על

forglemmigej

New member
../images/Emo91.gif על ../images/Emo202.gif../images/Emo44.gif

בשם Chokoladens mørke side או בשפתנו הצד המר של השוקולד שנצפה אתמול במחוזותינו ויש לי הרושם שיגיע גם למדינותיכם במוקדם או במאוחר כי זה מהסוג שאוהבים לצקצק בשפתיים אוי כמה נורא. הסרט הוא על עבדות ילדים בתעשיית הקקאו שבחוף השנהב. 40% מהתוצרת העולמית לתעשיית השוקולד מגיעה מחוף השנהב. ילדים בגילאי 7 עד 12 נחטפים, מגיעים בטענות סרק לחוף השנהב ממדינות שכנות כמו בורקינה פאסו או מאלי. הבמאי מיקי מסטרטי (Miki Mastrati) הצליח במצלמה נסתרת להגיע עד למטעים ולצלם ולראיין את אותם ילדים, רואים אותם סוחבים שקים עם אגוזי הקקאו שגדולים מהם פי כמה וכמה , הם צריכים לחתוך את האגוזים עם סכין מצסטה שמאד מסוכנת ונחשפים לרעלים שנמצאים בעצי הקקאו ושהשפעתם מגיעה לאחר 20-30 שנה. הם עובדים יחפים ובלי הפסקה בכלל לא משלמים להם ואמנם חלקם נשלחו על ידי המשפחות אבל הן לא תראינה גרוש מזה. הבמאי מנסה לשוחח עם כל מיני אנשים טובים שמנסים לעזור אבל הם כמו טיפה בים ומי שזה בעצם תפקידו אמנסטי אינטרנשיונל או האום פשוט מתעלמים מהבעיה כאילו היא לא קיימת. הבמאי מגיע אף לראש ממשלת או נשיא חוף השנהב והוא אומר שהוא לא ידע על זה למרות שזה אחד ממוצרי היצוא החשובים שלהם ואפילו שהוא מראה לו את הסרט הנשיא אומר לא ידעתי , נו ועכשו יודע מאתגר אותו מיקי אז מה בנוגע..אה בה ציגלה מה. הבמאי מנסה לראיין את חברת נסטלה שהיא אחת הצרכניות הגדולות בעולם של פולי קקאו אבל הם מסרבים להתראיין , חברות גדולות אחרות טוענות שמטעי הקקאו לא באחריותן או פיקוחן והן לא יכולות לעשות כלום
באיזה מבצע לפני שנה שוחררו 65 ילדים משם אבל יש להניח שילדים אחרים יחליפו אותם. זה כל כך שובר את הלב. אתר הסרט:http://www.thedarksideofchocolate.org/

daoli

New member
תודה על השיתוף, אני חייבת לראות את זה כשזה

יגיע לפינלנד. נשמע מאוד מעניין ומאוד מאוד עצוב.

forglemmigej

New member
כמעט בטוח זה יגיע

עצוב באמת הראו שם גרף איך עולה מחיר הקקאו מאז הגיעו למחסן הראשון על ידי הילדים (שהם כמובן לא מקבלים גרוש) ועד שהוא נוחת בצורת שוקולד במדפי החנויות משהו כמו 200% כל אחד חוטף איזה חתיכה בדרך , אני החלטתי להחרים שוקולד עד הודעה הבאה. עבדות ילדים זה כמו טרפיק של נשים לזנות ואפריקה כמו באפריקה לא עושים כלום.

gesus

New member
נראה לי שיש עכשיו גם של סרטים כאלו

פה בשבדיה יש את וידאוקרטי שמתאר את אימפרית ברלוסקוני והערבוב בין הון ושלטון באיטליה ועוד סרט על תעשית הבננות בדרום אמריקה ששם היו מרססים בחומר אנטי מזיקים והעובדים היו נחשפים לחומר המסוכן הזה.

למעלה