קללת תומס אדיסון

גבי 2008

New member
../images/Emo62.gif קללת תומס אדיסון ../images/Emo178.gif

שלום לכולם מאז שתומס אדיסון המציא לנו את האור בלילה חיינו השתנו ללא הכר
משרדי רואי חשבון ועורכי דין רבים עובדים עד השעות המאוחרות ומי שיוצא מהמשרד אחרי 8 בערב נחשב עצלן ויש כאלה שנשארים יותר! כשאתה כבר מגיע הביתה יש לך דברים רבים להספיק כמו לראות את הילדים ועוד ועוד... אני אישית צריך את השינה שלי אם אני ישן פחות משש שעות אני עייף עצבני ולא מרוכז אני מאוד מקנא בכאלה שישנים שלוש או ארבע שעות ומתפקדים נהדר השאלה שלי אליך האם אפשר לעשות דיאטת שינה?! זאת אומרת להוריד את שעות השינה מבלי שזה יפגע בבריאות? כמה שעות שינה צריך אדם כדי לא להפגע והאם אפשר באמת לישון במהלך השבוע 3-4 שעות ובסופי שבוע להשלים? איזה מאכלים מעייפים את הגוף ואיזה באמת נותנים לו אנרגיה? לדוגמא קפה לא מעיר ודי מעייף לפי המחקרים האחרונים אז מה עושים? אם אני אתרגל לישון פחות אני גם אחיה פחות?? תודה מראש

דיאטת שינה

מחקרים לאחרונה מראים שלבן אדם ממוצע 6-7 שעות ללילה הוא מספיק. מחקר ענק ב 2002 מאוניב' קליפורניה בסן דיאגו בדק נתוני שינה של כמליון אנשים. לאלה שישנו פחות מ5-6 שעות או יותר מ 8 שעות היה תמותה יותר גבוהה (לא התעמקתי במחקר ויתכן שהיו פקטורים אחרים אבל בגדול זה היה תוצאות המחקר) לאלה שישנו 6-7 שעות בבמוצע התמותה הייתה הכי נמוך. לא ראיתי על "מתמתיקה" של שינה - אם אפשר להשלים בסופי שבוע. לגבי מאכלים - התגובה לקפה שונה בכל אחד, לרוב גורם לעירנות. מאכלים עשירים בסוכרים פשוטים (simple sugers) גורמים לעליית הסוכר בדם ואח"כ לעייפות או ישנוניות. מאכלים עשירים בפחממות (complex carbohydrates with low glycemic index)(כגון חיטה מלאה עדשים אורז מלא קיטניות) נותנים אנרגיה שנמשכת במשך היום.

למעלה