נקודת מפנה 4 מציג: התהפכות רכבת בחדרה

מצב
הנושא נעול.
עפ''י התקשורת האלקטרונית והכתובה וכפי שפורסם אמש והיום, ב''ישראל היום'' ו YNET, במסגרת תרגיל העורף המתקיים בימים אלו ידומה תרחיש של ''התהפכות רכבת נוסעים'' בתחנה הישנה של חדרה. אני מניח שקרונות גרורי קטר ישנים שהוצאו מהשימוש זה מכבר ישמשו לצורך התרגיל.

elians

New member
עפ''י התקשורת האלקטרונית והכתובה וכפי שפורסם אמש והיום, ב''ישראל היום'' ו YNET, במסגרת תרגיל העורף המתקיים בימים אלו ידומה תרחיש של ''התהפכות רכבת נוסעים'' בתחנה הישנה של חדרה. אני מניח שקרונות גרורי קטר ישנים שהוצאו מהשימוש זה מכבר ישמשו לצורך התרגיל.
יש תאריך מדוייק לתרחיש?

יש תאריך מדוייק לתרחיש?
מחרתיים בחדרה-מזרח עם 71 ו- 74
מעורבים בענין הזה. אני מניח שיהא זה סופם המוחלט של שני הקרונות הצרפתיים. גם 613 הושמד בדרך זו בתרגיל קודם שנערך ביום 27.08.2008 בקו הרכבת לירושלים. היה זה תרגיל ביטחוני שדימה פיגוע בקרון נוסעים כאשר אופי התרגיל הינו פיצוץ של מטען חבלה גדול בין שתי רכבות העוברות זו במקביל לזו בקו זה, על-פי המתואר להלן: 126 מטרים מזרחה לגשר הכביש לבר-גיורא (כביש מס' 386), במעלה הנחל, נערך תרגיל הדמיית פיגוע בקרון נוסעים. במקום נצפה גם מחפר בערוץ הנחל בו נערך שימוש במסגרת התרגיל (שהינו שמורת טבע). כמה עשרות מטרים במורד הנחל אחרי הגשר (מערבה לו) נצפה קרון נוסעים גרור ישן מס' 613 של "רכבת-ישראל" הפוך ומוטל לצד המסילה באלכסון אל תוך הנחל. קרון מס' 613 נהפך אל תוך ערוץ הנחל כדי לדמות פיגוע. בתרגיל נערך שימוש בקרון זה משום שהוא כבר הושבת והיה זמין ושמור לתרגילים מסוג זה. לפרטים מלאים אודות התרגיל ראו תאריך 27.08.2008 בלוח ארועים מס' 086-001 להלן במחקר זה.

easylivin

New member
היום הונחה מסילה ליד רציף 5
בתחנת ת"א ההגנה. המסילה מסתיימת כרגע על רמפת הגשר, והיא הונחה באמצעות אותו מנוף מסילה-כביש של Geismar שראינו לפני כן בראשל"צ. מקווה שאוכל לצרף תמונות מחר.

מצב
הנושא נעול.
למעלה