שירשור אימוץ ומסירה

Tweety66

New member
ומה רע בזה??

תמיד אני אומרת ללכת לפי החשק... אם בא לך לגדל ארנבונים קחי לך ארנבונים [בתנאי שאת יכולה להשקיע בגידול שלהם כמובן]

זהו, זה העניין, התנאי שאפשר להשקיע

בגידולם. כפי שסיפרתי, אני למשל, לא ידעתי עליהם מאומה. הקטנה הצליחה לשכנע בהפצרותיה, אני ממש לא מצטערת על זה אבל, יש כאלה שלא יודעים למה הם נופלים עם כל ההתלהבות, הרצון, לגדל חיית מחמד. זה החשש שלי תמיד כשצריך למסור חיית מחמד לאימוץ.

Tweety66

New member
כן, זה גם החשש שלי...

את, נעמי, מצרך נדיר! את אחראית ומסורה ולעולם לא היית מחזיקה בביתך חיית מחמד בתת תנאים! אבל לצערי רוב האנשים אינם כאלה ולוקחים ארנבון על עצמם מבלי לדעת במה כרוך הטיפול והגידול. אז במקרה הפחות גרוע הם מבינים שעשו טעות ושלא טוב לארנבון אצלם ומוסרים אותו, ובמקרה היותר גרוע משאירים אותו אצלם ומספקים לו תנאים גרועים - אני מכירה אנשים שגידלו ארנבונים במשך חודשים על ירקות בלבד! ובתוך קרטון ועוד כל מיני זוועות שאני מעדיפה לחסוך משאר חברי הפורום, ולפעמים אף מצפים מהילדים לטפל בארנבון, הרי בשבילם הביאו אותו. והרי ילדים בדר"כ מאבדים עניין בזה אחרי כמה ימים, ובסופו של דבר הארנבון הוא זה שסובל

Sweet Fantasy

New member
זאת הסיבה שאני לא אקח

לא בשלב זה בחיי.. אני מגדלת 3 חמוסים + כלב.. שהטיפולים שלהם מכספי, אין לי להשקיע בכלוב (האוכל והמסביב פחות בעייתי, זה לא כזה יקר) ובמידה ויצטרכו וטרינר, אני יודעת שלא אוכל לשלם, לכן אני נמנעת. וראית גם תוכי בא לי עכשיו
אבל תוכי תמיד רציתי, האכלת יד. בעתיד בעתיד.

הייתי מוכנה לגדל תוכי מדבר, אבל,

הם עולים הרבה כסף וחבל. בעלי והקטנה היו מוכנים חתול. אין לי משיכה לחתולים. כמה אתם מוכרים את הגורים טוויטי ??? הלבנה מקסימה היא משהו !!! כ"כ מזכירה את שלנו.

Tweety66

New member
אין צורך

כי אני לא אמסור למישהו שאני לא בטוחה שיהיה להם טוב אצלו.

Sweet Fantasy

New member
גם אם..

מישהו טוב לא יהסס לשלם 20 שקלים, שזה סכום פעוט, ובנוסף הכסף ילך לארנבונים שלך ועל ההוצאה של הגורים, למטרה טובה. זאת רק דעתי בכל מקרה

השא', אם אתן מתכוונות לתוכי רגיל

שעולה 20 ש"ח כי, אני יודעת, שתוכי מדבר עולה הרבה מאוד. מדהים עם חיות המחמד האלה !!! כשקניתי לג'נג'ונה שלנו חציר, בחנות של "כל לחי" אצלינו בהרצליה (עד שגיליתי שהם לא מוכרים מוצרים טריים) היתה שם בדיוק אישה שמגדלת תוכי סיפרה : איך שהתוכי קשורה אליה. כהאישה אומרת לתוכי : "שימי ראש", היא כמו ילדה טובה, שמה ראש על לחייה של האישה.

Sweet Fantasy

New member
בובה, דיברנו על גורי הארנבונים ../images/Emo6.gif

עייפה?
תוכון אוסטרלי פראי עולה 20 ש"ח, אבלזה לא קשור

Sweet Fantasy

New member
אה זה היה שירשור לא נכון?

חשבתי שהתבלבלת עם הנושא (כי כתבתי שם, שימסרו לאימוץ את הגורים תמורת 20 ש"ח, לא משנה)

Sweet Fantasy

New member
לדעתי לא חבל

איכות = כסף. תוכי גדול חי הרבה שנים, בשונה מחיות קטנות אחרות. לדעתי שווה להשקיע בתוכי גדול אפילו יותר מכלב או חתול (למרות שאני מעדיפה יונקים)

Tweety66

New member
תוכי גדול

לא תמיד חי הרבה שנים... יש אצלם הרבה בעיות ומחלות והטיפול עצמו בכלל לא פשוט! אני חייבת להודות שלא צפיתי שיהיה כל כך קשה. ממש לפני שניה אחי הקטן התקשר לדווח שהג'אקויית שלנו משתגעת וצורחת ולא מוכנה לגעת באוכל ולא מוכנה לתת לאף אחד להתקרב אליה - מה שהיא עושה כבר באופן די קבוע מתי שאני נעדרת מהבית יותר מכמה שעות.
אני מסכימה עם נעמי בקשר למחיר הגבוה, לא הרבה אנשים יהיו מוכנים להשקיע סכום כסף שכזה בחיה שעלולה לחלות ולמות, אבל מצד שני אולי עדיף שכך כי אחרת הרבה אנשים היו קונים תוכים גדולים מבלי לדעת במה זה כרוך וחבל.

Sweet Fantasy

New member
תשמעי

זה סיגון שקיים בכל חיה, גם על כלב וחתול גזעי משלמים אלפי שקלים, ולא פעם נתקלים ומחלות ובעיות שמאפיינות את הגזעים השונים, ובכ"א אנשים משלמים אלפי שקלים על כלב\חתול שחי "רק" 15 שנה (גג) לעומת תוכי שיכול להגיע ל50 (אני לא טוע הנכון?) מחלות, מחלות יכולות להיות לכל חיה לא עלינו

Lovable Stray

New member
לא חבל, בהחלט אבל תוכי גדול זאת

אחריות הרבה יותר גדולה מכלב או חתול (לא שאני מזלזלת) בניגוד לכלבים ולחתולים רוב התוכים הם מונוגמיים לחלוטין (בן זוג אחד לכל החיים) - מה שאומר שהם רואים בבעלים בן זוג וכל פרידה הכי קטנה (אפילו לכמה שעות) יכולה לגרום לתוכי להשתגע. אצלנו בחנות מישהי החזירה אקלקטוסית אבל היא מרטה מעצמה כמעט את כל הנוצות ולא חזרה לעצמה עד שאכלה את המקל שעליו ישבה עליו בכלוב ומתה
אומרים שתוכי גדול אינטלגנטי כמו ילד בן 3 וגם עקשן באותה המידה
מאוד קשה לגדל תוכי מהסוג הזה אם לא מהווה את מרכז החיים שלך.

Sweet Fantasy

New member
כן את זה אני יודעת

התכוונתי שבמידה ומישהו באמת יודע את כל זה ומחליט לגדל, בהחלט לא חבל על ההשקעה.

Lovable Stray

New member
אגב,

שיא הגינס (למספר המילים והמשפטים) הגדול ביותר שייך לתוכון אוסטרלי רגיל בשם ספייק
לדעתי מזלזלים בהם שלא לצורך, הם לא פחות טובים מהתוכים הגדולים ובהחלט בעלי יכולת.

למעלה