שרשור השאלות לרונדה נפתח

ketrina

New member
תודה רבה על התשובה ועל התרגום

ממש תודה על התרגום,קראתי באנגלית ולא הבנתי,ובכלל זה מאוד מלמד לקרוא את שאר התשובות. תודה ויום נהדר :)

dafnalap

New member
שלום

הבנתי שאת מתמחה בפחדים. יש לי נטייה לחשוב תמיד שבן הזוג שלי לא באמת אוהב אותי, ושמתישהו הוא יתעורר ויבין שאני לא אהבת חייו. בן הזוג שלי אומר שהוא אוהב אותי, וגם אני אוהבת אותו. איך להפסיק לחשוד באמיתות דבריו?

Rhonda Britten

New member
Love and fear

Great question. When you speak about doubting your boyfriends love I wonder 1. How long you've been dating 2. What are your expectations regarding love 3. What does it mean to love another Doubt shows up when we feel vulnerable. If your boyfriends love determines your self-esteem you'd want tone sure it's real. If you are scared to share who you are again, you will want to be sure. And on it goes. Yet love is never guaranteed. Just because he loves you doesn't mean he won't hurt you or disappoint you. There's no guarantee that just because he loves you you two will stay together. Practice accepting and receiving his love. Practice bring vulnerable with him. Practice being more of who you want to be. It's natural to have fears in our intimate relationships. It's were we are the most vulnerable. Yet, it's up to us individually to practice the skills of self-love as well as bring willing to see and claim the love around us. Sounds like you talk to him about it. That's good. Now what would happen if you practiced believing him for a whole week? What would be different? How would you be different? Be Fearless, Rhonda

אהבה ופחד (תרגום)

שאלה נהדרת כשאת מדברת על הטלת ספק באהבתו של הבן-זוג שלך, אני תוהה 1. כמה זמן אתם יוצאים 2. מה הציפיות שלך 3. מה זה אומר לאהוב מישהו ספק מופיע כשאנחנו מרגישים פגיעים. אם האהבה של הבן-זוג שלך קובע את הערך העצמי שלך, את תרצי לוודא שהיא אמיתית. אם את מפחדת לחלוק את מי שאת, שוב, תרצי להיות בטוחה. וכך זה ממשיך. אבל אהבה אף פעם לא מובטחת. רק כי הוא אוהב אותך לא אומר שהוא לא יפגע בך או יאכזב אותך. אין ערבות שרק בגלל שהוא אוהב אותך אתם תישארו ביחד. תתאמני להשלים עם ולקבל את אהבתו. תתאמני בלהיות פגיעה איתו. תתאמני בלהיות יותר מי שאת רוצה להיות. זה טבעי לחוש פחדים במערכות היחסים האינטימיות שלנו. שם אנחנו הכי פגיעים. אבל זה תלוי בנו באופן אינדיבידואלי להתאמן במיומנויות של אהבה-עצמית בנוסף ללהיות מוכנים לראות ולקבל את האהבה שמסביבנו. נשמע שאת מדברת איתו על זה. זה טוב. עכשיו, מה יקרה אם תתרגלי להאמין לו במשך שבוע שלם? מה יהיה שונה? איך את תהיי שונה?

מאריקו1

New member
מגורים בחו"ל

היי רונדה: אני סטודנטית שנה אחרונה ללימודי מזרח אסיה, ואני רוצה לנסוע ליפן לשנה כי למדתי יפנית ואני רוצה לעסוק בתרגום. אבל אני לא יודעת אם הבן-זוג שלי יוכל לנסוע איתי ואני לא רוצה לוותר על הקשר או לסכן אותו, אנחנו ביחד הרבה שנים. אני גם מפחדת שלא אצליח להסתדר לבד עם אנשים ומקום שאני לא מכיר ושפה שאני לא רגילה לדבר בה. המשפחה שלי והבן-זוג שלי הם מקור מאוד גדול של תמיכה בשבילי ואני מפחדת שלא אצליח להסתדר לבד. ומצד שני, אני מפחדת שלא אסע ולא לנסוע זה לוותר על משהו שאני מאוד רוצה בשביל עצמי. תודה על הזמן ומקווה שתהני בישראל

