Empty Places

../images/Emo82.gifEmpty Places../images/Emo29.gif

אז כן, כתבתי על הפרק הזה ביום שישי שעבר כשהיה שידור חוזר בביפ.. ובטח רוב הדברים יישמעו לכם מוכרים מהפעם ההיא שכתבתי על הפרק, אבל אני אנסה לכתוב גם כמה דברים חדשים שעלו לי בצפייה חוזרת. קלם החמוד עוזב, יחד עם כל שאר תושבי סאנידייל. שמחתי שנתנו לו סצנה אחרונה, הוא ראוי לה. הוא היה אחת מהדמויות הכי חמודות בסדרה. והנאום הקטן שלו חמוד ביותר, עם כל ה-rocking. זאנדר מסכן כל כך.. ווילו לצידו, ובאפי מרוחקת. רואים שאין לה זמן, היא צריכה לחזור הביתה, להתכונן לקרב הגדול. זאנדר ו-ווילו נשארים, מתעודדים בלהמציא לזאנדר תדמית חדשה, ובזה שאף אחד לא יכריח אותו אף פעם לצפות ב'מלתעות' בתלת מימד שוב, ו.. והם נשברים. הדברים הטובים והמעודדים לומר נגמרו להם, והם נאלצים להתמודד עם המציאות. דמעות זולגות, אבל הידיים שלהם עדיין אוחזות זו בזו, החברים האלה יישארו עד הסוף. אניה ואנדרו חמודים כ"כ.. כל הקטע עם ה-Break-up sex, והאיות של אנדרו- לא steak, אלא stake.. קנדי מבודדת עצמה משאר הק"פ, והולכת אל האחת והיחידה- פיית'. זו שאת תדמיתה מנסה קנדי לקחת. היא מנסה להיות הסקסית, המגניבה, הקשוחה והגיבורה. אבל היא סתם יוצאת יהירה. פיית' תמיד תשלוט. פיית' אוהבת להזכיר לאניה שהיא עברה על זאנדר קודם. אין לזה הרבה קשר למה שאני כותבת, אבל זה העניק לי קצת נוסטלגיה לעונה3 התמימה והרחוקה שם בעבר. באפי חוזרת הביתה, ודון מנסה לגרום לה לדבר על זאנדר, איך הוא מתמודד.. אבל לבאפי אין זמן לזה. היא נשארת ממוקדת בקרב בלבד. אבל מה שהיא לא מבינה זה שדון הייתה זו שתמיד הוציאה אותה מהבוץ. היא זו שהחזירה אותה לחיים. שוב, ושוב, ושוב. בעונה5, אחרי כל הדברים הרעים שקרו, דון הייתה הדבר היחיד שבגללו באפי החזיקה מעמד. דון עוזרת לבאפי בסוף עונה6, ופה היא מנסה לגרום לה לדבר על זאנדר, לחשוף רגשות, שזה בדיוק מה שבאפי צריכה- אבל באפי לא מסוגלת והיא ממשיכה להדוף את רגשותיה. הערה אדיוטית וחסרת תועלת של קנדי מכאיבה לבאפי, למרות שהיא מעמידה פנים שלא. והיא הולכת, יוצאת מהבית. מסרבת להתמודד שוב, עם הדברים. היא חוזרת לבית הספר, צועדת במסדרונותיו הריקים וההרוסים. מתמלאת זכרונות. מתבוננת בתמונה שלה ושל חבריה הטובים שצולמה בימים כל כך הרבה יותר מאושרים ופשוטים. אבל במעשה זה היא מרחיקה את עצמה עוד, היא לא נמצאת עם חבריה, בייחוד כשהם צריכים אותה כ"כ. היא רק מתבוננת בתמונה ומרחיקה עצמה מהמציאות. והיא גם עם הבגדים האלה מאז תחילת הפרק הקודם נדמה לי, וזה רק מדגיש את זה שהיא ממשיכה באותה דרך בודדה. היאמדרדרת עוד ועוד. זו אחת מהתכונות הכי מסוכנות ובד"כ לא יעילות שקיימות אצלה ואצל אנג'ל, האלופים. הם מרחיקים את עצמם מהכל, מכולם, כדי להתמודד לבד עם הסכנה. וכמו שספייק אמר לפני כמה פרקים- I know slayers. No matter how many people they've got around them, they fight alone. ואז בא הביג באד החדש בעיר, ומחזיר אותה למציאות הקשה והאכזרית. והיא מתבוננת בו. בודדה, פגיעה ומפוחדת. כמו ילדה קטנה כנגד מפלצת. וכיילב פוגע בה, בכזות קלות. הולך ומשאיר אותה לבד, פצועה וחסרת הכרה. אנדרו וה"כיס החם עם הרוטב החדש והעשיר" או מה שזה לא יהיה הוא כזה חמוד.. במיוחד המבט שיש על פניו כשהוא רואה את פיית' אוכלת אז זה. שנאה טהורה. ג'יילס רוצה לשלוח