואין לי אינטרס לעשות פרסומת. הפרגון בא באופן כמעט ספונטאני, עקב מהות החנות, התאמתה (המוחלטת, והבלעדית) לז'אנר, השירות האדיב, והמלאי הכל כך מקיף שיש שם. נ.ב. נדמה לי שציף ומורנא מן הסתם רחוקים מקצת אחרת, לא? אבל נמצא גם לזה פתרון....
CHEERS J

למעלה