מבקש מידע על ברית מילה

ibenga

New member
../images/Emo53.gifמבקש מידע על ברית מילה

בשעה טובה ומוצלחת בית הדין הרבני אישר את כי בת זוגי ואנוכי יהודים "כשרים" ובננו היקר עומד לעבור טכס "מדהים" של חיתוך ה"קטן" ! למרות כל הכעס על התהליך אנו שמחים שהוא עומד להיגמר אשמח ואודה לכל מי שיוכל להעביר לי חוות דעת/מסר עם טלפון שאוכל לחזור אליו לגבי רופא בשם ד"ר סיריל פיין אשר מונה ע"י בית הדין הרבני לבצע את מלאכת החיתוך! וגם- האם זה כואב לקטנים? מתי הם יכולים לחזור לשיגרה? איך מקלים עליהם? יש בעיות שמתעוררות לאחר מעשה?
 

לימור111

New member
מזל טוב!

לגבי המוהל - אם אני לא טועה, הוא מפ"ת? רופא ומוהל? אנגלוסקסי עם הרבה חוש הומור? אם כן, הוא מהל את שני בניה של בת דודתי ולפי המלצותיה גם את בן אחיו של בעלי. הוא מוהל מצויין ושמענו עליו רק תשבחות. בקשר לכל השאר, למזלי אינני יודעת (ניצלנו, יש לנו בת), אני יכולה לשאול את בת דודתי.
 

ibenga

New member
תודה ../images/Emo51.gif

אשמח מאוד לכל פריט מידע שיעזור לי להקל על האוצר שלנו ולהיות בטוחים שהמוהל הוא הבחירה הנכונה!
 

לימור111

New member
מזל טוב!

בן כמה הבן? לגבי ד"ר סיריל פיין, אם אני לא טועה (הוא מפ"ת? רופא ומוהל?) הוא עשה ברית מילה לשני הבנים של בת דודתי ולפי המלצתנו בעקבות המלצותיה המתפעלות של בת דודתי, גם לבן אחיו של בעלי. כולם היו מאוד מאוד שבעי רצון. לגבי פרטים נוספים אני יכולה לשאול את בת דודתי אם זה חשוב. למזלי, יש לי בת שלא נזקקה לברית מילה!
 

ibenga

New member
יצא לך 2

בכל מקרה בננו בן שנה וארבעה חודשים והרופ מפ"ת כנראה שהוא אותו אחד אכן עם מבטא שכזה. ושוב אשמח מאוד לימור אם תשאלי את בת דודתך תודה
 

לימור111

New member
בדיוק בן גילה של קרן.

מנין הבאתם אותו, אם אפשר לשאול? האם אחרי שקיבלת את תשובתה של נילי אתה עדיין רוצה שאברר עם בת דודתי משהו?
 

English

New member
לא אצל אותו מוהל, אבל באותו גיל

בננו נימול בן שנה ו-3. כאמור, הרדמה מלאה, כל הסיפור אורך כ- 15 דקות ארוכות מאוד... אצלנו הוא ייבב כשהתעורר מההרדמה ובכלל באותו יום היה רגיש עד הערב. הרגיעה אותו התרופה שהמוהל (לא המנתח, אצלנו אלו היו שני אנשים שונים) נתן לנו. למחרת המקום נראה נורא אבל מלבד אי נוחות קטנה בזמן השתנה לא נראה שהוא סבל כל כך. התרשמתי שלי יותר כואב לראות את זה מאשר לו... ותוך יומיים בערך חזר לגן.
 

Kalla

New member
מזל טוב ושיעבור בקלות!

לצערי לא יכולה לעזור בשאלה ששאלת, אבל שמחה שהגעת אלינו.
 
בהצלחה עם המלצה חמה על ד"ר פיין!