את ספייק למשימה. אבל ספייק מזכיר לו שלפעמים המשימות האלה נגמרות בזה שהוא מנסה להרוג אותו. אבל ספייק בכל זאת הולך, וג'יילס מסלק את אנדרו משם באותה הזדמנות. פיית' ודון מגבשות רעיון להוציא קצת מרץ. הברונז, כמה התגעגענו. למרות שזה פוגע בבאפי כ"כ, ואני שונאת את זה, זה היה דווקא רעיון טוב. באפי מרחיקה את עצמה מהכל בכך שהיא אומרת שספייק היה היחיד ששמר, והשגיח עליה, וג'יילס סילק אותו. Again. פיית' מזכירה לנו שוב למה אנחנו כ"כ אוהבים אותה. אנחנו זוכים לראות אותה רוקדת בפעם האחרונה. וזה שווה כל שנייה. היא חוטפת קצת מהשוטרים שהשתגעו, השוטרים חוטפים קצת מפיית' ומהק"פ, עד שבאפי באה. להחטיף לפיית'. כמובן שחייבים להזכיר את השיחה על הפרחים מבצל. זה פשוט גאוני. It's an onion... and it's a flower. I- don't understand how such a thing is possible. פיית' מנסה מן קטע חדש כזה, לא להרוג את באפי, ורואים קצת כימיה בינה ובין ווד. וזאנדר הגיע הביתה. באפי אפילו לא מחבקת אותו, היא ישר מפילה את החדשות. הרעות. אמנם באפי מרחיקה עצמה מהכל, ומתנתקת מרגשותיה, אבל אני מזדהה איתה בכל רגע. בכל ירידה מצד כולם. בכל צעקה שהיא חוטפת. בכל נאום מלא בוז, והיו הרבה כאלה. בכל מבט עויין. ואם להגיד את זה במילותיו של הראשון\ג'ני מאמנדס- With every drop of hate. גם אם זו לא ממש הייתה שנאה, זה היה חוזר אמון מוחלט, וזה הרגיש כמו שנאה. משהו חמוד אך לא קשור- Run is a 4-letter wor-A 3-letter word. וחוזרים לבאפי ולכולם. הנה משהו שחשבתי עליו רק בצפייה הזו של הפרק. כשבאפי עם המעיל, היא מרחיקה ממנה רגשות, היא מרחיקה הכל, בעצם. אבל עכשיו, כשהיא בלי המעיל, היא כאילו חשופה. היא נחשפת לרגשות של כולם. להערות המעליבות שלהם, למה שהם באמת באמת מרגישים. והכל נזרק אליה, והיא חייבת לספוג את זה, כי אין לה ברירה אחרת, ואין לה איפה להתחבא.המעיל שמגן עליה מפני כל הרגשות לא בהישג-יד. אניה נואמת נאום שפוגע, לדעתי, הכי עמוק בבאפי. הוא כמו סכין בלבה. But we don't know. We don't know if you're actually better. I mean, you came into the world with certain advantages, sure. I mean, that's the legacy. But you didn't earn it. You didn't work for it. You've never had anybody come up to you and say you deserve these things more than anyone else. They were just handed to you. So that doesn't make you better than us. It makes you luckier than us. וזאנדר מזכיר שהיו השלכות בהלטות שבאפי קיבלה. והוא לא רואה את הנקודה של באפי, but I guess it must be a little bit to my left... 'cause I just don't. דון שוב תומכת בה, היא אומרת בעקיפין שהן לא צריכות אותה כרגע, שבאפי זקוקה לפסק זמן צהכל. שתלך ותחשוב על מעשיה. בהתחלה גם אני, כמו כולם, התעצבנתי על דון ממש, אבל היא עושה את מה שטוב לבאפי, והיא מגנה עליה מפני רונה המעצבנת שלועגת לבאפי. וזה קשה גם לדון, זה קשה לה יותר מכל דבר שהיא אי פעם הייתה צריכה לעשות היא צריכה להעמיד את אחותה על טעויותיה. היא, האחות הקטנה של הקוטלת, מוכיחה שיש לה כוח. באפי יוצאת החוצה בעוד דלת ביתה נסגרת מאחוריה. היא נודדת החוצה של רחובותיה הריקים של סאנידייל בעוד דמעות נופלות על לחיה. ועכשיו היא באמת לבד. היא הרחיקה הכל, ועכשיו הרחיקו אותה. היא שילמה את המחיר. מיה.

