חברים תשרשרו!!!

R a c h e

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifחברים תשרשרו!!!../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

לפני 48 שעות וקצת הייתה לי הרגשה שיש חוסר שביעות רצון מהשרשורים שלי וכתבתי שאני עושה ניסוי ומפסיקה לשרשר לפסק זמן אותו אני אחליט. פרק הזמן הזה הסתיים עכשיו!!! ישבתי כאן אתמול ולא שרשרתי כלום למרות שלדעתי היה הרבה מה לשרשר, תאמינו לי, כמעט והיה לי משעמם.....
אני יודעת שכשאתם רואים שאני פותחת שרשור אתם מבינים שהולך להיות כאן שרשור אוסף אבל אתם חייבים להבין דבר אחד: עמוד פורום כולל 15 הודעות חדשות ולא יותר (אחרי החדשה, יש מקום לאינסוף הודעות משניות בשרשרת) כל הודעה חדשה שנפתחת זורקת לעמוד הבא את ההודעה האחרונה בעמוד, הודעה שכתב מישהו מכאן. ובעמוד הבא ההודעה "נזרקת" לעמוד שאחריו, כך שמגיעה עוד הודעה לארכיון.... הודעה שלא נמצאת בעמוד הראשון, היא הודעה שקוראים אותה פחות ומגיבים עליה הרבה פחות ועל הודעה בארכיון ממש לא כדאי להגיב.... נראה לי שהאינטרס שלנו זה שיהיו כמה שפחות הודעות חדשות, זה אומר שאם נפתח כבר שרשור בעניין, נשרשר תגובה לשרשור הקיים ולא נפתח הודעה חדשה.
יש נושאים שהם נושאים מאוד משמעותיים בחיי היוצאים בשאלה, לדוגמא: שאלות בנושא היחס למשפחה החרדית/הדתית.
יש ארועים שאנשים מרגישים צורך לכתוב עליהם כי יש הבדל בהתנהגות שלהם לפני ואחרי היציאה בשאלה לדוגמא: חגים וארועים לאומיים.
נושאים ייחודיים : השלמת השכלה, גירושין ומשמורת על הילדים.
יש ארועים מיוחדים בחיי כל אחד מאיתנו: ימי הולדת ולידות וכמובן כשמצטרפים חברים חדשים לשבט הגדל והולך שלנו.
ויש לפעמים, שסתם רוצים להוציא קיטור או לדבר על מה עשיתי פה או שם, תעשו רק חשבון אם מוצדק לזרוק שרשור אחר לעמוד הבא, שרשור שיפסיד קוראים והתייחסות או שאולי אפשר לעשות שרשור
ולשרשר אליו את כל מה שעולה לנו ולאחרים במוחינו הקודח. אני לא יודעת כמה שמו לב שאני לא משרשרת להודעה אחת ארוכה אלא מפרידה בין ההודעות כדי לאפשר תשומת לב רבה יותר לכל הודעה בשרשור האוסף, אני אמשיך לעשות את זה וגם מבקשת שתהיו הוגנים וקשובים לאחרים ותחשבו פעמיים לפני שאתם פותחים הודעה חדשה. מצפה לשיתוף פעולה מכולכם!

פרח צוף

New member
אני למשל פתחתי הודעה

לגבי יום הזכרון הערב וזהו היא ברחה כבר פעם שניה לעמוד השני את אף אחד זה לא מענין???????.

goylem

New member
כל הכבוד לך

על הניהול הנבון והמקצועי של הפורום, לא רבים היו מצליחים לעשות את זה כך.

אם את חושבת

שלא שמנו לב לצורת השירשורים שלך. לפחות אני מאד אהבתי את צורת השירשורים עם אייקון עוקב. זה ברור, זה נח. כדי לא להעיף שרשורים לעמוד הבא זה יותר מבסדר. אני בעד.

