חייבת את עזרתכן ...(ארוך)

../images/Emo53.gif חייבת את עזרתכן ...(ארוך)

אני מחר הולכת לגן של גל להוציא קיטור , לא רוצה לריב עם אף אחד אבל... גל בתהליך גמילה עם המון נסיגות . יש ימים נפלאים שבהם הוא לא מפספס בכלל ויש ימים נוראים שהוא לא הולך לשרותים וכל הזמן מרטיב. בגן אמרו לי לא לוותר לו ולהתעקש . הלכתי עם הכיוון שלהם , למרות שחזרתי והדגשתי שאני לא לחוצה הוא בסה"כ בן שנתים וחצי ואם הוא לא בשל אני לא אלחץ עליו. גל מאד אוהב את הגן , בבקר הוא רץ בשמחה פנימה ואף פעם אין לי קשיי פרידה ובדרך כלל מספר שכייף בגן עד כאן הכל נפלא ... אבל.... כבר פעמים שגל חזר מהגן עם מכנסים לא שלו ומכאן הסקתי שהוא הרטיב הרבה בגן . כששאלתי אותו של מי המכנסיים ומי החליף לו הוא נקב בשמה של מטפלת מסוימת בפעם הראשונה הוא מילמל משהו שהיא אמרה או עשתה ולא הבנתי והוא סרב להסביר לי שוב.. היום !!! כששאלתי הוא אמר שא, החליפה לו מאד כעסה ועשתה לי מכה והראה על הראש , כאילו הוא קיבל ממנה איזו "לטיפה" מיותרת רציתי לצרוח !!! אבל היתי מאופקת בתגובתי כי רציתי לגרור אותו לשיחת המשך. אחר כך השכנה שלי שאלה אותו והוא ענה לה אותו הדבר. מחר אני על הבוקר בגן - מה אני אומרת כדי שהמסר יקלט הכי טוב. אני אוהבת את הגן וגם את המטפלת המסוימת הזאת אבל.. עד שנוגעים בילד שלי
יכול היות שהוא לא דובר אמת ? בקיצור מה עושים - ולא אין לי אפשרות להוציא אותו מהגן כרגע כי אין לי סידור אחר , לפחות עד סיום שנת להימודים ואני חושבת שמקומו בגןם כי הוא אוהב את המקום ואת החברים . תודה וסליחה על האורך אריאלי

infusion

New member
הוא בטוח אומר אמת

מאיפה הוא ימציא דבר כזה. זה לא אומר שזו היתה מכה חזקה. הוא לא רגיל לתגובה כזו ולכן גם מגע חלש מרתיע אותו. את יכולה להגיד לה ש"שיטת החינוך" הזו לא מקובלת עלייך. תמשיכי לנהל איתו שיחות יומיות לוודא שאין לזה המשך לא רצוי.

אני הייתי מתחילה מאמון מלא בשניהם|!

אין לגל שום סיבה לשקר
מצד שני, אני מצפה שאנשים העוסקים בחינוך לא להגיע לעולם לכדי הרמת יד
אני מודה, שהלב נוטה לכיוונו של גל ויחד עם זה, לילדים יש נטייה להשליך ולתאר דברים בצורה מוגזמת. כבר יצא לי לשמוע את הילדים שלי אומרים אמא צעקה כשבפועל היה כעס וממש לא הגיע לכדי הרמת קול. בוודאי שהייתי "פותחת את הנושא" בגן, אבל יותר כהתעניינות לגבי איך מגיבים כשילד מפספס ומה באמת אומרים לו (אם מצדיקים אותו ש"לא נורא" או מטיפים לו או גרוע מזה). היה והאירוע חוזר על עצמו (והייתי משתדלת לדובב את גל ברמה יומיומית כדי שההרגשה תהיה שמדברים תמיד ולא רק כשהכל "כיף" או כשמשהו לא בסדר). אם הדברים נשמעים ממנו שנית הייתי נגשת למנהלת הגן, מסבירה את מה שהרתיע אותך מלגשת בפעם הראשונה ששמעת את הדברים מגל - היום ומסבירה שהדברים חוזרים על עצמם. באותה נשימה הייתי מציגה את החשש מהיחס לגל ומבהירה שאת מצפה ממנה אישת לוודא שאין התנכלות לגל בהמשך. כל הדברים נאמרו בהנחה שבשנה הבאה גל צפוי ללכת לגן אחר או לעבור לטיפולן של מטפלות אחרות. במידה והתכנית היא שהוא ישאר באותו גן או בטיפול אותן מטפלות - הייתי מתחילה מחיפוש חלופות ואח"כ ממשיכה בדרך שפירטטי. שולחת
בעיקר כי נשמע לי הכי נורא בעולם לשמוע מהילד שלך שמישהו "ליטף" אותו בצורה מאיימת. מחזיקה אצבעות שבסוף - יתברר שהמקרה עובר איפהשהוא באמצע ומתוך כוונה טובה.

