שרשור מודיעין והכוונה - 3/7

מצב
הנושא נעול.
רכבת ממש לא מהירה יותר מאוטובוס
גם רכבת לאר שבע לא יותר מהירה מאוטובוס :) הרכבת לאשקלון עושה עיקוף הרי. היא נוסעת קודם ללוד, משם לרחובות, משם ליבנה ורק אז לאשקלון.ברכבת מדובר על נסיעה של 52 דקות + נסיעה בקו 18 שתיקח עוד 10 דקות. קו 18 מתואם עם הרכבת. לקו 300 הישיר מתל אביב לוקח 50 דקות להגיע לאשקלון, גג 55 דקות. לגבי פער המחירים בין הרכבת לאוטובוס, לא נראה לי שיש פער גדול, אבל ממליץ לבדוק. כמו כן אוטובוס יש כל 20 דקות וכמו שציינתי מביא אותך למרחק הליכה מהמכללה. הלכתי את הדרך הזאת כל כך הרבה פעמים ממרכזית אשקלון, זה ממש אבל ממש לא נורא, לא יותר מ10 דקות הליכה. אפשר לרדת גם תחנה לפני המרכזית ומשם זה גם זמן הליכה דומה למכללה. אך כדי שלא תסתבך עדיף שתרד במרכזית.
הקו הזה עובר דרך צומת חולון?
מחוץ לת"א?

olli3

New member
מנהל
הקו הזה עובר דרך צומת חולון?
מחוץ לת"א?
כן וגם בצומת אזור
שים לב, לא לעלות בשום פנים ואופן על קווים 301/310, אלו קווים מאספים איטיים מאד. רשימת התחנות שלו מופיעה הן באתר אגד והן בפורטל שמרכז את כל חברות האוטובוסים כולל הרכבת - www.bus.gov.il

כן וגם בצומת אזור
שים לב, לא לעלות בשום פנים ואופן על קווים 301/310, אלו קווים מאספים איטיים מאד. רשימת התחנות שלו מופיעה הן באתר אגד והן בפורטל שמרכז את כל חברות האוטובוסים כולל הרכבת - www.bus.gov.il
הצלחת לשכנע אותי אבל......
הוא מתחיל מ- 7 בלבד. כרגע זה לא משנה לי אבל אולי בעתיד זה כן. ולא הצלחתי למצוא מחיר

olli3

New member
מנהל
הצלחת לשכנע אותי אבל......
הוא מתחיל מ- 7 בלבד. כרגע זה לא משנה לי אבל אולי בעתיד זה כן. ולא הצלחתי למצוא מחיר
20 שקלים באגד, 25 ברכבת +4.1 לקו 18/36
כמו כן ממה שהבנתי מאתר הרכבת אין הלוך ושוב (אבל תשאל, שווה לבדוק), יש חופשי שבועי ויש גם חופשי חודשי (יש גם חופשי חודשי משולב עם גוש דן - כך תוכל להגיע לתחנת הרכבת בלי לשלם הרבה). בקו 300 יש כרטיסיות (אם אני לא טועה מדובר על 6 נסיעות במחיר של 5), לא בטוח לגבי כרטיסיות שתי נסיעות (מה שמכונה הלוך ושוב).

sherutvetakalot

New member

אם אני בכלל רשאית לפתוח אבל זה לא נותן לי לשים עוד תגובות בשרשור הקודם..
מעבר תוך 90 דקות
נניח ואני נוסע באוטובוס בין עירוני, משלם 10ש"ח ואז לוקח אוטובוס מקומי לפי תום 90 דקות אני מבין שלא אשלם על נסיעה נוספת. מה במקרה ההפוך? אני צריך קודם אוטובוס מקומי ב-6:40 ואז אוטובוס בין עירוני ב-10ש"ח לפני תום ה-90 דקות. כמה אשלם אז?

