שרשור משפטנים...

liquid01

New member
לאט לאט, רק 19 שנה הם עובדים על זה!

וד"א, גם מאוטנר יושב בועדה של הקודקס,ולדעתי הוא ה-מרצה לחוזים בפקולטה הזאת ובכלל...וראיתי שהשנה נילי כהן לא מלמדת...

אור2221

New member
נילי כהן גם לא לימדה שנה שעברה

לפחות לא חטיבה ראשונה. היא לימדה אותי חוזים לפני שנתיים ובלי עוררין היא המרצה החמודה ביותר שהתהלכה בפקולטה למשפטים. היא מלמדת כמו מורה ולא כמו מרצה, קשה לי להסביר, אבל בצורת הלימוד של רוב המרצים שלימדו אותו מעורבב לא מעט אגו, והיא חפה מכל זה ופשוט בן אדם נחמד, בקלות הייתי יכולה לראות אותה בעליון, ממש חבל. כל פעם שהיא רואה אותי במסדרון היא שואלת אותי מה שלומי, ולא ממש הייתי התלמידה הבולטת בקורס. מאוטנר לא לימד אותי, אבל הבנתי שגם הוא מהמרצים הנחמדים יותר. הקודקס נראה לי בשלבי סיום, דרך אגב, הוא מספיק מגובש כדי שנדרשתי להתייחס אליו בבחינה של דויטש שנה שעברה.

גֶפילטע

New member
נילי כהן כן לימדה בשנה החולפת-חוזים

היא בטח בשבתון - לא מופיעה בשום מקום בידיעון - ובשנה הבאה תשוב - למעריצים המתגעגעים

אור2221

New member
היא לימדה אותך?

כי למיטב ידיעתי היא ממש לא לימדה חוזים. לא שזה קריטי, אני רק זוכרת שהייתי מופתעת שנה שעברה שהיא לא מלמדת.

גֶפילטע

New member
לא אותי,אבל אני בטוח שהיא לימדה..

לא קריטי אכן, אפשר אם זה ממש יעניין אותנו לבדוק בידיעון תשס"ה שיש עדיין גישה אליו..

ororas

New member
לימדה גם לימדה

נילי כהן למדה שנה שעברה את מסלול 3. ולגבי חוזים שם לא הבעיה במרצי הפקולטה. שנה שעברה זה היו פורת מאוטנר ונילי והשנה מאוטנר, גרוסקופף ודויטש. כל ה-5 מעולים. (למרות שאני עוד למדתי לפני שנתיים עם קרייטנר). יש חוסר במרצים טובים בנזיקין, עונשין ותורת המשפט.

לא בדיוק שמועות רעות, פשוט בפורום

היתה מישהי שאמרה שממש אין התלהבות מיכל שקד, ללא פירוט מדוע אין התלהבות. אני בעצמי מקווה שהשד לא נורא כל-כך כי היא רשומה לי כרגע במערכת וכבר אין כ"כ הרבה זמן לשנות את הבחירה

תודה רבה! ../images/Emo20.gif

נחמד מאוד מצידך להקדיש מזמנך היקר לטובת תועים ותוהים כמוני... בינתיים שמתי את מסלול 1 בעדיפות ראשונה, אח"כ את 3 ולבסוף את 2 (שבזבוז הימים בסמס' ב' שלו פשוט משווע!). כמו שהמלצת שמתי את רונן שמיר בעדיפות ראשונה ואת פמיניזם מבית מדרשה של בילסקי בשניה. מחר אני אחשוב על זה עוד קצת... נקווה שישחק לי מזלי ושמישהו יחשוב עליי שם למעלה
שוב תודה ולילה טוב!

שירלי1235

New member
קורס שנתי

כשמו כן הוא- קורס שמתקיים כל השנה (2 סמסטרים) ובסוף השנה יש מבחן מסכם. לעתים יש מבחן אמצע בסוף סמסטר א'. קורס סמסטריאלי- קורס שנמשך סמסטר אחד והמבחן המסכם עליו הוא בסוף הסמסטר.....

edoa

New member
לבריאות עם בילסקי

למדתי איתה שנה שעברה קורס בפמניזם, וזו הייתה אחת החוויות היותר... מאירות במהלך לימודיי. מאוד לא מומלץ.

Unicorn98

New member
../images/Emo85.gifשרשור משפטנים...../images/Emo85.gif

לאור ריכוז ההתעניינות, מגיע למשפטנים שרשור משלהם
...

