נעים.

ritosh

New member
../images/Emo7.gifאוי פרויז, איזה שיר....

הזכרת לי נשכחות. אני יושבת ומקשיבה לשיר פעם אחר פעם והדמעות לא מפסיקות. גם לבכות מדי פעם מזכך את הנפש.... תודה!

פרויז1

New member
ובנימה הומוריסטית אומרים :

گريه نکن زار و زار فردا ميريم لاله زار ميفروشمد چار زار תרגום : לא ניתן לתרגם בלי להרוס את זה עד היסוד.
זה היה ההתרגום לקטע דלעיל. בוקר טוב ! את מזכירה לי את אחותי:
כל דבר הכי הכי קטן - והיא פורצת בבכי. הדמעות מיד נאגרות בתוך עיניה הירוקות שיופיין נדיר, בזמן שעיניה אצות רצות בתוך ארובותיהן. נשימותיה מתעצמות בפטישיות מה, כאילו מזדככות בתמרות אש, מטהרות, מחדשות משיבות נפשה. אחותי!
ראיתי דמעה בודדה נגדשת בעינה עד לבלי עוד, כבדה מבלי נשוא מקרן עפעפיה צונחת בחת כהבזק. כסלע ענק המתגלגל כמטאור ללא מעצור המתיז במורד שובל נתז מזדנב רסיסיו זכים כטוהר המקדש צורתן כיפות וחזקות כסלע נופלות בטוהר.
חלס קשקשת ברשת! בוקר נהדר לכולם !!!

niya

New member
פרויזון

לא ידעתי שאתה משורר לעת מצוא
איזה עוד כשרונות אתה מחביא באמתחתך?

פרויז1

New member
שששש... אל תצעקי !

א. צניעות - תכונה פרסית שאמנם אני בד"כ מגנה אותה, אבל : מה לעשות? אני עצמי לוקה בחולי המחורבן הזה ולעתים מגלה את סימני חלק מהתרבות השורשית שלנו שהמודרנה ייתרה את החלק הזה לחלוטין. ב. סתם דַמֵה סובּ נפל עלי המוזה. האמת, כתבתי עוד כמה בתי המשך, שגרם לי לדמוע - אבל לא רציתי לקלקל לכם, מחקתי אותם. אבל זה באמת מבטא את הרגש שלי כלפי אחותי זאת - כשראיתי אותה בוכה. טוב, יללה, הולך לאכול צהרים..

niya

New member
לשמחתי ולמזלי../images/Emo3.gif

נולדתי כאן... אז חלק לא קטן מהשריטות של הפרסים היותר שורשיים פסחו עלי
לצערי לא הכל

פרויז1

New member
תורשה ושריטות :

קיימות שתי צורות של תורשה : 1. תורשה ביולוגית (עוברת מהורים באמצעות הגנים) 2. תורזה סביבתי (עוברת מן הסביבה לפרטים) השריטות שלנו נובעות מהשפעות סביבתיות. גורמי הסביבה שלדעתי יצרו את המינהגים (מינהגים שיונקים מ"שריטות"), הם תנאי החיים הקשים שהיו אז שם. למעשה, לכל השריטות יש תפקידים שעניינם לאפשר הסתגלות/הישרדות. המינהגים הללו לא עומדים בפני עצמם והם לא נוצרו יש מאין!!! אני יכול בקלות להסביר אותם. מיחָיד?

niya

New member
../images/Emo45.gif

בתור אנתרופולוגית, אני בהחלט מסכימה אתך שלסביבה החברתית והתרבותית יש משקל מכריע וחשוב ביותר למי ומה אנחנו, לחלק מהאופי שלנו, ולכל מני שריטות שונות ומשונות. אשר על כן, לשמחתי - חלק מהשריטות הפרסיות (כמו, למשל, התערופים למיניהם) - פסחו עלי ועל בני דורי (ברובנו, לפחות). לצערי, יש כל מני שריטות שלא (למשל, הקושי לפתוח ת'פה גם כשברור לנו שעובדים עלינו...) בשנים האחרונות אני יותר ויותר נפטרת מזה, אבל זה עדיין שם...

מלכה411

New member
../images/Emo7.gif../images/Emo7.gif../images/Emo8.gif../images/Emo8.gifפרויז תודה על השיר

תשים לב באיזה מלים עצובים השתמשו כדי להרדים ילדים

פרויז1

New member
מלכה חנום, חאהש מיכונם !

יש עשרות שירי ללאי, וכולם - אבל כוווולם - עצובים. וזה עוד נידבך תרבותי שמשקף את הזמן והמקום - אז שם.

niya

New member
אגב, רוב שירי ההרדמה של ילדים הם מפחידים

ו/או עצובים...

למעלה