PEG בעד ונגד

חלונית1

New member
PEG בעד ונגד

1. כל מי שמתנגד לתהליך או סבל מסיבוכים - אשמח אם יכתוב את מניעיו/סיבוכים. 2. כל מי שמרוצה מהתהליך - שיכתוב איך ולמה. די דחוף.

zs1957

New member
חלונית היקרה

את ומשפחתך ניצבים בפני דילמה קשה מאד. מהכירה את הנושא מקרוב היות וגם אני עמדתי בפני אותה דילמה לפנישלש שנים. אני ואחותי החלטנו פה אחד לא להתקין לאמא פאג, לא להאריך את החיים באופן מלאכותי זו היתה בקשה בטרם חלתה ואנחנו כבדנו אותה. כאשר עושים לולה פאג אין דרך חזרה כך הוא יזון עד יומו האחרון.סיבוכים אין ראי אריק שרון ואחרים שניזונים באמצעות פאד. הסיכון לאספירציה גדול יותר כאשר מזינים בכפית/כף או במזלף.טיפת אוכל שחודרת לריאות עלעוה לגרום למות החולה. השיקול הוא שלך ושל אחייך ואבא לומר שיקול של כל המשפחה. אתם צריכים להחליט מה הכי טוב לאמא שלכם. האם אתם רוצים להאריך חיים באמצעים מלאכותיים? או ,לתת לטבע לעשות את שלו ולא לתת לאמכן היקרה לסבול. שולחת לך חיבוק גדול. זהבה

חלונית1

New member
מדובר באבא ולא באמא!!!!

אני מעוניינת להאריך את חייו כמה שאפשר! אבא שלי עדיין מבין מה מדברים איתו, מדבר תוך כדי מלמול, ומזהה אותנו. לי מפריעה בעיקר הפגיעה בהנאה חשובה מהחיים - אכילה ושתיה, וחוששת מסיבוכים עם הפג. רוצה לדעת למה להכין את עצמי. היות ושבוע שעבר היתה לו אספירציה, אנחנו בכיוון של פג.

ענתי44

New member
שלום חלונית../images/Emo24.gif

את מחזירה אותי אחורה בזמן אל קיץ 06 כשרצו לעשות לאמא שלי פיום קיבה ( פאג )וליבי איתך כי זו החלטה קשה במיוחד. ובכן, הפאג מיועד לאנשים שנזקקים להזנה לאורך זמן ( זונדה שגם היא צינורית הזנה היא זמנית ) מדובר בהליך פשוט יחסית ( אבל בכל זאת הליך ניתוחי שעלול לגרום לבעיות ) יש מקרים לא מעטים שזה פתרון טוב. אבל יש פעמים שלא. חולי דמנציה נוטים להוציא את הצינורית מאחר ולא מבינים מה זה, גם עם פאג יש סיכוי שתהיה אספרציה. לעומת הסיכונים, יש את היתרון שזו דרך הזנה של אדם, שאם אינו רוצה או מסוגל לבלוע עלול למות ולגווע ברעב. אבל את מדברת על איכות חיים לאביך כתבת " לי מפריעה בעיקר הפגיעה בהנאה חשובה מהחיים- אכילה ושתייה" ואכן צדקת. אין איכות חיים או הנאה מאוכל, ויש סיכונים. אני ממליצה לך לפני שאת מחליטה ללמוד יותר על פיום קיבה. אנחנו בזמנו קראנו מחקר מעמיק שיצא מטעם משרד הבריאות והלכנו לחוות דיעה נוספת, שהיתה נגד הפאג ( אצל אמא שלי, לא אצל אביך ) קיבלנו המלצה לטיפול אחר. רק אז החלטנו. ואני מודיעה לך שזו החלטה קשה אבל חשובה.

חלונית1

New member
האם לא מקטינים סיכוי לאספירציה?

כי אם הסיכון של זונדה ופג דומה או אפילו קרוב, למה פג זו ברירת המחדל שהרופאים ממליצים עליה? היו לו אספירציות גם באשפוז קודם, וזו הסיבה שהרופא המליץ על פג...

ענתי44

New member
את שואלת שאלות למומחים

אני לא יודעת לענות לך על הסבירות של אספירציה בלי פאג לעומת עם פאג. אני רוצה לציין, שלמרות שאנחנו התנגדנו בזמנו לפאג עם אמא אני לא חושבת שפאג הוא פתרון גרוע. או מעולה וקטונתי מלקבוע במקרים אחרים. יכול בהחלט להיות שבמקרה אחד זה לא הפתרון האידיאלי ובמקרה אחר לא. לכן אני חוזרת וממליצה לך, גם לשאול את הצוות הרפואי של אביך את אותן שאלות וגם לפנות לחוות דעת נוספת.

zs1957

New member
שלום חלונית

מאחר ואת שואלת שאלות רפואיות וברצונך להאריך את חייו של אביך עלייך להוועץ בצוות הרפואי או לחלופין בחוות דעת נוספת של רופא מומחה כמו גריאטר או פסיכוגריאטר. אני יודעת שזו החלטה מאד קשה ובטוחה שכאשר יהיה בידייך את כל המידע תדעי להחליט מה טוב לאביך מבלי לסכן את חייו. זהבה

hregev10

New member
לחלונית שלום!

גם אני סירבתי לפאג כשרצו לשים לו במוסד בו שהה, נכון שהמצב הצריך מחשבה אבל ידעתי שזו לא איכות חיים כי מולו ישבה אשה גם היא חולת אלצהיימר וכשנתנו לה אוכל נוזלי דרך הפאג היא הקיאה והיתה יכולה לפתח אספירציה כפי שקרה לבעלי ז"ל כשהוא לא היה עם פאג והקיא מידי פעם בשכיבה לאחר הארוחה ובאותה הפעם גם בלע ונחנק, ברור שאת צריכה להחליט איך לעשות מה וברור שצריך להיוועץ עם מומחים לדבר. אף אחד לא יוכל לייעץ לך חוץ מרופא מומחה. חני

ענתי44

New member
אצלי הופיע לכמה שעות חצי שרשור

גם במחשב בעבודה וגם בבית. פעמיים עשיתי רענון וזה נשאר חצי. כאילו עלה לי הדף מיום קודם. רק מקודם שפתחתי מחשב זה חזר להיות רגיל. אין לי מושג איך זה קרה.

אני כנראה לא היחידה עם בעיות ...

בדרך הרגילה אני צופה בהודעות מה - 22.11. ולא מהיום, בדרך עקיפה אני מצליחה להכנס להודעות האחרונות, משהוא לא בסדר בתפוז? כי גם ענתי מתלוננת....

ענתי44

New member
זו תקלה משונה

לי בדרך כלל לא עולות תגובות בפורומים והקומונות של תפוז. לא פעם אני מתייאשת ומוותרת על העלאה מחדש

למעלה