סופ''ש של כדורגל ישראלי-מח' 15

tanj

New member
זו היתה קבוצה נפלאה עם כדורגל מענג

גם הקבוצה הישראלית הראשונה שעשתה דרך יפה בגביעי אירופה. עד אז הישג היה להפסיד בסיבוב הראשון ולהישאר עם המחמאות על "פייט" טוב. עטר היה מדהים באותה עונה. גם ברקוביץ. האוירון היה השחקן היעיל ביותר , והצוות המסייע שלהם היה אדיר עם חזן,קנדאורוב ורוני לוי. משחק העונה הזה היה התפוצצות של כדורגל נפלא קצב מעולה. וילנצ'יק המיסכן עבר "טירונות" של ממש. המשחק הראשון והאחרון שלו בליגה הלאומית ואני זוכר אותו בגלל ששירתנו יחד בצבא, עד שנה לפני המשחק הזה... כאוהד הפועל, זה היה משחק מענג במיוחד. אבל לא פחות זכור, ומסיבות עצובות, הוא הגומלין- 1-1 עם כניסה מכוערת של מליקה ברומן פץ, כניסה שהשביתה אותו לשנה.

stl9

New member
זה מאוד קל לשחק כדורגל מענג

כשכולם מתבטלים לפניך בייחוד בית"ר ובני יהודה

Puskas

New member
ממש..

הפועל נתנה את הנשמה נגד חיפה וגם מכבי ת"א.. גם מול ב"ש,אשדוד ומכבי פ"ת היו משחקים קשים והיה אפילו תיקו עם כ"ס..

Puskas

New member
ממש..

הפועל נתנה את הנשמה נגד חיפה וגם מכבי ת"א.. גם מול ב"ש,אשדוד ומכבי פ"ת היו משחקים קשים והיה אפילו תיקו עם כ"ס..

stl9

New member
היו לה 11 תיקו

בממוצע מכבי השיגה יותר נקודות והבקיעה יותר

Puskas

New member
איזה ממוצע בדיוק?

לפי איזה חישוב? מכבי חיפה סיימה עונה בלי הפסדים.. 27 נצחונות! כמעט 100 כיבושים.. שיחקה כדורגל מדהים ולא היתה אף קבוצה בליגה ברמה שלה.. לא מבין מה הקשקוש על ממוצע עכשיו..מה זה שיעור חשבון?

stl9

New member
כפי שציינת

הם איבדו 6 נק' מול שתי האחרונות הם סיימו יותר מדי מש' בתיקו אני יכול גם לומר שמכבי סיימה פעם עונה ללא הפסד עם יותר מ-100 גולים כולל 0-13 מדהים על רישון וכמובן פ"ת של שנות ה-60 אי אפשר לדעת בוודאות מי היתה הכי טובה אגב גם למכבי של עונת הדאבל היה מאזן עדיף

Puskas

New member
אתה מבין מה זה 0 הפסדים?

אתה מבין מה זה 5-0 על מכבי ת"א,6-1 בדרבי,חמישייה לרשת של בית"ר,רבעייה לכ"ס ועוד ועוד תוצאות מטורפות? מכבי חיפה היתה בלתי עצירה באותה שנה,היא הובילה את הטבלה מרגע הניצחון 5-0 על מכבי ת"א ועד שריקת הסיום של העונה.. מיותר לציין שאחת מתוצאות התיקו היתה נגד מכבי פ"ת,שבוע אחרי שחיפה כבר הבטיחה את האליפות ולמעשה לא שיחקה בשביל כלום.. מכבי חיפה 93-94 היא הקבוצה הכי גדולה בתולדות המשחק בישראל,ואם אתה לא מסכים עם זה אז אתה אחד משניים: 1. לא מבין בכדורגל ולא יודע מה זה כדורגל ברמה גבוהה (בתור מעריץ של הליגה הסקוטית אני יכול להאמין שזה המצב אצלך) 2. אוהד מכבי ת"א ברמות שלא מפשרות לך להיות אובייקטיבי ולתת קרדיט לאחרות..שזו גם אופציה אה בעצם יש גם אופציה שלישית: 3. אתה פה סתם בשביל ויכוחים וריבים ואין לך תועלת אמיתית..הרי אחרי שכבר חסמו לך בערך 60 ניקים,אתה תמיד חוזר עם אחד חדש אבל עם אותן דעות ואותה תרבות דיון בלתי קיימת ולא אפשרית..

