שאלה בנוגע לוטרינרים

lilithmm

New member
../images/Emo54.gifשאלה בנוגע לוטרינרים../images/Emo107.gif

לפעמים מגיעים אנשים לוטרינר וחושבים שהוא אמור לטפל בבע"ח שלהם בחינם או תמורת הוצאות בלבד. איך אתם מקבלים את זה? איך אמור וטרינר לנהוג כשהבעלים אומרים לו באמצע הטיפול שהם לא מוכנים להוציא יותר מרבע הסכום שהטיפול אמור לעלות? אנא תשובתכם

gaia20

New member
אני חושבת ש...

האמת היא שאני לא ממש נסגרתי על עצמי בקשר לנושא הזה מצד אחד, הוטרינר למד שנים על מנת להשיג את הידע שיש לו ושילם מכספו על הלימודים, כמו כן,צריך להחזיק מרפאה שזה עסק יקר, וכמו כל בן אדם נורמלי- צריך כסף על מנת להתקיים מדוע, אם כך, שיעבוד בחינם, או בפחות ממה שמגיע לו? (ופה יש עוד שאלה, כמה מגיע לו?) מצד שני, כבר דובר כאן על העלות של חיסון מסויים, לעומת כמה שמשלמים עליו כשהולכים לחסן כלב\חתול... ההבדלים הם עצומים חיסון שוטרינר קונה בשקלים אחדים, יעלה לנו עשרות שקלים ואף יותר מזה אני מודעת לכך שהוטרינר מטרתו גם להוויח, אבל אולי ישנם מחירים קצת מוגזמים, אני היתי רוצה לאמץ לפחות עוד כלב וחתול, אבל אני פשוט לא יכולה להרשות לעצמי, בגלל המחירים המוגזמים אני ממש לא מסכימה עם הרעיון שוטרינר יעבוד בחינם, כשאני שומעת אנשים אומרים את זה זה ממש יכול להרגיז אותי בפעם האחרונה שהיתי אצל הוטרינר של גאיה, הוא קיבל שיחת טלפון מלקוח ששלח את אישתו עם הכלב שלהם לוטרינר, לבדיקה וחיסון מסויים האדון שישב לו בצד השני של הטלפון לא היה מוכן לשלם לוטרינר על הבדיקה, אלא רק על החיסון, כי (וזה במילים שלו, הוא פשוט צעק את זה ושמעתי) "לא צריך להיות גאון גדול כדי לבדוק אם לכלב יש חום" ושוב, מצד אחד, הוטרינר רכש ידע, על מנת להגיד שחום כזה וכזה הוא יותר\פחות מידי, מצד שני- דרש 150 שקל בשביל לקבוע עובדה כזאת או אחרת 150 שקל, בשביל כל אחד היום זה הרבה כסף...... תראי, קשה לי לקבוע דעה על זה שני הצדדים שהצגתי גורמים לי להתלבטות רבה בנושא.

dark spy

New member
דעתי...

א. הבדיקה כנראה לא הייתה רק בדיקת חום וגם אם כן, אם הבנאדם חושב שכל אחד יכול לעשות את זה ולא צריך וטרינר אז שיקנה מדחום וימדוד לכלב חום או יתקע לו אצבע בתחת... ב. מבררים מחירים לפני הבדיקה ולא אחריה, זה כמו ללכת ל... יועץ נישואים ואז לא לשלם לו כמה שהוא גובה בגלל שלא צריך להיות גאון גדול כדי לגרום להם לדבר או משהו כזה ג. אם לא מוצא חן בעיניך כמה שוטרינר גובה תמצא לך אחד אחר או שתלמד וטינריה בעצמך, תפתח מרפאה, תטפל בכלב שלך שם ואז תראה כמה זה קשה... ואגב, אני לא בטוח שחיסונים באמת עולים שקלים אחדים

be_roo

New member
הסיבה למחיר החיסונים

נכון שיש הפרש לא קטן בין עלותם למחיר שנגבה. אך יש להבין שוטרינר הוא אדם שאוהב חיות, ולכן הוא מעדיף לגבות את המחיר הנ"ל על חיסון תקופתי, ואז הוא יכול להרשות לעצמו לחתוך מחירים כאשר הכלב חולה ונדרש לטיפול אמיתי. תבינו שאם מחיר החיסונים היה מקוצץ, אז כאשר הייתם מגיעים עם כלב לטיפול חירום, הייתם נאלצים לשלם הרבה יותר. ומאחר והוטרינרים הם אנושיים, הם לא רוצים לנצל אנשים בשעתם הקשה, ולכן גובים את ההפרש במחיר החיסון, כאשר הם מניחים שאדם שמחליט לגדל כלב מביא בחשבון את עלות ה"תחזוקה" השוטפת.

