הדיון היומי

kikona126

New member
../images/Emo63.gifהדיון היומי../images/Emo63.gif

כמו שאנחנו יודעים, חלומות מושפעים מחיי היום יום שלנו. הסמלים שיופיעו לנו בחלום הם ממאגר הסמלים שלנו, שאותו אנו מחדשים מיום ליום. אבל עכשיו השאלה שלי היא, מה לדעתכם מושפע ממה? חיי היום יום שלנו מהחלומות, או החלומות מחיי היום יום. מתי לאחרונה הרגשתם שאינכם יודעים להבחין בין חלום למציאות?

רשף כשף

New member
נושא מאוד מעניין ../images/Emo132.gif

כשאני חושבת על זה- מצד אחד, אני מזהה סמלים מחיי היום-יום בחלומות שלי וזה כמובן הגיוני שאשתמש בסמלים שאני מכירה מהמציאות בתוך החלום. אם כך
הרי המציאות משפיעה על החלום. מצד שני, תובנות מן החלום משפיעות על חיי היום-יום, גם אם לא פיענחתי את החלום בצורה רשמית. ולכן יהיה נכון לומר
שגם החלום משפיע על המציאות. אם לחבר את שני אלה, הרי שאני משתמשת בסמלים מהמציאות המוכרת לי, על מנת ליצור בעת החלימה "כתב חידה" שמכיל תובנות שישמשו אותי מאוחר יותר במציאות אליה אתעורר. ולכן המסקנה שלי היא שהחלום והמציאות מושפעים זה מזה. אז איך מבחינים בין חלום למציאות? מכירים את המשפט: "תצבוט אותי שאדע אם אני חולם"? ניתן לעשות בעת החלום בדיקות מציאות, על מנת לוודא שאנחנו באמת חולמים. למשל- לשאול את עצמי - האם אני חולמת? אפשר לבדוק האם מתרחשים סביבנו דברים "לא הגיוניים" שאינם קורים בדרך כלל במציאות היום-יומית שלנו. למשל- אותיות מופיעות בצורה בלתי ברורה, אנחנו עפים, סיטואציות משתנות במהירות... פעם אחרונה שבלבלתי בין חלום למציאות היתה כאשר חלמתי שאני כותבת הודעה בפורום, וכשהתעוררתי בדקתי אם ההודעה באמת נכתבה...

kikona126

New member
כן גם לי זה קרה

שחשבתי שאני כותבת הודעה בפורום... אלון אומר שאני מכורה... וצריכה גמילה... אני אמשיך את הדיון יותר מאוחר חייבת לזוז... אבל יש לי הרבה להגיד בנושא...

kikona126

New member
חלומות פורום

כשיש לי אותם (אלו עם הקלפים בדרך כלל) הם ממש מציאותיים, אני ממש פותחת את ההודעות ועונה להם או קוראת אותם, רוצה תזכורת לאחד שבאמת בא לידי ביטוי? החלום עם האאוטסיידר - שראיתי אותו תחת הודעה שלי שרשמתי לפנינה... הוא באמת היה אחד היותר "מציאותיים" בכלל היה לי פעם עוד חלום עם קלפים שהיתה בו הודעה עם סמל של ספר, כשקמתי ידעתי שהקלפים זה לא יכול להיות אבל את הספר חיפשתי הוא היה ניראה ממש מציאותי... טוב מי מכיר מקום גמילה מאינטרנט (ואם כבר אז כבר, גם מקום גמילה מדיבורים? מנזר שתקנים מישהו מכיר?)

