בוקר טוב לכולם, סופשבוע הגיע

פטרה10

New member
../images/Emo71.gifבוקר טוב לכולם, סופשבוע הגיע../images/Emo96.gif../images/Emo212.gif

ואיתו מגיעים האורחים, מכיוון שלא ארחנו המון זמן יוצא לי ארוח שבוע אחר שבוע. אז הרבה זמן אין לי כרגע, נכנסת מיד ועכשיו למטבח, יותר מאוחר אספר לכם איזה מעדנים הכנתי. כמובן רק אם תרצו לדעת.

בוקר שישי עליז

פטרה שיהיה בהצלחה באירוח אני מאאאאאד אוהבת להכין מטעמים לאורחים ואשמח לשמוע חוויות איך ומה עשית, כמובן לא לשכוח לשלוח לנו דוגמית לטעימה
ובינתיים קושרת סרטים למשושים ויוצאת לעשות כמה קניות לקראת השישי שיהיה שישי צבעוני
רק טוב!!!

עלווה

New member
בוקר מבורך וסופ"ש נפלא

מרגישה הקלה לאחר ט' באב תאריך שציין סיומם של ימים טעונים ומקווה שהמסר, התובנה והדרך ישמרו ויעמדו מול עיניינו בכל רגע בחיים ואהבת לרעך כמוך מאחלת לכם חבריי היקרים שנהיה כולנו מלאי אהבה ומוקפים באהבה בכל מקום שנהיה ובכל דבר שנעשה. שתהיה שבת שלום ומבורכת.

d a r d r a

New member
בוקר אור לכולם ../images/Emo13.gif

אמרו שבגלל שנאת חינם נחרב בית המקדש ואנו עברנו את צום תשעה באב .... בשאיפה שתפחת ותעלם השנאה שיש בעם הזה בתוכו אנו חיים וכמו שאמרה ידיתי עלווה
שהביאה את אחת הדיברות הכי יפות שיש בעשרת הדיברות .. זה צריך להיות המוטו של המשך חיינו כאן בארץ הזאת וזאת לא קלישאה זאת האמת לשמה סוף שבוע נפלא לכולם

ניקו 45

New member
מה שנכון הוא נכון דרדרה ../images/Emo141.gif

ברוכה את בבואך אל מעונם של שוכני : בעלי התקווה .

d a r d r a

New member
../images/Emo13.gifברוך הנמצא

תודה ואשריינו על שאנו זוכים ,כאן ושם ובכל מקום

ניקו 45

New member
"ואהבת לרעך כמוך" ../images/Emo24.gif

את המשפט הנ"ל המציא רבי עקיבא . רבי עקיבא נולד ליד העיר לוד של ימינו בשנת 50 לספירה לערך, כ-20 שנה לאחר חורבן בית המקדש השני. הוא היה עני ורעה את צאנו של אחד מעשירי ירושלים, כלבא שבוע. בגיל 40 נשא לאישה את רחל, בתו של כלבא שבוע. בתגובה לנישואים אלה סילק כלבא שבוע את הזוג מביתו ונישל אותם מכל נכסיו. בהשפעת רחל אשתו יצא עקיבא ללמוד תורה, ורחל לקחה על עצמה את עול הטיפול בבית וגידול הילדים. לאחר 24 שנות לימודים היה רבי עקיבא לאחד מגדולי ישראל בכל הדורות. הוא אסף 24,000 תלמידים וחזר אל ביתו. ברבות השנים בא אחד מתלמידיו ושאלו/בקשו : רבי ספר את התורה על רגל אחת . ענה הרב הגדול בתורה : ואהבת לרעך כמוך שבת של אהבה לך עלוותנו

d a r d r a

New member
../images/Emo13.gifצודק ניקו

ואני בטעות יחסתי את המשפט הזה לעשרת הדיברות למרות שזה בהחלט יכול היה להיות גם שם ... אבל רבי עקיבא היה אחד האנשים החכמים והנבונים ...שדאג להעשיר אותנו באמירה נבונה שכזאת ונכונה כמובן .

ניקו 45

New member
מהבוקר פטרה100 אני ממתין../images/Emo8.gifבשקט

לקבל את המתכון הסודי שלך . ומה אני מקבל בתמורה ? מאגר עצום ומרהיב של מתכונים . על כך תודתי (ומיד נשמר במועדפים) אז אינך פטורה מלא כלום ואבקש מתכון אחד מיוחד שהוא שלך להערב . ולגבי אורחים : לא רוצה אורחים במשך החודשיים הבאים .

פטרה10

New member
כמו שאומרים הבטחות צריך לקיים, אז הנה.

ראשית דבר, שמעתי הרצאה של תמי סרקיס (הבת של רות ), היא אמרה שלפעמים באירוח מרוב עצים לא רואים את היער, ולכן הציע להכין לארוח 5 דברים טובים, אז יואכלו וגם יהנו. זכרתי את זה היום
הכנתי כך. בניצה , זה מאפה של גבינות עם תרד בעלי פילו. סלט קישואים עם ביצים ובצל מטוגן שיוצא כמו כבד קצוץ. דג מלוח כבוש מעשה ידים, עם בצל ועלי דפנה. חצילים מאודים בסויה שמן שומשום ובצל ירוק. סלט חצילים עם גמבוט ברוטב עדבניות. לחם בצל. (קנוי בלחם ארז) לחם אגוזים (קנוי). מגש גבינות. מגש ירקות. עוגת קרנץ עם אגוזים. אבטיח קר וטעים. לא בדיוק 5, אבל גם לא 200 דברים.
ושוב שבת שלום.

ניקו 45

New member
בואי ונתחיל עם החציל שהינו ירק אציל ../images/Emo71.gif

מהו המתכון שלך ל.... סלט חצילים עם גמבוט ברוטב עדבניות.

פטרה10

New member
סלט חצילים ופלפלים אדומים.

2 חצילים חתוכים לאצבעות עם הקליפה 4 פלפלים אדומים חתוכים לרוחב וכל זה לרצועות 2 שיני שום או יותר לפי הטעם כוס קטשופ חריף שמן לטיגון החצילים, אני אופה את החצילים עם פחות שמן בתנור. הכי טעים זה כאשר החציל מטוגן. אופן ההכנה. רק את החצילים מטגנים או אופים בתנור עד לצבע שחום. מכניסים לקערה עם שאר המוצרים, מערבבים ומכניסים למקרר מכוסה, עד למחרת. טעים בטרוף.

פטרה10

New member
סלט חצילים ופלפלים אדומים.

2 חצילים חתוכים לאצבעות עם הקליפה 4 פלפלים אדומים חתוכים לרוחב וכל זה לרצועות 2 שיני שום או יותר לפי הטעם כוס קטשופ חריף שמן לטיגון החצילים, אני אופה את החצילים עם פחות שמן בתנור. הכי טעים זה כאשר החציל מטוגן. אופן ההכנה. רק את החצילים מטגנים או אופים בתנור עד לצבע שחום. מכניסים לקערה עם שאר המוצרים, מערבבים ומכניסים למקרר מכוסה, עד למחרת. טעים בטרוף.

../images/Emo3.gif../images/Emo3.gifדוחפת את כוווווולם../images/Emo3.gif

יו פטרלהההה ואי ואי ואיי כמה אוכל ונשמע כל כך טעים אמממ אם הייתי יודעת קודם הייתי עושה סיבוב ליד המטבח כשהכנת את כל האוכל הזה
רק טוב!!!

צילוש43

New member
שבת נפלאה לכולם../images/Emo24.gif

וברוכים הבאים לכל הבאים לבית התקוות

למעלה