סיפורי בת מצווה

../images/Emo65.gifסיפורי בת מצווה../images/Emo47.gif../images/Emo99.gif

מה אומר ומה אספר? קודם כל, אני כמעט נרדמת על המקלדת ויש לי עוד עבודה ואלף עניינים היום אבל לא יכולה לא לספר לכם. היה ערב קסום שחבל על הזמן. אוכל וקייטרינג כיד המלך, משפחה נהדרת, ברכות, נאומים ושירים. עמית שרה נפלא, בת הדודה שלה נגנה על גיטרה חשמלית, עוד בן דוד ניגן על אורגן, סבא וסבתא בירכו, הייתה מקאמה נפלאה של אחי, גיסתי וילדיהם, שהפילו אותנו לרצפה מצחוק. הפקתי עיתון ידיעות אחרונות במהדורה מיוחדת לרגל בת המצווה של אור וזה יצא מדהים. הצגתי מצגת על חייה הענפים... והמלאים ועמוסים של אור... וכולנו היינו על עננים. אור מהלכת באוויר מרוב אושר. מחכים ליום שישי שבו תתקיים החגיגה ל- 70 ילדי השכבה בבית ספר, וזה יקרה בקאנטרי גבעתיים. לפחות הערב המרכזי מבחינתי, מאחוריי... תמונות יגיעו בהמשך, מבטיחה. תודה שוב על כל הברכות וההתעניינות, שחר

rolan

New member
יופי טופי

זאת באמת הקלה עצומה שהכל אחרי אף שתמיד (במיוחד בחויוה כל כך טובה) רוצים שלא יגמר לעולם...
אך כמו תמיד, יש סוף לכל דבר סוף טוב הכל טוב ועוד קצת ברכות במאסף לעוד אושר ושמחה
ממני

יערית

New member
איך שאני אוהבת שמחות../images/Emo65.gif

וכיד המלךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךךך הרי זה משובח
שמחה שעברתם את זה עם הרבה רגעים של אושר,נחת,זיכרונות, וצחוקים .בטח גם היה "גראפס" של גאווה ,אני בטוחה
, ומגיעה לך...מגיעה לך אחרי תקופה ארוכה של חוסר שקט במעונכם
. שמחה לקרוא...עכשיו פזרי קצת תמונות

אוי, יערית, מתה על התגובות שלך

תמיד משכיבה אותי מצחוק. גרעפסים של גאווה.... חכו, חכו, תמונות תגענה בקרוב. ורולן, תודה מתוקה גם על הברכות שלך, כמובן.

יערית

New member
../images/Emo12.gif

למה הגראפסים אצלך הם עם ע'?
גראפס...למה גרעפס? כאילו מה?גם לזה יש דיקדוקי לשון וריח?
חחחחחחחח

בוודאי שכן!

בקצרה, "ע" ביידיש זה צליל כמו של סגול או צירה (כמו של הכ' במילה כן - ההיפך מלא), א' זה לדעתי קמץ ויש גם משהו שעושה צליל של חולם (הצליל או) אבל אני לא יודעת מה. כך: א משיגענער; גרעפס; טלוויזיע. אזוי שוין! (או כמו שאומרים ביידיש הליטאית, אזיי שיין).

יערית

New member
../images/Emo88.gif

בזה הרגע קיבלת את תואר דר' לאידיש,אבל עדיין חושבת שגרפס לא מגיע מלשון אידיש ולכן...ולכן גבירותיי הפולניות השקטנה: אצלינו במרוקו אומרים "זָק נאבוּט"
וגרפס הוא ישראלי מובהק כחול ולבן

rolan

New member
סליחה יערית

"זָק נאבוּט" זה בעירקית...
אצלנו, המרוקאים אומרים... איך בעצם אומרים?!... אומרים זראוט? לא?!

azaria

New member
אפשר תרגום מכל האצלנו הזה לעברית?

מה זה הנבוטים האלה?

יערית

New member
גדולה../images/Emo45.gif

אומרים זראוט...ואז עונים "עלה דהיקר".. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח יש לי חברה טלפונית

azaria

New member
נו? מה עם תירגומים לשיכנזים שכמוני?

אני אשם שהורי נולדו בהולנד? שחר אשמה שדורות של פולנים התנחלו לה במשפחה? מה עשינו רע שמשאירים אותנו מחוץ לעניינים? מה, דופקים את הלבנים?! הפגנה! עזריה, המנהל הראשון (אולי) בתפוז שיצא להפגנה בפורום הביתי שלו

יערית

New member
תירגום ללבנים

שאף פעם לא נידפקים
ז'ראוט=מקלות{כשמישהו נחנק או משתעל או מתעטש} על ד'הרק=על הגב שלך וזה רק מרוקאי יבין את הפיגור של השפה

החתולית

New member
איך מאמינה נישט...

