סקר - חוגים

l i r o n i t

New member
../images/Emo41.gifסקר - חוגים../images/Emo132.gif

אומנם יש לנו עוד קצת זמן (נראה לי
), אבל אני כבר מתחילה להתעניין....
באיזה גיל שלחתם לראשונה את הילד/ה לחוג?
לאיזה חוג שלחתם / שולחים את הילד/ה? ובאיזה גילאים?
כמה פעמים בשבוע? לכמה זמן?
ממה הייתם מרוצים בחוג וממה פחות?
כמה עלה החוג? (ובכלל - איך זה עובד? משלמים כל חודש או בפעם אחת את כל הסכום?)
האם היה צורך בציוד מסויים? הוא נכלל בתשלום?
האם הרגשתם שהחוג מותאם למין מסויים? או שמתאים לבנים ובנות כאחד? **** אם יש לכם תובנות נוספות, אשמח לשמוע

../images/Emo13.gif

היום הולכת לשיעור ניסיון:) בת 3.5 התעמלות לגיל שלה פעם בשבוע ל50 דק' לא יודעת, יש המלצות טובות 155 לחודש אין לי שמץ....... האמת ממש לא נראה לי חובה אבל זה יהיה טוב לרננה אז כן.

חוגים

בינתיים רק הגדול נהנה מחוגים. עד השנה (במשך 6 שנים מאז שהוא בן 3 חודשים) הוא בחוג שחיה. החל מהשבוע הוא יתחיל חוג קפוארה. גם חוג שחיה וגם קפוארה זה פעם בשבוע, וזה נראה לי מספיק. חוג שחיה היו מקומות שזה חצי שעה והיו מקומות שזה היה 45 דקות. חוג קפוארה נדמה לי שזה 45 דקות. סה"כ היינו מאוד מרוצים מחוג שחיה, מרוב המורים גם כן, אם הזמן זה ממצה, כשהתחלנו לימוד שחיה ממש, היו מורים שהיינו מרוצים מהם והיו מורים שלא. (הבן היה בכמה בריכות שחיה בארץ) עלות: חוג שחיה הוא מהחוגים היותר יקרים, 200-300 ש"ח, משלמים בצ'קים בדרך כלל כל חודש. (או מזומן כמובן) חוג קפוארה יותר זול - 155 ש"ח. עוד לא שילמתי אז אני לא יודעת איך מחייבים אבל לא נראה לי שמחייבים בפעם אחת את כל הסכום, והאמת שלא הייתי רושמת את הבן שלי לחוג כזה. לשחיה כמובן בגד ים, ללימוד שחיה משקפת. לא נכלל בתשלום. לחוג קפוארה צריך חליפה, כיום יש מבצע שמי שנרשם מקבל את החליפה מתנה. גם שחיה וגם קפוארה מתאים לבנים ובנות, אבל אני משערת שיש חוגים שנראים לי מתאימים למין מסויים, אבל גם בבלט יש בנים. בטח בכל החוגים יש את שני המינים. (אלא אם כן זה חוג לדתיים ואז יש הפרדה) תובנות: סה"כ אני חושבת שזה מאוד מאוד חשוב, כל חוג שהילד מתחבר אליו, זה לא קל, הסעות הלוך ושוב, אני עם עוד 2 ילדים קטנים עושה את הסיבוב הזה, גם מבחינה כלכלית היו זמנים שזה היה מעיק עלי ואז עשינו הפסקה, אבל אני מודה שאני אוותר על הרבה דברים ע"מ לתת את החוגים, במידה והבן מראה או אומר שהוא לא מעוניין בחוג יותר אני אפסיק את זה, ולכן חשוב מאוד לבדוק האם ניתן להפסיק חוג באמצע ומה זה אומר. לגבי שחיה אף פעם לא הייתה בעיה להפסיק באמצע, ופשוט לא משלמים יותר.

talital2000

New member
עונה...