Rhonda Britten

New member
Living abroad

Congrats on building strong support systems. With technology the way it is support systems don't end at our home or street corners. Support can be shared and expereinced wherever you are, any where in the world. Regardibg your relationship: You won't know until you go. Couples have been separated throughout time for work, war, passions. It sounds like you want reassurance that you two will make it if you go. I can't give you that. But I can tell you that you two will discover new ways to love each other and individual strengths that you can share with one another that you don't know you have. It also sounds like you want permission to go. Again, I can't give you that. Yet what I can say is there is a 'you' you will discover there that you can't see right now. Bottom line: five years from now do you want to be able to say 'i did that'? And if you and your boyfriend break-up in two years will you regret not going? Be Fearless, Rhonda

מגורים בחו"ל (תרגום)

ברכות על בניית מערכות תמיכה חזקות. עם הטכנולוגיה כמו שהיא, מערכות תמיכה לא מסתיימות בבית שלנו או בפינות רחוב. ניתן לחלוק ולחוות תמיכה לא משנה איפה שאת, בכל מקום בעולם. בנוגע למערכת היחסים שלך: לא תדעי את שתסעי. זוגות הופרדו לאורך הזמנים בגלל עבודה, מלחמה, תשוקות. נשמע כאילו את רוצה הבטחה ששניכם תשרדו את זה אם תסעי. אני לא יכולה לתת לך את זה. אבל אני יכולה להגיד לך ששניכם תגלו דרכים חדשות לאהוב אחת את השני וכוחות אינדיבידואלים שתוכלו לחלוק זו עם זה שאתם לא יודעים שיש לכם. גם נשמע שאת רוצה רשות לנסוע. שוב, אני לא יכולה לתת לך את זה. אבל מה שאני יכולה להגיד זה שיש 'את' שתגלי שם שאת לא יכולה לראות עכשיו. השורה התחתונה: חמש שנים מעכשיו, את רוצה להיות מסוגלת להגיד 'עשיתי את זה'? ואם את והבן-זוג שלך תיפרדו בעוד שנתיים, האם תצטערי שלא נסעת?

blondi85

New member
רישון נהיגה

אני נורא רוצה לעשות רישיון נהיגה, וכל הזמן דוחה את הלימודים , תמיד מוצאת משהו שתופס אותי במקום זה ,וגם כאשר אני מתחילה כבר לקרוא אני מרחפת...
איך אני יתפוס את עצמי ויתכיל כבר ללמוד?

Rhonda Britten

New member
Wandering minds

Get support. In Fearless Living you learn no one can be Fearless alone. It's natural for our minds to wander when we are doing something new. It can be hard, taxing, etc. Schedule time with a friend and ask them to help you study. Study in small chunks. Write down the benefits of getting your drivers license. When the benefits outweigh the risks, when you ask for the support you need, you will have your drivers license. Be Fearless, Rhonda

מוחות נודדים (תרגום)

תשיגי תמיכה. ב"חיים ללא פחד" לומדים שאף אחד/ת לא יכול/ה להיות חסרת פחד לבד. זה טבעי שהמחשבות שלנו ינדדו כשאנחנו עושות/ים משהו חדש. זה יכול להיות קשה, תובעני וכו'. תקבעי זמן עם חבר/ה ותבקשי מהם לעזור לך ללמוד. תכתבי את הרווחים של לעשות רישיון נהיגה. כשהרווחים יעלו על הסיכונים, כשתבקשי את התמיכה שאת צריכה, יהיה לך את רשיון הנהיגה שלך.

תואר בלי מוצא

אני מסיים השנה תואר בביולוגיה, תמיד חשבתי שזה תחום שאני אוהב. התברר לי שטעיתי ואני לא יודע מה לעשות. אין מה לעשות עם התואר הראשון ואני לא חושב שאני מסוגל להמשיך לתואר שני בזה. איך אני ממשיך מכאן?

