ביטוח בפול - גם גנבים גם שודדים

שמנדRיק

New member
../images/Emo46.gif ביטוח בפול - גם גנבים גם שודדים

סיפורי ביטוח: אחרי שהחלפתי אופנועים נותרו לי שלושים וחמישה ימים בביטוח החובה הישן. עשיתי חדש (עבור האופנוע החדש) וביקשתי החזר על יתרת הביטוח של האופנוע הישן. לתדהמתי הודיע לי הסוכן שלי שהפול אינו מחזיר את הפרמיה עבור 45 ימים אחרונים של הפוליסה. זה נכון גם אם נותרו לך יותר מ-45 יום. כלומר: אם נותרו לך 40 יום לא תקבל כלום. אם נותרו לך ארבעה חודשים תקבל החזר עבור ארבעה חודשים פחות 45 ימים. לשאלה המתבקשת "למה זה ככה?" התקבלה התשובה "כי זה הפול, ואלה הכללים שהם קבעו לעצמם". קבעו לעצמם?! WTF? מותר להם לעשות את זה?

M a x

New member
זה באמת חשוב אם מותר להם?

הם עושים זאת וזו עובדה. אגב זה נכון לא רק לגבי הפול...עושים בדיוק את אותו דבר בכל חברות הביטוח. אגב הנושא כבר עלה כאן בעבר... מה שנשאר לעשות הוא..להבא לא לעשות ביטוח חדש
עושים העברה...מנצלים את יתרת הימים המגיעים...אחרי תום תקופת הימים הללו מחדשים את הביטוח כרגיל.

C O L T

New member
בדיוק חשבתי על זה

למה לי ביטוח לכל השנה? אני זקן, מחזיק את האופנוע כדי להנות ולא נוסע איתו לעבודה כל יום, רוכב רק במזג אוויר טוב, בדה"כ, לא אוהב חורף, אני לא צריך ביטוח של 12 חודשים! אבל לעשות לתקופה קצרה יותר יעלה יותר פר יום, לא? אז מה עושים? אני עושה לשנה שלמה, נוסע עד שנמאס, מתקשר - מקפיא! ואז מפשיר לפי הצורך (במיקרוגל
) מה הבעיות האפשריות? מה תקופת ההקפאה המינימלית, מישהו יודע? יעלה לי כסף כל הפעולות האלה? כן, אני יודע על האפשרות להתקשר לביטוח ולברר בדיוק, זה רק הגישושים הראשוניים שנעשים דרך הפורום, כדי שלא יצחקו עליי בביטוח.

M a x

New member
לצערי כלל ה45 יום תקף גם כאן...

ניסיתי לעשות זאת בתקופת הFZR .....הבחור עבר אוברול...עמד כמעט חודשיים. הקפאתי...כשביקשתי לחדש נאמר לי ש..הם בכל מקרה מנקים את 45 הימים הללו,לזכותי יעמדו רק הימים שמעבר לתקופה הזו....כלומר...ההקפאה נכנסת לתוקף (מבחינתך) רק אחרי אותם 45 ימים. ובקשר ללמה...אז ככה...ככה מרוויחים יותר.

C O L T

New member
אז אני צריך להתקשר 45 יום קודם?

זה יעבוד? אין בעיה מצידי, אם ההקפאה נכנסת לתוקף באיחור, אני אתחשב ואנצל גם את ה-45 יום האלה.

M a x

New member
לא הייתי ברור מספיק....

את הפוליסה הם ידרשו שתפקיד אצלם מיד ברגע שאתה מקפיא את הביטוח...את הימים הם יתחילו לספור מרגע ההפקדה. מבחינתם אתה מפסיק להיות מבוטח מאותו הרגע...סופרים 45 ימים ...ומהיום ה46 אתה זכאי להחזר (ימים או כסף תמורתם) ובקיצור...בכל מקרה אתה מפסיד את אותם 45 ימים....

C O L T

New member
ומה אם? ../images/Emo46.gif

אני לוקח רובה סער ועובר על המשרדים שלהם, חדר אחר חדר, שולחן אחר שולחן, פקיד אחר פקיד, לא מדלג על חדרי התחזוקה המטבחונים והשירותים...
...ושואל בנימוס למה הם גונבים ממני את כספי, ומי הם שיקבעו את הכללים לעצמם? הבני יונות, 45 יום, מה? נראה כאשר ידרוס אותי שוב איזה מיניבוס מי ישלם למי!

desktop

New member
על איזה משרדים אתה מדבר?

יש להם שם כולה חדרון קטן, 2 מחשבים ושתי פקידות עם שפם

TT600S SM

New member
קצת עדכונים מהזמן האחרון

ה- TT עמד במוסך בשיפוץ אחרי התאונה חודשיים וחצי(בסה"כ 81 יום),בזמן ההקפאה של הפוליסה מסרתי את תעודת הביטוח(חובה),וחוייבתי ב-40 ש"ח.הובהר לי שכל עוד לא יעברו 45 יום לא אקבל שקל.לאחר מכן עבור כל חודש שעבר חוייבתי ב-40 ש"ח נוספים ובעת החידוש ב-40 ש"ח נוספים.חזרה קיבלתי את כל הימים בקיזוז 120 ש"ח. מקווה שעזרתי.

שמנדRיק

New member
אם ככה נשאלת השאלה

למה סוכן הביטוח הגאון שלי לא אמר לי את זה מראש? גם הביטוח הקודם היה אצלו! לא הרבה כסף, בערך 330 ש"ח, אבל זה בכל זאת סכום לא מבוטל, ובעיקר מעצבן

M a x

New member
כי ככה מרוויחים יותר...לא ברור?

או שהוא דביל....אבל אני בוחר באפשרות הראשונה.....

zoharch

New member
אתה יכול להעביר את הביטוח לאופנוע ה

החדש, בעלות של 70 או 80 ש"ח ולא להפסיד את כל ה330. זה מה שאני עשיתי.

TomaC

New member
לאחר בירורמעמיק- מותר להם

אבל אם זה יעודד אותך- החוק השתנה וכל מי שעשה ביטוח אחרי 31/03/2003 יזכה לתנאים אחרים.... הדבר עיצבן גם אותי- עד כדי כך שפניתי למפקח על חברות הביטוח (אל תתאמץ לעשות, כבר עשיתי...) בשאלה WTF
(כמובן בניסוח שונה). התשובה: החיוב מתבצע באופן הבא: עבור השבוע הראשון אתה משלם 5% מערך הפרמיה (דמי רישום+ דמי ביטוח) ולאחר מכן, המחיר הוא 0.3% ליום ביטוח. כלומר- אחרי בערך 307 ימים כל סכום הפוליסה "נוצל"... אחרי שאמרתי שזה לא נשמע חוקי והגיוני שאני משלם על שירות (ביטוח) ולא מקבל אותו נאמר לי שאכן זה לא הוגן והחוק שונה ע"מ שלא לפגוע במבוטחים. אם זה מעניין- החוק החדש מגדיר דמי רישום שאותם משמים בכל מקרה, ודמי ביטוח- שמתחלקים לפי מספר ימי הביטוח..... אם תרצה להילחם בחוק ואתה צריך שותף- אני איתך.....

למעלה