IUI

imanub

New member
IUI

במקרה שהזרע תקין - מישהו יודע למה עושים IUI? האם יש סטטיסטיקות שזה מועיל?
כמו כן, מישהו אי פעם עשה בדיקות ביחס לזקיקים בלי הורמונים - איך יודעים אם יש בכלל צורך בהורמונים אם לא ניסו?
 
במקרה של זרע תקין-

בין הזרעה לתזמון יחסים- יש מחקרים לכאן ולכאן. חלק טוענים שהזרעה מעלה את הסיכויים לעומת תזמון יחסים.
לנו הרופא טען שזה מעלה מעט את הסיכויים אבל לא בהרבה, לשיקולינו, מה שנבחר.
מה שכן, כמובן שזה תלוי גם במצב של האישה- האם מבחינה מבנית הכל בסדר והזרע יכול להגיע לביצית דרך החצוצרות (אם לדוגמא הוצאו לה החצוצרות או שהחצוצרות חסומות- הזרע לא יוכל להגיע לביצית גם אם הוא כבר ברחם).
הזרעה מסייעת ליותר זרע להגיע מהר יותר וקרוב יותר לרחם (ולביצית שממתינה אי שם).כך שבמקרים שיש מספיק זרע, אבל המעבר שלו לרחם לא תקין (אם בגלל הפרשות, או רמת חומציות וכדו') זה יכול לעזור.
מה שכן, אם הזרע תקין ואצל האישה אין בעיה מבנית, לרוב, לא יעבירו אתכם לIVF, אלא רק לאחר מספר הזרעות

לגבי בדיקות מעקב זקיקים- ההורמונים+המעקב נותן את התמונה השלמה ביותר. כל אחד נותן רק חצי תמונה, ועם שקלול הנתונים יחד ניתן להסיק דברים (וגם אז לא תמיד).
אם את תוהה אם ניסו את זה בעבר או לא, לא צריך רציונל מאוד חזק בשביל זה. אבל כן, יכולה לספר לך על עצמי שבסבב ראשון שלי עם איקקלומין היה רק מעקב זקיקים וזה היה טעות בהחלט (הסיבה שזה נעשה כך כי זה היה אצל רופא נשים רגיל, אחר כך, אצל רופא פוריות, כבר רואים איך זה צריך לעשות).

בהצלחה
 

imanub

New member
מעקב זקיקים + הורמונים

תודה על התשובות.
כנראה השאלה השניה לא היתה ברורה מספיק. הייתי במעקב זקיקים ונתנו לי גונל F 37.5 יחידות ואוביטרל לפני הביוץ, ובאולטרסאונד ובבדיקת ההורמונים הכל היה תקין. אני תוהה, אם גם ללא הזריקות הכל היה תקין. כלומר, אם הייתי באה רק לאולטרסאונד ובודקת את גדילת הזקיקים יתכן והמצב היה תקין גם ללא ההזרקות. בפעם השניה המשיכו עם ההזרקות באותה כמות בגלל שהיה תקין - ואולי כל הזריקות מיותרות והבעיה (אם קיימת) היא אחרת.
 

malina83

New member
את יכולה לבקש לעשות סבב בלי הורמונים

זאת זכותך. המינון שנתנו לך מאוד נמוך ויכול להיות שלגדילת זקיקים אין לך צורך בהורמונים. האוביטרל מאפשר לתזמן מדויק את הביוץ ולדעתי עדיף איתו מאשר בלעדיו. מבטיח ב 100% תבייצי ויהיה ידוע בדיוק כעבור כמה שעות לפני ואחרי כדאי לתזמן יחסים.
כדאי מאוד שהבעל יעשה בדיקת זרע. אם אחרי כמה הזרעות לא נקלטת מומלץ לעשות צילום רחם ולשלול בעיה של חסימות. דברי עם הרופא ( רק רופא פוריות ! לא רופא נשים) .
 

malina83

New member
השאלה שלך לא ברורה...

מגיעים לרופא פוריות אם לא מצליחים להרות. אם הכל היה תקין לא היית נזקקת להזרעה....אם יש בעיית ביוץ ידועה יתנו הורמונים מבלי ״לחכות״ ולבדוק זקיקים.
אם על פניו הביוץ תקין, הרופא יכול להמליץ על יחסים קרוב למועד הביוץ על פי מעקב זקיקים. אם תוך פעם -פעמיים לא הצליח כדי לתזמן טוב יותר סביר להניח שתקבלי הורמונים במינון נמוך. כנ״ל לגביי הזרעה. זה מאפשר שליטה טובה יותר ומתוזמנת בין הביוץ לבין המפגש עם הזרע. וכמובן מקצר לזרע את הדרך שהוא צריך לעבור עד הרחם. כך זה מעלה סיכויי: מיקסום ההפריה בזמן ובמרחב.
 

טוליתי

New member
שיקולים הפניה להזרעות וטיפולים ללא הורמונים,

ראשית, השאלות שלך מצוינות
.
לשיקול להפנות להזרעות יכולות להיות מספר סיבות:
1. ספירת זרע נמוכה מהנורמה, אך לא נמוכה מדיי.
2. אי פוריות על רקע בלתי מוסבר - תקופה ארוכה של נסיונות להיכנס להריון, ללא הצלחה, ללא סיבה נראית לעין. פקטור הזמן משפיע על השיקולים בבחירת טיפול רפואי מתאים.
3. העלאת הסיכויים להצלחה, לאחר שטיפת הזרע ריכוז תאי הזרע האיכותיים על פי מדדי המעבדה עולה.
&nbsp
לשאלתך השנייה, תלוי בגיל האישה, בפרופיל ההורמונלי, בגאוגרפיה ובגישת הרופא. לרוב, אצל נשים צעירות מקובל לנסות לפחות טיפול אחד ללא הורמונים. טיפולי פוריות על בסיס טבעי (הזרעות או ivf) הן גם עניין של גאוגרפיה... ביפן למשל, מקובל לנסות בנשים שלבני הזוג שלהן בעיית זרע, ivf על בסיס טבעי במשך שנה. הנחת היסוד העומדת בבסיס ההתנהלות הזו היא שאם הזרע הוא הסיבה לאי כניסה להריון, אז די בביצית הטבעית כדי להצליח. בארץ הגישה הזו הייתה פחות מקובלת לפני 10 שנים, והיו רופאים בודדים שהסכימו על ivf במחזור טבעי (אפשר למנות אותם על כף יד אחת
). כיום, יותר ויותר רופאים מבינים, שיש הרבה הגיון בטיפולים על בסיס טבעי, ובמניעת הריון רב עוברי, בגלל סיבוכים אפשריים. יחד עם זאת, יש עדיין רופאים שחוששים מטיפול על בסיס טבעי, המחייב מעקב קפדני יותר של הרופא, וקיים גם סיכון לא מבוטל להפסיד את הביצית היחידה באותו החודש.
&nbsp
מקווה שעזרתי,
בהצלחה.
&nbsp
 
למעלה