שאלה לחבר'ה מעיצוב/תקשורת חזותית

ל13

New member
../images/Emo53.gifשאלה לחבר'ה מעיצוב/תקשורת חזותית

שלום, יש לי שאלה מאוד מאוד מהותית לסטונדנטים/בוגרים/מרצים ממקצועות העיצוב / תקשורת חזותית: אני שוקל להירשם במכון ללימודי ערב של עיצוב תקשורת חזותית - מסלול לארט דיירקטור / מדיה אינטראקטיבית. אבל... יש לי לבטים קשים לגבי הכניסה לתחום הזה בכלל וגם לגבי בחירת המכון והמסלול כמתאימים לרקע ולצרכים שלי שאפרט מייד. מקווה שתוכלו לעזור לי להחליט את ההחלטה הנכונה ומבקש שתנסו להיות אובייקטיביים
: קצת רקע הכרחי - אני בסוף שנות ה-30 לחיי, איש משפחה, מפוטר טרי מהייטק אחרי הרבה שנות עבודה, עם הרבה ניסיון משם אבל ללא מקצוע וללא תואר, מעוניין לנצל את ההזדמנות להיכנס לתחום העיצוב שתמיד משך אותי (אין לי רקע לימודי או ניסיון אבל יש לי איזשהו כישרון בו) ולרכוש אותו כמקצוע מעשי לחיים. התעניינתי בהמון מכללות (באיזור המרכז) שמלמדות עיצוב גרפי לדפוס ולאינטרנט (בעיקר מסלולי ערב), רובן במתכונת של 2 ערבים בשבוע למשך כשנה. התרשמתי שברוב המכללות הללו לא אוכל לצאת עם כלים טובים דיים להיות מעצב גרפי וגם לא בטוח עד כמה בקלות אוכל להשתלב בהצלחה בשוק העבודה כמעצב אחרי לימודים מסוג זה. הגעתי אל המכון הטכנולוגי בהבנה שהרמה בו גבוהה הרבה יותר מ"מכללות הערב" הללו בשל היותו מוסד גבוה, שלימודי הערב בו (לתעודה) נבנים מלימודי התואר ושחלק ממרצי הערב הם מרצים מלימודי התואר. מאחר שכרגע לא נפתח מסלול של מדיה אינטראקטיבית, האופציה שפתוחה בפניי במכון היא מסלול הארט דיירקטור שנפרש על פני שנה וחצי (2 ערבי בשבוע), מתמקד בעיצוב גרפי לדפוס / פרסום ולא נכנס בכלל לעולם האינטרנט (אולי תהיה אופציה להאריך את הלימודים בעוד כסימסטר לשם לימודי תוכנת ה- Flash, אבל לא יותר מזה, עד כמה שהבנתי)... אשמח לקבל את הפרספקטיבה / הדיעה שלכם לגבי ה"תובנות" שהגעת אליהן כאן... האם בגילי המופלג, לאחר (או תוך כדי) לימודים אוכל להשתלב בקלות בשוק העבודה (בהנחה שהשקעתי בלימודים ואני טוב יחסית)?? מה באשר לרמת שכר?? האם זה לא חיסרון עצום להגיע אחרי לימודים של שנה וחצי (!) לנסות להתקבל לעבודה במשרד פרסום למשל, כאשר למדתי עיצוב רק לתחום הדפוס ואין לי שום ידע בעיצוב לאינטרנט אפילו שלמדתי במכון הטכנולוגי?? וזה מחזיר אותי, סליחה על הזגזוג, ל"מכללות הערב", למשל 'מכללת סלע' שמכשירה אותי תוך שנה וחודשיים ומעניקה לי בסיום תעודות של Graphic designer ו- WEB designer ?? אולי כבר עדיף בשבילי ללכת ללמוד מסלול כזה?? מתנצל על אריכות הדברים ומודה מראש למתייחסים

ל13

New member
וחוץ מזה...

האם מסלול ארט דיירקטור הוא לא "גדול" על מישהו שאין לו שום רקע בעיצוב גרפי? זו לא קפיצה מעל הפופיק? כי הקורס מיועד לכאלה שאין להם רקע... האם בסיום המסלול אוכל להתקבל להיות ארט דיירקטור במשרד פרסום מבלי להיות קודם מעצב גרפי "פשוט"? מה בעצם היתרון בלימודי ארט דיירקשן במכון הטכנולוגי לעומת לימודי עיצוב גרפי/תקשורת חזותית במקום אחר שלא מכניס לימודי ארט דיירקשן במסלול? תודה

אנסה לעזור לך.