charmer

New member
גו מיה! (כרגיל, פרפקט)

יש לי כמה השגות ודעות משלי לגבי חלק מהדברים, אבל כתבת בצורה מושלמת. כמו תמיד..

Leuko

New member
פרק מקסים

באפי מסכנה... רק להסתכל על הפרצוף שלה כשהיא מגלה שכולם נגדה, ממש בא לי לחבק אותה ולהגיד לה- "לא נורא, תראי איך כולם יחזרו אליך על הברכיים..." מה שלא ברור לי, זה מה שאנדרו אמר לנזיר, כל ה -CAN'T IS A FOUR LETTER WORD - זה ציטוט או משהו? לא הבנתי את הקטע הזה, למרות שזה היה משעשע. כמו שיחה המרתקת על פרחי בצל.......

alond

New member
four lettered word

זו מילה גסה. fuck היא המפורסמת בהן. אנדרו משתעשע עם המשמעות הרגילה של המשפט.

Leuko

New member
אוי נאיבית שכמותי....

לא חשבתי על זה בכלל......... תודה!

מו

וול אני מסכימה עם חלק מהדברים שכתבת... נכון באפי היא זאת שצריכה להנהיג ולהיות חזקה...אבל כשהחבר הכי טוב שלה חוטף בוהן בעין שזה איכשו עוד באשמתה אני הייתי מצפה שהיא תישאר לצידו כמו ווילו...או שתחבק אותו כשהוא מגיע הביתה צולע...לא יודעת...כאילו כל העניין שאין לה זמן והכל זה לדעתי רק תירוץ לזה שהיא לא מסוגלת להתמודד עם העובדה ש2 בנות מתו בגללה שלזאנדר נפגעה העין ושכולם עכשיו מפוחדים ומרגישים שאי אפשר לסמוך עליה... דווקא אני לא כעסתי כל כך על קנדי שהייתה לה את היציאה הזאת על כיילב....מה לעשות זה נכון. הוא העיף אותה והיא נמרחה על הקיר באגרוף אחד ובגלל שהיא שכבה שם איזה 10 דקות מהלם הבנות מתו וזאנדר נפגע (אפילו שזה לא כזה אשמתה שהיא הייתה בהלם בקטע הזה...)דווקא קנדי הייתה בסדר בפרק הזה....חוץ מכל קטעי ה"וואנאבי" היא הייתה בסדר...שהיא אמרה לבאפי שהיא פזיזה וכל זה (חוץ מקטע שהיא אמרה לווילו why are you always standing up for her?? זה נכון...אבל לא צועקים על ווילו!! shame on you!!!) גם בעניין של אניה אני לא ממש מסכימה איתך...נכון זה היה מאוד ישיר...אבל בתאכלס היא צודקת...באפי לא הרוויחה את הדברים האלה...באפי ישר קיבלה אותם בלי שאלות...לבאפי יש תסביך מטורף בקשר לכל עניין הסופיריור שלה...היא באמת חושבת שהיא יותר טובה מהם...מכולם בעיקרון...והיא מראה את זה בה-מ-ו-ן פרקים ובכל הפרקים האלה בא לי להוריד לה איזה כאפה ולהגיד לה להתחבר למציאות...