באיזה גיל שלחתם לראשונה את הילד/ה לחוג?- אני חושבת שהוא היה בסביבות שנתיים וחצי לאיזה חוג שלחתם / שולחים את הילד/ה? - זה היה חוג התעמלות. היום הוא נמצא בהתעמלות טיפולית ורכיבה על סוסים. כמה פעמים בשבוע? - פעם בשבוע לכמה זמן? - 0.75 שעה ממה הייתם מרוצים בחוג וממה פחות? - לא הרגשתי שהיא מצליחה להשתלט עליו (יש לו קוצים ב***) ולכן עברתי לחוגים אחרים. כמה עלה החוג? (ובכלל - איך זה עובד? משלמים כל חודש או בפעם אחת את כל הסכום?)- החוג ההוא עלה 150 ש"ח לחודש. זה היה שייך למתנ"ס וירד בהו"ק. החוג של ההתעמלות שהוא הולך אליו היום הוא 250 ש"ח בחודש (אני חושבת) ונתנו שקים לכל השנה והסוסים זה 90 ש"ח למפגש. האם היה צורך בציוד מסויים? - לא הוא נכלל בתשלום? - ל.ר האם הרגשתם שהחוג מותאם למין מסויים?או שמתאים לבנים ובנות כאחד? - לשני המינים

אולגה26

New member
חוגים

חוג יחיד שמצאתי בעיר שלנו וקרוב לבית, ומתאים לגיל של בני : 1. יש מגיל שנה וחצי. בני היה כבר בן שנתיים וכמה חודשים 2. מוזיקה ותנועה 3. פעם בשבוע. 45 דקות 4. מרוצה מהכל. רק שלילדון לקח זמן להתרגל ולא תמיד שיתף פעולה 5. לא זוכרת בדיוק משהו כמו 120-150שח לחודש. 6. לא היה צורך בציוד . הכל היה למפעילה 7. מתאים לכולם השנה לא יודעת אם נלך כי התחיל להם בדיוק חוג כזה בגן. חפשי חוגים במתנ"סים בעיר שלך, במרכזים מיוחדים להורים ולילדים. יש חוגי שחיה, אם ילד/ילדה לא יפחדו אז זה אחלה חוג. בני הלך מגיל 3 חוד' עד שנה וחצי, אבל אחרי הפסקה בגלל המחלות רבות בחורף חזרנו והוא ממש נבהל ולא רצה ללכת, אז לצערי ויתרנו.

פלגיה

New member
אני

לא שלחתי לחוגים לפני כיתה א'. לא ראיתי בזה צורך, והעדפתי לנצל את הזמן שיש לי עם הילדים במשחק איתם ולא בהסעה לחוג וממנו. עם זאת, כנראה שבשנה הבאה, כשטל תהיה בגן חובה, אני ארשום אותה לחוג טרום-כלי, כי היא מוזיקלית מאוד, ונראה לי שהיא תהנה.

נסילה

New member
2.8

האמת שהיא היתה תינוקת הלכתי איתה כל פעם לפעילות מוזיקלית אחרת אבל מאז שאח שלה נולד - כלום. אז אתמול החלטתי לרשום אותה לחוג פעם בשבוע. מצאתי מקום של חוגים באיזור השרון- 10 מפגשים 560 ש"ח (כולל דיסקים הביתה) 45 דקות קוראים לזה MUSIC TOGETHER וזה מלמד את הילד לשיר, לא לזייף, לזוז וכו' ובעיקר זה זמן איכות שלי איתה והיום בבוקר היא אמרה לסייעת "אתמול רקדתי עם אמא ועשינו מוסיקה" כיף לשמוע. לא רציתי להתחייב לחוג לשנה.

a g 2 7

New member
עונה בשמחה../images/Emo140.gif

בגיל 4 וחצי
לחוג קרמיקה ....בחירה של הילד....
פעם בשבוע למשך 50 דקות...
הייתי מרוצה שהילד אהב מאוד את החוג ואפילו וויתר על מסיבת ואירועים שהיה באותו יום כדי לא להפסיד אף שיעור של החוג...הכיר ילדים חדשים....ולא הייתי מרוצה שהיה רחוק,הייתי צריכה להביא ולקחת באוטו,ולהעסיק את הבן הקטן שלי..במשך 50 דקות....
.
עלה 140 ש"ח לחודש....
אני הבאתי לו סינור שלא ילכלך את הבגדים שלו..........אבל לא חיבים...
היה בחוג קרמיקה בנים ובנות
היום הבן השני שלי בן 3.5 מתחיל חוג התעמלות ...נראה איך ילך לו.....

a g 2 7

New member
../images/Emo31.gifחזרנו מחוג התעמלות

מסקנה -ילד בגיל 3.5 לא צריך חוג.....למרות שהחוג לגיל שלו... כל מה שהוא עושה שם גם בגינה הוא יכול לעשות.... המורה היתה ממש קרירה...ולא נעימה. היה שם ילדים מהגן שלו..אז ילד אחת שנדבק אליו בגן ומאוד מפריע לו ,היה גם בחוג...
בקיצור אני ולולי החלטנו שעדיף ללכת לגינה או ללכת לבית של סבתא וסבא במקום החוג....

../images/Emo2.gifמה את אומרת!