Rhonda Britten

New member
Degrees

Degrees are about building skills and confidence. Break it down. What parts of you like versus what parts don't you like. Many people in america don't actually do what their degrees would dictate but their degrees taught them skills, showed them more about what they do love and built a support system to lean on for years to come. So think of your degree in larger terms. What skills did it give you? What did it teach you about yourself? What area in that field, or another, does interest you? Be Fearless, Rhonda

תארים (תרגום)

תארים הם בשביל לבנות מיומנויות וביטחון עצמי. תפרק את זה. אילו חלקים אתה אוהב מול אילו חלקים אתה לא אוהב. הרבה אנשים באמריקה לא באמת עושים את מה שהתארים שלהם מכתיבים, אבל התארים שלהם לימדו אותם מיומנויות, הראו להם יותר על מה שהם כן אוהבים ועזרו להם לבנות מערכות תמיכה שיוכלו להישען עליהן למשך הרבה שנים שעוד יבואו. אז תחשוב על התואר שלך במונחים גדולים יותר. אילו מיומנויות וכישורים הוא נתן לך? מה זה לימד אותך על עצמך? איזה חלק בתחום הזה, או בתחום אחר, כן מעניין אותך?

אושר1312

New member
עבודה

עזבתי את העבודה הקודמת שלי מסיבות רפואיות ואני הרבה זמן מובטלת. עושה עכשיו קורס בשיווק כדי לקבל כלים על מנת שאוכל למצוא עבודה טובה יותר. הבעיה היא שאני כל הזמן לחוצה בגלל כסף, מפחדת שיגמר הכסף. אני מאוד מפחדת שלא אמצא עבודה חדשה, בעבודה הקודמת הייתי הרבה שנים וכבר לא רגילה להתחיל מחדש. מה לעשות כדי לא לפחד, וכדי שאני לא לא אקרין את הלחץ כשאני הולכת לראיונות עבודה? תודה מראש, ואת עושה עבודה נהדרת :)

Rhonda Britten

New member
Empowering vs. disempowering

Yeah to you! Congratulations for taking a marketing clas. Yippee. That's courage. Okay now about those fears. I want you to build a relationship with your fear (I will talk about that in detail in the workshop coming up) ie. Do not listen to it as if it telling you the truth. Listen as if it's showing you were you are vulnerable. Looking for work after a long time is vulnerable. That's all the info it's giving you. You, as we all do, then turn that vulnerability into stories we tell ourselves: it's too hard, I can't do this, I'm too old. ALL LIES. If I was afraid of not having enough money ( no one doesn't want enough money) than what you are doing is exactly what you need to do: get work. But notice fear wants to stop you from doing the thing that would solve the problem all because it is going to feel vulnerable. Act anyway. Thank your fear for telling you it's concerns and let it know you, not fear, will be deciding things from now on. Bottom line: do those thoughts empower you or disempower you? If they disempower you (stop you from growing, learning, changing, loving yourself, having more peace of mind etc) then DONT LISTEN. :) Be Fearless, Rhonda

העצמה מול החלשה (תרגום)