R a c h e

New member
../images/Emo41.gifלהדגים לכם על מה אני מדברת../images/Emo35.gif

כשחזרתי הביתה היו ההודעות הבאות בעמוד הראשון:
הודעה מאת: עובבי. הכותרת: על האש!!!!!!!!!!!! (בחאג') הנושא: התארגנות ליום העצמאות.
הודעה מאת: בתיוש13. הכותרת: טום קלנסיו הדן ברגלי הקריאה של החרדים
הודעה מאת: J u s t y. הכותרת: שבוע בן שבעה ימים - הוכחה לקיום האל. דיון על הקשר בין אורך השבוע לאמונה באל ובדת.
הודעה מאת: יוחנן כהן הגדול. הכותרת: מי ברא את אלהים. מי באמת? האדם? אלוהים? אם יש בכלל.....
הודעה מאת: Diavitus. כותרת: כמה אפשר להחזיק מעמד כאנוס? משתתף חדש שמתלבט במה שגם אחרים התלבטו ומתלבטים.....
הודעה מאת: חייקלה. הכותרת: הסערה בעיקבות הפאות. האם מה שחובשות אמותינו ואחיותינו מגיע מעולם של "עבודה זרה"?
הודעה מאת: D4n. הכותרת: מתנה לאירוסין.... בחור חילוני מתייעץ איתנו מה לתת לחברה חרדית לאירוסין.
הודעה מאת: Sandstorm. הכותרת: עשיתי ניסוי (על עצמי), הנה התוצאות. התנסות בחיים ללא שינה....
הודעה מאת: פורח הכותרת: הארות בעניני תזריע לאנוסים שביננו הנושא: טומאה וטהרה ברוח הפרשה שהיתה: תזריע מצורע ועוד כמה עניינים....
הודעה מאת: ק ל א ס י ק הכותרת: פליז!!!! דחוף! מצב חירום בנושא חיפוש דירות.
הודעה מאת: R a c h e הכותרת: אשת השבוע - דסדס. וכאן הכל ברור....
הודעה מאת: פרח צוף. הכותרת: יום הזכרון. פותחת בשיר בנושא שמדבר לרובנו חזרתי אחרי הפסקה לצפירה....
הודעה מאת: stאסתי. הכותרת: בעעעעעע. אסתי חזרה חולה מסיני....
הודעה מאת: rigoletto111 הכותרת: דירה להשכיר והודעה משמחת. rigoletto111 יוצא להשתלמות בוינה.
הודעה מאת: אין בן בג בג הכותרת: אין מילים הדן ביחסים אסורים בין רב לתלמידו. מה אתם אומרים? היה אפשר להצטמצם? ותחשבו על זה........

boaZone

New member
../images/Emo57.gif אשת חיל מי ימצא

רייצ' יקריתנו. כמי שיש לו לא מעט ניסיון בתחום, אני מאושר לציין כי הפורום מנוהל רציני, מרשים ומקצועי. אני בספק אם זה יכל להתבצע טוב יותר, ואם מישהו אחר היה עושה זאת טוב יותר. תמיד יהיו אלו שאינם מרוצים, אך רוב חברי הפורום מצביעים בעכבריהם (לטובה). אנא המשיכי בעבודתך המצויינת. בועז (והרוב השקט.)

סוף סוף נפל לי האסימון

לא הבנתי למה את טורחת כל הזמן ליצור אוספים על נושאים שכבר נקראו.. תודה על ההסבר והעבודה הנפלאה שלך.

עובבי

New member
את צודקת.

רק רציתי להוסיף שיש עוד נושאים יחודיים כמו למשל: השלשה של דרק שארפ והשבוע שרונאס לאן. בברכה, השבוע מכבי בפיינל פור (ואני אהיה שמה) עומר. נ.ב. חברס, תשלחו לי מסר במיידי מי מגיע, כי ההרשמה כבר בשלבי- מכבי..טפו סליחה-שלבי סיום.

שלומפער

New member
../images/Emo32.gif משרשר. אני צריך הסבר מי מוכן?

אני יודע שלהרבה אנשים כאן בפורום זה ישמע מחבתו"ת מסויימת או סתם הטרדה. אבל אין לי ברירה, אתם עברתם את זה, וכנראה שיש לכם איזה דעה מגובשת ואני רוצה לשמוע את הצד הזה. ראשית אקדים - אני לא מתיימר להיות החכם הראשון, ןכנראה שאם אדפדף בארכיון אמצא חומר אבל בכל זאת, אני קראתי ספרות בנושא לאחרונה ממש, ומעוניין לשמוע גם את דעתכם. הנושא הוא: תכנון \ תחכום בבריאה. לכאורה רואים שבכל פריט ופריט יש איזה שהוא תכנון שמשלים את כל הטבע. אם נאמר שההתפתחות הייתה מעצמה, איך זה יתכן? ובנוסף - התחכום של הבריאה, זה לא הוכחה ליוצר שקבע את התחכום הזה? אם מישהו יודע איזה משהו על הנושא, או איזה קישור.. אנא... תודה מראש.

goylem

New member
שלומפער מה נשמע?

אז ככה: א` גם אם זה מעיד על איזה יוצר, עדיין לא נולד היצור שיבין את המהות של אותו יוצר ואת המטרות (אם יש בכלל כאלו) של אותו יוצר. ב` ההכרה שיש (יותר מ) משו שאנו לא מסוגלים להבין בשכל (הבהמי) שלנו מביאה אותנו בעצם לשאלה; מי אומר שמה שנראה לנו כדברים מופלאים ומתוכננים הם אכן כאלו? האם היית מאמין למשל שכל חפץ שאתה רואה בעיניך אתה פשוט לא רואה אותו באמת אלא שקרני האור שנשברים על החפץ הם אלו שחודרים לעין ומשם למערכת העצבים שהיא זאת שמתרגמת את המסרים לתמונת החפץ? כלומר; לא כל מה שנראה לך הגיוני ואבסולוטי ומחוייב המציאות הוא באמת כזה.

שלומפער

New member
נאים הדברים למי שאמרם

לא נראה שקראת אפילו את השאלה וניסית להבין לפני ששלחת תגובה. אני לא מתכוין לפגוע, אבל אל תצפה ממני לקבל ממך איזה תשובה כי אין כאן.

goylem

New member
נעים הדברים...