kikona126

New member
יש לי מודעות בזמן החלום

אני יודעת שאני חולמת, וקורה שאני מתעוררת בשביל להפסיק חלום (אבל הוא חוזר אחר כך, שר החלומות לא מוותר לי, הוא לא רוצה שאני אפספס את המסר... מזכיר לי מישהו...
!) כרגע יש לי ערבובידה במוח עם החלומות. כשהחלומות היו נבואיים - הייתי מוצאת את עצמי במצבים שידעתי שכבר הייתי בהם, ידעתי בדיוק מה הולך לקרות ולמי, מי יגיד מה... וכאן כן הרגשתי השפעה של החלום על המציאות, כי אם ידעתי שמישהו מסויים יגיב בצורה מסויימת למשהו, הייתי משנה את הדברים, כאילו הייתי יודעת איפה צריך לפעול אחרת... (דרך אגב הכי כיף לחלום על מבחנים! תשאלו את החברה שלמדו איתי קבלה שנה שעברה... ידענו בדיוק מה השאלות של הבחינה...) אבל כרגע זה אחר. אם לדוגמא אני כותבת לפני השינה ויש לי דילמה. אז כשאני אשן אני אחלום על התשובה. (כמו שהיה עם המספרים) מבחינה מסויימת הדברים מתבלגנים, מצד אחד אני כותבת בחיי העירות שלי, מצד שני כשאני ישנה אני חייה את הסיפור... ואז הכתיבה מושפעת. אני כאילו מוצאת את עצמי בעולם אחר בחיי העירות והשינה, שהוא בעצם עולם דימיוני שאני בונה. וזה כן מההשפעה של החלום! בגלל שהוא גם לא מגיע בצורה ברורה, ואני כל היום מנסה להבין אותו... טוב לפחות הרעיונות האחרונים שלי היו טובים
...

רינתפ

New member
לי זה קורה המון../images/Emo163.gif

שאני מבינה שסיטואציה מסויימת היתה חלום, כשאנ נזכרת בה בערות ואז שואלת את בעלי "תגיד זה לא היה כך וכך..." כשהתשובה שלו היא לא אני יודעת שחלמתי. לפני מספר ימים חלמתי עליך רשף, תוך כדי החלום הבנתי שאני חולמת והתחלתי לנסח הודעה לפורום שבה אני מספרת לך שחלמתי עליך. זה היה חלום מוזר אבל כשהתעוררתי זכרתי רק שהבנתי בחלום שאני חולמת- אבל לא זכרתי מה זה היה.

רשף כשף

New member
../images/Emo6.gif את יודעת...

לפחות 5 אנשים שאני מכירה חלמו עלי בשבוע האחרון מעניין

רינתפ

New member
מוזר../images/Emo12.gif

אם אפשר היה לבדוק באיזה יום חלמו עליך כולם אולי הינו מוצאים מכנה משותף? מה עשית שבוע שעבר שהשפיע כלכך על אנשים?

רשף כשף

New member
הרבה דברים...../images/Emo13.gif

הייתי בכנס בלוקסמבורג ושיגעתי את כל העולם שאני לא רוצה לנסוע... המזוודות לא הגיעו והייתי צריכה לקנות עוד בגדים משם המשכתי להולנד לפגוש ידיד טוב שגר שם באופן זמני אז בסה"כ נדדתי בין 3 ארצות, טסתי ב 3 חברות תעופה וחזרתי הביתה עייפה וכועסת כי בנוסף לכל הצרות עם המזוודות והישראלים במטוס, גם האוטו לא התניע בשדה התעופה בחזרה הביתה...

רינתפ

New member
נשמע מעייף../images/Emo178.gif

אבל יש גם טיסות כאלו- הכל תלוי בכוכבים
(אין אייקון של כוכב אז יהיה ירח)