גֶפילטע

New member
המשך הבירורים לגבי המערכת באת"א במש

בפקולטה למשפטים. על המרצים שעדיפים אפשר לומר שדי נסגרתי, כעת הדילמה היא יותר אילו קורסים לקחת ואילו אפשר בהחלט, או אפילו כדאי (למשל מטעמי השקעה רבה ותועלת נמוכה), גם בלעדיהם. אני מתחיל שנה ב', ושואף להשתלב בתחום המסחרי - עסקי. אני מנסה להבין - אילו קורסים הייתם אומרים שחובה לכל עורך דין לעתיד לקחת? אילו קורסים מעסיקים עתידיים עשויים להרים גבה אם יתגלה שלא לקחתי? אם בכלל מעסיקים נוהגים להרים גבות, יש מצב לחלופין שלאף אחד לא אכפת מהרכב הקורסים, אלא רק מהממוצע... הדילמה המרכזית היא לגבי קורסי חטיבה שנייה, שאמורים רובם להיות חשובים - על אילו אפשר לדעתכם בכל זאת לוותר? עשיית עושר למשל חשוב לקחת? משפט מסחרי? מה זה בכלל? האם קניין+תאגידים+חוזים לא מספקים, כדאי "לבזבז" ש"ס דווקא על זה? סדר דין פלילי - מי שרוצה להתמחות במסחרי - נוהג לקחת בכ"ז? ועוד דגש - האם יש קורסים מסויימים שהייתם ממליצים ללמוד דווקא אחרי אחרים, למרות שלא קיימת דרישת קדם רשמית בידיעון - למשל: מישהו אמר לי שאת משפט בינ"ל פרטי מומלץ מאוד ללמוד יחד או אחרי סדר דין אזרחי, כי אז הוא יהיה הרבה יותר קל וברור. הייתם גם אתם ממליצים על כך? אילן קורסי חטיבה שלישית לטעמכם הם מאוד חשובים? וכו' וכו' - כל הארה תתקבל בתודה
נכון, חלק מהקורסים לא נהוג לקחת בשנה ב' אלא בשנים מתקדמות, והם פחות רלוונטיים כרגע, אבל באופן כללי - מעניין אותי לאן מועדות פניי. תודה

אור2221

New member
ככה

לשנה ב' אתה צריך לקחת את קניין ותאגידים, רוב האנשים לוקחים גם את מנהלי שנה ב', הקורסים האלו נחשבים, לפחות בת"א, כקורסים ה"קלאסים" של שנה ב' שמעסיקים עתידיים יחפשו בגליון ציונים שלך. כבר 18 שעות חטיבה שניה. מסחרי זה ממש לא קורס שרבים לוקחים בשנה ב', ואני מכירה מספיק כאלה שהולכים להתמחות בש. הורוביץ שבכלל לא מתכוונים לקחת אותו, הוא נחשב לשאריות מכל הקורסים האחרים. עכשיו אתה יכול לבחור מה להוסיף. עשיית עושר זה לא רע, את סד"א וסד"פ תיקח בשנה ג' - יותר קרוב לבחינות הלשכה. משפט בינלאומי פרטי אתה גם יכול לבחור, קח קורס קצת יותר פשוט, נניח אתיקה, עבודה וכו. אם אתה לא דו חוגי, אתה צריך בערך 25 שעות מחטיבה שניה בשנה ב', אז תיקח או קורס של 6 שעות (כמו משפחה או ראיות) או שני קורסים קטנים יותר. אבל מבחינת מעסיקים, עם תאגידים/קניין/מנהלי אתה די מסודר. אף אחד לא יצפה ממך לסד"פ בשנה ב', גם מיסים אתה יכול לדחות בשקט לשנה הבאה, זה קורס כבד וכבר יש לך מספיק עבודה. ביחס לחטיבה שלישית - אתה רץ ישר במקצה שני, נכון? תגיד לי מה נשאר פתוח ואני אנסה לייעץ מה כדאי. אתה יכול לנסות ללכת על קורס מרוכז, ממלא שעות ולא רע.