רק עכשיו ראיתי, התכוונו לרדת ואז גיליתי שרעות העלתה חום ולא רציתי לצאת איתה מתוך התחשבות בשאר ילדי הגינה והחוג:( התלבטתי, התלבטתי ולמרות שזה מרחק יריקה, לא באנו. דווקא אמא של ד' אומרת שנחמד....... נראה לי שנבוא לשיעור ניסיון ואז אחליט.

לימיצ

New member
בבקשה תשובות (כפול שניים../images/Emo13.gif)

ליבי היתה בג'ודו מגיל 3.10 (המינימום היה 4 אבל היא רצתה אז עיגלנו פינות), פעם בשבוע, עם בנים בלבד (לא הזיז לה) בני 4-5. היא היתה מעולה והיתה שקולה לרב בני ה4 וידעה לעשות תרגילים יפה מאד. פעם בשבוע, 45 דקות, זה היה 140 ש"ח לדעתי, היינו מרוצים מהמדריך, דמות של מנהיג, יודע להתתיחס לילדים, עם אהבה ומשמעת ביחד. איש מדהים ומקצועי בטירוף. היה צורך בחליפת ג'ודו כמובן וזה חלק ממה שהם מאד מאד אוהבים. ממש לא כלול בתשלום- 100 ומשהו ש"ח תוספת...החוג היה מצוין גם בשבילה, והמטרה היתה שתקבל בסיס להגנה עצית. האם זה עבד? לא. האם נהנתה. מאד. האם הסכימה שנה אחרי להמשיך? לא..הרב של הבנים כבר הפריע... השנה, היא בת 5.7, הולכת לחוג התעמלות קרקע, מהמקצועיים שיש באזורנו. היא מחכה לזה מגיל 4.5....זה יהי החוג היחיד, פעמיים בשבוע, בשעות של הצהרון, אגב. אני לא ידעת כמה הוא עולה עדיין וצריך בגד גוף והיא מאושרת מזה שאי אפשר לתאר.. מתן לא ילך השנה לחוג, הוא בן 3.6. התובנות שלי הן כאלה: אין צורך שילד ילך לחוג כי כולם הולכים. אנחנו מעדיפים בית, גינה וחברים אחר הצהריים באופן כללי. יש להם חוגים במסגרת הגנים, למתן יש יוגה וריתמוסיקה לליבי יש ריתמוסיקה ואני אפילו לא יודעת עדיין מה עוד, אבל יש. וזה לא כולל חוגים במסגרת הצהרון שבד"כ יש לפחות אחד! כמה חוגים ילד בגיל הזה צריך????????? זה אחד. דבר שני, אם את כבר מתעקשת, אז רק לחוג מקצועי, כלומר שמעביר מדריך שאת רואה שהוא איש מקצוע, ממש רואים את זה. רואים את זה דרך הבוגרים. תתייעצי, תשאלי.

