מעוניינים להתנדב

liat1953

New member
מעונינת להתנדב

חזרתי ממסע לפולין...ראיתי את שעברו שם בני עמנו בעקבות המראות וההבנה שלי את הנושא כעת,החלטתי שאני חייבת לתת למען אותם ניצולים,שורדים שמצבם הכלכלי של לא מעטים מהם קשה מאד. אל מי עלי לפנות על מנת להתחבר לאנשים הזקוקים לכך באזור מגורי. אודה על ההתיחסות ליאת

נועית10

New member
../images/Emo23.gifמתנדבים לסיוע אישי לניצולי שואה

כל הפרטים כולל טופס התנדבות בקישור הבא

HunkyDory22

New member
החגים מתקרבים - מעוניינת להתנדב

שלום לכולם, המשפחה שלי תהיה בחו"ל בתקופת החגים ואני מאד אשמח להתנדב ולעשות את ארוחת החג (ראש השנה / סוכות) עם אנשים שצריכים עזרה - בתי חולים? אכסניות? בתי אבות? מקלטים? יש למישהו רעיון? אני מפרסמת את כתובת האימייל שלי. צרו קשר. [email protected]

Independent17

New member
מעוניינת להתנדב

לקראת תחילת שנת הלימודים והחגים שמתקרבים, חשבתי להתנדב בשני דברים: 1. אם יש מקומות שצריכים אנשים להכנת ארוחות לחג [בתי תמחוי וכד']? 2. עזרה לילדים בכיתות א'-י' בשיעורים וחונכות [גם במהלך השנה, כמובן]. חשוב שזה יהיה באזור אשדוד. אני מצרפת מייל ואפשר לפנות אלי גם במסרים אם מישהו מכיר מקומות שזקוקים למתנדבים מהסוג הזה. מייל: [email protected] תודה רבה, דניאל.

נועית10

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifהתנדבות בערב ראש השנה

אפשר לברר דרך עמותת לשבע שמפעילה בתי תמחוי וערבי חג ענקיים לקהילה למען אוכלוסיה במצוקה. מס' הטלפון שלהם 3383 * עמותת מאיר פנים כח לתת - מארגנת בד"כ ערבי חג מרכזיים בערים השונות 02-5378919

tamirzak1

New member
את יכולה ליצור קשר עם מרים ששון האחראית על נו

על נושא ההתנדבות במחלקת הרווחה בעירית אשדוד. יש לה רשימה אינסופית של מקומות להתנדבות באשדוד. אם תרצי את הטלפון שלה שילחי לי מסר. תמיר מאשדוד.

אומנם כתבתי את זה גם בפורום השכן

אבל אני אשמח לשמוע את דעת האנשים לגבי המקרה הבא. ובכן, אני לא יודעת אם זה המקום אבל בהחלט חשבתי לשתף אתכם בארוע שקרה לי היום. תמורת השתתפות עצמית מינימלית נאפשר לך להתנדב אצלנו. זהו תאור התשובה שקיבלתי כאשר ביקשתי להתנדב לשירות ער"ן. ער"ן – עזרה ראשונה נפשית הינו שירות המציע עזרה ראשונה נפשית 24 שעות ביממה באמצעות הטלפון ובמספר שעות נוספות מציע עזרה ראשונה נפשית באמצעות צ'ט באתר שלהם. לאחר שפניתי אל ער"ן על מנת להצטרף כמתנדבת אינטנרט נשלח אלי מסמך עבור המתנדב ומסמך רישום. במסמך עבור המתנדב צויין כי עבור תקופת ההכשרה עלי לשלם 350 ש"ח. לאחר בדיקה בזכורני החלטתי לבדוק את משמעות המילה התנדבות גם במקורות מוסמכים יותר. לפי ויקיפדיה: "התנדבות היא מעשה שנעשה מרצונו החופשי של האדם, ללא תמורה חומרית כלשהי ונעשית כלפי רעיון או מטרה מסוימת" ובכן, ישבתי וחשבתי .. אולי אני חיה בעולם אחר, אולי אני תמימה מדי, אבל אני לא חושבת שהתנדבות צריכה להיות תלויה במצב סוציו אקונומי מסויים ובטח לא במצבו הכלכלי של המתנדב. מצבי הכלכלי היום רחוק מלהיות טוב אולם יחד עם זאת אני חושבת שכל אדם יכול לתת מעצמו משהו לזולת. אחרי ניסיון רב שרכשתי בעבודה עם אנשים שמחתי שיש את המקום בו אוכל לתרום מהרצון לעזור לזולת ללא קבלת כל תמורה. אז כנראה שטעיתי, התנדבות אינה תלויה רק ברצון לתת. מסתבר שבמקמות שונים היא תלויה במצבך הכלכלי בלבד.

