ניגנתי על הדיקי!!!

khammel

New member
../images/Emo98.gif ניגנתי על הדיקי!!!

חזרתי מהכפור (טוב, לא ממש כפור אלא יותר כמו 20 מעלות וגשום מאד) של לייסטר וסופ"ש שכולו ציוד של בריאן. ישבנו (כל הפריקים לעניין) בפאב כל ערב ודיסקסנו עניינים חשובים כמו כמה אוהם יש לרמקול בדיקי והאם הטוויטר מחובר נכון (איפה TWC כשצריך אותה?). ישבו איתנו על כוס של בירה דייב פיטרסון, נייג'ל נייט ואדריאן אדסון. ג'ימג'מנו, צחקנו ובעיקר... לא ישנו.
אז אני הולכת לישון ואכתוב דיווח מפורט יותר בהמשך. בינתיים, אסכם בקצרה: היה כיף.

khammel

New member
../images/Emo124.gif איפה הייתי ומה עשיתי

כמו שכתבתי לאוליב לא מזמן, נאלצתי להפסיד את הופעתו לטובת מפגש של פורום רד ספיישל. במילים אחרות, מפגש של אנשים עם שריטה רצינית בכל מה שקשור לסאונד ולציוד של בריאן. חלק מהחבר'ה בנו לעצמם העתק של הגיטרה. חלק, כמוני, בעלים של רפליקות מסחריות (מי יותר ומי פחות). מדובר בחבר'ה שאני בקשר טוב איתם כבר שנים אבל לא ממש נפגשנו. הגיעו חברים מכל רחבי אנגליה, משבדיה, הולנד, צרפת וכמובן...ישראל. המפגש עצמו מאורגן ע"י חברי הפורום אבל בריאן נותן למפגש גיבוי בדמות מסר אישי ו"הפתעות" שהוא שולח עם אנדרו מורגן (ספק המיתרים של בריאן). שנה שעברה, ההפתעה היתה לוח האפקטים של בריאן משנות השמונים (זה שנבנה ע"י פיט קורניש). השנה, קיבלנו לנגן על המגבר הקטן והמדהים שג'ון בנה לבריאן וקרוי על שמו, ה"דיקי אמפ". חוץ מזה, החבר'ה המקומיים הביאו את הציוד שלהם, מה שאומר די הרבה גיטרות RS מכל הסוגים (כולל שלושה גויטונים) + ציוד נלווה. וכמובן, העתק 1:1 של הריג הנוכחי של בריאן (כפי שנבנה ע"י מייק היל). היתה הרצאה מעניינת מאד של אדריאן טרנר (הבעלים של אדסון) על הפיקאפים בגיטרה של בריאן ואחריו דיבר דייב פיטרסון על השינויים שהכניס במגברים של בריאן. בנוסף, נייג'ל נייט חשף את ההעתק הרשמי של ה"דיקי" שעומד לצאת לשוק לאחר שנים רבות (מדי) של מו"פ (62 גרסאות שונות של הרמקול עד שבריאן התרצה). במסגרת החשיפה, הערימו 7 רפליקות שונות של המגבר מאחורי פרגוד ונתבקשנו לדרג אותם ולזהות מה נשמע הכי קרוב למקור. במקום הראשון הגיע... ה"דיקי"! במקום השני הגיע, להפתעת כולם, גרסה של הדיקי שבנה אחד מחברי הפורום. ההעתק הרשמי הגיע במקום השלישי. יחד עם זאת, לא היה מדובר ב-blind test אמיתי, ככה שקחו את הנ"ל בעירבון מוגבל. במהלך כל היום, ניגנו ודיברנו על עניינים שברומו של עולם (עולם ה-RS כמובן) ובסוף היום פרשנו לפאב המקומי עד שגירשו אותנו. לפני ואחרי המפגש, ישבנו בבית של אחד מחברי הפורום ו...המשכנו לשתות, לדבר ולג'מג'ם.
אני אתן לתמונות לספר את השאר ואם יש לכם שאלות, תרגישו חופשי לשאול. בנוסף, אני רוצה לשתף אתכם בשמועה מעניינת שגונבה לאזני...ייתכן שלרגל 40 שנה לקווין, קווין יתאחדו בשנה הבאה לסיבוב הופעות אחרון בהחלט (עם שורה של זמרים שונים). לא בטוח שזה יקרה, אבל אני ממליצה להתחיל לחסוך.
אסיים במילים שבריאן שלח לנו למפגש:
Rock!!! - ye rogues!!!​

khammel

New member
ג'מג'ום בוקר

הגענו למקום האירוע מוקדם והיה אפשר להתפרע על הציוד בלי הפרעות, אז הדלקנו כמה מגברים ו...יאללה.

