שירשור-שיר

angel enamorado

New member
../images/Emo79.gifשירשור-שיר../images/Emo79.gif

השירשור שיר השבועי כאן אתם מוזמנים להמליץ או לספר לנו על השיר (תוצרת ארגנטינה כמובן) שהכי 'עושה לכם את זה', ממריץ ת'דם, גורם לכם לדמעה וכו' וכו'.

אלפונסינה של מרסדס סוסה

וכמה שמחתי כשהיה, בזמנו, הביצוע המשותף של חוה אלברשטיין (בעברית) יחד עם מרסדס סוסה (בספרדית).

גרי רשף

New member
Zamba de la Candelaria

כמו מבט מהצד- גם אני בוחר ב-Zamba, והסמבות הארגנטינאיות כמו השירים העבריים השקטים- עושים לי את זה.. יש לשיר הזה מספר ביצועים, והאהוב עלי הוא של Los Chalchaleros.

skooby

New member
Gracias a la vida

כתבה את זה אמנם ויואלטה פרה שהיא מצ'ילה אבל הביצוע של מרסדס סוסה נהדר. גם La cigarra של מריאלה אלנה וולש בביצוע של מרסדס סוס זה נהדר, וכמובן גם Alfonsina y el mar

גרי רשף

New member
תרגום לעברית

לפני כמה שנים ערכתי שלושה תרגומים שונים לעברית במקביל לטקסט המקורי, ואני מצרף אותו כאן למי שזה מעניין אותו (זה היה בעקבות ערב מחווה לוויאולטה פארה שארגנה שגרירות צ'ילה). יש ביצוע עברי של שאול צירלין, לדעתי לא מוצלח במיוחד.

גרי רשף

New member
תרגומים של Gracias a la vida כמובן

מי שזה מוצג אצלו בצורה משובשת- שיודיע לי ואשלח אליו במייל.

Lolly Deep

New member
Los Enanitos Verdes- Amigo

אין פעם אחת שאני שומעת את השיר ואני לא בוכה ממנו. כמה יפה יכולה להיות השפה הספרדית, נודעת, ומרגשת..

Lolly Deep

New member
אז ככה

זה שיר ממש ממש ישן. יש מצב שיש לו אפילו 20 שנה. ללהקה קוראים Los Enanitos Verdes (הגמדים הירוקים), והשיר פשוט מדבר על קשר חברות. לא חברות רומנטית, אלא ידידים.. הנה המילים: No importa el lugar el sol es siempre igual no importa si es recuerdo o es algo que vendra no importa cuanto hay en tus bolsillos hoy sin nada hemos venido y nos iremos igual pero siempre estaran en mi esos buenos momentos que pasamos sin saber no importa donde estas si vienes o si vas la vida es un camino un camino para andar si hay algo que esconder o hay algo que decir siempre sera un amigo el primero en saber porque siempre estaran en mi esos buenos momentos que pasamos sin saber que un ami go es una luz brillando en la oscuridad siempre seras mi amigo no importa nada mas porque siempre estaran en mi esos buenos momentos que pasamos sin saber que un amigo es una luz brillando en la oscuridad siempre seras mi amigo no importa nada mas que un amigo es una luz brillando en la oscuridad siempre seras mi amigo no importa nada mas מילים מקסימות.. (מותר לשתף פה קבצים? כי אם כן אני יכולה לעלות את השיר שתוכלו להוריד)

השולמית

New member
El dia que me quieras

קצת מצחיק שאת ההיכרות הראשונה שלי עם השיר עשיתי עם התרגום לעברית של שלמה יידוב (באלבום "חולם בספרדית") ורק לאחר מכן הגעתי למקור. שיר רומנטי ומקסים, שמתאים לשילובי קולות. מכירים?

Inercia - DieCiS1e7E

השיר הוא שיר של להקה של חברים שלי שעכשיו מתחילים לזכות להכרה לאט לאט..(הזמר הוא פירו סאאז למי שמכיר) הבסיסט כתב את השיר על בואנוס איירס ועל ההרגשה לחיות בעיר.. על הרגשת החנק שהוא אישית מרגיש בבואנוס איירס.... כשאני שאלתי אותו אם זה באמת הנושא של השיר הוא אמר לי שאני צודקת, אבל שכל אחד מפרש לעצמו באופן שונה את השיר. מסתבר שאני פירשתי אותו בדיוק כמו המשורר עצמו, וכנראה זו הסיבה שכל כך הזדהתי איתו.... הוא פשוט עושה לי צמרמורת כללל פעם שאני שומעת אותו. פשוט שיר מדהים.. ואם לציין שיר קצת יותר מוכר, אז אני אלך על שניים - Lunes Por La Madrugada של LOS ABUELOS DE LA NADA שתמיד מזכיר לי את שירי האהבה של פעם.. ובעצם הוא כזה.. אני חושבת שהוא משנות ה-70 במקור, אני לא ממש בטוחה... כי ברגע שיצאה הגירסה של הלהקה שדיברתי עליה למעלה, אפשר לומר שנטשתי את המקורית... החדשה יותר אנרגטית ואני מתחברת אליה יותר.. השיר השני הוא Sentiste Alguna Vez של ANDRES CALAMARO, שאני מרגישה כאילו הוא פשוט נכתב על ההרגשות שלי.. כל פעם שקלמרו שר את השורות האלה אני מרגישה "כן.. הרגשתי את זה פעם.. אפילו יותר.."

כן, אבל אישית אני מתכחשת לעובדה הזא

ת.. לא סובלת את כל הז'אנר... ולמען האמת גם הוא לא ממש גאה בתפקיד שלו במורדים... לעומת זאת הוא מאוד גאה בסדרה החדשה, ואני כן סומכת על הטעם שלו(נכון שהוא משוחד, אבל בכל זאת.. מה גם שהוא הלחין וכתב את כל השירים אז כל כך גרועים הם לא יכולים להיות...) בכל מקרה, לא תמצאי את השירים שלהם בקאזה... אם את רוצה טעימות קטנות מהלהקה את יכולה להוסיף אותי במסנג'ר(כנ"ל לגבי כל אחד אחר שירצה): [email protected] ואני אשלח לך קצת..

angel enamorado

New member
גם אני ../images/Emo70.gif

אממ יש את אלכס אובאגו - שאני לא בטוחה שהוא תוצרת ארגנטינה, אבל הוא שווה
. ALJANDRO SANZ- CORZON PARTIO ועוד רבים וטובים CHARLY GARCIA- DE MI, NO VOY EN TREN, PIANO - יש לו שירים טובים וכאלה שאני ממש ממש לא אוהבת נטליה אוריירו כמובן, ג'ילדה (שירים מסויימים), כמה שזה נשמע מוזר, אבל הרבה משירי ERRE WAY,CHIQUITITAS (מורדים וקטנטנות) הם שירי נוסטלגיה בשבילי שאני אוהבת, ושומעת מידי פעם ואוהבת. מה עוד? אממ לא עולה לי כרגע

למעלה