IcNיה

New member
../images/Emo41.gif

בת 4.8, בגן חובה. התחילה ללכת לחוג ריקוד לפני שנה (כשהייתה בת 3.8). השנה ביקשה להמשיך באותו החוג.
חוג פעמיים בשבוע, 45 דקות כל פעם בשעות אחה"צ. יש מספר הופעות במהלך השנה, ואז בתקופה לפני כל הופעה מוסיפים מספר חזרות (או פעם נוספת של 45 דקות בשבוע, או שיעור כפול).
בתי היפוטונית, וההשתפות בחוג עזרה לה מאוד בארגון הגוף, יציבה וחוזק כללי. יש לה גם אסטמה, וגם בתחום הזה ראינו שיפור כפונקציה של התחזקות כללית של הגוף וסיבולת נשימתית. לדעתי לחוג יש גם ערך מוסף של משמעת ואחריות, כי צריך ללכת פעמיים בשבוע, גם אם פתאום "לא בא". בעיניי זה שיעור חשוב שילד בגיל בהחלט ומסוגל וצריך ללמוד את זה. היינו פחות מרוצים מכך שהחוג מתקיים בסטודיו במתנ"ס, וההורים צריכים להמתין לילדים מחוץ לסטודיו, תחת כיפת השמיים. זה בעייתי בעיקר בימים גשומים וקרים, אבל לשמחתנו לא היו הרבה כאלה. היו הורים שלא היו מרוצים מכך שהמורה לא הסכימה להכניס הורים לשיעורים. לי זה לא הפריע, כי בתי לא הביעה מצוקה גורפת, ואם נקודתית היה קושי - היו פותחים את הדלת, מוציאים אותה לדקה לחיבוק-נשיקה והיא הייתה חוזרת פנימה.
החוג עלה 145 ש"ח לחודש. שילמנו בתשלומים באשראי. אם הילד רצה להפסיק ללכת לחוג - החזירו את כסף על החודשים שנותרו בלי קנס, וזה חשוב, כי בגילאים אלה הרבה ילדים משנים את דעתם כל שני וחמישי.
במהלך השנה המורה איפשרה להגיע בבגדים רגילים, אבל ביקשה לקראת הופעות לרכוש בגד גוף וטייטץ בצבע שחור. מבחינה לא היה איכפת אם מדובר בביגוד "מקצועי" או סתם בגד גוף שחור. אני קניתי מחנות לבגדי מחול, עלה לי 100 ש"ח (שני הפריטים יחד). הבגדים מבד נמתח, והטייטץ ארוך מאוד (היה צריך לקפל), כך שנראה לי שהשנה לא אצטרך לרכוש ביגוד חדש. כשהכינו הופעה של ריקודי בטן - ההורים נדרשו לרכוש מטפחת על מטבעות שנכרכת סביב המותניים, וקנינו בשוק ב-20 ש"ח. לחוץ מזה לא היו דרישות כלשהן.
בקבוצת הגיל של בתי היו רק בנות. בקבוצות של גדולים יותר היו מעט בנים, אבל הרוב המוחלט היו עדיין בנות. במהלך השנה היו מספר בנים שהגיעו לחוג, אבל פרשו מהר. חבל. חשוב לי לציין שבתחילת השנה שעברה בתי ביקשה מאוד ללכת לחוג ריקוד. אמנם נעניתי בשמחה, אבל אילולא התעניינותה - לא הייתי מכריחה אותה. בגילאים כל-כך צעירים לא לכולם מתאים להשתתף בחוג, וזה מקובל עליי לגמרי.

shani74

New member
עונה

באיזה גיל שלחתם לראשונה את הילד/ה לחוג? אפשר לומר שבגיל 3 - אלה היו חוגים אחרי הגן (1:30, 2:00) שמאורגנים ע"י הגן, אבל הם לא היו חובה, והם היו אחרי השעות הרגילות שלה בגן. לאיזה חוג שלחתם / שולחים את הילד/ה? ובאיזה גילאים? בלט והתעמלות. השנה היא שוב תהיה בחוג בלט בשכונה. כמה פעמים בשבוע? לכמה זמן? פעמיים בשבוע, כל חוג חצי שעה או שלושת רבעי שעה. ממה הייתם מרוצים בחוג וממה פחות? הילדה קצת התאכזבה מהבלט כי היו בו יותר מדי משחקים ופחות מדי ריקוד (כי זה נחשב "טרום-בלט"), אבל בסך הכל נהנתה, אז השארתי אותה שם כל השנה (והיו להם שתי הופעות מול בית הספר, שמאוד נהנינו מהן, אבל לצערי אחת מהן צילמתי בוידאו רק כאילו, כי הכפתור לא היה לחוץ
אז אחרי ההופעה בחדר ההלבשה זמזמתי לה את השיר וצילמתי אותה רוקדת
). על חוג ההתעמלות הראשון היא כמעט לא דיברה, אז תיארתי לי שהיא לא כל כך נהנית ממנו באמצע השנה עברנו לחוג התעמלות אחר (גם בגן), שהיא נהנתה ממנו יותר. כמה עלה החוג? (ובכלל - איך זה עובד? משלמים כל חודש או בפעם אחת את כל הסכום?) לא רלבנטי - אנחנו בחו"ל (אבל המורה לבלט הייתה ישראלית, והשירים היו בעברית). האם היה צורך בציוד מסויים? הוא נכלל בתשלום? כן - בגדי בלט ונעלי בלט שתיזזנו הרבה עד שמצאנו חנות שמוכרת אותן. האם הרגשתם שהחוג מותאם למין מסויים? או שמתאים לבנים ובנות כאחד?

shani74

New member
אה, וכשהיינו בארץ

באמת לא היה צורך בחוגים, כי היו חוגים בגן (התעמלות, מוסיקה, ריתמיקה, טבע ודרמה). אבל בגן פה (שהיה גן יהודי בבית ספר יהודי שהיו בו, כאמור, גם גננות ומורות ישראליות) לא הייתה שום פעילות גופנית ושום מוסיקה - אז רציתי במובן מסוים להשלים לה קצת את החסר (חוג ההתעמלות שהיה לה בגן בישראל ממש עזר לה מבחינה גופנית).

למעלה