khammel

New member
וזה החדר הרועש

3 מגברים בפול ווליום + כל האפקטים שבריאן משתמש בהם כיום

khammel

New member
הם בכלל לא באותה קטגוריה

אף אחד מהמגברים שהיו שם לא היה דומה ממש לדיקי האמיתי. לאורקסטרייטור יש גוון סאונד שונה מאד מהמקור. הוא גם עמום יותר ורועש יותר. הדיקי עצמו מזכיר קצת יותר את הסאונד שמקבלים מה-VBM1 של ווקס מאשר את האורקי. זה לא שהאורקי לא טוב. כמגבר הקלטות הוא ממש אחלה, אבל הוא בהחלט שונה מהדיקי. מה שהיה הכי מדהים עם הדיקי זה לראות כמה הוא פיזית במצב רעוע. ככל הנראה, זו גם הסיבה שאי אפשר לחלוטין לשחזר את הסאונד שלו (כי הרי לא ישחזרו את כל המכות שחטף). עוד פרט מעניין שנייג'ל נייט חשף לגבי הדיקי זה שייתכן והמגבר עצמו שימש במקור כרמקול של מוניטור תינוקות מכיון שהמעגל החשמלי בפנים נבנה כך שיגביר תדרים של קול אנושי. כמו כן, החיווט של ג'ון...לא משהו. וגם את זה הם לא כ"כ יכולים לשחזר.

khammel

New member
ה-VBM1 אחלה תמורה למחיר

אני מאד אוהבת אותו כמגבר אימונים ולדעתי הוא נותן אחלה תמורה למחיר שלו. יש לו שתי בעיות עיקריות: 1. הוא רועש (hum) למדי 2. הטרבל בוסטר הפנימי שלו פשוט נוראי רוג'ר עשה בו שימוש בסינגל האחרון שלו ומשתמשים ב-VBM1 גם במופעי WWRY השונים. אבל בשני המקרים משתמשים במגבר הזה לא כדיקי אלא לצורך יצירת פידבק. הוא סוג של מיני AC30 יותר מאשר דיקי. אתה שוקל לקנות?

ayatz

New member
השיקולים לקנות תמיד קיימים

ותלויים ברצון שלי בעצם להתחיל לקחת את הנגינה כתחביב משמעותי יותר מאשר לשלוף גיטרה פעם בשנה ולהבין שככה אני לא הולך לשום מקום... כן ראיתי את המגבר בקליפ של רוג'ר... לא שמתי לב לשימוש בו, אני אקשיב שוב - יש לך מושג לגבי התקדמות האלבום?

khammel

New member
לא שמעתי משהו חדש לגבי האלבום של רוג'ר

אבל האמת שגם לא עקבתי אחרי הפורום של ה-OIQFC בזמן האחרון. אני אבדוק בימים הקרובים ואעדכן באם יהיה במה לעדכן.

7INBAR7

New member
איזה כיף!!

חח בתור לא גיטריסטית לא ממש הבנתי את רוב המושגים שהזכרת, אבל נשמע שהיה מדהים וממש מעניין. אני לא מאמינה שהיו שם אנשים שממש בנו לעצמם העתק של הRS! לגבי הסיבוב הופעות- ממש קשה לי להאמין, אפשר רק לקוות :p שמחה שנהנית!!

7INBAR7

New member
חח זה פשוט יותר מדי מושגי גיטרות,

ריג?, גויטונים?, פיקאפים?, אבל לא נראלי שאני אבין יותר מדי גם אם תנסי להסביר..

קרן..מה דעתך?

קודם כל...מדהים!!...כל הכבוד על ה"קפיצה" למפגש כזה. נראה (ובטח היה נשמע) מדהים!! יש לי רעיון/שאלה: לפני כמה זמן, מישהו רשם כאן שהוא קנה את הרפליקה של בראין ואמרת לו שחבל שלא דיבר איתך כי אולי היה יכול לקבל קצת צופרים או משהו בסגנון. בעקבות קשרייך והכרותיך אם מספר אנשים המקורבים לעיניינים, חשבתי על אפשרות אולי לארגן קנייה קבוצתית מכאן, ואולי גם בעקבות זה לקבל איזה מחיר קצת יותר טוב או לפחות לקבל כמה צופרים (אין לי "בעיה" לקבל גיטרה חתומה על ידי פרופסור מאי
). מה דעתך? אולי ננסה להרים את הכפפה ונראה אם יש אפשרות לארגן משהו בסגנון?

khammel

New member
כמה גיטרות אתה חושב שירצו להזמין?

תראה, בשביל לארגן הנחה רצינית, צריך לארגן קבוצה רצינית וזה כנראה לא יקרה. אם יש מי שמעוניין לרכוש גיטרה כזו או אחרת (BMG, SUPER או של אחד מהבונים האמריקאים), אשמח לעזור. חתימה של בריאן... לא יקרה. הדרך היחידה לקבל חתימה שלו על הגיטרה היא לבוא עם הגיטרה לאחת מההופעות שלו (QPR, WWRY, וכו'), לחפש את הטכנאי שלו (פיט מלנדרון) ולקוות שהוא במצב רוח טוב ומוכן לעזור. לחילופין, אפשר להזמין גויטון ואז החתימה באה בילט-אין.
בכל מקרה, אם אתה רציני לגבי רכישה של גיטרה וכו', דבר איתי במסרים.

הלוואי עלי ה SUPER... ../images/Emo13.gif

טוב נו...אז לא תיהיה חתימה....גם ככה הוא עסוק יותר מדי בלהציל כל מיני חיות. מה זה לדעתך קבוצה רצינית? אפשר לשאול בפורום..אולי יש איזה 5,6 אנשים שרוצים וניראה לי שזה יופי של כמות....כל הנחה היא סבבה..לא צריך להיות חמדנים. אני אישית, תקציבית, לצערי מעוניין בגיטרות "הרגילות" שמוצעות באתר של בראין. אפשר לבדוק מי מהאנשים כאן מרים את הכפפה.

למעלה