לבאפי יש באמת מזל שהיא קיבלה את הדברים האלה...זה מזל וזה גם לא מזל כי היא נדפקת וצריכה להציל את העולם כל הזמן...אבל היא באמת רק קיבלה אותם ולא הרוויחה אותם והיא צריכה להתחיל להירגע... חבל רק שמחר הם יגיעו למנהרה תת קרקעית וימצאו פצצה נחמדה בזכות פיית' בקשר לכל השאר אני מסכימה איתך...XD פרק יפה מחר Touched...וואו ממש מוזר לי לחשוב שכולה ראיתי Touched לפני יומיים בביפ וזה כבר בסטאר...מדהים

אני לא מסכים בקשר לאניה...

אולי היא לא הרוויחה את הכוחות אבל זה בהחלט הגיע לה.. הריי היא "הנבחרת"- היא נבחרה לקבל את הכוחות ולא סתם נתנו לה אותם באקראי..

charmer

New member
מסכימה בקשר לדבר אחד חשוב..

קנדי הייתה באמת בסדר בפרק הזה. ואם אני אומרת דבר כזה...

alond

New member
באיזה יום יוצא הפרק האחרון של באפי?

התכוונתי בסטאר. חמישי? שישי? שבוע הבא חס וכרפס?

t a l 80

New member
וידוע לכם אם אחר-כך יתחילו

לשדר 'מחזור' נוסף של פרקי באפי? כלומר ישדרו את העונה הראשונה? אני שואלת כי ככה עושים בסטאר וורלד עם הסימפסונס והמופע של דרו קארי, משדרים אותם במחזורים שוב ושוב

c o n n o r

New member
ניסיתי לבדוק...

העברתי עד יום שישי לראות מה יקרה רשום בכל הערוצים מה יהיה יום שישי רק לא בסטארוורלד

נהדר.

[אהבתי את הקטע שקנדי מנסה להיות פיית'. כלומר, הכתיבה על זה. תמיד חשבתי על זה שקני מנסה להיות משהו, וזה, אבל אף פעם לא חשבתי על החיקוי של פיית.' תודה שהארת את עיני
)

פרק מצויין.. ואחלה מגילה.

השיחה של אנדרו וספייק על הבצלים פשוט קורעת! כל כך נקרעתי. אגב, עוד מישהו שם לב שהקסדה שאנדרו חובש היא אותה קסדה שספייק נתן לדון בבארגנינג בעונה ה6?

c o n n o r

New member
כמו שאוזכר באנג'ל

בפרק הראשון שווסלי הגיע חייבת להיות קסדה לאופנוע אחרת זה מפר את חוקי קליפורניה. לפחות ספייק שומר על הכללים לעומתו אנג"ל לא רצה ללבוש את הקסדה וזה די הגיוני כי היא הייתה ורודה.

slayer boy11

New member
מי הזמין באמזון??

אני רוצה להזמין את המשחק של באפי ואמא שלי לא בטוחה אז אני שואל אתכם איך הזמנתם ואם זה בטוח?? תודה לעונים עומרי

למעלה