שלום לכם, הרופא/מוהל הזה הוא אדם סימפטי ואמין. המילה (=ניתוח) נעשית בהרדמה מלאה (ולכן, במיוחד אם מדובר בתינוק/ילד קטן) הוא דורש לקבל אישור מרופא הילדים שהילד כשיר לניתוח. במקרה של בני, למשל, דחינו את הניתוח פעמיים כי הילד (בחורף שעבר) היה קצת חולה ומנוזל והרופאה לא נתנה את אישורה. בני התעורר היטב מההרדמה והמשיך בפעילותו הרגילה, למעט החלפת חיתולים/ רחיצה שהיתה כרוכה בכאבים ביומיים-שלושה הראשונים. אני ממליצה להשתמש הרבה במשחה שהרופא רשם (Vitamerphen) ולא לשים תחבושת/גאזה על האיבר הפצוע. גם התפרים נושרים תוך זמן קצר. אישית, מעבר ליום הניתוח (שהיה ביום ד´) נשארתי עם בני בבית וביום א´ הוא כבר חזר לגן. הערה נוספת: ד"ר סיריל פיין הוא גם "מוהל רגיל" ותיק וכאדם דתי, הוא מבצע טקס קריאת שם שהוא חיובי ומשמח לאחר סדרת ניתוחי המילה.
 

דליה.ד

New member
נשמע שהוא מוהל רציני ומיומן דיו

אני מאחל לילדון לעבור זאת בקלות ובמהירות. אם אוכל להוסיף דעה אישית: אילו היה נולד לי היום ילד קטן לא הייתי מלה אותו מטעמי מצפון. אני מבינה מדוע זה חשוב לכם, מכיון שאינכם רוצים בעיה לילד כאשר יהיה גדול ומכיוון שהוא מאומץ. לכן עם ילד ביולוגי שלי לא הייתי מניחה לאיש להתקרב אליו! עם ילד מאומץ מחו"ל בוודאי הייתי שוקלת לכאן ולכאן. בכל מקרה, שיהיה, כמו שאמרתי, מהיר ונטול כאבים וטראומות לקטנצ´יק.
 

אבא גאה

New member
זה כואב מאוד....../images/Emo7.gif

אני שקלתי שוב ושוב ושוב.... והחלטתי שלא למול את אושר (בני המאומץ) ההחלטה היא כמובן שלכם הבולבול הוא כמובן שלו.....(אולי להשאיר לו את ההחלטה???) אבל כל שתבחרו.... מאחל שייגמר.
 

ibenga

New member
תודה לעונים ../images/Emo6.gif

רצינו להודות לכל מי שנתן לנו אינפורמציה בנושא המילה של בנינו. הסוגיה אם לערוך את המילה או לא, הטרידה אותנו רבות, אנחנו עדיין מלאי חששות אם אנחנו עושים את הדבר הנכון. מאוד הזדהינו עם אבא גאה וכל הכבוד על האומץ, ימים יגידו אם ההחלטות שעשינו עבור ילדינו הן הנכונות, ואולי לא? אני כאמא של בני, חושבת שטקס החיתוך הוא ברברי, לדעתי לא צריך לבצע אותו.אלא שלצערי, בגלל שסוגיית היהדות לא עוגנה בחוק האימוץ הבין ארצי, אם לא נגייר את בנינו ונערוך את טקס המילה הוא לא יהיה יהודי. מה לעשות שדת ומדינה לא מופרדות בארצינו, לתת לבנינו לגדול במדינה שלנו, שונה באופן שבא לעולם אבל גם שונה במראהו הפיזי ולא יהודי, נראה לנו קצת מיותר להעמיס זאת על הילד. מה גם שהיינו רוצים שיהיה דומה לאבא שלו, מה נסביר לו כשיהיה בן 5, שהבולובול שלו שונה משל אבא שלו בגלל שלא רצינו לחתוך לו מסיבות שונות (הסקס שלך יהיה יותר טוב בעתיד?). וכשהוא יהיה גדול יותר נניח בן 13 איך יעשה בר מצוה עם כל חבריו לכיתה והוא בכלל לא יהודי? מכל מקום זה מאוד כבד ונראה לנו שאין ברירה אלא ללכת על המילה...לבטח אם בני היה נולד לנו ולא היתה עולה סוגיית יהדותו, שכן אני יהודיה, לא הייתי מלה אותו היינו שמחים לשמוע עוד על סירל פיין . הרב אביאור טוען שהוא מס´ 1 בארץ במילות. למי שהתעניינה אימצנו את בנינו מאוקריינה. הייתי שמחה לשמוע עוד חוות דעת גם על נושא הגיור האורתודוקסי האבסורדי מלבד הבגץ שהוגש על הגיור הרפורמי יש לי המון מה לומר על הנושא.
 