קראתי שוב ובעיון ולא הבנתי בדיוק מה בתשובתי הביא אותך למסקנה שלא קראתי את הודעתך? אם הבעיה בחלק ב` של התשובה אז אדגים זאת במשל אחר, זה כמו הילד שמתלהב ממשחקים או משטויות אחרות וסבור שמי יודע איזה תיחכום יש בזה בעוד שאנו המבוגרים יודעים שזה `גורנישט` ה"נ לעניינינו מהיכי תיתי שמסקנותינו אינם מוטעות אולי התיחכום שאנו רואים הוא מוטעה בכלל?

מבשרי אחזה אלוהי (הוזכר אמש ?)

השמים מספרים כבוד אל ומעשי ידיו יגיד הרקיע יש איזה סרט ישראלי שבו השחקן נדלק על נערה חרדית [ארוכת רגליים] ממאה שערים והיא מתחילה לדון איתו על האמונה. וכך הוא אומר לה: אלהים יש, אולי ? רגליים יש, ודאי ! זה היה בשביל ליצנות אחת דוחה מאה [ה]תוכחות ממש להכנס לזה לא בא לי עכשיו אולי פעם אחרת ולגביך אתה. דע כי בדרך שאדם רוצה לילך שם מוליכין אותו. בסופו של דבר יהיה בסדר. ואם לא, אז מה ? האם זה כ"כ חשוב ?

שלומפער

New member
../images/Emo6.gif יפה

ולגופו של עניין? הלכנו לישון מאוחר, תשלים שעות שינה ותגיב, כי אני באמת מחבב את התשובות שלך.

1פנינה1

New member
או, אז אני אומר לך

א. קרא ספרים, המקום כאן בפורום צר מידי, תתחיל מספרו של ריצ'ארד דוקינס "השען העיור" ותמשיך בספרו "הגן האנוכי", אחרי זה גם יהיו לך תשובות, גם תבין שלא כל מה שהשקרנים המכונים מחב"תים אומרים הוא בכלל נכון. אבל עוד נקודה חשובה, האמנם לכל פריט ופריט יש תכנון? ומה תפקידו של התוספתן? ומה יש לנו לעשות עם חמשת חוליות הזנב המיותרות? וצרור עצבי הראיה הפונה לכיוןן הלא נכון וגורם לנו לנקודה עיורת בתוך העין? אני למדתי כבר מזמן, שכאשר מחב"ת מביא טיעון עובדתי/מדעי, צריך קודם כל לבדוק את אמיתות העובדות עליהן הוא מתבסס, ורק אחר כך את המסקנות. אתה תגלה שהוא או שקרן או טיפש (לא מבין את המדע) ובדרך כלל שניהם. וקח את השאלה הקודמת שלך כמשל, שאלת: "איך זה שכל העולם מונה שבוע בן שבעה ימים" והנה אתה מגלה, שקודם כל, זה לא נכון!!! לא כל העולם מונה/מנה שבוע בן שבעה ימים.....

אני פתרתי את הבעיה הזאת בצורה אחרת

אני פשוט מאמין באלוהים! פשוט ככל שאני יותר לומד מכיר ומבין את העולם המורכב שלנו אני יותר ויותר חושב שלא סביר שהעולם הזה נוצר מעצמו ופשוט התפתח בצורה אבולציונית. רק סתם שתדע, בפורום אתאיזם ודת פה בתפוז מתווכחים בעיקר על הנקודה הזאת. חשוב מאוד להדגיש, אין קשר הכרחי בין אלוהים שברא את העולם לבין אלוהים משגיח באופן פעיל שנתן תורה וכו'. אני בהחלט מאמין שהעולם נוצר ע"י ישות תבונית בעלת כוחות גדולים (אני מדייק בלשוני) אבל בשום אופן אינני חושב שהאלוהים הזה רוצה ממני או ממך משהו. אני לא חושב שהוא ברא את העולם בשישה ימים, או נתן תורה בסיני, או התגשם בגופו של ישוע הנוצרי, או התגלה למוחמד ולימד אותו את חוקי האסלאם. אני גם לא שולל שום דבר, אם מישהו יוכיח לי שאלוהים אכן רוצה ממני משהו אז אבדוק היטב אם אכן כדאי לי לעשות את רצונו יתברך (למשל אם הוא יבטיח גן עדן) ואחליט. נכון לעכשיו, אני לא מאמין בשום דבר. כן, אני יודע שאי אפשר להוכיח שום דבר. ולומר שיש אלוהים בורא זה בדיוק כמו לומר שהעולם הזה היה קיים מאז ומעולם אבל אני מעדיף את האופציה של אלוהים, זה בין כה לא משנה שום דבר בחיים שלי.

babylon_a1

New member
גם אם...

גם אם יש כוח כהרגדרתך זה חייב להיות משהו כמו רוח שמזיזה את החול או רעידת אדמה או בקיצור משהו שיוצר ו/או הורס אבל בהחלט לא משהו שמודע לעצמו ומחליט מה לעשות מתי ואכן כל קשר בין ניחושים לגבי היווצרות העולם והתנ"ך הוא מקרי בהחלט

למעלה