שאלה למתכנתים שבינינו

גפן27

New member
../images/Emo44.gifשאלה למתכנתים שבינינו

בוקר אור, אשמח אם תוכלו לעזור לי באתגרון הבא: יש לי סרטון פלאש שמחולק ל-LABELS. כמו כן יש לי כפתור אחד, שקיים לאורך כל הסרטון. אני רוצה שבלחיצה על הכפתור, הסרטון יתמקם בLABEL הבא, כל פעם מחדש. מבחינה הגיונית, זה צריך להיות משהו כמו: ON PRESS> GO TO > NEXT LABEL אבל בפקודות המוכנות לא קיימת הוראה כזאת, ואני לא ממש מתכנתת... האם מישהו יודע איך כותבים את זה? או בעל רעיון אחר? תודה ויום נעים
, תהילה.

פתרון די פשוט.

אני מניח שיש לך בכל התחלת label את הפקודה stop בכפתור את מכניסה את הסקריפט:
on (press) { _parent.play() }​
זה אומר לסרטון להמשיך לנגן למרות שעצרת אותו בהתחלה עד שהוא יגיע לעוד פריים עם הפקודה stop.
מקווה שעזרתי.

סול בלו

New member
אני הבנתי אותה אחרת

הכפתור צריך להיות פעיל לא רק בזמן עצירות בסוף כל חלק, אלא גם במהלך הקרנת חלק - לאפשר למי שמשתעמם
מהחלק הזה - לקפוץ לתחילת החלק הבא. אם קלעתי לרצונך, אז:
on (press) { _parent.gotoAndPlay( label ); }​
מקווה שגם אני עזרתי.

גפן27

New member
תודה ../images/Emo187.gif

אני הולכת לבדוק את שניהם. אחזור לעדכן.

chatenoire

New member
פתרון פשוט יותר

חבל למלא את הטיימליין הראשי ב-stopים.לשים stop רק על הראשון, ובכל פעם שרוצים להזיז את הטיימליין לפריים הבא כותבים:
on(press){ _root.nextFrame(); }​
שמקפיץ את הנגן אוטומטית לפריים הבא ועוצר שם. זה טוב כמובן אם הטיימליין מסודר פריים אחרי פריים בלי רווחים באמצע.

גפן27

New member
חוזרת אליכם. לא עובד... ../images/Emo186.gif

ניסיתי את כל הפתרונות שהעליתם, אך אף אחד מהם לא עובד. הפתרון השלישי לא רלוונטי, כיוון שכמו שציינתי, מדובר במעבר לLABEL הבא, ולא לFRAME הבא. יש מישהו שיודע? אשמח לתשובתכם. ערב נעים
, תהילה.

chatenoire

New member
לעבוד לפי שמות לייבלים

אם יש אפשרות לתת שמות משלך ללייבלים, אפשר להשתמש בהם לצורך התכנות. בפריים הראשון של הטיימליין הראשי להכניס קוד שמאפס משתנה כלשהו. המשתנה הזה יספור את ה-labelS שלנו:
_root.labelCounter=1;​
בכל לחיצה, נעלה את המשתנה באחד ונלך לפריים שזה שמו:
on(press){ _root.labelCounter+=1; _root.gotoAndStop("frame"+_root.labelCounter); }​
ה-labels למעשה ייקראו label1, label2 וכו'. הסיבה שלא נתתי להם את הספרה בלבד היא שנראה שפלאש לא כל כך אוהב שמות לייבלים שמורכבים ממספרים בלבד.

למעלה