במכון כל המסלולים טובים מאד ובעלי תעודה נחשבת. אם אתה איש משפחה עסוק לימודי הלילה במכון יעזרו לך מאד מכיוון שהמגמת הערב מיועדת במיוחד לאנשים כמוך. לשוק העבודה יהיה לך קשה להכנס בכל מקרה בגלל המיתון והרבה חברות מצמצות כח אדם ולא מקבלות אנשים חדשים. ולמרות זאת אם עיצוב היא האהבה שלך ותהיה טוב במה שתעשה תהיה לך עבודה. בכל מקרה תהיה צריך להתחיל מלמטה כמו כל אחד אחר אבל אולי בגלל גילך יעדיפו לשים אותך במסלולים מהירים, כל מקום עבודה לגופו של עיניין. אם באת מהייטק כדאי שתדע שבאף מקום לא תקבל משכורות כל כך גבוהות פרט אולי אם תהיה פרי לנסר. במקרה כזה אתה יכול להגיע למשכורות גבוהות אבל גם לא להרוויח שקל וזה סיכון שצריך לקחת (או לא) בקשר למסלול אותו אתה עומד לעבור, במכון ניתן לקחת מסלולים לתעודה וכן קורסים בודדים להעשרה. אם בתעודה שאתה מחפש חסר קורס בפלאש אתה יכול למצוא אותו בפקולטה אחרת וללמוד אותו שם, אם תבקש מהמזכירות בסוף להכניס את הציון לתעודה הציון הזה יופיע. ועכשיו לשלב הבא, יש לי חברה שעובדת בתחום העיצוב, היא למדה פוטושופ הראתה כמה עבודות שלה והתקבלה לעבודה במשכורת קצת יותר ממינימום, היום היא כבר התקדמה עשתה קורסים נוספים ועברה כמה עבודות והיא מרוויחה יפה מאד. התחום מאד תחרותי ולכן כדאי לך לחפש מודעות דרושים ולראות מה בדיוק הדרישות, אולי אתה יכול להתקבל כעוזר במקביל ללימודים שלך במכון. בהצלחה! אגב, חשבת ללמוד תואר במחשבים ולעבוד בתחום המידע מהכיוון הזה?

ל13

New member
תודה על ההתייחסות המפורטת ../images/Emo13.gif רק...

למה התכוונת בדיוק בשורה האחרונה: "אגב, חשבת ללמוד תואר במחשבים ולעבוד בתחום המידע מהכיוון הזה?" מחשבים זה מושג רחב מאוד... את מתכוונת לתכנות למערכות מידע? כשאת אומרת "מהכיוון הזה" את מתכוונת לשילוב תכנות של ממשקים עם העיצוב שלהם? תודה

אני מתכוונת ללמוד תואר במחשבים

ולעסוק בפיתוח תוכנות לאנימציה. כמו תוכנת פוטושופ, או התוכנה שאני לא זוכרת את שמה שמשתמשים בה בדיסני על מנת ליצור אנימציה לסרטים שלהם. אפשר להשתלב בתחום הפרסום והשיווק אבל לא רק כמי שזורק רעיונות אלה כאדם שממש בונה את הדברים מאפס.

Gforce3D

New member
עוד מס' תשובות

נתחיל מזה שלגיל אין ממש משמעות, זה רק מס' והכל תלוי בראש שלך. יש לא מעט אנשים בגילך שלומדים\מתחילים ללמוד תואר ראשון של 4 שנים. אני עזבתי עבודה לא רעה בלשון המעטה בהיי טק (עוד בתקופה שהכל היה וורוד), על מנת ללמוד עיצוב, כי בסופו של דבר העיקר לדעתי זה לעשות בחיים מה שאוהבים. אז נכון שתאורתית זה פחות כסף אם בכלל, אבל החיים קצרים, לא?... בקיצור, תחליט לפי הלב והראש מה מעניין אותך ללמוד ולעסוק בו, כי אם לא תאהב את זה לא תוכל להצליח בזה. אם נהנת מהעבודה שביצעת בהיי טק, אולי כדאי להישאר שם. לגבי ביקוש בשוק ואיפה מרוויחים יותר זה הכל בולשיט, תהייה טוב תרוויח טוב, ולהיפך. למרות שבבסיס המקצועות האלה יותר מתאימים לאנשים שעצמאיים ברוחם. לגבי המכון, איני מכיר את מרצי הערב, אם הם אותם מרצים של הלימודים לתואר ראשון אז בהחלט מומלץ. תחפש את המקום שנראה לך המקצועי והרציני ביותר, עם המרצים המנוסים ביותר - אין חשיבות לתעודת סיום כי בתחום הזה מה שקובע זה התיק עבודות שלך ולא איפה למדת וכמה למדת.

ל13

New member
הבנתי שאת מתכוונת אליי...

כתבת שאת מתכוונת ללמודתואר במחשבים אז איחלתי בהצלחה...

למעלה