PAYPAL ממש חולירות

shani026

New member
PAYPAL ממש חולירות

יש לי כרטיס אשראי אמריקאי. חשבון הבנק של הוא בארצות הברית. הכתובת שלי כפי שמופיעה בפייפאל היא ישראל.
ביצעתי פעם ראשונה קנייה באיביי ממוכר שגר בארצות הברית. פייפאל המירו את הקנייה לשקלים ואחר כך חייבו את החשבון בדולרים. יצא שמפעולת ההמרה הזו שילמתי 6 דולר עמלה!!!! וכל זאת למרות שאין זיקה כספית לישראל! למעט העובדה היחידה שציינתי כתובת בישראל.

רק בגלל שאני גרה בישראל הם ממירים לשקלים ושוב לדולרים???
ואם הייתי מציינת כתובת ביפן הם היו ממירים את הדולרים ליינים ואחר כך לדולרים שוב?

מאחר ואני עורכת דין, בדקתי וקראתי את ההסכמים המשפטיים של פייפאל, ונראה לי שאני אוציא להם מכתב . תחום השיפוט של החולירות הוא סינגפור, ומרכז הבורריות שלהם הוא במיאמי בארצות הברית.. העניין הזה עקרוני אצלי ואני עצבניתתתתתתתתתתתתתתתתתת

shani026

New member
מדהים גם ההתנסחויות שלהם

בהסכמים המשפטיים בין הלקוח לבינם, ובינם לבין הרשויות בסינגפור.
הם מגדירים עצמם "כסוכן" ולא כרשות בנקאית. (ובכך הם פוטרים עצמם מקבלת רשיונות בנקאיים. למרות שכל הפעולות שהם מבצעים לרבות סליקה, העברות כספים ואף הנפקת כרטיסי אשראי הם פעולות שמוגדרות בעולם כפעולות בנקאיות שמצריכות רשיון.

contact2

New member
וואו. את עלית על משהו מדהים!!

(גם כעו"ד וגם כחובב איבי שמתי לב לזה ואף בדקתי את זה. אני אקדיש לזה יותר זמן על מנת לבדוק אפשרות לפתוח בהליכים משפטיים נגד פייפאל )
חשבתי שרק אני שמתי לב לזה...

רק כקוריוז פייפאל עצמה הכניסה לעצמה גול עצמי.

תקראי את ההודעה שפייפאל פירסמה ביום 16 ליוני 2011.
להלן נוסח ההודעה:

"בהודעה רשמית שנשלחה לכל משתמשי פיי פאל בישראל, נכתב כי "הובא לידיעתנו כי לקוחות המשתמשים בכרטיס אשראי מחברת כ.א.ל כאמצעי תשלום עבור רכישות עם PayPal, מחויבים על ידי חברת כ.א.ל בעמלת המרת מטבע - גם אם התשלום בוצע באתר ישראלי ו/או עבור מוצר או שירות בשקלים.

"למרות של-PayPal אין שליטה על חיוב זה (מאחר שהחיוב מבוצע על ידי חברת כ.א.ל ועל פי מדיניותה), אנו פועלים במרץ כדי למצוא פתרון הולם לעניין. בינתיים, על מנת להימנע מתשלום עמלת ההמרה של חברת כ.א.ל, ניתן לשלם עבור רכישות עם פיי פאל עם כרטיס אשראי אחר שאינו מונפק על ידי חברת כ.א.ל".

העניין הובא לידיעת החברה בזכות תלונות גולשים כנגד העמלה שעומדת על סך 2.5% מגובה העסקה. פיי פאל פנתה לויזה כ.א.ל כבר לפני כארבע חודשים וניסתה לבטל את הגבייה. מאחר שלא הצליחה, היא החליטה לפרסם היום את הודעתה לטובת המשתמשים. למיטב ידיעתה, חברות אשראי אחרות אינן מחייבות את לקוחותיהן בעמלת המרת מטבע עבור עסקות שקליות באתרים ישראלים.

פיי פאל מסרה כי היא "דוגלת בשקיפות מלאה כלפי לקוחותיה, העושים שימוש קבוע בשרותי התשלום המקוון שהחברה מציעה. כך גם במקרה זה ולמרות שמדובר בחיוב המבוצע על ידי צד שלישי – ויזה כ.א.ל, מצאנו לנכון ליידע את קהל לקוחותינו וזאת במקביל לכך שאנו ממשיכים לפעול במרץ למציאת פתרון הולם לעניין".

contact2

New member
משרד עורכי דין גותי רשף

מנהל נגד פייפאל תביעה ייצוגית בבית משפט המחוזי בתל אביב .
תוצאות ההליכים המשפטיים ישפיעו על פייפאל.

contact2

New member
בדקתי דרך הנט . התביעה היא נגד ויזה ופייפאל

שלחתי לך במסר פרטי קישור לתיק תכניסי את המ.ר שלך.

תלוי ועומד נגדם כמה הליכים , (אפילו בת.ק) חח

nordinho

New member
ניתן לפתור את הבעיה הזאתי באופן פשוט

את יכולה להתקשר לפייפאל ולבקש שיגדירו את כרטיס האשראי שלך ככרטיס דולרי. אפשר גם לשנות את ההגדרות בפייפאל לזה שיגבו ממך דולרים מהכרטיס וחברת האשראי תמיר את הכסף (במקרה והכרטיס דולרי זו לא בעיה).

ozitex

New member
תקראי את התקנון שלהם

לפני שתוציאי מכתבים.

כתובת המגורים שלך היא הקובעת לגבי כללי ההמרה הנהוגים בפייפל. אין קשר לעובדה שיש לך כרטיס אשראי אמריקאי או חשבון בנק דומה.

alex155

New member
פתרון פשוט יותר

לי יש כרטיס אמריקאי, חשבון אמריקאי וכתובת בארה"ב.
כשאני קונה מאי ביי אני לפעמים שולח את זה לשם, ולרוב אני שולח את זה לישראל.
הדולרים נלקחים תמיד מהכרטיס debit או כ.א אמריקאי ואין בעיה.
את רק צריכה לשנות את הכתובת, זה הכול :)

alex155

New member
טוב - הם באמת נבלות

בדקתי את עצמי והם נותנים לשנות כתובת - אבל לא מדינה!!

shani026

New member
אני עושה תכשיטים בכיף ורוצה למכור באיביי

הלקוחה תרכוש בדולרים...
ועכשיו מה? הם ימירו לשלים ושוב לדולרים?

shani026

New member
OZITX , תקנון זה הסכם אחיד.

ואם התקנון נוגד את תקנות הציבור, הוא לא עומד במבחן משפטי.
מאחר ופייפאל פועלים בישראל, הם מחויבים לדין הישראלי, (להבדיל מ ETSY שנגדם לא ניתן לעשות דבר, כי הם לא פועלים בישראל)

לא הבנתי..

כאשר אני קונה משהו, יש איפשהוconversion options. אם בחרתי בלא לעשות המרה - שפיי פאל יקח לי דולרים מהחשבון- אז מה קורה? איזה עמלות יש ושל מי? ואיזה המרות יש במקרה כזה?

למעלה