PETITIE TEGEN STOPZETTING SUBSIDIE VOOR NEDER

FalseFlat

New member
PETITIE TEGEN STOPZETTING SUBSIDIE VOOR NEDER

הודעה שאני מעבר של בית הספר ההולנדי בישראל :

Beste vrienden van de Nederlandse school Israel,

Het kabinet wil de professionele steun voor Nederlands onderwijs in het buitenland algeheel en met onmiddelijke ingang stopzetten! Dat betekent dus ook voor de Nederlandse school hier in Israel....

Voor meer informatie, bekijk het filmpje op deze link: http://www.youtube.com/watch?v=JZNzj01PxIQ en deel het met iedereen die je kent!!

Maar vooral, teken de petitie op deze link: http://petities.nl/petitie/behoud-nederlands-onderwijs-in-het-buitenland en help onze Nederlands sprekende kinderen hun kans op Nederlands onderwijs te behouden!!!

Wij waarderen uw inzet en steun!

Dutch School Israel

Etnozam

New member
גם מנהל פורום וגם דובר מטעם

הבית ספר ההולנדי בישראל(?)

FalseFlat

New member
האמת בסוף לא יצא לי ללמוד שם

אבל יהיה חבל לי לראות אותו נסגר,
בכל מקרה לא חובה לחתום :)

חנהר

New member
תודה רבה על הקישורים והמידע

טוב לדעת היכן מקצצים בתקציבים.
בתור משלמת מיסים בהולנד לא הייתי רוצה לממן בתי ספר הולנדיים בחוץ לארץ.
מי שבחר להגר למדינה אחרת צריך להיות מודע להשלכות ושזה לימוד השפה המקומית. קשה? יש גם השכלה באנגלית. יקר? שילמדו את השפה המקומית.
בתור מהגרת להולנד אם אני רוצה לקבל השכלה בעברית אני לא מצפה שיקימו בית ספר בהולנד למטרה זו, אני פשוט אהגר לישראל. נראה לי מיותר, אני בעד הקיצוץ.

חנהר

New member
תוספת

אני לא מצפה שמשלם המיסים יסבסד עבורי העדפה אישית פונדמנטליסטית.

azardevlieger

New member
דעה שונה - חבל מאוד

כמי שמכיר את בית הספר בצורה אישית אני חושב שזאת טעות להפסיק לסבסד אותו. המטרה של בתי הספר האלו הן להמשיך את לימודי ההולנדית לילדים שנמצאים מחוץ להולנד. ברגע שההורים שלהם חוזרים להולנד הם אמורים להמשיך ללמוד במסגרת רגילה. ממשלת הולנד דווקא בנושא הזה עשתה משהו חשוב ונכון. היא גרמה לילדים שנמצאים מחוץ להולנד להישאר במערכת. חשוב לציין שממשלת הולנד רק סיבסדה את בית הספר ההורים גם שילמו עבור הלימודים.

משה

מאוד לא מסכימה

אנשים שגרים בחו"ל עושים את זה על דעת עצמם, מבחירה.
בימים בהם המדינה במצב של כמעט צנע מבחינת תקציבים, בימים בהם אין בהולנד מקום תקציבי לבתי ספר בהם יש פחות מ 100 תלמידים, ומאחדים בתי ספר של כפרים קטנים לכדי בתי ספר איזוריים ולא נוחים לתושבים, אזי החינוך ההולנדי במדינות זרות לא יכול להמשיך להתקיים על חשבון משלם המיסים ההולנדי. הם יכולים להתארגן כקהילות ולערוך שיעורי העשרה בקונספט שנקרא בכל העולם sunday school ועל חשבונם ובזמנם הפרטי.

כשלהולנד יהיה מקום תקציבי להחזיר את הסבסוד - אולי היא תחזיר אותו. עד אז - עם כל הכבוד, זה קצת דקדנטי לדרוש את זה.

אה - ועוד משהו -

ילדים בכל העולם נודדים בעולם בעקבות הוריהם, ומשתלבים במערכות החינוך המקומיות ולפעמים גם חוזרים למדינת המוצא שלהם - ולא קורה להם שום דבר. הילדים ההולנדים לא אמורים להיות שונים.

כמו שבהולנד מי שממש ממש חייב תעודת בגרות אמריקאית או בריטית לילדיו - משלם הרבה מאוד כסף בשביל זה. ממשלות ארה"ב ובריטניה לא מממנות את זה.

azardevlieger

New member
ארצות הברית ובריטניה אינן מדינות רווחה או

מדינות מתקדמות. אני מעדיף לשלם הרבה מיסים ולחיות במדינת מתקדמת. השאלה שצריך לשאול היא לא האם בזמן של קיצוצים צריך לקצץ בזה או לא. השאלה העקרונית היא האם אנחנו בעד זה. התקציב של מדינה הוא גדול ויש בו המון דברים אחרים פחות חשובים.

בריטניה לא מדינת רווחה?

ומה הקשר בין מחיה במדינת רווחה למימון בית ספר של אותה מדינה במדינה זרה?

הסבירי פרטי ונמקי, כי בריטניה היא המדינה

עם הקצבאות הכי הזויות ביבשת, עם ביטוח בריאות חינמי לחלוטין ועם התחזוקה הגבוהה ביותר של השכבות החלשות בחסות משלם המיסים.

אספרסו2

New member
הגיוני

אבל יש גם את היסוד של תרבות הולנד שהשפה מייצגת,
צריך להיות חלק מההוצאות של אגף התרבות בשגרירות הולנד.

sunday school אמור לענות בדיוק על זה

שפה, תרבות, חגים, חוגים - ממש כמו מוקום עברי ושבת שפשפת.

כאילו - באמת פעם ראשונה ששמעת את זה?

זה כל כך מתבקש ממי שיודע לקרוא בהגיה הולנדית...

מה לעשות

שלא לכולם יש הגיה הולנדית כמו שלך

ואכן מודה שזו פעם ראשונה.

עוד לא הגענו למצב של שפשפות רציניות, אבל עוד חזון למועד.

למעלה