מחשבה

boaZone

New member
../images/Emo62.gif מחשבה ../images/Emo70.gif

עלה לי רעיון כלשהו, והייתי רוצה, לפני הפיכתו לטיעון, לשמוע את דעת חכמי הפורום בנושא. תקופות השיא של העם היהודי, למעשה הימים שביאת המשיח מתארת את שובם, היתה תקופת בית ראשון/שני. באותה תקופה עם ישראל היה מחוייב לקיים כמה מצוות, תרי"ג לכל היותר. מעטות המצוות שכללו ברכות או תפילות, ורובן היו מצוות מעשיות. את עבודות הקודש מלאו הכהנים, את הלימוד קיימו החכמים/נביאים/שופטים. ובני ישראל, האזרחים הפשוטים, תכלית חייהם היתה - לחיות
ללכת לעבודה, לגדל משפחה, לטייל בטבע, מידי פעם לעלות איזה כבש באש, או לתרום לאיזה "מקובל" ולהיות אדם טוב. לדעתי, התפילות ודרך החיים שתיקנו חז"ל לאחר החורבן, אלו שנועדו לשמור על הגחלת, נהפכו למפלצת הלכתית ורעיונית. מליוני בני אדם (לאורך הדורות), יושבים בחדרים קטנים ומעופשים, דנים על אלפי מצוות ותתי מצוות מגוכחות וקטנוניות. לא נראה כי זו היתה כוונתו של המשורר כשיצר עולם מופלא כשלנו, וגם לא כוונתם של חכמינו, שניסו לשמור על מורושתו של עם בעל איכות מסויימת. (אין לי בעיה שעם ישראל יותר טוב מכל העמים. זה בדיוק כמו שקבוצת הכדורגל החביבה עלי היא הטובה ביותר - גאוות יחידה.) ומכאן המסקנה שכל הגישה של "אני חיים בשביל ללמוד תורה", היא תלושה מהמציאות ומוטעית מיסודה. תמוה בעיני, שבורא עולם, יברא עולם כמו שלנו לשם תכלית זו. צאו לבלות. אשמח לקבל חיזוקים, תיקונים, הערות, הארות, תרומות...וגם מעשרות. בוע
ון

