מוזיקה אתנית

The Orange One

New member
../images/Emo91.gif מוזיקה אתנית

נתחיל עם קצת פורטוגלי: Dolce Puntos ממש כדאי לשמוע את כל השירים שלה
Mariza - o gente de minha terra קצת לבלקן: dino, זמר בוסני מלא תהילה, לפני שנתיים היה לו להיט אתני-פופי בשם godinama יחד עם הקרואטית/בוסנית איבנה בנפיק. להקת הרוק שהתפרקה Indexi - המון שירי רוק עם ניחוח בלקני משהו, כדאי להאזין
קצת אווירה קובנית: veronica - que bonito nuria fergo - en la havana ועוד המלצה, לדעתי כן קשורה לאתניות, באה מארה"ב מקהילה נוצרית, שיר על הארוחה האחרונה במין הילה שכזו...אני מאוד אהבתי the last song של Kate Campbell. זהו לבינתיים
, מה יש לכם להציע

NylonBeat

New member
GODINAMA - שיר ענק!

אני זוכר ששמעתי אותו בתחרות הOGAE 2000 או 2001 לא זוכר את השנה. אחלה שיר! (ואני בדרך כלל לא אוהב שירים מארצות הבלקן)

לגבי דולסה פונטס...

שייצגה כמובן את פורטוגל באירוויזיון 1991 עם השיר המקסים Lusitana Paixão- כדאי לעקוב אחרי טקס הפתיחה של יורו 2004 הקרוב בפורטוגל, זהו בכלל מסוג האירועים שמתאימים בעיקר להשמעת מוזיקה אתנית... בטקס הגרלת הבתים של האליפות דולסה הופיעה בביצוע מרגש ומקסים של השיר Cançao do mar (המעולה!), יש לי הרגשה שדולסה עוד תופיע גם בטקס הפתיחה של היורו.

מנגו3

New member
אפרופו דולסה...

יצא לה דיסק בו היא מבצעת מיצירותיו של המלחין האיטלקי אניו מוריקונה. הדיסק נקרא focus ,ומכיל נעימות ושירים שהלחין כדוגמת סינמה פרדיסו.

giba70

New member
המלצות פורטוגליות:

הוזכרו כאן שלוש זמרות פורטוגליות גדולות, דולס פונטס, מאריצה ועמליה רודריגז, וכעת לזמרת הרביעית בעלת הקול המדהים: תרזה סאלגיירו - Teresa Salgueiro שהיא בעצם הסולנית של מדרה-דאוס - Madredeus, הלהקה שהביאה לנו את שיר "הרועה" - O Pastor. יש לי אלבום של הלהקה (דווקא בלי השיר המפורסם) שנקרא O Paraiso (גן עדן), ויש בו שירים נפלאים, פאדו, שילוב של הקול של תרזה עם נגינה מקצועית על גיטרות קלאסיות. אני מניח שאלבומים אחרים שלהם לא פחות טובים.

למעלה