כמה חשוב להיות חלש לפעמים

../images/Emo7.gifכמה חשוב להיות חלש לפעמים../images/Emo7.gif

מצטטת מתוך כתבה שקראתי הרגע, ומאד עודדה אותי, אחרי שבוע ואולי הרבה יותר מזה בעצם, של תהפוכות רגשיות כאלה ואחרות:
<....פעמים רבות הייתי אומר שכדאי להילחם באותן מחשבות הסתגרות ובריחה, ופשוט להזיז את התחת ולהמשיך הלאה. אבל היום אני רוצה לדבר על כמה חשוב להיכשל. כמה חשוב לא לעמוד בציפיות שלך מעצמך לפעמים. שהאגו, אותה דמות דמיונית מפוארת שאנחנו מפתחים על עצמנו, יחטוף סטירה. שיראה שאני לא הדמות המושלמת שהוא תמיד רוצה להיות.
מסוכן לא לטעות
כמה חשוב לא להסתיר את הכאב הזה מאחרים, או בעיקר מעצמנו, ולא לטמון את הראש בחול אחרי שנכשלת. חשוב להסכים לטעות ולהיות מוכן לא להצליח לפעמים. בעולם שאני גדלתי בו לטעות זה חיסרון: אתה חשוף כל הזמן, ואם תטעה מישהו ינצל את ההזדמנות ויפגע בך. אנשים רבים חיים תחת התחושה הזו ופועלים בהתאם. אני לא מאשים כאן חס וחלילה את הוריי האהובים או מישהו מהאנשים שגידלו אותי. זה פשוט מנהג העולם. אתה מגדל את הילד כך שילמד להגן על עצמו ולא יחשוף את הצדדים החלשים שלו. אך מסוכן גם להישאר לא-טועה-אף-פעם. אין אדם שלא טועה - אם אתה עושה דבר חדש בצורה חסרת פגמים מהרגע הראשון, כנראה שהוא לא היה חדש לך באמת. כנראה גם שלא הסתכלת טוב מספיק. במקום שאין בו טעויות אין גם למידה - הרי למידה אמיתית, אם זה תרגילים בגיאומטריה או העברת הילוכים במשאית, נראית תמיד כמו שנראה מהצד ילד שלומד ללכת - עם המון נפילות. כולם רוצים להצליח. כולנו רוצים לרוץ קדימה כל הזמן ולא לאבד שיווי משקל אפילו לשנייה, כי עלולים לדרוס אותי אחרים. ואם לא ידרסו, בטח יעקפו בגיחוך. אל תעצור לשנייה אחרת תפסיד. והאמונה הזו משותפת לרוב האנשים שתשאל ברחוב: תמיד צריך להרוויח משהו ומהר. כי אם לא, מישהו אחר ירוויח והוא יגיע לפניי לפסגה הבאה. אבל כמו שאמרנו בפעם שעברה, הפסגה הבאה לא באמת קיימת. היא רק איזשהו אופק לא קיים, מין קשת בענן שלא נגיע אליה לעולם.
בטח שאשמח לקרוא מה דעתכם
שבת מבורכת לכולנו.

angelitush1

New member
נכון מאוד...../images/Emo127.gif

הלמידה הכי גדולה שלנו.. היא מטעויות.... הכשלון- מנציח את העובדה שאנחנו בני אנוש.. משדרג אותנו קדימה- אם אנחנו משכילים להפיק את הטוב במה שקרה לנו..ומשתמשים בירידה הזו..כטריגר לעלייה למקום גבוה יותר משהיינו בו בהתחלה.

האם באמת יש כשלונות?../images/Emo24.gif

אני חושבת שאנחנו מגדירים ככישלונות דברים שלא ממש הצליחו לעמוד בציפיות שלנו.. בעיקר מעצמנו...
איך אתם מגדירים כישלון בעצם? חוצמזה, 'תגעגעתי לאללה

כישלון

לתפיסתי כישלון הוא התחבאות אחרי חוסר הצלחה מסויים והפיכתו לגורם המכריע בהווית החיים. כישלון הוא רק צעד אחד לקראת הצלחה.

הכותרת מטעה

להפגין חולשה איינה "להיות חלש" אלא להכיר בכח , בעוצמה, בחוסן עד כדי להצליח להכיל את חולשה, זה אומר ליות חזק ולא להיות חלש. כך גם בכשלים, העוצמה נובעת מהתעוזה, בלי תעוזה אין תזוזה וכשיש תזוזה ישנם כשלים- זה לא מעיד על כישלון אלא על פתיחות והכלת הכל- ההכרה בתהליך שלא תמיד עומד בציפיות והיכולת להגיד "וואלה, לא הצליח".

ilanit2251982

New member
גילי ממש יפיפה התחברתי מאוד

איך אני מגדירה כישלון... ניסיון בו למדתי דברים אחרים משציפיתי וככול שציפיתי ככה התאכזבתי אבל בהחלט לא הפסדתי אוהבת ללמוד גם במחיר של חוסר הגשמת הציפיה לפעמים מה שיוצא מתוק יותר מהציפיה

מצטרפת אלייך אילנית../images/Emo45.gifאין כשלונות../images/Emo13.gif

למדתי בדרך שאין באמת כשלונות בחיים, אלא התנסויות מהן למדנו ל"טוב ולרע". למדתי שלהגדיר משהו ככישלון, זה בעצם להיות ביקורתיים מאד כלפי עצמנו ובכלל.. ולכן אני מעדיפה לומר שהתנסיתי בכל מיני דברים, ולא שנכשלתי בזה או בזה.
|שבת שלום לנו

למעלה