צריכה עזרה,בבקשה...

../images/Emo9.gif צריכה עזרה,בבקשה...

היי, שלום, אני הדס ואני חדשה פה.. יש לי בעיה קטנטנה ואשמח מאוד לקבל עצות מכם. אז ככה- אני דתייה, ועכשיו סיימתי שביעית, בביתספר חילוני. שזה דיי מהווה לי בעיה מבחינת השירות הלאומי. בכל בית ספר דתי, כך הבנתי מחברותיי, יש מרכזת שירות לאומי- מכוונת כל אחת, מסדרת ומארגנת ימים עיון וכיוצ"ב.. אני לא כלכך בעניין של להתגייס, והייתי רוצה להתחיל את המיונים לשירות הלאומי כבר בתחילת השנה הקרובה, כך שאדע מה אני עושה והכל [יש לי בעיה קשה עם חוסר וודאות לגבי החיים שלי ולכן מאוד חשוב לי לפחות להתחיל מוקדם כדי שלא "אדפק" או משהו בסגנון ולא אעשה בסוף משהו שהייתי רוצה לעשות.]. בכל אופן, קצת גלשתי
העניין הוא שבגלל שאני לומדת בביתספר חילוני, אין אצלנו רכזת שירות לאומי ואני צריכה לעשות הכל באופן עצמאי. אני לא יודעת אם זה כלכך חכם. דברתי על כך עם חברותיי, ועם בנות שכבר עשו שירות לאומי והם ייעצו לי שהכי חכם פשוט לעשות זאת דרך הבית ספר הקודם שלי שהוא תיכון דתי. אני לא חושבת שזו תהיה בעיה בעניין ההסכמה מבחינתם משום שגם טסתי איתן לפולין. העניין הוא שאני לא כלכך בטוחה מה יהיה הכי נכון לעשות. לצאת למיונים על דעת עצמי? להיות בקשר עם רכזת מסויימת? או ממש להיות חלק מקבוצת ביתספר שיוצאת לימי מיון במרוכז? שבעניין הזה אני קצת מפחדת, בגלל שאני לא קשורה לביתספר באופן רשמי, ולכן ישנה אפשרות ש"יישכחו" אותי, ואני אהיה האחרונה בסדר העדיפויות. דבר שהוא מאוד הגיוני ולגיטימי שייקרה. אני מקווה שהבנתם את הבעיה\דילמה, ושלא קשקשתי לכם יותר מידי.. בכל אופן- אשמח לקבל עזרה או אפילו עצה. ואם קראתם עד לכאן, אני כבר צריכה להודות לכם, אז תודה
... שיהיה שבוע טוב, שמח ומועיל

alinoush

New member
אם הבנתי אותך נכון...

את פוחדת ששלא תעשי שרות לאומי בגלל שאת לומדת בבית ספר חילוני ואין שם רכזת שתכוון אותך..אם זו כוונתך אז.. אין לך מה לחשוש את לא היחידה שלומדת בבית ספר חילוני ותעשה שרות לאומי כל מה שעליך לעשות זה להוציא פטור ואז להרשם לעמותה כלשהי ..אם את דתיה אז אני ממליצה על האגודה להתנדבות את פשוט יוצרת קשר עם הרכזת בעירך והיא כבר תכוון אותך ותעזור לך..זה מה שאני עשיתי..

...

להוציא פטור? את מתכוונת הצבא, להצהיר? ואם לזה התכוונת, אז אני לא יכולה להרשם לעמותה כלשהיא מבלי להצהיר? ותודה לך על עזרתך

NobleRed

New member
../images/Emo108.gif תשובות...

