מאבק ובנין בראי הקולנוע ובצליל

פלפל.

New member
../images/Emo82.gifמאבק ובנין בראי הקולנוע ובצליל

במקרה נודע לי, ממש ברגע האחרון, אז אני מספר גם לכם ולמי שמעוניין, שתדעו: ימי שמירה והגנה בזמר ובסרטים הישראליים 1900-1940 עם יעקב גרוס ונחומי הר-ציון. הערב יתקיים מחר (יום שלישי, 2/3/4), 20:30, באונ' בר-אילן. אני מניח שכולם מוזמנים... להתראות

מוגג

New member
נשמעניין ובלי שום קשר

הערב הוקרן בערוץ הסרטים הישראליים הסרט "כוכב השחר" בכיכובו של נעם קניאל, ילד הפלא של שנות השבעים. הוא שר שם כמה שירים לא מזוהים וגם עוזר לאבא שלו (אשר צרפתי) בפרימת העלילה שנרקמה .. אגב החבר של ילד הפלא בסרט הוא הדייג ג'ימי. הלא הוא ריפעת טורק.

lexigali

New member
ממתי הסרט?

הראו אותו שר גם את "גלי"? ולמאותגרת כבלים שכמותי: מה זה "ערוץ הסרטים הישראלים? יש דבר כזה?

קוליפון

New member
הסרט צולם במשך כמה שנים מאחר

והתקציב נגמר פעמים רבות וצוות ההפקה לא היה מהיציבים . הצילומים החלו באמצע שנות השבעים והסתיימו לקראת סוף העשור,ההקרנה הייתה רק בתחילת שנות השמונים.

מי הם המארגנים?

מה שבטוח שאת כל השירים האלה יש להעביר הלאה ,לחדשם ולמצוא את הדרך להגיע לדורות הבאים. אני מוכרחה לספר כי כשעלה הרעיון בחבורת הזמר שלנו לעבוד על דיסק של שירי בית"ר, היתה לנו בעיה לא קלה. חלק מהחברים, כמו בכל קבוצה חברתית, הם אנשי שמאל, יוצאי קיבוצים,והרעיון לא התקבל בתשואות. ערכנו שיחות ועלו שאלות ואמירות כמו"איך אני אשיר את הימנון בית"ר"? או אני לא יכול לשיר את השירים האלה". למשל אבי אמר לי שבחלומותיו הרעים ביותר לא ראה אותי שרה שירים אלה, אבל בראיה היסטורית מפוקחת, אני שמחה מאד שהכרתי את החומר הזה על אף ולמרות ההסתיגויות הראשוניות. זו ההסטוריה של העם והארץ שלנו וראוי שכולנו נכיר ונדע.

למעלה