lilithmm

New member
אני ממש לא מדברת על חיסונים

נגיד למשל כלב עם כלבלבת או כלב שעבר דריסה או עם פצע נוטף דם, בקיצור, בסכנת חיים.

lilithmm

New member
הבהרה../images/Emo70.gif

איך אמור לדעתכם וטרינר לפעול, כאשר באמצע טיפול הלקוח מודיע לו שהוא לא מוכן לשלם יותר מעשירית ממה שהטיפול אמור לעלות, כאשר מדובר במחיר נמוך ממחיר שוק?? הוא אמור להמשיך לטפל על חשבונו ולהחזיק את הכלב עד שהלקוח ישלם? לטפל בכלב על חשבונו ולהחזירו לבעלים? מייד להפסיק את הטיפול? מה לעשות אם הוטרינר הסכים לטפל בכלב על חשבונו והבעלים בא אליו שוב לטיפול, כאשר הוטרינר יודע שהבעלים לא ישלם? ד.א. לא מדובר באדם חסר יכולת, אלא באדם שפשוט לא רוצה להוציא כסף על הכלב שלו.

gaia20

New member
אוקי, אז

לדעתי הוטרינר צריך לסיים את הטיפול (הכלב אשם?) ופשוט לא לקבל יותר את הכלב ובעליו, שיחפשו לכלב וטרינר אחר כמובן, לסיים את הטיפול הכוונה שיש משהו דחוף ובהול שצריך לעשות אותו עכשיו ברגע זה, אני לא מדברת על ניקוי אוזניים למשל, שזה לא משהו דחוף, אני מדברת על טיפול להרעלה נגיד, שאם לא פועלים ברגע זה הכלב נגמר... אם הבעלים בא בשנית והוטרינר חושש שהוא יעשה לו שוב תרגיל כזה, לגבות את הכסף לפני תחילת הטיפול (כמובן, שוב תלוי מהו הטיפול)

lilithmm

New member
ואם מדובר בניתוח שאפשר לתפור

באמצע הניתוח ולשלוח לוטרינר אחר? מסתבר שיש אנשים שלא משלמים באופן סדרתי?

תלוי בוטרינר

ובנכונותו לספוג את הזלזול בעבודתו המקצועית. אם וטרינר החל בניתוח, עליו לסיים אותו, ואם יש צורך- לתבוע את הלקוח על הסכום (או לנסות ולהגיע לפשרה שמקובלת על שני הצדדים). לגבי טיפול חירום בעניין של חיים ומוות, לדעתי על הוטרינר לסיים את מה שהתחיל. אם למשל הוטרינר מטפל בכלב אחרי תאונה, הוא ייצב את מצבו של הכלב, אבל לא יעשה את הניתוח האורתופדי על חשבונו (אם הוא לא מעוניין בכך, כמובן. אני מכיר וטרינר שעשה ניתוח אורתופדי ארוך ומסובך תמורת סכום סמלי וביקורות ללא תשלום, לכלב של משפחה עם בעיות כלכליות).

gaia20

New member
אם לא נמצא בסכנה מידית

לשלוח את הלקוח לוטרינר אחר אין שום סיבה שבעולם שהוטרינר יעבוד בחינם

מייקלס

New member
אם נצא מנקודת הנחה

שמדובר בפרוצדורה ידועה מראש, ובעל החיים לא נמצא בסכנה מיידית, מקובל בדרך כלל לתת הצעת מחיר כתובה מראש, כולל סבירות לחריגות. איך אומרים - אפשר להביא את הסוס לשוקת, אך אי אפשר להכריח אותו לשתות.... ניתן לבנות מראש תוכנית טיפולים ע"פ רצונו וכיסו של הבעלים. וטרינר אחראי בדרך כלל יסביר ללקוח את חשיבות הפרוצדורה המוצעת, ולא "יפיל עליו תיק" ללא הסברים. בשורה התחתונה, האחריות לגבי הטיפול בבעל חיים היא על הבעלים ולא על הוטרינר. הוטרינר יכול רק להמליץ, אך ההחלטה הסופית צריכה להיות של הבעלים.

lilithmm

New member
נניח שמדובר ב-

ניתוח רגל שבורה או בבקע. וד.א. אף פעם לא קיבלתי הצעה כתובה.

gaia20

New member
ניתוח רגל שבורה

לדעתי זה די מצב חירום, בסה"כ אני מניחה שלכלב מאוד כואב במצב כזה ואם אני היתי וטרינרית, בלי לחשוב פעמיים היתי מקבלת לטיפול, אבל אם אחר כך הבעלים לא היה מוכן לשלם עבורו, היתי תובעת אותו. גם אני לא קבלתי אף פעם הצעה כתובה.

