רעיונות לארוחת ערב משפחתית לאחר עבודה

../images/Emo53.gifרעיונות לארוחת ערב משפחתית לאחר עבודה

שלום, אנחנו משפחת בת 4 נפשות, אני - האישה, בעלי, ושני ילדודס 7 ו- 5. אני מגיעה הביתה בסביבות שעה 6 ועוד צריכה לעזור בהכנת שיעורי בית וגם לשחק קצת. אבל עם זאת ממש לא רוצה לוותר על ארוחת הערב המשפחתית. לפי דעתי זה מאוד מאחד, כאשר כל המשפחה יושבת סביב שולחן לאחר יום עבודה וכולם משתפים את כולם על מה עבר עליהם. לאומת זאת אני יוצאת לעבודה בשעה 10:30 ומשעה 8 בבוקר ועד אז אני פנויה. אני מחפשת מתכונים לארוחות קלות הכנה וגם קלות לעיכול אך מזינות, כי הילדים במשך היום אוכלים לא מי יודע מה. מה שהו מהיר יכול גם להכיל שימורים אך לא שניצלים ונקניקיות מוכנים. מה שהו שהילדים יאהבו וגם אנחנו. אודה לכם על העזרה. פשוט נמעס לאכול כל ערב סנדביץ עם גבינה או נקניק. תודה

ברוכה הבאה אלינו../images/Emo24.gif

יש לך במאמרים המון דברים שניתן להכין אני מצרפת לך כמה מהם

מעולה../images/Emo24.gif

אשמח אם תוכלי להעלות את המתכונים גם לפה כולל תמונות . ככה אוכל להעלות אותם למאמרים

איקא1

New member
צלי עוף - מתאים גם לפסח

חומרים דרושים: 2-3 כפות שמן רגיל (לא זית) 2-3 בצלים בינוניים עוף שלם במשקל 1.5 קילו מחולק ל8 או 4-5 כרעים מחולקים לשנים כפית וחצי פפריקה מתוקה, רבע כפית פפריקה חריפה. כוס וחצי מים 6 תפוחי אדמה פרוסים. מה עושים? מחלקים את העוף למנות ומנקים אותו מנוצות. קוצצים את הבצל לקוביות קטנות. בסיר רחב שיכיל בנוחות את כל חלקי העוף , שמים שמן, ומזהיבי את הבצל. מחלקים את העוף למנות ומנקים אותו מנוצות. קוצצים את הבצל לקוביות קטנות. בסיר רחב שיכיל בנוחות את כל חלקי העוף , שמים שמן, ומזהיבי את הבצל. לאחר שהבצל קצת מטוגן, מוסיפים את העוף וממשיכים לטגן מכל הצדדים. לאחר שהעוף שינה את צבעו, כ-10דקות, מוסיפים את התבלינים ומערבבים. מוסיפים את המים. ממליצה להתחיל בכוס מים אחת. מכסים את הסיר, מנמיכים את הלהבה ומבשלים כחצי שעה. במידה ואין מספיק רוטב מוסיפים עוד מים. לאחר חצי שעה , ממליצה להוסיף את פרוסות תפוחי האדמה, בתחתית הסיר ומלמעלה מסדרים את העוף. טועמים ומתקנים את הטעם. מכסים ומבשלים עוד חצי שעה עד 45 דקות. מגישים חם. מי שאוהב אוכל מאד שזוף, יכול להכניס את הסיר (בתנאי שהוא מתאים לאפיה) לתנור לוהט להשחמה קלה של עוד כחצי שעה.

למעלה