stadder

New member
ממש לא מסכים איתך

להגיד שחיפה ההיא היא אחת מהקבוצות, אם לא הקבוצה הכי טובה בתקופה האחרונה - אני מקבל. אבל להגיד שהיא הכי טובה מתחילתו של הכדורל הישראלי? מה בקשר למכבי תל אביב של שנות החמישים? או הפועל פתח תקווה של סוף שנות החמישים ותחילת שנות השישים? או הפועל תל אביב שזכתה באליפות אסיה ב-1967? או מכבי תל אביב שזכתה באליפות אסיה ב-1969 ו-1971? או קבוצת הדאבל של מכבי תל אביב מעונת 1976/1977? אני כן מבין בכדורגל, אני כן אובייקטיבי, ואני לא פה בשביל הריבים - ואני אומר בוודאות מוחלטת שאי אפשר לקרוא למכבי חיפה של 1993/1994 הקבוצה הכי גדולה בתולדות המשחק בישראל, ביחוד כשלא זכית לראות את הקבוצות ההן.

Puskas

New member
קודם כל

שנות ה-50 וה-60 לא רלוונטיות כי הכדורגל פה היה חובבני לגמרי והיה שכונה אחת גדולה.. מכבי ת"א של הדאבל היתה אחלה קבוצה אבל מכבי חיפה של 94 פשוט שיחקה כדורגל מדהים,יצירתי,מלא השראה..כדורגל פנומנלי! אני גם זוכר את המשחקים נגד פארמה הגדולה של ז'ינולה וברולין..איזה קרב הלך שם ובסוף חיפה הודחה רק בפנדלים.. פארמה בזמנו היתה הקבוצה הכי טובה באיטליה והיתה בכללי קבוצה מהטופ של אירופה (מקבילה בוא נאמר לכך שהיום הפועל ת"א היתה משחקת נגד ארסנל נניח,יענו דרג שני על סף ראשון ואולי אפילו יותר). אי אפשר להשוות את זה לשנות ה-50 וה-60 שהכל פה היה שוק..ומה זה אליפות אסיה בכלל? בזמנו הכדורגל באסיה היה מביך ברמתו.. לראיה העלייה של ישראל למונדיאל..מאיזה עוד יבשת היינו עולים למען השם? היו הרבה קבוצות טובות,הפועל ת"א של 99/00,הפועל ת"א של 00/01,מכבי חיפה של 02/03,בית"ר של הדאבל ב-97,מכבי של הדאבל ב-95,הפועל כ"ס של שומי ויאני בשנות ה-70 וגם נתניה ועוד 15 תחת שרביטו של שפיגלר כמאמן ועם האחים מכנס ובני לם על המגרש.. כולן גדולות,מרשימות והותירו חותם,ועדיין אף אחת לא היתה מושלמת כמו מכבי חיפה של 94..קבוצה שכל אחד מעשרת שחקני השדה שלה היה הכי טוב בליגה בתפקידו או לפחות בטופ 3 (ובכוונה אני אומר עשרת שחקני השדה,כי רפי כהן היה שוער גרוע).. לא מספיק זה,עוד חיפה היתה מעלה מהספסל את 2 המחליפים הכי יעילים בליגה,הולצמן את גצקו. לא היתה קבוצה כזו שבכל עמדה הציגה רמה כזו ועוד השאירה כמה תותחים בספסל..פשוט לא היתה.. כל הקבוצות הגדולות שציינתי,הציבו לפחות 2 שחקני הרכב שלא היו ממש גדולים..אלא סתם התאימו לשיטה. זה יחד עם העובדה שחיפה עשתה 39 מחזורים בלי הפסד,הופכים את הקבוצה ההיא לגדולה ביותר בתולדות הכדורגל הישראלי.

