שלום לכולם
וברוכים הבאים

• פותח הנושא 0r0r
  • פורסם בתאריך

המממ

New member
בדיוק כמו שהיה אצלי...

בשירות עם מחשב, ובדירה מנותקת משאר העולם... יומטוב ושקט שיהיה לנו!

M o n a L i s a

New member
בימי חול אני פה בשעות הערב...../images/Emo9.gif...

אני מסיימת את השירות ב5 והאוטובוס בחמש 40 אז אני בבית באיזה 6 ורבע או וחצי, אני ישר מתחברת ובאה לפה :))))))

שלום לכולם!

שמי נעמה. חיפשתי פורום בו אוכל למצוא עזרה בנושא המעסיק אותי בימים אלו - שירות לאומי. נזכרתי של"תפוז" יש פורום וקהילה בערך בכל נושא שבעולם, ולכן הקלדתי כמילת מפתח: "שירות לאומי". ההפתעה הגדולה יותר ממציאת הפורום, היא עצם היותה של הקהילה חדשה ורעננה כל-כך! כלומר, זה מה שהסקתי מדפדוף מהיר בפורום, בו שרשור היכרות, ועוד כמה הודעות "הצגה עצמית". אז אני שמחה לראות שאינני נדחפת באמצע משהו, ואולי אפילו באה בדיוק בזמן!
אני בכיתה י"ב עכשיו, ולא מגוייסת לצבא מטעמי בריאות (הטפסים ייחתמו באופן סופי בחודש הבא). חשבתי, מאז הצו הראשון (בו הודיעו לי שהצבא אינו מוכן לגייס אותי) ועודני חושבת, שיש לי הרבה יותר מה לתרום בשירות לאומי, למשל, בעזרת ידיעותיי, כישוריי השונים והמוטיבציה הגבוהה שלי. אבל חאחלאס להחמיא לעצמי, זהו אינו תשדיר שירות לנעמה
. מצאתי כמה דברים מעניינים של שירות לאומי שברצוני לעשות, אך אלה הן מסגרות די חוץ-מסגרתיות, כלומר, אני לא חושבת שיש להן פיקוח בירוקרטי כלשהו. לכן אני חושבת שמוט ואפנה גם לעמותת שלומית, העמותה שמנדבת בנות שירות לאומי חילוניות. אז ראשית - האם מישהו כן יוכל להביא (לנדב?) לי את מספר הטלפון של האגודה? ניסיתי למצוא אותם באינטרנט, אך ללא הועיל. שנית - האם למישהו יש כאן מידע נוסף, רלוונטי ואפילו מעניין, הקשור למקומות בהם אוכל לעשות שירות לאומי בכייף? ובכלל, אשמח לשמוע קצת על מסגרות שונות, וחוויות רבות. האמת היא שקתצ קשה לי, כי כל החברות והחברים של בביה"ס קיבלו מנילה, וכולם מדברים עכשיו על ענייני צבא, תפקידים משקי"ת זה וקצינת זה, ואני, מן הסתם, מרגישה קצת אאוטסיידרית בעניין הצבא. אז אשמח אם כאן יהיה לי נושא לדיבור עם אנשים, ואם כאן אמצא את האוזן והפה (שמא אמצבעות על המקלדת?) הנכונים. בקיצור - הוספתי למועדפים
. תודה על מה שלא יהיה, - נעמה.

ricardo18

New member
שלומית

משרדי העמותה בתל אביב: רחוב דיזנגוף 130, טלפון: 03-5224008 פקס: 03-5248799

M o n a L i s a

New member
היי נעמה!!! ../images/Emo140.gif

קודם כל ברוכה הבאה!!! נורא משמח אותי שהצטרפת אלינו, ואפילו אם הפורום לא היה חדש לא היית בגדר נדחפת - את מוזמנת לכתוב מתי שבא לך :))) אני משרתת בשלומית, יש את האתר שלהם מצורף בקישורים, עם מספר הטלפון. אני מאוד מבינה אותך, כל החברות שלי התגייסו והן מדברות כ-ל הזמן על הצבא ואני מרגישה בחוץ ושמחה שאפשר לדבר כאן על מה שמעניין אותנו :) תמיד תהיה לך אוזן קשבת בפורום שלנו :) בקשר למקומות השירות, תפני לשלומית, הם ישאלו אותך שאלות כלליות וישלחו לך חוברת עם רשימת מקומות השירות, ואם את רוצה שאני ייעץ לך במשהו נוסף אני אשמח :)))) בקורב אני אעלה רשימת מקומות שירות מסודרת. (אני מחכה לשיתוף פעולה מצד העמותות)

תודה!

