לחם של אילנד

gabizon79

New member
../images/Emo91.gif לחם של אילנד

יצאו מהתנור 2 כיכרות יענתו כפריות,מרקם מושלם,דחיסות מושלמת,טעים,שווה את כל הזמן. בגלל שאין כמעט שמרים במתכון הטעם מטמטם. לסטרטר: 100 מ"ל מים 75 גרם קמח 3 גרם שמרים טריים לבצק: 350 גרם קמח 75 גרם קמח שיפון 15 גרם סובין 8 גרם מלח 250 מ"ל מים הכנה: לערבב את רכיבי הסטרטר היטב,לכסות במגבת,להניח בצד ל12 שעות. לאחר 12 שעות לערבב את הקמחים,ליצור גומה ולשפוך לתוכה את המים והסטרטר. ללוש לבצק,לכסות להתפיח 3 שעות. לאחר מכן להוציא אוויר,ללוש עוד קצת לעצב כיכר ולהתפיח כשעה. לאפות ב180 מעלות 50 דקות. הערות שלי: במקום סובין שמתי קמח מלא. ב25 דקות האחרונות של האפיה הוספתי תבנית עם מים בתחתית התנור ליצירת לחות,אבל מי שלא אוהב קרום ממש עבה יכול לוותר על זה. מומלץ! :)

ד2003

New member
במתכון רשומים 3 גרם שמרים, למה

שואלים אם "גרם אחד של שמרים יבשים יספיק? " תודה

באבא2000

New member
כי יש שמרים יבשים ויש טריים

והיחס הנהוג בינהם הוא 1:3 לרוב, באפיית לחם משתמשים בשמרים יבשים. מכאן השאלה

gabizon79

New member
כן אין שום בעיה :)

12 שעות זה הרבה מאד זמן לסטרטר לפתח שמרים בעצמו. ואחר כך עוד 4 שעות לפחות(לא להמעיט זה חשוב) של תפיחה,ויש לחם פצצה.

שאלת תם

אם אני לוקחת ממש מעט שמרים, ומגדלת אותם 12 שעות בתוך מצע עשיר (קמח, טעים), בעצם אין לי בסוף פשוט הרבה יותר שמרים? מה שאני זוכרת מבי"ס זה ששמרים, כשטוב להם, מתחלקים ומתרבים ועושים שמח. מודה, שאלה אינטרסנטית של קרציה שלא מסוגלת לחכות 17 שעות ללחם הטוב שלה, אבל בכל זאת, לא הגיוני? יש מיקרוביולוג באולם?

poratl

New member
נכוןן אבל, בזמן שהשמרים גדלים הם

נושמים ומפרישים אלכוהול. מחמיציםאת הבצק מה שיוצר לחם עם טעם שונה לגמרי מלחם שמיוצר עם הרבה שמרים מראש

בעסה

אז צריך לנסות לאגור סבלנות. זה אף פעם לא מצליח לי מי יודע מה. בגלל זה גם אף פעם לא מצליחים לי השניצלים

gabizon79

New member
ממממ....

כעיקרון אני חושב שאת צודקת כי שמרים בתכלס זה פטריות,ושהן פעילות הן מתרבות,כל תא לכמה תאים וכך הלאה.חוצמזה הן מפרקות תעמילן בקמח לגלוקוזה,ופולטים דו-תחמוצת הפחמן שזה בעצם גורם להתפחה. אבל...אם תשימי מראש כמות שמרים גדולה יותר במקום לחכות 12 שעות כמו שאמרת זה לאו דווקא יביא לתפיחה מהירה יותר,להיפך עודף שמרים יפגע בטעם של הבצק,ובצק שמורכב מתסיסה של מעט שמרים הרבה יותר טעים,למה? אנערף :) אורך החיים שלהם ומהירות ההתרבות קשורות בין היתר לטמפ',לגזים שזמינים להם,ולמצע שיש להם לאכול(חולים על סוכר),ככה שכמות שמרים גדולה מאד תביא גם לתמותה מהירה הרבה יותר.(המזון ותנאי הקיום מדרדרים) ווקצור,דבר אחד אני בטוח מכל מה שאמרתי,לחם מסטרטר עם מעט שמרים וסבלנות,הרבה יותר טעים. מקווה שלא דיברתי שטויות...חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

יעלעל

New member
מצטרפת להמלצה

איזה לחם שווה. שיניתי אמנם קצת כי לא היה לי קמח שיפון אז שמתי במקומו קמח מלא. וואו, לחם ממש טעים. אני רק מצטערת שהכנתי כמות רגילה ולא כפולה ומכופלת. עכשיו יוכן סטרטר חדש למחר. לחם ממש טעים ו"לחמי". תודה רבה על המתכון. יעל

אילנד

New member
תודה יעלעל.שמח שאהבת אותו.בפעם

הבאה שימי שכבת קמח תירס דק על נייר האפייה,הניחי את הבצק על קמח התירס ותאפי.בהצלחה ובתיאבון

מזתומרת "אין שמרים"

מה אתה חשוב שהקטנים האלה עשו ב-15 שעות שהנחת להם לשהות בן העדן, שיחקו שש-בש? זמן דור שלהן הוא 20 דקות, צא וחשב כמה יש לך שם!!!

gabizon79

New member
חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

חחחחחחחחחחחחחח...מה קוראת הכל בסדר?? שימי לב מה אמרתי במתכון אין כמעט שמרים,לא אמרתי שבלחם אין שמרים אז למה הסטרטר?? לפי מה שאני יודע זמן הדור שלהם נע בין שעה ל-5 ויותר שעות כתלות בגזים,טמפרטורה,ומזון לצריכה. ומה רע בשש בש?

למעלה