כל הכבוד לך! ברכותיי על קורס השיווק שאת לומדת. יש. זה אומץ. אוקיי, עכשיו בקשר לפחדים האלה. אני רוצה שתבני מערכת יחסים עם הפחד שלך (אני אדבר על זה ביתר פירוט בסדנה המתקרבת), למשל, אל תקשיבי לו כאילו הוא אומר לך את האמת. תקשיבי כאילו הוא מראה לך איפה את פגיעה. לחפש עבודה אחרי זמן רב זה להיות פגיעה. זה כל המידע שהפחד נותן לך. את, כמו כולנו, הופכת את הפגיעות הזאת לסיפורים שאנחנו מספרים לעצמנו: זה יותר מדי קשה, אני לא יכולה לעשות את זה, אני מבוגרת מדי. הכל שקרים. אם אני הייתי מפחדת שלא יהיה לי מספיק כסף (אף אחד לא רוצה שלא יהיה לא מספיק כסף) אז מה שאת עושה זה בדיוק מה שאת צריכה לעשות: להשיג עבודה. אבל תשימי לב שהפחד רוצה למנוע ממך לעשות בדיוק את מה שיפתור את הבעיה, והכל בגלל שזה יגרום לך להרגיש פגיעה. תפעלי בכל זאת. תודי לפחד שלך על הדאגות שלו ותודיעי לו שאת, לא הפחד, עושה את ההחלטות מעכשיו והלאה. שורה תחתונה: האם המחשבות האלה מעצימות אותך או מחלישות אותך? אם הן מחלישות אותך (עוצרות אותך מלגדול, ללמוד, להשתנות, לאהוב את עצמך, לחוות יותר שקט נפשי וכו') אז אל תקשיבי! :)

נועה 5555

New member
איך מוצאים אהבה

היי רונדה, אני כל כך שמחה שאת פה!מקווה שתוכלי לעזור לי!!! אני בקשר עכשיו,אבל הקשר הוא בעיקר כדי שאני לא יהיה לבד (פחד) אני לא חושבת שהקשר הזה יכול לישרוד עוד הרבה זמן,החבר שלי לא ממש מתייחס אליי יפה, חלקית אפשר גם לומר שהוא חיי על חשבוני,הוא כבר הצהיר באוזניי שאנחנו לא ניתחתן , אני יהיה כנה איתך, כרגע כל אחד מאיתנו מחפש קשר אחר למרות שאנו ביחד אני רוצה קשר רציני,אהבה,חתונה ,ילדים!!!!!! מקווה שתווכלי לכוון אותי איך ואיפה למצוא אהבה אני כל כך רוצה, תודה מראש!!!

Rhonda Britten

New member
feeling lonely or feeling love

So let me get this straight: you want marriage and love and kids yes? And your boyfriend doesn't want to get married and doesn't treat you well? Hallelujah! How easy is that! Break-up now. Friends are for the lonely times not bad relationships. As Marianne Williamson says: if there is a train in your station (ie boyfriend) then a new train come into the same station (love of your life). If you are more interested in not feeling lonely than feeling love, you are living in the world of fear. The feeling you are afraid to feel is running your life. Your ability to sit in lonely without running to a destruction relationship equals your ability to love yourself. That's important if you want to give and receive love from your futrure husband. Desiring a different relationship will not make it so. Practicing being your true self will. Be Fearless, Rhonda

להרגיש בדידות או להרגיש אהבה (תרגום)

אז תני לי להבין: את רוצה נישואים ואהבה וילדים, כן? והבן-זוג שלך לא רוצה להתחתן ולא מתייחס אלייך יפה? הללויה! איזה קל זה! תיפרדי עכשיו. חברים (ידידים) הם לזמנים בודדים, לא מערכות יחסים רעות. כמו שמריאן וויליאמסון אומרת: אם יש רכבת בתחנה שלך (למשל בן-זוג), אז רכבת חדשה תבוא לאותה תחנה (אהבת חייך). אם את יותר מעוניינת בלא להרגיש בודדה מאשר בלהרגיש אהבה, את חיה בעולם של פחד. התחושב שאת מפחדת להרגיש מנהלת את החיים שלך. היכולת שלך לשבת עם הבדידות בלי לרוץ לתוך מערכת יחסים הרסנית שוות ערך ליכולת שלך לאהוב את עצמך. זה חשוב אם את רוצה לתת ולקבל אהבה מבעלך לעתיד. לרצות מערכת יחסים שונה לא יהפוך אותה לכזו. תרגול בלהיות מי שאת באמת כן.

szmoki

New member
עבודה

היי רונדה שמעתי שאת מגיע אלינו, הגיע הזמן! תהני!!!

למעלה