Knives Out - נפל האסימון

Roy1232

New member
Knives Out - נפל האסימון

השיר (לפחות האינטרו) הוא מיחזור (כמעט) מדוייק של פרנויד אנדרויד. מי שלא השתכנע ומבין משהו בגיטרה, שייכנס לטאבים של שני השירים ויבין... רק רציתי לשתף אתכם באכזבה - אני מבין למה אהבתי שיר אחד מאמניזיאק

דרדסברס

New member
האמת שאתה צודק מאוד

זה באמת אותו הסולם ואותם אקורדים... אני אתמול גיליתי לראשונה שאם משמיעים את Like Spinning Plates הפוך מקבלים את המלודיה של I Will, שזה מרגש בפני עצמו מאחר וספינינג יצא באמנזיאק ואיי וייל יצא ב"הלל לגנב"

Roy1232

New member
נתתי לו כבר כמה השמעות...

זה פשוט לא הולך
אני אתן לו היום עוד איזה הזדמנות.

Gigantic Boots

New member
זה ידוע. אבל זה לא גורע מהשירים

חוץ מזה זה ממש לא אותם אקורדים, יש בשני השירים רק 2 אקורדים מקבילים. בניהם יש עוד מלא אקורדים. וגם תחשוב על זה ככה. יש מיליון שירים על אותם אקורדים גם ככה, וזה לא מפריע לך לאהוב אותם.

Roy1232

New member
תאמת דיברתי על התווים יותר

על האופן שבו אתה פורט ולוחץ.. האקורדים בעיקרון גם אבל פחות ממחיש את הדימיון

vegetable man

New member
זה דימיון ממש קלוש בעיני

לא רק שאין פה מיחזור, מדובר בלחן שונה לגמרי. כשאני מנסה להבין על מה אתה מדבר, ודאי התכוונת ל-"Rain Down" באנדרואיד מול "...I want you" ב-knives out. או קיי, אז נניח שזה מתחיל דומה, מה זה אומר על המשך השיר? כלום. האם זה לגיטימי ששני שירים יתחילו באותם 2 אקורדים? כן האם זה מעיד על כך שהשיר ממוחזר שוב? ממש לא על אף כי ה-2 האחרונים של רדיוהד קצת פחות חזקים בעיני מוסיקלית מהקודמים - יש בהם כמה שירים גאוניים. יש בהם חדשנות מוסיקלית שאולי בעיניך תיחשב "מנוכרת" או "משעממת", בעיני הם ברחו בדיוק בזמן הנכון לפני שהם הופכים למכונת מיחזור, כמו כמה להקות שאין בהם כלום מקורי, ועדיין מחקות את הצליל של The Bends, למרות שזה כבר היה לפני יותר מ-10 שנים... והערה אחרונה: ישנם שירים הרבה יותר טובים באלבום הזה מ- Knives Out

Roy1232

New member
הנה ההקבלות, ותגובה:

האינטרו מקביל כמעט בדיוק.. בבקשה תשמע שוב. אם לא שמת לב -
. what's thiiiiiii-s / there's no come back ובעיקרון מבחינה מוזיקלית קנייבס אאוט חוזר על עצמו.. (ולפי כלל המעבר חוזר גם על אנדרויד
) תקשיב לבתים של שני השירים ותגיד לי אם אתה עדיין לא שומע דימיון
מן הסתם, הצליל של דה בנדס הוא האופטימלי - זה הצליל הכי טוב שהם הגיעו אליו. לOK יש לי יחס קצת אחר, כי הם הצליחו ליצור אלבום טוב באותה מידה כמו דה בנדס בלי למחזר אותו ובעיני זה הישג אדיר - אבל כאן, אולי מפחד המסחור, קרה מה שקרה להם
, ובעיני זה חבל, כי הם באמת מסוגלים, אפילו עכשיו, לעשות אלבום באותו קו של בנדס אוקיי בלי לחזור על עצמם. אוקיי התחיל את הקו האלקטרוני שלהם (השפעת תום מן הסתם), ואני ממש לא נגד אלקטרוני (ד"א שומע דפש מוד
) - הם עוד עשו את זה באלגנטיות מסויימת בקיד A אבל אחרי זה... שירים כמו אידיוטיקו ולימבו אני מסוגל להבין, ל"איך להיעלם לחלוטין" אני סוגד (זה אוקיי קומפיוטר כזה), אבל עד כאן
אז קיצר, זו דעתי
מי ייתן שיצא אלבום כמו דה בנדס, או יותר טוב, כמו שילוב של דה בנדס ואוקיי.

vegetable man

New member
לא שכנעת אותי

אלא בדיוק ההפך. אין שום דמיון, ולו קלוש, בין הקטעים. אפשר לזהות בשני השירים שמדובר בלחן של ת'ום - מעבר לזה - ממש כלום. אני לא יודע מה זה צליל "אופטימלי" כהגדרתך, אבל רדיוהד היום נמצאים במקום אחר, אין שום סיבה שהם יחזרו לעשות שירים כמו ב- The Bends. מה ששגוי בעיני בתפישה שלך, הוא שאתה משייך את העובדה שאתה לא אוהב את Amnesiac לסגנון שהוא לא כמו ב- "The Bends", ולא לאיכות השירים עצמם. אני לעומתך, לא חושב שיש קשר בין השניים. לא חושב שהם צריכים לחזור 10 שנים אחורה כדי לעשות מוסיקה טובה...בניגוד לכל מיני להקות שמרניות, פחדניות, שכל השירים שלהם נשמעים אותו דבר, והן עושות מוסיקה חסרת מקוריות וחדשנות, כי הן פוחדות להיכשל בגלל שעשו משהו חדש.