-me-

New member
פרפרית יקרה,

אומנם אני מבינה את מה שאת אומרת, אבל אני גם רוצה להבהיר כמה דברים, איך שאני רואה אותם (ואין לי קשר לער"ן או לאירגון אחר כלשהו, אני מדברת מטעם עצמי). קודם כל, מדובר כאן בנושא מאוד מאוד רגיש. עזרה נפשית לא יכולה לבוא מפי כל אחד, היא דורשת ידע מסויים והכשרה קלה לפחות. מדובר לפעמים בעניין של חיים ומוות, וחשוב מאוד לדעת בדיוק מה עושים. ככה שברור שעל ההכשרה אי אפשר לוותר. 350 ש"ח הוא יחסית סכום סמלי. אני לא יודעת אם ההכשרה שאת עוברת מועילה גם במסגרות אחרות, אבל אם היית לומדת קורסים בתחום, אני בטוחה שהם היו עולים לך יותר, בסביבות הכמה אלפים. מעבר לכך, הם משקיעים בזמן ההכשרה דברים שהם צריכים לממן, ולהם בעצם אין את היכולת - בין אם זה כיתות, מרצים או ציוד אחר. אני לא יודעת בדיוק למה הם זקוקים, אבל אני בטוחה שאין להם שום רווח מכך ואם הם גובים כסף זה עבור ההוצאות המינימליות. ואם אני לא טועה, ה-350 ש"ח האלה הם בסה"כ פיקדון והם מוחזרים לך אחרי תקופה של התחייבות (שנה אם אני לא טועה. ככה זה היה לפחות בפרסומים של סה"ר שהיו בזמנו באינטרנט). אני דווקא מבינה גם אותם. הם משקיעים בך קורס, והם זקוקים למתנדבים. הם לא רוצים שיווצר מצב כזה שבו כולם עוברים את ההכשרה שלהם ועוזבים אותם. לא שאני חושבת שאת תעשי את זה, אבל אני בטוחה שיש כאלה שכן היו פועלים ככה, אם ההכשרה הזאת היתה חינם לחלוטין. חוץ מזה, גם כשאת מתנדבת במקום אחר זה עולה לך כסף, גם אם את לא משלמת עליו ישירות. הרי היית יכולה במקום ארבע או חמש שעות שבועיות ללכת לעבוד ולהרוויח עוד כסף. גם כשאת תורמת רכוש זה עולה כסף - הרי היית יכולה למכור אותו ביד2 או בלוחות מודעות אחרים ולהרוויח עליו עוד כסף. אני חושבת שהתנדבות כזאת, שבה נותנים לך הרבה יותר סמכויות מבכל מקום אחר שבו לא תצטרכי לעבור הכשרה, היא מספקת הרבה יותר. כמובן, לא שאני מזלזלת בדברים אחרים - ממש ממש ממש לא, ואני מברכת כל אחד שמוכן להתנדב ולעזור. אם באמת מצבך הכלכלי לא מתיר לך לשלם את הסכום הזה, אני מציעה לך לפנות אליהם - אולי תוכלו לסדר משהו אחר, שישתלם לשני הצדדים.

נועית10

New member
../images/Emo41.gifלגבי התנדבות בער"ן

כמה נקודות שחשוב לציין: * ממליצה לך לבדוק אם הכסף מוחזר אלייך בתום תקופה כלשהי,יתכן שהינו פקדון ותום הקורס מוחזר לך. *כיום מקומות רציניים גובים תשלום בגין הקורס ע"מ להעניק אופי רציני למקום וגם למתנדבים מכיוון שמדובר בקורס שמועבר ע"י אנשים מקצוע כגון פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, הם רוצים להבטיח שלא ישקיעו לחינם ואנשים לא יפרשו, כי גם הזמן של אנשי מקצוע עולה כסף. *כאחת שעברה את הקורס הזה הוא שווה כל שקל והינו חוויה בפני עצמה, הקורס שעברתי היה שלושה חודשים, היינו מקבלים המון הדרכות, העצמה אישית,תמיכה וליווי אישי על ידי פסיכולוגים, אני אישית מאוד נהנתי. *שאלה שאת צריכה לשאול את עצמך האם התרומה שאת תקבלי למען עצמך שווה את התשלום עבור הקורס ואז תחליטי אם שווה לך להשקיע, את יכולה להסתכל על הקורס כקורס העשרה עצמית והאם היית משקיעה בקורס כזה באופן עצמאי במקום אחר היית משלמת הרבה יותר. *לגבי הערתך "אני חושבת שהתנדבות כזאת, שבה נותנים לך הרבה יותר סמכויות מבכל מקום אחר שבו לא תצטרכי לעבור הכשרה, היא מספקת הרבה יותר." אני חולקת את דעתך - לער"ן מתקשרים אנשים שרוצים להתאבד, אנשים חולי נפש, אנשים במצוקות קשות, אנשים מכל גווני האוכלוסיה והמצוקות השונות. סביר להניח שאינך עובדת סוציאלית או פסיכולוגית ולכן חשוב לעבור הדרכה מקצועית על מנת להתמודד אם אנשים והמצוקות השונות ולא לגרום להם נזק יותר ממה שכבר קיים. בלי לזלזל באף אחד, אבל לא כל אחד מוסמך לקום בבוקר ולהרים את הטלפון ולהתמודד עם בעיות ומצוקות קשות ללא נסיון וללא הדרכה במיוחד כשאינו מגיע מתחום העבודה הסוציאלית או פסיכולוגיה. *דבר אחרון שאני ממליצה לך זה לחשוב האם את מסוגלת לשבת 4 שעות פעם בשבוע להאזין לבעיות של אנשים ולהתמודד איתן בלי להלחץ או לקחת את הבעיות שלהן על עצמך כי זה ממש לא פשוט והאם את מסוגלת להתחייב לתורנויות כל חודש, אם אני לא טועה צריך להתנדב 4 פעמים בחודש וכל פעם במשך 4 שעות. בהצלחה