אבא גאה

New member
יש לי המון תשובות לנושאים שהעלית

אבל האם אתם מעוניינים להיכנס לדיון על כך? או שמא החלטתכם סופית? יש לי כ"כ הרבה מה לכתוב, באמת..... רק אימרי לי שאתם מעוניינים ונדון על כל הסודיות שהעלית. ביעיני התשובה מאוד פשוטה (לי כמובן) אני לא מעביר את בני המאומץ טקס ברברי שלא הייתי מעביר את ילדי הביולוגי. ברית וגיור ניתן לעשות עד גיל 14 באותם תנאים בדיוק.... שווה לחכות ולתת לילד להחליט...יכול להיות שכל הברית תהיה על הז´ שלו
אני רק אוסיף ואומר לכם טיעון אחד, שבתחילה לא נראה לי מספיק רציני אבל היום אני לא מבין איך.... "זכות הילד על גופו". אני מאמין שכאבא אין לי את הזכות לבצע בילד הליך כירורגי שאינו חיוני לבריאותו, הליך שמבוצע בשל אמונה דתית במקרה הטוב ובשל פחד מהחברה במקרה הפחות טוב. אשמח לעמוד לרשותכם בכל שאלה / בקשה / תמיכה - כל מה שרק תרצו. רק בראיות ורק חיוכים מהילדים שלנו - מגיע להם רק אושר
 
לדעתי הדוקטורט של סיריל פיין הוא

תואר אקדמי והוא איננו רופא. בידקו היטב, אם זה חשוב לכם. כמו כן הוא אינו מבצע שום הרדמה. אתם מעוניינים המילה ללא הרדמה? האם אתם מעוניינים במילה בכלל? אני לא מלתי את הבן שלי, והבולבול שלו נמצא בערך במקום 10 ברשימת השונויות מאבא. הכי מטריד אותו שהוא לא שמן כמו אבא.....
 

לימור111

New member
ד"ר פיין

שאלתי את בת דודתי. היא אמרה שהיא וחברותיה כולן מלו את בניהן אצלו והיו מאוד מרוצים. מכאן התגלגלה השיחה על כך שיש שאלה האם למול ילד מאומץ. ובכן, דעתי היא כזאת: ילד לא נימול הוא אולי חריג, אבל אם הוא ילד ביולוגי ויהודי במוצאו הוא לא ירגיש חריגות גדולה מאוד. ילד מאומץ בארצנו הקלריקלית, לעומת זאת, שגם לא יהיה יהודי וגם לא יהיה נימול ירגיש חריגות גדולה מאוד. זאת סיבה עיקרית לכך שגיירנו את בתנו. אפ אתם מעוניינים בגיור רפורמי, אתם יכולים לברר עם הרב אזרי האם יש צורך במילה.
 

לימור111

New member
דיברתי ארוכות עם זוג שמל את בנו

המאומץ - אמנם בגיל צעיר יותר (חצי שנה). הם ממליצים שהדבר ייעשה בבית חולים. לעוד פרטים אתם יכולים לפנות אלי במסרים.
 

אבא גאה

New member
רק קהילה אחת מוכנה לגייר ללא

מילה והקהילה בארה"ב וכמובן שאינה מוכרת ע"י הרבנות. עם כל הקושי שבזה לא יכול לחשוב שבגלל שהחברה שלנו מגעילה כלפי שונים אני אלך להכאיב לבן שלי בשל להקטין סיכוי שיצחקו עליו.... מה עוד שכל המחקרים שנעשו עד היום על לא נימולים בארץ מראים שזה כמעט ובכלל לא ISSUE. כל שנה יש מאות ילדים יותר שאינם נימולים. הקהילה של לא נימולים גדלה....
 
למעלה