Roy1232

New member
אבל מה שאני אומר כאן,

(ד"א לגבי הזיהוי, קיבלת את ה
ביושר
) זה שרדיוהד לא פחדו להיכשל בגלל הניסיון לחדש, אני מסכים, אבל מבחינתי הם... לא ממש הצליחו. יש ייחוד ברדיוהד בזה שאף אלבום שלהם לא דומה לקודמו... אבל להקה שמשתנה יותר מדי מאבדת את הייחוד שלה כלהקה, זאת דעתי. אם ת'ום יקבל שיגעון לסינת' פופ, הוא יוציא אלבום סינת' פופ סטייל שנות השמונים, אחרי זה הוא יחליט שהוא רוצה לעשות רוקנרול, והוא יעשה את זה - אין כאן שמירה על הסגנון הייחודי שהיה בתחילת הדרך (רוק חצי כבד - תסביר לי איך הם הגיעו מזה לאלקטרוני). אני לא אומר שיוציאו 7 דה בנדס, אני רוצה שהם יחזרו קצת לסגנון הישן והטוב, כי אין פסול בזה שהשירים של הלהקה דומים מעט אחד לשני. ובכלל, באמת טוב שהם יעשו אלבום שיכיל בתוכו כמה תקופות שלהם... כי לי נדמה שהם מנסים בכוח להיות פינק פלויד של המאה ה21, להיות "אבות המוזיקה החדשנית", מה שהם לא... אז שיפסיקו עם הנסיונות ליצור מוזיקה ביזארית, כי מה שאני רוצה זה עוד אלבום מושלם לאוסף

Latisia

New member
אתה מתיחס אל דה בנדס שאל פסגת

ההצלחה שלהם. לדעתי זה גישה לא טובה. אתה טוען שהאלבומים שהאחרים שלהם לא מוצלחים כמו דה בנדסף לדעתי אי אפשר בכלל להשוות בניהם. זה סגנונות שונים לגמריי. אני ממש לא חושבת שהם איבדו את ייחודיות שלהם. אפילו אם כן, מה זו ייחודיות? מוטיבים שחוזרים על עצמם. למה הכול צריך להיות צפוי כזה וממוחזר?! אומנם זה נכון, יש להם שירים ביזארים אבל אניממש לא חושבת שהם מנסים בכוח להיות פינק פלויד של המאה ה21! זה טענה דבילית ומפגרת לדעתי. באמת לא נראה לי בכלל אכפת להם איך מגדירים אותם או מה כותבים על המוזיקה שלהם.

Roy1232

New member
אז אם זה לא זה... וואט דה פאק

הם מנסים לעשות? לי זה ממש לא ברור. ייחודיות.. כמו שאמרתי, אם יתחשק לתום יורק לעשות אלבום מטאל ואחריו אלבום מוזיקה קלאסית הוא יעשה את זה מן הסתם והלהקה כבר לא תהיה ייחודית כמו פעם... היא כביכול תיהרס לי. אני לא יודע, יש אנשים שאוהבים את זה, אני לא ביניהם
נראה אחרי האלבום הבא.

kittycatbone

New member
למה אתה חושב שהם מנסים

לעשות משהו מיוחד? כאילו זה גורם לזה להישמע כאילו העובדה שהם לא נשארו באותו סגנון מוזיקלי של "דה בנדס" היה רק כדי לעצבן אותך. ת'ום, ושאר הלהקה מן הסתם, רצו להמשיך הלאה מבחינה מוזיקלית, לנסות דברים חדשים, ולא להשמע אותו דבר. הם בחרו לעשות את זה בצד האלקטרוני ויופי להם, עובדה שרוב האנשים ששומעים את הלהקה *כן* אוהבים את הסגנון הזה. והם לא נשארו באותו סגנון הזה גם כן.. הם המשיכו לעוד סגנונות וממשיכים לחפש דרכים אחרים להתבטא. ואני לא רואה בזה שום דבר רע. להקה שמנסה כל הזמן לחדש, יכולה להיות להקה ממש טוב, כי זה מראה שהיא לא רוצה להישאר על אותו סגנון מוזיקאלי ולהתבטא דרכה, זה מראה שהיא רוצה להתבטא דרך לא משנה איזה צורה , הצורה שבה היא מרגישה הכי טוב להתבטא דרכה. ואני חושבת שזה מה שעושה את רדיוהד אחת הלהקות הטובות שיש ולא להיפך- העובדה שהם לא ניסו להישאר על אותו סגנון מוזיקלי רק בשביל הפופולריות של העניין, כי עובדה- אתה לא אוהב את המוזיקה החדשה שלהם אחרי אוקיי קומפיוטר רק בגלל שזה לא כמו "דה בנדס". וסליחה אם הבנתי אותך לא נכון, אבל מכל ההודעות שכתבת זה הדבר שהכי משתמע מזה...

Latisia

New member
זה תלוי מה ייחודיות בעיניך או

או מה מיחד את רדיוהד בעיניך... אם מה שמיחד את רדיוהד זה הגיטרות המגניבות של דה בנדס אז הם איבדו את זה P: למה זה צריך להיות ברור ומוגדר?! טוב נו, כול אחד עם דעתו וטעמו במוזיקה. (=

LostChild

New member
תקשיב ל-latisia

היא תמיד אומרת את מה שלי אין כוח להסביר לפעמים

למעלה