למגיבים השונים (קשהלי להבין את הסידור של תפוס, עם הת'רדים השונים. אני ממשיכה לסבור שהכל מדובר באותו העץ!), על קבלת הפנים הנעימה וגם על האינפורמציה. מונה - ראיתי שפרסמת את מספר הטלפון החדש של "שלומית". הוא למעשה רוב מה שהייתי צריכה. אני אתקשר אליהם ישר בתחילת השבוע הבא! תודה, ונשתמע...יש לי הרגשה שאני לא הולכת לנטוש בקרוב
. - נעמה.

M o n a L i s a

New member
לנעמה! ../images/Emo13.gif

לטובתך שלא תנטשי! אני רוצה מאוד שתישארי פה!
תתקשרי לשלומית ותעדכני אותנו בשלבים השונים של ההתאקלמות

שאלה

שלום לכולם,אני שמחה שסוף סוף נפתח הפורום הזה
אני כרגע לומדת בכיתה י"א,עוד מעט יגיעו כל הצווים והשאלונים לצבא וכו' הבעיה היא:יש לי מחלה שנקראת פיבורמילגיה,ואני גם מרכיבה משקפיים (למרחק,לא תמידית) ואני לא יודעת עד כמה יורידו לי את הפורפיל,ואם יורידו לי אותו עד מצב שכל מה שאני אבל זה כל מיני עבודות מסריחות למדי בצבא ואני לא ממש אתרום אז אם ככה,לא עדיף ללכת לשירות לאומי? רק שאני חילונית,שמעתי על "שלומית",מה זה? ואם אני מבקשת בלשכת גיוס להיות בשירות לאומי מתי אני צריכה לעשות את זה?והאם יתנו לי? מקווה שתוכלו לענות לי

ricardo18

New member
קודם כל את צריכה לקבל פטור מהצבא

אם מסיבות בריאותיות ואם מדרך אחרת. "שלומית" היא האגודה המנתבת חילונים לשירות לאומי. עלייך לפנות לשלומית אחרי שקיבלת פטור מצה"ל.

M o n a L i s a

New member
שלום לך וברוכה הבאה ../images/Emo39.gif...

אם את רוצה לעשות שירות לאומי את לא צריכה לומר את זה בלישכת גיוס אלא פשוט לקבל פטור מהצבא. כשיש בידייך את הפטור את יוצרת קשר עם שלומית, במקרה שלך ומשם הם כבר יינחו אותך...אם יש לך שאלות נוספות בקשר למקומות שירות..בשלומית כבר ייתנו לך אותם במפורט.... מקווה שתמשיכי לכתוב בפורום !!!!

M o n a L i s a

New member
אם באמת הבעיה שלך תפריע לשירות...

הצבאי אז לא נראה לי שתהיה בעיה לקבל פטור, תצטרכי להוכיח את זה לוועדה הרפואית. אני מאמינה שאם תתעקשי אז ייתנו לך.

../images/Emo13.gif

(חח אין סוף לשאלות שלי-התנצלות מראש) אאני אבוא לשומית או לאחת העמותות,הם משבצים אותי לפי רצונם,או שאני בוחרת מה לעשות (כרגע חינוך נשמע לי מעניין)

amiak

New member
את אומרת מה מעניין אותך...

והם מציעים לך מקומות פנויים שיענו על הבקשות שלך. את הולכת לבדוק את המקום, מתרשמת ממנו, המקום מתרשם ממך ואם סבבה לשניכם - יש לך שירות :)

למעלה