LAC קלקסן ואספירין

רונשוש

New member
LAC קלקסן ואספירין

אני בהריון שבוע 10, עשיתי בדיקה של LAC ונמצא ערך של 1.59 בעקבות זאת הוחלט לתת לי מיקרופירין וכן קלקסן 40. שאלתי היא מדוע יש צורך גם באספירין וגם בקלקסן אם שניהם נוגדי קרישה, מדוע לא ניתן להסתפק רק באחד? ואם ניתן, אז על מי מהם לוותר?

רונשוש

New member
?

תודה על תגובתך אך זאת יכולתי לנחש שהרופאה לא רשמה לי תרופות סתם כי מתחשק לה. ציפיתי להסבר קצת יותר מפורט...

רונשוש

המקובל כאשר יש אפלא לשלב קלקסן ואספירין . כי המחקרים מראים שהשילוב של שניהם עושה את העבודה טוב יותר. אני יכולה להגיד לך על עצמי שהיו 3 הפלות עם אספירין בלבד. הפלה רביעית היתה עם אספירין ומינון נמוך של קלקקסן לא לפי משקל הגוף.
הריון תקין ,וקל9 חודשים מלאים. שנסיים כולנו בידים מלאות.

רונשוש

New member
מאחלת לך הריון קל

ולידה קלה עם בריאות שלמה לך ולתינוק! אני עם שני ילדים בבית כשהריון ראשון עבר תקין, בשני היה לי מיעוט מים ולכן אמרו לי לקחת קלקסן ואספירין, על דעת עצמי לקחתי רק קלקסן והכל הסתדר אחרי שבועיים אבל המשכתי לקחת עד כמעט הסוף. הפעם אני תוהה ביני לבין עצמי לביניכם אם שוב לא לקחת רק קלקסן כי אם גם ככה שניהם נוגדי קרישה והקלקסן כנראה עושה עבודה יותר טובה (ע"ע שאת לקחת רק אספירין וזה לא היה מוצלח
)

gezers

New member
תשובה

זה גם השילוב וגם העובדה שכל אחד מהם פועל על נוגד קרישה שונה. הקלקסן פועל על פקטור 10 ופקטור 2 , האספירין פועל על הטסיות. בהצלחה. (מזאת שעדיין מזריקה קלקסן עד סוף משכב לידה.. יש לך למה לצפות...
)

למעלה