שום שירות לאומי את לא יכולה לעשות מבלי להוציא פטור מצה"ל, אחת הדרישות של האגודות היא שיהיה לך פטור מצה"ל (לא משנה מאיזו סיבה) ולכן שלב ראשון - עליך ללכת לרבנות ולהוציא פטור מטעמי דת. תפקיד הרכזות שבאות לתיכונים דתיים הוא בעיקר עזרה והכוונה לבת מה מתאים לה. דבר כזה לא הכרחי וכמובן שאת יכולה לעשות זאת לבד... תיכנסי לאתר של האגודה להתנדבות, שם תופיע רשימה של כל המקומות שאפשר לשרת בהם לשנה הבאה, מה הדרישות שלהם מבת שירות, אם זה תקן בית או תקן חוץ וכדומה. כאשר את רואה את האופציות, את צריכה להתחיל לסנן מביניהן מה לא מתאים לך בכלל. בסוף את אמורה להגיע לרשימה של 4-5 מקומות שהם אופציה מבחינתך. בערך בתחילת השנה יהיו מיונים מוקדמים לבתי ילד ולמוסדות כמו שב"כ (זה נועד לסנן בשלב מוקדם את מסת הבנות שבאות לדברים האלו) אם את מעוניינת רק תישארי מעודכנת דרך האתר בכל התאריכים, ואחרי שתירשמי לאגודה תוכלי להירשם למיונים. באמצע השנה בערך יפתחו הסיירות (ימים שבהם את מבקרת במקומות שאת מעוניינת לשרת דרכם, עוברת ראיונות ורואה אם מזה באמת מתאים לך). את נרשמת לסיירות דרך האתר גם כן. ואז הרכזת של אותו תקן תיצור איתך קשר ותקבע איתך שעה וכו'. אין צורך לבוא בקבוצות...למרות שזה אפשרי, אבל זה לא מעניק לך ייתרון כלשהו... לכל שאלה או אי הבנה, את יכולה להתקשר לטלפון של האגודה, הם מאוד נחמדים ותומכים וזה הייתרון הגדול שלהם:) בכלאופן, אל תילחצי כבר מעכשיו, יש לך עוד המוון זמן וגם אם עוד שנה לא תמצאי שירות, תמיד יישארו אופציות. (יש כאלה שסוגרים יום לפני וגם באמצע השנה...) בהצלחה!

...

בעניין ההצהרה- אני יודעת שאיני יכולה לעשות שום שירות לאומי מבלי להוציא פטור מצה"ל, השאלה שלי היא האם אני יכולה לעשות מיונים לשירות לאומי כשעוד לא הוצאתי פטור.. ונראה לי שבאמת אעשה זאת דרך האתר, זה נשמע טוב. תודה רבה, ואחלה יום שיהיה ..

NobleRed

New member
../images/Emo108.gif אני חושבת

שעדיף שיהיה לך את הפטור, זה מזרז עניינים והם דורשים את זה לתיק שלך... חוצמזה- למה לעשות לפני
את ממהרת לאנשהו

Reut l

New member
מה שאני יודעת

זה שחייבים שיהיה את הפטור ביד בזמן שנרשמים, בכל אופן ממני דרשו את זה. שיהיה בהצלחה =)

מה פתאום,

אין רכזות שירות לאומי בתיכונים דתיים או לא דתיים. תצהירי ברבנות ואז תפני לעמותת שירות לאומי.

NobleRed

New member
../images/Emo108.gif אהה וואלה../images/Emo35.gif../images/Emo70.gif

אז התיכון שלי זה עז
אולי אצלכם לא היו, אבל אין חכם כבעל נסיון...

אין מקצוע כזה

אולי אצלכם הייתה יועצת שהפנתה אתכם למקומות, אבל רכזות שירות לאומי יש רק בעמותה עצמה. ככה זה עובד.

NobleRed

New member
../images/Emo108.gif אמממ כנראה היא לא הבהירה את עצמה

הכוונה למישהי שמכונה "קשרית" והיא מכוונת ומייעצת לבנות וגם מודיע להם עידכונים מהאגודות בקשר לתאריכים של ימי סיירת וכדומה.. רכזות שירות יש כמו שאמרת רק לתקנים ולא בתיכונים. היא התכוונה לקשריות, פשוט לא ידעה שקוראים לזה ככה...

למעלה