שחרית.... איפה תיאור מדוייק של השמלה שלך ? איפה פירוט של האוכל ? איפה הסיפור על דמעות ההתרגשות שבודאי הזלת ? ככה אפשר לסמוך עליך ???? החתולית שלא מאמינה שיש לה מתחרות ביידיש בפורום הזה....

מיידלע

איי, חתולה. את צודקת. השמלה של שחר, השמלה של אור, הבגדים של הקטנצ'יק גם מעניינים אותי! (רגיעון פטור מדיווח סרטוריאלי). לגבי האוכל, אני מניחה ששחר פשוט לא רצתה להזיל ריר על המקלדת, אבל את צודקת. איפה התפריט, איפה? דמעות? לא צריך להגיד. היא הזילה.

א-מייסע (בתרגום חופשי - הסיפור:)

אז ככה, פולניות שלי. כבר חשבתי שאני יקירת הפולניות פה ואני רואה שעוקפים אותי בסיבובייה, כמו שצביקה הדר קורא לזה. ובכן:בחיים אני לא אצליח לתאר את הבגד שלבשתי אבל הוא היה מדהים. מה שכן, אני מבטיחה ללבוש אותו למפגש אצל רולן ב- 3.6, אלא אם כן יהיה חמסין נוראי כי השרוול טיפל'ה ארוך ויהיה לי חם מדי במזג אוויר חמסיני.אור היתה לבושה כולה לבן. השיער הארוך שלה נשזר במין צמות כאלה למעלה שחוזקו בסיכות והניחו לשיער החלק ליפול אחורה רק שעשו לה כמה תלתלי בייביליס כאלה כמו של אורנה דץ הטיפשה מ"מהפך" אבל ממש כמה, לא הרבה, כך שזה היה אדיר והיא חשבה שהיא נסיכה מהאגדות. היא קיבלה צ'קים ומתנות וגולת המתנות הייתה מערכת סטריאופונית עם קומפקט דיסק ושלט רחוק לחדר והיא מרגישה כמו בת 16 מינימום. מה עוד? התפריט? אז ככה: סלט ירקות מוקפץ עם נתחי הודו ועוף ברוטב מעודן אנטיפסטי ירקות צלויים חטיף סנייה - בשר בתבלין ארומטי וטחינה סטייק בנוסח דיאבלו (רצועות סטייק אנטריקוט ברולדת בצק) פרגיות מבושלות ברוטב על מצע אורז מבושם פסטה ברוטב השף עוגת שוקולד בנשיקת פירות אגסים ביין עוד עוגת שוקולד ענקית שהוזמנה מקונדיטוריה עם הכיתוב: "מזל טוב עמית. בת-מצווה". בנוסף גם סלט חסה עם רוטב מדהיםםםםםםםםם סלט סלק אדום נפלא וסלט תפוחי אדמה... זהו. חבר'ה, עוד נשאר לכם ריר בפה? מי שרוצה מוזמן לבוא לחסל כי חצי מזה נמצא אצלי במקפיא כבר. יאללה, הפנקס פתוח והמלצר רושם הזמנות... שחר

החתולית

New member
מה זה פנקס פתוח?????

מתי לבוא ? נשארה עוגת שוקולד עם נשיקות ? יש עדיין סנייה ובשר דיאבולי ??? החתולית לא אחראית לבדיחות שיצאו מפיה אחרי אכילת דברים שכאלה :)))

יאללה, תבואי, לא מאיימים על יונה

ביין... וחוץ מזה, עכשיו קלטתי שאי אפשר להעלות תמונות בפורום הזה כל עוד אין מינהל... או מינהלת... שיט. תצטרכו להתאזר בסבלנות או שאשלח למיילים של מי שישלח לי את כתובתו במסר.

azaria

New member
נפגש עם תפוז היום. אולי אחזור כחול?

תחזיקו אצבעות (אני יודע שהן עייפות מאורלי, אבל עוד מאמץ קטן...
)

עזריה,נחזיק אצבעות עדשתהיינה כחולות

שנון, הא? עזריה כחול.. אצבעות כחולותת.... תודו שאני שנונה היום. בקיצור, מחכים בכיליון להתכחלות שלך. לך ותקסים אותם, את אנשי תפוז. אותנו כבר הקסמת. מחכה לבואך מהפגישה, שחר

החתולית

New member
א שיינעם דאנק...

על ההזמנה :) נא לשלוח תמונות של הנסיכה (והאמא שלה) למייל שלי...

למעלה