stadder

New member
יפה שאתה מדבר על חוסר אוביקטיביות

כשאתה עושה את אותו הדבר בדיוק. אתה שולל לחלוטין קבוצות אדירות בגלל שהן היו "ממזמן", ובכל זאת אומר שהקבוצה הנוכחית היא בכל ההיסטוריה - אז תחליט, תקופה אחרונה או כל הסטוריה? האם אני משווה את כל אסיה לליגה הישראלית? בהחלט. אסיה יותר טובה מהליגה הישראלית. אני לא ראיתי חלק מהקבוצות שדיברתי עליהן, לכן אני לא יכול להגיד מי היתה יותר טובה - אבל אתה החלטת, בלי לראות אותן.

Puskas

New member
אסיה

כיום אולי עדיפה על הליגה הישראלית (ומה זה אסיה? אסיה זו יבשת..יש שם הרבה ליגות ורובן עדיין עלובות) אבל בשנות ה-60 וה-70 הכדורגל באסיה היה ברמה ירודה עוד יותר..אין בכלל מה לדבר על זה.. ומה זה כשנוח לי? זה עובדתי שהכדורגל פה היה שכונה,שוק וחובבני חלקית בערך עד סוף שנות ה-60 ואפילו עד שנות ה-70.. טקטיקה היתה מילה גסה,שיטה לא ממש היתה קיימת,במשחקים היתה אווירה של קט רגל בשכונה..אי אפשר להשוות את זה לכדורגל מקצועני מודרני שהגיע בשנות ה-70 לארץ.. אני חושב שהכוכבים של שנות ה-70,80 ו-90 הם גדולים וחשובים בהרבה מאלו של שנות ה-50 וה-60..זה כדורגל מתקדם הרבה יותר. ואני אישית ראיתי את כל הקבוצות שדיברתי עליהן..לא סתם אני אומר שהן היו גדולות,אבל לא כמו מכבי חיפה של 94.. מאמין שאם יעשו סקר מייצג על הקבוצה הכי גדולה אי פעם בישראל,אז חיפה של 94 תיבחר.. מעבר לזה שדיברתי איתך גם על הקטע של השחקנים ששיחקו..אלא אם תמצא לי עוד דוגמא לקבוצה שכל עשרת שחקני השדה שלה נחשבות לטובים ביותר בעמדתם בליגה או לטופ 3 לפחות,אז אני חושב שתאלץ להסכים איתי שמכבי חיפה הרכיבה תלכיד ברמה מטורפת באותה שנה. מכבי ת"א של הדאבל היתה בערך אותה קבוצה של 94..ועדיין חיפה השאירה להם אבק..רק אחרי שחיפה נחלשה בסוף 94 אז מכבי פרצה לעונת דאבל.

stadder

New member
אנחנו מדברים פה על הליגה הישראלית

פעם אחרונה שהיו בליגה הזאת יותר מ-3 קבוצות שידעו לשחק כדורגל ברצינות, היה בתקופה שמבחינתך לא נחשבת. בשנים האחרונות יש רק 3 קבוצות ששולטות בליגה, מתוך 4-5 שמתחלפות בניהן. בטורניר אלופות אסיה, שהחזיקו את הקבוצות הכי טובות מהליגות הבכירות ביבשת, שיחקו קבוצות איכותיות יותר מאלו שמכבי חיפה שיחקה נגדם בישראל. אנשים נוטים לבחור את דורם, לכן סקר כזה לא ישקף כלום. אלו שנולדו בשנות ה-30\40 ידברו על הפועל פתח תקווה האדירה. אלו שנולדו בשנות ה-50 ידברו על מכבי תל אביב המפחידה. ואלו שנולדו בשנות ה-70 ידברו על מכבי חיפה הבלתי מנוצחת. אני לא יודע למה אתה ממשיך להזכיר את הדאבל של מכבי תל אביב משנות ה-90, כשאני דיברתי על הדאבל משנות ה-70. ובקשר לזילזול הבלתי מובן בכדורגל ששוחק לפני שנות ה-80, פלה מוסר ד"ש.

Puskas

New member
קראת את הניק שלי?

