ענייני הנקה

הנה הסיפור שלי

תמיד הייתי יו-יו, עליתי, ירדתי...השיא שלי היה בצבא - 78 ק"ג (גובה 1.78). את ההריון של תומר התחלתי עם 71 ק"ג וסיימתי עם 78 - ממש בקושי עליתי, אבל בחופשת לידה, למרות ההנקה (ואולי בגללה) - עליתי שוב המון במשקל והגעתי ל - 75 ק"ג. בשלב זה הצטרפתי לאמא שלי שהלכה לדיאטנית (וירדה בעזרתה עד היום למעלה מ - 40 ק"ג), וירדתי 16 ק"ג ל - 59 ק"ג. בשלב זה חמותי קראה לי "ביאפרה" (טוב, אתם צריכים לראות אותה, בערך 140 ק"ג). ב - 59 ק"ג נכנסתי שוב להריון, ולאט אבל בטוח עליתי עד ל - 78 ק"ג ביום הלידה. אין לי מושג כמה ירד בלידה עם ענבר, אבל הפעם לא השתוללתי והחלטתי לרדת מהר את העודפים, ולנצל הפעם את ההנקה, ועכשיו אני שומרת, אבל לא בטרוף, הולכת כל יום בבוקר בערך שעה, וכיום אני 65 ושואפת להגיע ל - 60. אני יורדת מאוד לאט (5 ק"ג בכמעט 3 חודשים), אבל זו ירידה בטוחה, ומדי פעם יש לי התקפות רעב, ואז אני קצת משתוללת. וזהו.

בובה6

New member
תגובה נוספת.

אני חשה הזדהות איתכן. אני חודשיים וחצי אחרי הלידה ויש לי 5 קילו שלא יורדים בשום פנים ואופן.אני גם כן מניקה הנקה בלבד. לפני ההריון שקלתי 48 קילו וחשבתי שתיק תק אחזור למשקלי הקודם. גיליתי שלא כך העניין. בסוף ההריון שקלתי 62 קילו . מחכה איתכן לתשובה האם הנקה מעכבת ירידה במשקל.

טיפוטף

New member
כל הכבוד! ומשהו על הנקה והרזיה

אני 1.76 ס"מ ושוקלת 69 ק"ג, כך שאת הרבה יותר רזה ממני... אני מתה לחזור ל- 64 ק"ג ששקלתי לפני ההריון, ואם אצליח לרדת עוד - מה טוב. אני לא מרגישה שההנקה מרזה ואני באמת לא מתפרעת עם אוכל. לדעתי לפני ההריון אכלתי בדיוק אותו דבר כמו עכשיו, ושקלתי הרבה פחות מעכשיו. גם אם ההנקה אכן צורכת אנרגיה רבה, הרי שלדעתי - לחלוטין בלתי מקצועית בעניין, אבל כן מנוסה לאחר 3 לידות ועשרות שיחות עם בנות אחרות - יש לגוף מנגנונים שעוצרים את הירידה במשקל כל עוד מניקים. זה נראה לי גם הגיוני מבחינת התפקוד של גוף האישה, לא? בסה"כ בהריון הזה עליתי מעט מאוד- 12 ק"ג, אז איך זה יכול להיות שאני עדיין תקועה עם 5 מיותרים? אני לא אפסיק להניק בגלל זה. לחלוטין לא, וממילא ההנקה עכשיו עם התחלת המוצקים והכניסה למשפחתון בספטמבר תלך ותפחת. אבל לדעתי זה די ברור שחלק מן המשקל שלי נובע לא רק ממשקל השדיים, או קיי נגיד שהם שוקלים ביחד קילו יותר מהרגיל - אלא משומן שהגוף שומר כרזרבה. בשני ההריונות הקודמים הנקתי מעט - בראשון עליתי 14.5 ק"ג והנקתי 2.5 חודשים, המשקל ירד מיד לאחר תום ההנקה והצלחתי לרדת עוד, ובהריון השני עליתי 18 ק"ג, הנקתי רק חודש אחד, ותוך 8 חודשים ירד הכל. ושוב, שזה לא יישמע שאני נגד הנקה, להיפך, אבל כן בעד לסלוח לעצמנו קצת יותר לגבי המשקל שלנו ולהבין שזו בחירה חופשית שלנו...

אני חושבת

שבגלל שאנחנו מניקות, אנחנו עושות לעצמינו הנחות ומרשות לעצמינו לאכול קצת יותר, אצלי לפחות זה ככה, וזה קטע פסיכולוגי לחלוטין. אני לא יודעת אם הגוף נלחם בירידה, כי עובדה שאני יורדת. את הירידה הגדולה אחרי תומר אמנם עשיתי עם סיום ההנקה, אבל רק אז התחלתי ללכת לדיאטנית. וברור וברור שעניין המשקל כלל וכלל לא מהווה שיקול מבחינת ההנקה. אני מניקה עד שהילדה תגיד לי "די, אמא, לא רוצה!"

yoavtal

New member
כל כך צודקת לגבי ההנקה והרזייה../images/Emo45.gif

אני 1.70 ושוקלת 70 מאז החודש הראשון אחרי הלידה.היום אני 10.5 שבועות אחרי הלידה. לידה ראשונה לפני ארבע שנים ירדתי מייד 6.5 קילו איך שחזרתי עם העולל הביתה...שמחתי ואמרתי "עוד 10.5 קילו "....שאותם הורדתי רק כעבור 4 חודשים שחזרתי לעבוד וסיימתי להניק (ההנקה הצטמצמה לרק 2 הנקות ביום קטנות ולא משמעותיות בתחילת ובסוף היום ומבחינת ההיקף התזונתי היוו אולי גג 15% מסך מה שקיבל בסימילאק. בלידה זו אני באה הביתה בגיל ובשמחה רק כדי לגלות לחרדתי הרבה: 74 קילו.....מה?!?
רק הפצפונת שקלה 3415 אז מה עם כל שאר ההבטחות? בכל מקרה אני ממש ממש מצטרפת לדעה שלך של הרזיה אחרי סיום הנקה-לפחות ככה זה לגביי. פשוט צודקת- והכל ענין של הגוף האישי שלך אבל זה נכון לגבי כל כך הרבה נשים שזה אמת אוניברסלית לגביי ולפחות מנחם... וברור שאני לרגע לא אושפע מזה לגבי המשכיות ההנקה!!!!

