דיון

../images/Emo88.gifדיון../images/Emo88.gif

בהשפעת יום השואה רציתי לפתוח דיון על הומור מקאברי מכירים את המערכון על הילטר? מה אתם חושבים עליו ועל כל הז'אנר הזה?

dafnaleh

New member
הילטר והומור שחור

אני מאוד בעד, כל עוד הקטעים האמורים עשויים טוב, ולא נועדו רק כדי לעורר מחלוקות. having said that, נראה לי שאף פעם לא נתקלתי בהומור שעוסק בשואה שהיה מוצלח.

גם אני נוטה להיות בעד

בעיני זאת דרך טובה לפרוק מתחים שקשורים בנושא, קצת הופתעתי כשנתקלתי באנשים שרואים את זה כפוגע ממש. זכור לי דווקא ששמעתי כמה בדיחות שואה די מוצלחות, אבל לא מצליחה להיזכר באחת כרגע.

Skyller

New member
ליהודים יש כשרון לזה...

אני לא מצליחה כרגע להיזכר בקעים טובים מצחיקים על השואה -ואני חושבת שכל עוד זה בגבול הטעם הטוב זה בסדר. אבל ראיתי כל מיני קטעים קומיים בנושא הכללי של המלחמת העולם השנייה והטובים היו מל-ברוקסיים כאלו ("להיות או לא להיות", למשל, למרות שזה לא שלו במקור, או אפילו "המפיקים" עם המחזמר העליז על היטלר), והוא הרי יהודי. אני משערת שזה אומר ש"מותר לו" לעשות את זה מבלי להרגיש אשם... אגב, סליחה על הדיליי בשבוע, הייתי באילת (היה חם, יש!). מי הולך לאילת ביום השואה??? לא היה לנו שום דבר לעשות חוץ למראות את "הפסנתרן" הטלוויזיה כי שמו את זה ואת "אזור אפור" בלופים...

dafnaleh

New member
את המפיקים דווקא לא אהבתי

לא הצחיק אותי כל כך. אם זה פוגע? אני בטוחה שניצולי שואה היו מאוד נפגעים מזה אם היו נחשפים לזה. אבל המון אנשים נוטים להגזים באיסור המוחלט שלהם לעסוק בשואה, לא רק בהומור. השואה בעיניהם זה משהו מקודש והגישה הזאת לנכס לעצמם את המסכנות האולטימטיבית קצת לא טובה בעיני. ואיך אפשר שלא להזכיר את הפרק בסיינפלד עם רופא השיניים שמתגייר כדי להיות יכול לצחוק על יהודים. They do have their own schools!

למעלה