נסיעה לירושלים ברכבת

מצב
הנושא נעול.

vitamin P

New member
הרכבת לירושלים../images/Emo26.gif

נסיעה לירושלים ברכבת
הרכבת לירושלים

אבא שלי קרא לי מהר ואמר לי שיש כתבה בערוץ 1 על הרכבת לירושלים, חברנו לפורום, במומחה חן מלינג השתתף בכתבה והסביר על הקו כשמאחוריו רואים את הנוף שרואים מהרכבת,,, הייתה כתבה מאוד מעניינת
בטח מחר בערב יהיה שידור חוזר-כדאי לראות ולגבי יום ראשון
דיברנו על נסיעה משותפת
על איזה רכבת אתם רוצים לעלות? כדי לתאם מראש לצורך העניין מי שרוצה את המספר שלי מוזמן לשלוח מסר תודה

Ic 3

New member
מה אתה מעדיף, בוקר או צהריים-אחר הצ

הרכבת לירושלים

אבא שלי קרא לי מהר ואמר לי שיש כתבה בערוץ 1 על הרכבת לירושלים, חברנו לפורום, במומחה חן מלינג השתתף בכתבה והסביר על הקו כשמאחוריו רואים את הנוף שרואים מהרכבת,,, הייתה כתבה מאוד מעניינת
בטח מחר בערב יהיה שידור חוזר-כדאי לראות ולגבי יום ראשון
דיברנו על נסיעה משותפת
על איזה רכבת אתם רוצים לעלות? כדי לתאם מראש לצורך העניין מי שרוצה את המספר שלי מוזמן לשלוח מסר תודה
מה אתה מעדיף, בוקר או צהריים-אחר הצ
אחר הצהריים??

vitamin P

New member
נבחר רכבת../images/Emo13.gif וכולם ידעו לעלות עליה

אני בכל אופן עולה מיבנה-ת"א+ת"א י-ם
נבחר רכבת
וכולם ידעו לעלות עליה
אני אעלה בכפר סבא -תחנה ראשונה אנסה לשמור מקום אבל אני בטוח שיהיה מספיק מקום...(מאוד מקווה)

Ic 3

New member
שמע אני גמיש בשעה אבל נראה לי ש...

נבחר רכבת
וכולם ידעו לעלות עליה
אני אעלה בכפר סבא -תחנה ראשונה אנסה לשמור מקום אבל אני בטוח שיהיה מספיק מקום...(מאוד מקווה)
להלן הזמנים שלדעתי עדיף. הרכבת עוצרת גם ב'גן החיות התנכי'... הרכבת יוצאת מת"א. י-ם / ת"א הגעה /יציאה 08:55 07:34 09:59 08:34 אם יש לך הצעה אחרת אני כאמור גמיש בזמנים..

vitamin P

New member
יש לי רעיון להצעה שלך../images/Emo13.gif

להלן הזמנים שלדעתי עדיף. הרכבת עוצרת גם ב'גן החיות התנכי'... הרכבת יוצאת מת"א. י-ם / ת"א הגעה /יציאה 08:55 07:34 09:59 08:34 אם יש לך הצעה אחרת אני כאמור גמיש בזמנים..
יש לי רעיון להצעה שלך

מבחינתי מדובר באחלה שעות
רק יכול להיות שיהיו קצת עמוסות מבחינת כפר סבא לתל אביב אבל לא נורא.... אחר כך הן באמת רכבות מכפר סבא לירושלים משהו מוזר
אפשר לנסוע ברכבות האלה ולרדת בתחנת גן החיות התנכי, כן כן ואז ללכת ברגל(טיול חביב ולא ארוך במיוחד) או לנסוע באוטובוס או לא יודע מה לאזור מלחה ולחכות לרכבת הבאה שיורדת ובנתיים יש מספיק זמן להסתובב קצת בקניון הסמוך ולהתרשם רבות מתחנת מלחה תכננתי לעשות את זה הפוך אבל עכשיו אני רואה שזה יותר טוב ככה

vitamin P

New member
לדעתי זאת רכבת נחמדה

לדעתי זאת רכבת נחמדה

vitamin P

New member
אני מאוד מקווה שכן../images/Emo13.gif כמה חברי פור

אני מאוד מקווה שכן
כמה חברי פור
פורום אמרו שהם הצטרפו כנראה שהם יאשרו את זה מחר יכול להיות שהשתנו להם התוכניות והכוונות השונות מקווה שיצטרפו עוד כמה

נחמדה? כמעט שעתיים נסיעה !!

לדעתי זאת רכבת נחמדה
סיבוב אדיר! אם הרכבת היתה מוותרת על תל אביב ומשתמשת בקו ראש העין - לוד הזמן היה יורד בחצי! בשם תושבי כ"ס, ראש העין, פ"ת והסביבה - יש ללחוץ להפעיל רכבות נוסעים דרך ראש העין - לוד. זהו, נמאס מתל אביב.