טיפוטף

New member
מעיןבר מה דעתך היותר מקצועית בעניין

כי באמת מעניין אותנו לדעת שזה לא שאנחנו בולסות ללא הכרה, אלא באמת קשה יותר לרדת בהנקה! אני חד משמעית לא אוכלת יותר ממה שאכלתי לפני ההריון. ופשוט מדשדשת - חצי קילו לפה חצי קילו לשם. לפני ההריון כבר הייתי משילה מעלי קילוגרמים תיק תק עם תפריט כזה. אין לי שום התקפות רעב. צמא כן אבל רעב בכלל לא. וגם לא חשק מיוחד לשוקולדים/פחמימות או כל דבר אחר. אז למה לא אני לא יורדת? או קיי אני לא עושה ספורט (הבטחתי שאעשה כשאחזור לעבוד בספטמבר והיונקת תלך למשפחתון ואעמוד בהבטחתי). אבל אני כן בתנועה ובפעילות סופר אינטנסיבית עם היונקת ועם שני אחיה הגדולים וכל עבודות הבית! אין לי שום הסבר אחר פרט לכך שהגוף שומר על השומן לשעת חירום. חבל רק שצריך לשמוע את זה בסודי סודות מחברות, ומאידך בכל מקום מטיפים לנו ש"ההנקה מרזה". אני כאמור מניקה כבר 8 חודשים מלאים ואני מאוד מאוד בעד הנקה. אבל אני לא צריכה שימכרו לי לוקשים בשביל שאניק. מה דעתכן?

hagit32

New member
את צודקת

מוכרים לנו לוקשים. גם אני לא אוכלת בטירוף ולא מצלחיה לרדת וכשאני מגזימה אני עולה בצ'יק אני השלתי את כל הקג המיותרים רק לאחר שנה ברגע שהפסקתי להניק מלא ואז בלי דיאטה הכל ירד ואני נורא שמחה לשמוע שיש עוד כמוני

מעיןבר

New member
../images/Emo80.gif ענייני הנקה ../images/Emo80.gif

היות שהנושא עלה אני משרשרת כאן את ההודעות הרלוונטיות וגם עונה לשאלה על דעתי - אז זו לא דעתי - אם אתן מניקות מלא ושומרות על תזונה נכונה אין שום סיבה שלא תרדו במשקל. משקל הגוף הוא תוצאה של מאזן אנרגיה - אם מכניסים פחות ממה שצורכים אז הגוף מנצל את המאגרים שיש לו וכך רואים ירידה במשקל. ההנקה צורכת כ- 500 קק"ל ליום ולכן אין צרוך פחות מ- 1500 קק"ל ביום בזמן הנקה. אם צורכים מעט מדי אנרגיה הגוף נכנס למשטר חיסכון ומייעל את הצריכה, לכן בדיאטות ממושכות אנחנו רואים ירידה מהירה יותר בהתחלה שהולכת ונעשית איטית, לכן חשוב לשלב פעילות גופנית כי זו שומרת על צריכה אנרגטית גבוהה. גם בזמן מנוחה, אדם המצוי בכושר גופני צורך יותר אנרגיה כי יש לו יותר מסת שרירים שהיא רקמה הצורכת הרבה אנרגיה. לא, אין לגוף מנגנונים לשמירה על משקל עודף, הגוף רוצה להגיע למשקל אופטימלי מסויים. יש לו מנגנונים לשמירה על המשקל האופטימלי, אז אולי המשקל שאתן שואפות להגיע אליו אינו המשקל שהגוף שלכן באמת צריך? צריך לזכור שהנורמות המודרניות של מראה ומשקל נמצאות בגבול המאוד תחתון של מה שבפועל הגוף שואף אליו. ייתכן שבזמן הנקה הגוף לא יכול לרדת לרמות אלה ואז באמת קשה לראות ירידה במשקל, אבל ראיתי בחורות שבעקבות ההנקה רזו הרבה מעבר למה שהיו לפני ההריון ואני לא מדברת על נשים שמנות. אולי אתן לא באמת שומרות כמו שאתן חושבות? אולי צריך להיעזר ביומן אכילה כדי לדעת מה באמת נכנס לנו לפה? לסיכום - תמיד טוב להיעזר בכלי החישוב של ה- BMI כדי לדעת האם אכן המשקל שלכן עודף או לא. להזכירכן - BMI הוא מדד למסת הגוף המחושב כמשקל חלקי הגובה במטרים בריבוע. BMI גבוהמ- 25 מעיד על משקל עודף. אני מצרפת שוב מחשבון שעשיתי פעם באקסל.

זו אני מהשאלה בפורום הנקה

נו - יש לכן עיצות, פטנטים, איסורים ומותרים... אני ממש חיבת לרדת אשמח לכל רעיון

למעלה