אני ארצח את ערוץ 10!

pink slip

New member
בנוגע לחברה שלך

רק רציתי להגיד שזה די הגיוני. היא מאמינה כי היא חונכה ככה, או כי נוח לה ושאת באה ומדברת ככה, זה נשמע חכם והגיוני, ואני מניחה שהיא חילוניה, ולכן אין לה את הידע והכלים לענות לך, ולצערנו, זאת התוצאה...

הגיוני?!... ../images/Emo3.gif../images/Emo4.gif

לי זה בכלל לא נשמע חכם והגיוני... (יש פה עוד מישהו שחושב כמוני?) אם החברה הזאת השתכנעה מהדברים שטלי אמרה לה, כנראה החברה לא האמינה באמונה שלמה ומלאה... חבל לי עליה, באמת

pink slip

New member
תראי, מן הסתם אין לה כלים

ובאמת, אני מניחה שהיא האמינה מתוך נוחות או כי חונכה ככה... לא מתוך אמונה שלמה

זהו ../images/Emo13.gif

כן, כי גם אם לבנאדם אין כלים, אבל הוא מאמין בה' ללא ספק הוא לא יתן לשום דבר ולאף אחד לשכנע אותו.

pink slip

New member
אבל זה קשור אחד בשני.

אם הוא מאמין בה' ללא ספק, אז גם יש לו כלים. אמונה היא לא דבר שתלוי סתם ככה באוויר

לא נכון...

אבל אפשר להאמין בה' ללא ספק גם אם אין כלים. זה לא אפשרי? הבנאדם מאמין שיש בורא לעולם ושהוא כל יכול והוא מאמין בזה ללא ספק אפילו אם אין לו כלים. ככה אני הייתי עד לפני כמה שנים, ושום דבר שאמרו לי לא שיכנע אותי שאין בורא לעולם.

מיכלוש7

New member
את זה מקרה מיוחד... ../images/Emo8.gif

אבל בעקרון אילה צודקת- רוב החילונים אף פעם לא חקרו ובררו באמת בקשר לקב"ה, ולכן אם יבואו אתאיסט ויתקיל אותם בהמון שאלות-רוב הסיכויים שלא תהיה להם תשובה ומן הסתם זה יערער את האמונה שלהם!

אני מקרה מיוחד! ../images/Emo24.gif

יש הרבה שלא מאמינים בקב"ה... או שהאמונה שלהם התערערה וזה עצוב
למרות שאני בטוחה שהרוב כן מאמינים.

טלי, כנסי בבקשה

כרגע עניתי למישהי ואני רוצה לכתוב את זה גם פה: זהו הסבר של הרב אמנון יצחק: נכון שאת קיימת? אם את קיימת (והכוונה היא לבני אדם ולעולם בכלל), יש 2 אפשרויות: 1- או שבראת את עצמך. 2- או שמישהו שקדם לך ברא אותך. ניקח לדוגמה את האפשרות הראשונה, אם בראת את עצמך, סימן שכבר היית קיימת קודם לכן... אחרת לא יכולת לברוא את עצמך כי לא היית פה... ואם קדמת לעצמך, לא היית צריכה לברוא את עצמך, כי כבר היית. כך שמובן מאליו שמישהו שקדם לך ברא אותך. עוד דבר... מוכרח שהקדוש ברוך הוא הוא מגביל ולא מוגבל. הביטי על השולחן שלך, הוא מוגבל- מישהו הגביל אותו. המחשב מוגבל, מישהו הגביל אותו. גוף האדם מוגבל, מישהו הגביל אותו. השמש מוגבלת, מישהו הגביל אותה. העולם מוגבל, מישהו הגביל אותו. מוכרח שהקדוש ברוך הוא הוא מגביל ואינו מוגבל. וגם מוכרח שיש אחד כל יכול! ז"א אם יש 2 נשאלת השאלה "האם א' יכול להגביל את ב'?!" - אם כן, אז ב' מוגבל. - אם לא, אז א' מוגבל.

למעלה