קובי לו

New member
הסיבוב דרך ת"א מוסיף 25 דקות

סיבוב אדיר! אם הרכבת היתה מוותרת על תל אביב ומשתמשת בקו ראש העין - לוד הזמן היה יורד בחצי! בשם תושבי כ"ס, ראש העין, פ"ת והסביבה - יש ללחוץ להפעיל רכבות נוסעים דרך ראש העין - לוד. זהו, נמאס מתל אביב.
הסיבוב דרך ת"א מוסיף 25 דקות
בלבד. לפי לוח זמנים משנת 68' מראש העין דרום ועד לוד יש כ-20 דקות נסיעה. היום התחנה היא בראש העין צפון שזה 2 ק"מ יותר עד ללוד דרך רינתיה ומזור. תוריד מה-20 דקות 5 דקות על זה שהיום זה IC3 מהירה ומסילה חדשה. תקבל 15 דקות, או במינימום 13 דקות מראה"ע צפון ועד לוד. לפי הלו"ז הנוכחי מראה"ע צפון ללוד זה בדיוק 40 דקות. 40 - (פחות) 13 (שזה מה שלוקח ישירות מראש העין ללוד) נותן 27. מה שאמרתי, הערכה מיותרת של כ-25 דקות בלבד. נסיעה ישירה מראש העין ללוד ומשם לבית-שמש וירושלים לא היתה חוסכת חצי מהזמן כי אם שמינית בלבד (רבע שעה מתוך שעתיים זה 1/8 בלבד). מה לעשות...

קובי לו

New member
קבל תיקון.

קבל תיקון.
נסיעה ישירה מראש העין ללוד היתה חוסכת חמישית זמן הנסיעה הכולל מכפ"ס לירושלים. לא שמינית כפי שכתבתי. הרי יש 25 עד 27 יותר מתוך 120 דקות. זה בערך חמישית זמן. בכל מקרה, הזמן לא היה יורד בחצי.

לדעתי יש לך טעות, כי...

קבל תיקון.
נסיעה ישירה מראש העין ללוד היתה חוסכת חמישית זמן הנסיעה הכולל מכפ"ס לירושלים. לא שמינית כפי שכתבתי. הרי יש 25 עד 27 יותר מתוך 120 דקות. זה בערך חמישית זמן. בכל מקרה, הזמן לא היה יורד בחצי.
לדעתי יש לך טעות, כי...
הרי חסכת גם את הנסיעה מתל אביב ללוד! יש להפחית גם את הזמן הזה!

קובי לו

New member
אין לי שום טעות.

לדעתי יש לך טעות, כי...
הרי חסכת גם את הנסיעה מתל אביב ללוד! יש להפחית גם את הזמן הזה!
אין לי שום טעות.
מראש העין לתל-אביב מרכז זה 20 דקות. מת"א מרכז להגנה זה 6 דקות. מההגנה ללוד 10 דקות. סה"כ 36 עד 39 דקות. מראש העין צפון ללוד דרך רינתיה ומזור לוקח בין 13 ל-15 דקות. 39 דקות (במסלול הנוכחי עם העיקוף והעיכוב בת"א) לעומת 13 דקות זה הפרש של 25 דקות בלבד. זה כל התוספת עבור האירוך המיותר מבחינת הכפר סבאים או הראש עיניקים המעוניינים בבית שמש או ירושלים. זה הכל.

25 דקות זה המון !!

אין לי שום טעות.
מראש העין לתל-אביב מרכז זה 20 דקות. מת"א מרכז להגנה זה 6 דקות. מההגנה ללוד 10 דקות. סה"כ 36 עד 39 דקות. מראש העין צפון ללוד דרך רינתיה ומזור לוקח בין 13 ל-15 דקות. 39 דקות (במסלול הנוכחי עם העיקוף והעיכוב בת"א) לעומת 13 דקות זה הפרש של 25 דקות בלבד. זה כל התוספת עבור האירוך המיותר מבחינת הכפר סבאים או הראש עיניקים המעוניינים בבית שמש או ירושלים. זה הכל.
25 דקות זה המון !!

mucool2

New member
די להתבכיין

25 דקות זה המון !!
די להתבכיין
הקו הזה לירושליפ הוא רחוק מאוד מאידאלי, ואי אפשר לצפות שכולם יהיו מרוצים מקו רכבת שתוכנן לפני 115 שנה. בשביל שתגיע באמת מהר לירושלים תכננו את קו A1, אז קצת סבלנות בבקשה...

mucool2

New member
החיבור בין כפ"ס לירושלים הוא לא

החיבור בין כפ"ס לירושלים הוא לא
מחוייב המציאות. זה רק עניין תפעולי. באותה מידה זה היה יכול להיות המשך של הקו מחיפה או מבנימינה. אין הצדקה, בשלב הזה, להפעיל רכבות מכפ"ס לירושלים, או אפילו מחיפה לירושלים (שלזה לדעתי יהיה יותר קהל). הקיבולת של הקו הזה היא רכבת אחת בשעה, ולהוסיף עוד רכבות במסלולים שונים מחייב להפחית את מספר הרכבות בקו ת"א-ירושלים - לא משתלם.

מצב
הנושא נעול.
למעלה