olli3

New member
מנהל
מעבר תוך 90 דקות
נניח ואני נוסע באוטובוס בין עירוני, משלם 10ש"ח ואז לוקח אוטובוס מקומי לפי תום 90 דקות אני מבין שלא אשלם על נסיעה נוספת. מה במקרה ההפוך? אני צריך קודם אוטובוס מקומי ב-6:40 ואז אוטובוס בין עירוני ב-10ש"ח לפני תום ה-90 דקות. כמה אשלם אז?
מלכתחילה תשלם על נסיעה בין אזורים
נניח אתה עולה ברמת גן והעד שלך הוא הרצליה. על כן תצטרך לבצע החלפה ברכבת מרכז. כך שכאשר תעלה לאוטובוס ברמת גן תבקש לשלם על נסיעה לאזור 21 (10 ש"ח) ובהחלפה לא תהיה בעיה. כמובן שכל זה תקף רק באמצעות רב קו.

olli3

New member
מנהל

תשובה ל yaakii
קו 400 מופעל ע"י דן, למעט 3 נסיעות בבוקר שמופעלות ע"י אגד (אבל זה לא צריך לשנות לך). קו 55 מופעל ע" חברת קווים. כל המידע על כל הקווים בישראל כולל הרכבת נמצא באתר - www.bus.gov.il

yaakii

New member
תשובה ל yaakii
קו 400 מופעל ע"י דן, למעט 3 נסיעות בבוקר שמופעלות ע"י אגד (אבל זה לא צריך לשנות לך). קו 55 מופעל ע" חברת קווים. כל המידע על כל הקווים בישראל כולל הרכבת נמצא באתר - www.bus.gov.il
תודה
האם חיילים פטורים מתשלום בנסיעה בחברת
"קווים"? תודה

באג2003

New member
חיילים פטורים מתשלום בכל חברה
מלבד קווי אילת ומספר קווים בצפון הארץ שאינם בהסדר עם הצבא.
קווי אילת כן בהסדר בהצגת "כרטיס ערבה"
זהו כרטיס מגנטי הניתן לחיילי צהל המשרתים בדרום ולחיילים המתגוררים באילת וישובי הערבה. הנסיעות נרשמות והכסף מועבר פר נסיעה ולא גלובלית כמו בשאר הקווים.

olli3

New member
מנהל
קווי אילת כן בהסדר בהצגת "כרטיס ערבה"
זהו כרטיס מגנטי הניתן לחיילי צהל המשרתים בדרום ולחיילים המתגוררים באילת וישובי הערבה. הנסיעות נרשמות והכסף מועבר פר נסיעה ולא גלובלית כמו בשאר הקווים.
זה דבר ידוע וממש לא סותר את דבריי.
חייל שאינו משרת/מתגורר בערבה לא מקבל כרטיס ערבה. ודע לך כי קו 394 למשל מקשר בין קסטינה לתל אביב במהירות (אל מול קו 369 שיש לו תחנות בדרך, לרבות זאת שהוא נכנס ליבנה). כל חייל שאין לו כרטיס ערבה ידרש מהנהג לשלם על נסיעה בין קסטינה לתל אביב בקו 394 הישיר. כל חייל שיעלה בדימונה על קו 394 לתל אביב שאין לו כרטיס ערבה ידרש לשלם על הנסיעה. קווי אילת נמצאים מחוץ להסדר החוגר ולזה התכוונתי, כרטיס ערבה הוא הסדר בפני עצמו. כמו כן חיילים זכאים להנחה של ברכישת כרטיסים לאילת כשם שסטודנטים זכאים להנחה זו.

באג2003

New member
זה דבר ידוע וממש לא סותר את דבריי.
חייל שאינו משרת/מתגורר בערבה לא מקבל כרטיס ערבה. ודע לך כי קו 394 למשל מקשר בין קסטינה לתל אביב במהירות (אל מול קו 369 שיש לו תחנות בדרך, לרבות זאת שהוא נכנס ליבנה). כל חייל שאין לו כרטיס ערבה ידרש מהנהג לשלם על נסיעה בין קסטינה לתל אביב בקו 394 הישיר. כל חייל שיעלה בדימונה על קו 394 לתל אביב שאין לו כרטיס ערבה ידרש לשלם על הנסיעה. קווי אילת נמצאים מחוץ להסדר החוגר ולזה התכוונתי, כרטיס ערבה הוא הסדר בפני עצמו. כמו כן חיילים זכאים להנחה של ברכישת כרטיסים לאילת כשם שסטודנטים זכאים להנחה זו.
כמובן וכן ידוע לי על דרישת התשלום
ראיתי זאת עשרות פעמים, החייל עולה ושואל "אתה מגיע ל...?" ונהג עונה לו "זה בתשלום" והחייל תמיד מופתע מנסה להבין מדוע.