אם כן אז אני לא כל כך מבין איך הסקת שאני מזלזל בכדורגל מלפני שנות ה-80.. קודם כל דיברתי על כדורגל מלפני שנות ה-70 ולא ה-80..יש הבדל קל.. דבר שני דיברתי על כדורגל ישראלי ולא עולמי.. ברור לי שבעולם הכדורגל ניהיה איכותי איפשהוא בשנות ה-50 אפילו.. ישראל תמיד חיה בדיליי.. ואני בספק אם מכבי ת"א באליפות אסיה פגשה קבוצות כל כך חזקות..האופציה שקבוצה ישראלית תזכה במפעל יבשתי היא אפסית במידה והמפעל אכן שווב משהו..אז ככה שלפני שאתה טוען שמכבי בזמנו היתה ענקית,עדיף שתבדוק מול מי היא שיחקה.. ולגבי הדאבל,מכבי זכתה ב-7 דאבלים,בגלל שדיברנו על תקופת מכבי חיפה ב-94 אז הסקתי שהתכוונת לדאבל האחרון ב-96.. אם התכוונת לדאבל אחר אז יכלת לציין את זה..אני לא אמור לנחש מתוך 7 דאבלים לאיזה התכוונת נכון?

stl9

New member
יתכן שחיפה היתה יותר טובה ממכבי ההיא

ויתכן שלא האמת שלעולם לא נדע בוודאות ולכן לכל אחד דעה משלו ומן הסתם יש חילוקי דעות תתמודד

stadder

New member
אתה בהחלט מזלזל בכדורגל ההוא

כי כתבת שבשנות ה-50\60 הכדורגל היה ברמה נמוכה, בלי לדעת באמת מה היה פה. שפיגלר, שמואל רוזנטל, ג'רי בית הלוי, אלי פוקס, אמציה לבקוביץ', דוד שוויצר, שייע גלזר, ויסוקר, ישעיהו שווגר, משה רומנו, רצאבי - הם ועוד הרבה אחרים מוכיחים שכן היה פה כדורגל איכותי לפני שנות ה-70 (כשחלקם גם שיחקו בשנות ה-70). ונראה לי שזה שכתבתי "או קבוצת הדאבל של מכבי תל אביב מעונת 1976/1977?" היה אמור להבהיר שמדובר על הדאבל של 76/77.

Puskas

New member
1. אל תזלזל

2. אל תלמד 3. לא שמתי לב שכתבת 76/77 4. סימנו לדבר

Puskas

New member
ואגב..

אתה לא מקשיב למה שאני אומר אה? לא אמרתי שלא היו פה כשרונות,אמרתי שהכדורגל היה שכונתי,לא ממוקצע,לא מאורגן..שוק בקיצור.. מה הקשר בין זה לבין העובדה שהיו שחקנים טובים? תלמד לקרוא חבר ואז אולי תצליח לרדת לסוף דעתי

stadder

New member
לא אמרת ש"סימנו לדבר"?

היו שחקנים אדירים, היו קבוצות אדירות. כמובן שאתה לא תסכים לחלק השני, כי אז זה יפריע לטענה שמכבי חיפה ההיא היא הקבוצה הכי טובה אי פעם. מי שמזלזל זה אתה, שלא מוכן להכיר בקבוצות ההן. אני דווקא קראתי את כל מה שכתבת, והבנתי את כל מה שכתבת, וממשיך לטעון שאתה לא יכול להיות כל כך חד משמעי כשאפילו לא ראית משחק אחד של הקבוצות ההן. לעומך, אני לא שולל חד משמעית את האפשרות שמכבי חיפה של 93/94 היא הקבוצה הכי טובה אי פעם, אבל אני בהחלט יכול להגיד שאי אפשר לקבוע את זה בלי לראות ולהכיר את הקבוצות ההן. ובכללי אני מסכים עם מה ש-stl9 כתב, ברגע שמגיבים אליך בדעה ששונה משלך, אתה מתגונן על דעתך ותוקף על הדעה של האחר, ולא מקיים שיחה עניינית. כראיה, תגובת ה"סימנו לדבר" שלך.

למעלה