גֶפילטע

New member
אינ אצליח להתמודד עם סדפ/סדא בשנה ב

?? הבנתי את הקטע הזה עם הקרבה לבחינות לשכה (והבנתי גם מידלין + ממכתב של מועצת הסטודנטים - מה שהם שלחו לכולם במייל - שהעניין הזה בכלל לא נכון, שהקורסים תיאורטיים והבחינות פרקטיות, אבל עדיין זה טיפה עוזר). יש לי חברים שלוקחים סדפ - ואני שוקל לקחת גם - אני אחליט בקרוב, כשאסיים לסדר המערכת. השאלה האם אני אסתדר איתו בלי בסיס של קניין מנהלי או כל משהו אחר? הם נשמעים לגמרי לא קשורים, אבל בכ"ז אני שואל. כנ"ל סד"א. בחטיבה שלישית לקחתי בינתיים במקצה 1 את סדנת חקיקה של דדי צוקר. התלבטתי לגבי זה - נשמע די מעניין. 50% מהציון זה מבחן בית - שלטעמי, בתור אחד שסובל תמיד מלחץ הזמן במבחנים, זה יתרון גדול ומרגיע. אבל מנגד נדרש להגיש עבודה של 25% - חריג בחטיבה 3, וגם 25% זה הנוכחות - מי יודע אם יהיה לי תמיד מתאים להיות נוכח. ויש איזו תקווה דבילית שאולי יום אחד זה יעזור לי במשהו להיות עוזר פרלמנטרי אם אני ארצה... אכן דבילית. מה דעתך עליו? אני גם מאוד רוצה לקחת את דיני תוכנה עם עידו לחובסקי, אבל מפחיד אותי שאני לא יודע על הקורס הזה כלום - ויש מצב שהוא מועבר זו הפעם הראשונה, כי אין לו זכר בשום מקום, במאגר הבחינות למשל. את בטח לא יודעת כי אחרת היית עונה לי בפעם הקודמת ששאלתי... אבל אולי? אני רוצה לקחת קורסים כלכליים עם אוריינטציה פרקטית, אבל שלא יהיו מסובכים מדיי. האם זה אוקסימורון בפקולטה הזו, והמבחנים של קורסים כאלה תמיד יהיו קשים?
האם בשביל קורסים קלים צריך כל מיני "בית הדין של האיוד האירופי" או משפט עברי משמימים?
אז אם יש לך המלצות לכאלה טובים וכדאיים - אשמח. תודה רבה לך על זמנך ועזרתך

גֶפילטע

New member
"עדיין זה טיפה עוזר" זו הנחה שלי-יד

ידלין וזה מהמועצה שברח לי שמו טענו שממש אין ממש במיתוס הזה לגבי הבחינות לשכה.

אור2221

New member
תראה

עוד לא לקחתי סד"פ, אני לוקחת השנה. אם חברים שלך לוקחים, קח אותו, חברה בקורס זה חשוב. קניין ומנהלי ממש אבל ממש לא קשורים לסד"פ. סד"א בעיני אל תיקח, כמה קורסים גדולים אתה צריך? זה בכלל מסתדר לך עם הבחינות לקחת סד"א, קניין, תאגידים ומנהלי? איך נכנסת לסדנת חקיקה? זה לא נסגר אחרי המקצה של שנה ג'? נו טוב. זה נשמע אחלה, בכל מקרה. אני במקומך הייתי לוקחת את מה שקורץ וצד את העין, לקחתי רק קורסים שעניינו אותו וזה לא איכזב אותי, חשובה לי ההנאה מהתואר ועוד לא היה קורס שסבלתי בו, חוץ משיטות משפט וגם זה בעיקר בגלל העבודה הנמרחת והעובדה שנודבתי להיות נציגת קורס בקורס עם מלא בעיות שכל מה שעשיתי לא עזר לפתור אותן. כפי שכבר דיברנו, יש תיקנון, ואתה בהחלט יכול להפגיז גם בקורסים קשים, חשוב לשמור על תמהיל נכון THOUGH, אל תיקח רק קורסים כלכליים, תגוון, אני מאמינה בגיוון כדי לא להשתעמם.

גֶפילטע

New member
סדנת חקיקה עוד פתוח! תירשמי ונחלוק

סיכומים
יש לי לפטופ, כדאי לך
(ואני גם א-מ-ו-ר ללמוד הקלדה עיוורת לפני שנגמר החופש...) זה הסדנאות האחרות שנסגרו - שתי סדנאות המו"מ, זה מה שעורר את חשדי - למה זו לא נסגרת? למה את זו לא רוצים?

למעלה