alongo1

New member
חלום ומציאות - כלה וחתן

קיקונה צודקת. אי שם בעבר הרחוק מאוד החלטנו שעולם החלומות הוא אמנם יפה וקסום, אבל עדיין משני בחשיבותו לעומת המציאות. לא רבים עצרו לשאול את עצמם, אולי עולם החלומות הוא המשפיע על המציאות שלנו ולא להפך. אני לא זוכר מי, אבל מישהו אמר פעם: "אינני בטוח אם אני אדם החולם שאני פרפר או פרפר שחולם שאני אדם". היחסים בין עולם המציאות לעולם החלומות מזכירים מאוד את היחס בין שני המינים, נשים וגברים. במשך שנים ארוכות נחשבה האישה תכשיט יפה וכלי עזר לגבר הדומיננטי והמכריע. רק בעשורים האחרונים הגענו להבנה שאמנם גבר ואישה הם שני עולמות שונים, אך שניהם יצורים שווים - כמעט מכל הבחינות. האם כך גם לגבי החלום והמציאות? האם יתכן שמדובר בשני עולמות, שאמנם לא זהים, אך שווים בחשיבותם? האם החלום יכול להשפיע על המציאות? לגביי אני יכול לספר תופעה אחת שחוזרת פעמים רבות: קורה לי המון שאני מגיע למקום כלשהו שלא הייתי בו בעבר, ואני יודע שחלמתי עליו. זו לא תחושת דה-ז'ה-וו רגילה, כי אני נזכר בדיוק בחלום שחלמתי על המקום הזה. יכול להיות שבחלום אנחנו מגבשים החלטות נסתרות בתת-מודע, אותן אנו מיישמים במציאות. מתי לאחרונה הרגשתי שאינני יכול להבין בין חלום למציאות? זה לא קרה לי במציאות עד כה. רק בכמה חלומות הייתה לי תחושה כאילו הכל אמיתי. מעולם לא חלמתי חלום צלול, אבל אני יודע שכשזה יקרה ההבחנה בין החלום למציאות כבר לא תהיה כל כך ברורה... אז מתי נקבל הזמנות לחתונה של החלום והמציאות?

רשף כשף

New member
ההודעה שלך הזכירה לי

שאלה שקראתי ב"ספר החיים והמתים הטיבטי": האם אתם זוכרים את הרגע בין הערות לשינה? בשניה לפני שאני נרדמת אני מתחילה לראות מראות ולשמוע קולות. לפעמים יש איזה ריצוד של אורות שמחבר אותי לשינה, ולפעמים אלה קולות שמדברים סביבי. באחת הפעמים, גיבוב הקולות נשמע כמו חבורה של אנשים שמתלחשת סביב המיטה שלי, פקחתי את עיני בפחד וכמובן שלא היה דבר. קרה לכם פעם או שאני המשוגעת היחידה?

alongo1

New member
כן! זה קרה לי פעם!

אבל לא במעבר מהערות לשינה, אלא דווקא מהשינה לערות... כלומר, בתהליך ההתעוררות. הרגשתי שאני מתעורר בזמן שחלמתי חלום בו הופיעה המורה שלי, ושמעתי דיבורים שכנראה היא דיברה... מה שהיה כיף בכל העניין הוא שיכולתי להחליט מה היא תגיד! כלומר, הקולות האלה היו כאילו אני מדבר ומקשיב להם בעת ובעונה אחת... וזה נורא נחמד!

kikona126

New member
תשובות

ככה לשאלה הראשונה קרה לכם פעם ?
כן! השאלה השניה אני (כלומר רשף) המשוגעת היחידה? כן! אז איך זה קורה אצלי, מעבר מערות לשינה - אני במיטה (איפה אני עוד יכולה להיות???), לא הקולות מסביב או בכלל לא משפיעים. אני מתחילה לראות בין העינים מעין מנהרה של צבעים שמתאחדים (רשף זוכרת את הקלף שפעם פתחתי מאיזה חבילה מוזרה? עם האנשים והעולם? יש לך צילום שלו? הוא ממש מתאר יפה... את הצבעים) אני מרגישה את הגוף שלי מסתובב (ודרך אגב ניראה לי שמפה מגיע אפקט ה"נפילה" שמרגישים לפעמים...) ואחרי זה יש הרגשת ריחוף, לא יודעת איך להסביר את זה. מעין כניסה למערבולת וממנה לריחוף... לפעמים שאני לא מצליחה להרדם אני מנסה להגיע לשלב של הסיבובים, ואז הריחף ונרדמת. (בלי הצבעים בהתחלה...)

רשף כשף

New member
מצאתי לך..

Man is living as an island, and that's where all misery arises. Down the centuries man has been trying to live independently from existence--that is not possible in the very nature of things. Man can neither be independent nor dependent. Existence is a state of interdependence: everything depends on everything else. There is no hierarchy, nobody is lower and nobody is higher. Existence is a communion, an eternal love affair.​

למעלה