yaakii

New member
תשובה ל yaakii
אגב, מעניין שההצעה שהציעו לי בפורום
לגבי הגעה מי-ם לגני תקווה לא מופיעה כאחת ההצעות באתר "bus" המקומות שהוצעו לי, כנקודות תיווך בין י-ם וגני תקווה: ר.גן אוניברסיטת בר-אילן בני-ברק מרכז פתח-תקוה מרכז העיר בני-ברק מכון מור

olli3

New member
מנהל
אגב, מעניין שההצעה שהציעו לי בפורום
לגבי הגעה מי-ם לגני תקווה לא מופיעה כאחת ההצעות באתר "bus" המקומות שהוצעו לי, כנקודות תיווך בין י-ם וגני תקווה: ר.גן אוניברסיטת בר-אילן בני-ברק מרכז פתח-תקוה מרכז העיר בני-ברק מכון מור
כי 55 לא מגיע למרכז גני תקווה
אם היית בוחר גני תקווה כעיר ונקודת יעד בעיר כ: "נוף סביון" למשל היית מקבל את המענה בדמות חלופה באלוף שדה לקו 55. ככה עובדת המערכת, היא לא מציגה לך אופציות החלפה שלא תואמות ספציפית את איפה שעובר כל קו - זו בעקרון הבעיה היחידה בה. יש עוד אתר שנותן פתרון למענה הזה- www.bus.co.il אך לאחר שבודקים בו, מומלץ לאמת באתר הממשלתי, זאת עקב טעויות שיש פה ושם.

yaakii

New member
כי 55 לא מגיע למרכז גני תקווה
אם היית בוחר גני תקווה כעיר ונקודת יעד בעיר כ: "נוף סביון" למשל היית מקבל את המענה בדמות חלופה באלוף שדה לקו 55. ככה עובדת המערכת, היא לא מציגה לך אופציות החלפה שלא תואמות ספציפית את איפה שעובר כל קו - זו בעקרון הבעיה היחידה בה. יש עוד אתר שנותן פתרון למענה הזה- www.bus.co.il אך לאחר שבודקים בו, מומלץ לאמת באתר הממשלתי, זאת עקב טעויות שיש פה ושם.
הבנתי. תודה רבה

cordyceps

New member

מבית החולים רמב"ם אל ואדי ניסנאס וחזרה
לא מצאתי כל כך באתר של אגד הלא מועיל,תודה.

EladGs

New member
מבית החולים רמב"ם אל ואדי ניסנאס וחזרה
לא מצאתי כל כך באתר של אגד הלא מועיל,תודה.
מבי"ח רמב"ם לואדי ניסנס
הולכים ברגל עד מרכזית בת גלים (חוצים את פסי הרכבת ומצד ימין נמצא המסוף), ועולים על קווים 28, 37 או 37א עד רח' חורי, שנמצא בלב הואדי. אם לא רוצים ללכת, לוקחים כל קו שעובר מול בית החולים (חוץ מקו 43 למר.חוף הכרמל), נוסעים תחנה או שתיים עד צומת דולפין, ושם עולים על אותם קווים (28/37 / 37א) אני מניח שההכוונה היא לאחד הימים הקרובים, אז אין בעיה. אבל בימי שישי רוב הנסיעות בשעות היום לא עוברות דרך הואדי.

cordyceps

New member
מבי"ח רמב"ם לואדי ניסנס
הולכים ברגל עד מרכזית בת גלים (חוצים את פסי הרכבת ומצד ימין נמצא המסוף), ועולים על קווים 28, 37 או 37א עד רח' חורי, שנמצא בלב הואדי. אם לא רוצים ללכת, לוקחים כל קו שעובר מול בית החולים (חוץ מקו 43 למר.חוף הכרמל), נוסעים תחנה או שתיים עד צומת דולפין, ושם עולים על אותם קווים (28/37 / 37א) אני מניח שההכוונה היא לאחד הימים הקרובים, אז אין בעיה. אבל בימי שישי רוב הנסיעות בשעות היום לא עוברות דרך הואדי.
המון תודה רשמתי לי
יש כרטיס מעבר בחיפה לא? לכמה זמן הוא תקף?

מצב
הנושא נעול.
למעלה