מייקלס

New member
רגל שבורה

זה לא ממש מצב חרום בדרך כלל. ברוב המקרים הרגל תתאחה לבד. השאלה באיזו צורה, וכמה זמן יקח. (כמובן תלוי בחומרת הפציעה). הרבה יותר חמור בעיני לעשות ניתוח איחוי, ולא להגיע לביקורות אחר כך בגלל אי תשלום. במקרה זה הכלב בהחלט יכול להיות בסכנת חיים. (זיהום, נמק, תחבושת שנרטבה ועוד..). לעיתים עדיף לא להתערב כדי לא לגרום לנזק נוסף. ואגב הצעת מחיר - אולי כדאי שעוד כמה וטרינרים יאמצו את הרעיון....

gaia20

New member
אם מדובר בניתוח

יש לסיים אותו, ולא לתפור באמצע ולשלוח לוטרינר אחר שיסיים ניתוח הוא מבחינתי אחד הדברים הכן קרטיים.

falou

New member
עושה מה שכל עסק עושה

מוציא מכתב מעו"ד ומאיים בתביעה. אם לא עוזר, מגיש תביעה. אני לא מאמין שיש וטרינר שיפסיק טיפול בכלב פגוע רק בגלל שהבעלים לא מוכן לשלם.

666 האחד

New member
בקשר לוטרינרים

זו באמת בעיה נפוצה לי הרבה פעמים יצא להיתקל במשפט הגועלי " זה רק כלב " או "אני לא משלם ככה אפילו אל הילד שלי " המשפטים האלו מגעילים כי מה הכלב פחות חשוב או שאין תחושות כאב וסבל? בעניים של אוהבי חיות דברים לדברים כאלו התשובה די ברורה ישנם אנשים שלוקחים כלב בתור קישוט שיהיה בסלון או שישחק עם הילדים אבל שמגיע רגע שצריך להוציא שקל על הכלב מגיע המשפט המאוד מאוד חכם " למה זה עולה כסף הרי זה כלב " וטרינרים לא צריכים לעבוד בחינם כמו שכל בעל מקצוע אחר לא עובד בחינם וגם כל אדם רוצה להרגיש שהוא מרוויח על עבודתו בתור אדם מהתחום זה קורע את הלב שברגעי משבר כמו תאונה מחלה קשה וכל סוג של פגיעה דחופה הבעלים אומר "אין לי כסף " או " זה רק כלב" ועוד... ישנו כאן קונפליק מסויים מצד אחד הוטרינר רוצה לעזור אבל יש לו גבול מסויים מצד שני לא תמיד לבעלים יש כסף לשלם ( לאור המצב הכלכלי ) יש מחלות שהטיפול בהן הוא ממושך ועולה הרבה כסף ויש בעלים שנשברים באמצע מבחינה כלכלית וגם נפשית ואז מפסיקים את הטיפול ( כל מקרה לגופו ) הרבה וטרינרים משתדלים לעזור מבחינה כלכלית אם זה לעשות בדיקות פחות יקרות או להתקדם באבחנה יותר לאט ולא לשלוף את כל התותחים . אם אדם אומר שהוא אינו יכול להרשות לעצמו להוציא יותר מרבע הסכום של עלות הטיפול ובאמת אין לו כסף אז זו בעיה אבל עם זה משיקולי קמצנות אז זה גועל נפש ויש אנשים שצריך לרדוף אחריהם כדי שישלמו לא תמיד ניתן בוטרינריה לתת הצעת מחיר מוגדרת מראש כלומר: אם הכלב עבר תאונה והוא נשאר לאשפוז ממושך מעבר לחומרים שהוטרינר משתמש בהם נוספים להם חומרים שצריך להשתמש בהם עקב מצבו של הכלב ולא תמיד יש את הזמן לצלצל ולבקש אישור כי הכלב סובל ולכן נוספות תורופות ועוד ... במהלך הטיפול נכון שיש מחירון אבל לפעמים לוקחים יותר בגלל שיקולי קושי , תרופות , פרוצדורות , ועוד.. הקיצר זה יוצא לפעמים יקר יותר מהמשוער ולכן קשה להעריך את המחיר מראש וטרינר שהבעלים אמרו לו שהם אינם מוכנים להוציא מעבר לסכום מסויים במהלך הטיפול צריך לסיים את הטיפול ( בשביל הכלב) ובקשר לאותם בעלים לפנות לגורם שיכול לטפל באנשים כאלו כמו משטרה או להגיש תביעה אבל הכלב לא יכול לסבול בגלל הבעלים וזה בר השוואה לזה שלא תלכו לחנות ותגידו למוכרת שאתם מוכנים לשלם רק על 20% ממחיר החולצה ותיקחו אותה כי זה המחיר שנראה לכם. המשך יום נפלא

למעלה