-me-

New member
נועית,

נראה לי שבלבלת קצת בין שתי ההודעות שלנו... אני הגבתי למה שפרפרית כתבה דווקא מהצד שלך, וההערה של "אני חושבת שהתנדבות כזאת, שבה נותנים לך הרבה יותר סמכויות מבכל מקום אחר שבו לא תצטרכי לעבור הכשרה, היא מספקת הרבה יותר" היתה שלי, ולא של פרפרית. והתכוונתי שדווקא בגלל ההכשרה הזאת (ואם תקראי את ההודעה שלי תראי שגם כתבתי שהיא חשובה מאוד ואי אפשר לוותר עליה), ההתנדבות הזאת יותר מספקת מהתנדבויות אחרות, דווקא בגלל ההתמודדות הקשה יותר והאתגר הגדול. ברור שצריך להיות מתאים לתחום, ולא כולם יכולים לעשות את זה, אבל אני מניחה שההכשרה היא גם סוג של סינון ראשוני (גם התשלום שבה, וגם מהלך הקורס עצמו), כדי לוודא שאכן כולם מתאימים.

tam tam tam

New member
רוצה להתנדב...

היי. בן 24 מאיזור המרכז. אני מחפש עבודה התנדבותית שמערבת עבודה עם אנשים. אני אחרי התואר הראשון במדעי המחשב אז חשבתי אולי ללכת לכיוון של עזרה לילדים או נוער במתמטיקה או באנגלית. יש לכם רעיונות? למי אני יכול לפנות?

אני רוצה לעזור לבעלי חיים.

ולדעתי צריך לכתוב כאן בפורום על התעללות בבעלי חיים, להגביר את המודעות שגם לבעלי חיים יש זכויות ולהתעלל בבעל חיים זה כאילו שמתעללים בילד. זה ממש ככה. אז בבקשה תעשו משהו לגביר את המודעות הזאת זה חשוב למען בעלי החיים המסכנים שמתים וסובלים ועושים קרבות כלבים וכו' אז בבקשה תעשו משהו בנידון.

נועית10

New member
את מוזמנת להכנס לפורום בעלי חיים

בפורום בעלי חיים ואימוץ בעלי חיים עוסקים בנושאים שכתבת. בהצלחה.

Dorian76

New member
שאלה

שלומות, יש לי חבר גרמני שמבקר כרגע בארץ לשלושה חודשים, עד סוף נובמבר. התכנון שלו היה לעשות התמחות במשרד כלשהו אבל זה לא יצא לפועל והוא מאוד מאוכזב. נכון לעכשיו הוא מחפש מקום או ארגון בו הוא יוכל לעבוד בהתנדבות יומיים שלושה בשבוע, באיזור תל אביב. הוא אינו דובר עברית אבל מוכן לתת ולעשות כל דבר שיש בו תרומה סוציאלית למדינה (הוא מאוד אוהב את הארץ). אני אשמח אם מישהו מכם יכול להפנות אותי למקום שיכול להתאים לו, אנא שלחו לי מסר ואני אדאג להפנות אותו או אפילו להעביר לכם את האי מייל שלו. אשמח לכל הצעה ! רוב תודות :)

../images/Emo53.gifלבית דרור

לבית דרור - בית זמני לנוער הומו , לסבי, בי וטרנס בסיכון דרושים מתנדבים ומתנדבות: * לשיווק הבית. * להעברת חוגי העשרה מכל תחום אפשרי (ספורט, מוזיקה, אמנות) * איש אשת תחזוקה לעבודות שיפוץ כלליות לפרטים: 03.5162071 או במייל: [email protected] www.bethdror.org

merav228

New member
שלום, אני רוצה לעזור ולהתנדב..

שלום, שמי מירב ואני בת 28. לאחרונה יש לי זמן פנוי מלימודים והייתי מאוד רוצה לעזור בחלוקת אוכל בבתי תמחוי, אבל פניתי לכמה עמותות ואף אחד לא פנה אליי חזרה. אני לא מבינה זאת...אולי בגלל עומס החגים... אני אשמח לעזור בחלוקה, בשטיפת כלים, בלנקות את השולחנות, כל מה שקשור לבתי תמחוי...אז אם תוכלו לעזור לי לעזור אני אשמח מאוד... אני סטודנטית אז כסף אני לא יכולה לתת אבל את עצמי אני תמיד אשמח... תודה!

למעלה