taku

New member
../images/Emo45.gif לתשובה המפורטת של אביבית

ושולחת
של חיזוק. אני אשמח לשמוע עידכונים. מעניין אותי מה לגננת יש להגיד ואיך הייתה התגובה...

גם לדעתי אין סיבה שגל משקר../images/Emo26.gif

ילדים מספרים מה שחוו והוא עדיין לא הגיע לגיל של "שקרים" (כן כן יש גיל כזה), ויותר מיזה , הוא סיפר לשכנתך אותו הדבר. קחי זאת לתושמת ליבך, כניראה והיתה שם "לטיפה" מאד לא נעימה , שהשאירה חותם עמוק בילד, והגמילה רק עלולה להחריף כך יותר. אני אישית היתי מוציאה אותו מהגן ומחפשת גן חלופי. בהצלחה מתוקה ותעדכני בערב מה היה ל"מטפלת" לאמר.

מיכלה1

New member
הי../images/Emo141.gif

אין לי הרבה מה להוסיף - כי אני מאוד מסכימה עם אביבית... לגבי הגמילה - תראי, אני לא הייתי לוחצת בכלל, ואני לא מסכימה כל כך עם הכיוון של להמשיך גמילה בכל מחיר. ייתכן והוא חווה עכשיו איזה קושי אחר, או איזו מועקה ואין לו "אנרגיות" מספקות לעבור תהליך גמילה... אני בעד לזרום איתו והייתי גם משתפת את הצוות בגן... גמילת תאומים היא אופרה אחרת לגמרי לדעתי, ואני מאוד מסכימה עם הגישה הפלקסבילית... תדעי שבאמריקה יש "טרנד" עכשיו של לגמול ילדים בגיל שלוש אפילו... לפחות באזור מגורי, פשוט לא מפעילים לחץ... זה איזה תהליך "ספירלי" כזה, שאפשר גם לחזור בו אחורה... בהצלחה ומחכה לעדכון. מיכל

מעדכנת ....

ראשית תודה לכולם על התגובות . הבוקר אחרי לילה לבן ללא שינה (עדין) לא היו לי הכוחות לעשות הרבה . ניגשתי למנהלת המעון הסברתי לה את הענין וביקשתי את מעקבה בתוך הכתה. אמרתי לה שבמכוון לא פניתי למטפלת אבל אני בהחלט מבקשת ממנה לשים עין . הבהרתי לה כי הדבר אינו מקובל עלי ובתא של גל יש תחתון חיתול שמשמש אותי גם בבית במצבים קשים. יש פעמים שהוא רץ לשרותים ומוריד את התחתון ויש פעמים שהוא מפספס לתחתון חיתול ואנחנו הולכים להחליף "תחתון" תודה לכן חברותי היקרות , העומדות לצידי בכל שאלה , בעיה או קיטור (ראו הוזהרתם עוד יבואו קיטורים רבים ) אריאלי

למעלה