ובמחשבה שניה../images/Emo70.gif

ראשית שלום לבועזוניללה. מה שלומך? ברוך בואך לפורומינו!!! ושנית, לא כל כך בא לי להכנס לטיעון המפוקפק-שגם כשעוד קורי השינה חוסמים את ראייתי הצליח לסדוק את לחיי, לחשוף את שיני ולהעלות חיוך קל בפני-שהעלת. כאילו. כשלחצתי על ה"הוסף תגובה, היה בא לי לכתוב לך שהההה שכאילו אנלא מבין מתרוצה. מה? מה לא מסתדר לך? שדתיים לא עובדים? זה הבעיה שךךךך? מה זה קשור לזה ש"לא נראה לך שלצורך זה ברא האלוהים וכו' וכו', מה אתה מכיר אותו?? מאפתה יודע מה בא לו? אם הוא ברא ת'עולםעל כל תכולתו, הרי שבין כה ישנם טריליון ושתים וחצי דברים שאינך מבין מדוע היה צורך בבריאתם. כמו למשל נמלה קטועת רגל המפרפרת בצל פיסטוק עפוש בצואתו של סוס. נו במ'ת, בשביל מה לו??? תכלית??? נוווווו תשאיר לו תתכליות. אתה יודע מה??? אפילו חשבתי לומר לך - כטיבול - שאני כופר בכלל באלוהים, וממילא, תשובתי לך, היא לפי גישת השואל. זה היה נשמע כזה טוב, כאילו אני נכנס לראשים של אנשים-כאילו מזתומרת ראשים, מחשבות- אבל, בסוף החלטתי לא לכתוב כלום!!! בשביל מה? בשביל מה לי להתאמץ, הלוא איש זקן ובא בימים אנוכי, וכבר מלאו לי עשרים ושנים שלמות מפוצצות וגדושות. (שנים כאילו) אבל מה, רציתי להודיע על כך שבמוצאי שבת קודש הקרובה, תתקיים בביתי מסיבת יומולדת צוהלת ושמחה.-לפתוח הודעה במיוחד בשביל זה??? לא צריך. אז אמרתי נכנס. נראה נכתוב תגובה, ובשולי הדברים, נוסיף את עניין היומולדת כאילו הוא משהו שולי. גם נרוויח, שרק מי שהתאמץ לקרוא את כל ההודעה, הוא זה שיבוא ליומולדת. וא"ת והא גם פתחת הודעה נפרדת, ויותר קשה לנוכח חושבך על קושיא זו שהרי חשבת, עוד בעוד אתה כותב שלא חשבת, לפתוח הודעה מיוחדת, ולמה הינך מרהיב עוז בנפשך ומשקר??? תיקו. צריך לדעת שלא על הכל יש תשובות בחיים. צריך ללמוד לחיות עם שאלות. ככה זה. בועזילה, תכתוב הרבה הרבה הרבה. עוד משו קטן- אני פשוט חייב. אתה כתבת וזה לשונך, עוד בטרם אהפוך את המשמו לטיעון. (משמו הוא ממלא מקום של משו שהיה תחליף לטיעון האאא נזכרתי "רעיון" כן, כן, רעיון. אז לא בדיוק הבנתי את סוד ההתפתחות האבולוציונית. מה קורה שם ברעג הזה, כןכן אותו רגע שבו רעיון הופך לטיעון? מה ברעיון עובר טרנספורמציה מה?? נראה לי שבזנב, בזנב של הרעיון שוכן הפוטנציאל הטיעוני חבוי, יושב ומצפה עדי מושיע שיתן את אישורו ויהופכו במחי "וואלה אחלה רעיון" לטיעון. יופי לי, אם לא אסגור עכשיו, ואצבעותי ימשיכו לרצד לי אני עוד יכול לשכוח שזה פורום שמכירים אותי ולכתוב לכם דברים אישיים שלא רציתי שתדעו עלי, כמו... העיקר שהרעיון הובן, (כאילו עכשיו הייתי צריך לכתוב משו אישי ואז זה היה נראה כאילו .... העיקר שהרעיון הובן.. כאילו... העיקר שהרעיון הובן. פשייייי אם הבנת דע לך שאתה פ'סדר בלהבין בדיחות שבתאיות באאאאאאאאאי ואני מכין לכם ווחד הפתעה הפתעה הפתעתית.

boaZone

New member
אם אני היחיד שקרא את התגובה...

אז אני היחיד שמוזמן? שבתאי היקר. ראשית מזל"ט. תרבה שנים. ותנצח את השיטה. שנית, קטן אני ממך בזמן פורום, אך גדול אני ממך בשנים. כך שיצאנו תיקו. ולכן לא אתווכח איתך על חוסר תגובתך בתגובה שהגבת. הרעיון, הוא דבר עלום ומסתורי. מתחיל במקלחת, מגבש אישיות בשירותים, ומתבהר בסיגריה שאחרי. מכיון ואני לא מעשן - כאן נתקעתי. מסיבה כלשהי, נקודה זו נתקעה בראשי בימים האחרונים, וסה"כ רציתי לשמוע חוות דעת עליה, ולא קיטונות של חוסר תכלית + הזמנה כללית חסרת פשר. לאחר שהרעיון נדון, מותקף, מושפל ומורם, מוקע ומתקבל - הוא הופך לטיעון. כך או אחרת, שתהיה לך מסיבה מוצלחת ורבת הפתעות. המספרים הסוכים בלוטו בשבוע הבט הם: 12,14,26,29,33,43 והנוסף הוא X <שווה לקרוא את ההודעות של בועZון עד הסוף
>

הרב11

New member
שבת שלום ומבורך.

שבת שלום ומבורך לכל משתתפי הפורום ולכל הקהל הקדוש הזה. מי יתן ונזכה כולנו ביחד וכל אחד לחוד לקיים מצוות שמירת שבת כהילכתה. וניזהר כולנו לא להכשל חלילה וחס בחילול שבת בשגגה , רחמנא ליצלן

למעלה