מצעד מדונה הגדול

1Shir

New member
קרן הרשתה לך לתת../images/Emo58.gif? ../images/Emo8.gif

ואיזו תמונה קאלטית זאת של מדונה..

קרנוק

New member
אין מה לתת ספוילר

אורן קיבל אזהרה ענקית לא לתת ספוילרים. כאן זה בסדר רק ידוע שזה אחד השירים האהובים עליי כמעט כמו כל שיר מאירוטיקה,סיפורי שינה וקרן אור

קרנוק

New member
../images/Emo194.gif אההההההה../images/Emo99.gif

על ההקדשה אורן
אני חייבת לציין עבור כל מי שלא מכיר את השיר ושומע אותו בקישור- אל תשמעוווווווווווווווו הרמיקס הזה מעפן רצח והורג את השיר
מי שמעוניין,שישלח לי מסר

Carlo Cest Moi

New member
אני גם "מחכה" כאן..

לתותחים הגדולים של "אירוטיקה", השיר טוב אבל לא ברור לי מה הוא עושה כאן.

nerod 72

New member
../images/Emo41.gifמקום 25../images/Emo41.gif

מקום 25 Sanctuary (היחיד שלא מצאתי לו קישור...
) שנה: 1994
הנה עלינו לחמישייה העליונה בטופ 30 ופה אנחנו נחשפים לרצועה מספר 9 באלבום המהפנט "סיפורי שינה". "מקלט" הוא אולי אחד השירים היותר מיוחדים שמדונה אי פעם הקליטה. שיר באווירה רוחנית והפקה גראנג'ית אתנית משהו. בהתחלה לא ממש הבנתי ותפסתי את הקטע של השיר, אבל אחרי כמה השמעות, מגיעים למקום הזה ומתאהבים בשיר ומבינים עד כמה גדול הוא. הליריקס שלו מאוד מיוחדים (תקראו למטה). הוא כמובן לא יצא כסינגל אבל בין מעריצי מדונה הוא נחשב לאחד האהובים ביותר. ממילות השיר: Surely whoever speaks to me in the right voice Him or her I shall follow Who needs the sun, when the rain's so full of life Who needs the sky It's here in your arms I want to be buried You are my sanctuary Who needs the sun, when the rain's so full of life Who needs the sky, when the ground's open wide It's here in your arms I want to be buried You are my sanctuary Who needs a smile, when a tear's so full of love Who needs a home, with the stars up above It's here in your heart I want to be carried You are my sanctuary Who needs the light, with the darkness in your eyes Who needs to sleep, with the stars in the sky It's here in your soul I want to be married You are my sanctuary מהמם לא? למה הוא בטופ 40
כי הוא מיוחד מאוד והוא מופק בצורה מעוררת התפעלות...

קרנוק

New member
../images/Emo194.gif

אחד השירים המושלמים של מדונה. הפקה מדהימה מיוחדת ואפלה. לחן מעולה. מלים נוגעות ויפות. הקול שלה נשמע טוב. ובכלל האלבום הזה פשוט מופת

nerod 72

New member
../images/Emo41.gifמקום 24../images/Emo41.gif

מקום 24 Like a prayer שנה: 1989
תודו, תודו שהופתעתם... בדרך כלל השיר הזה מופיע במקום ה-1 בכל מצעדי המדונה שנעשו..בין אם זה בפורומים, סקרים, באתרי מוזיקה, ערוצי אם טי וי למיניהם.... והנה, הפתעה מספר אחת במצעד- מקום 24! כן, יש שירים יותר טובים בעיניי מהשיר הזה. בכל אופן הוא הגיע עד הלום. וזה מאוד מכובד.
מדובר (למי שלא יודע) בסינגל הראשון מתוך אלבום האולפן ה-4 של מדונה שיצא באפריל 1989 שנושא את שם השיר "כמו תפילה"....( בכלל יש למדונה הרבה שירים עם "כמו.." בטייטל..חח)
"כמו תפילה" יצא אחרי שנתיים שמדונה לא הוציאה אף שיר ואפשר להגיד די "נעלמה" אחרי שהיו לה 4 שנים מאוד מוצלחות בתעשייה עם 3 אלבומים מצליחים, מתוכם 2 שהפכו ללהיטי ענק שמכרו עד 20 מיליון עותקים כל אחד: "כמו בתולה" ו"כחול אמיתי", שהניבו להיטים בלתי נשכחים שכבשו את צמרות המצעדים. והנה אחרי כמה זמן, מדונה חוזרת בענק עם השיר הזה.
רוב ההתייחסות שהיתה לשיר היתה בעקבות הקליפ שלו, שגרר המון המון תשומת לב. השתלשלות העניינים היתה כזו: "פפסי" החתימה את מדונה בחוזה שמן של 5 מיליון דולר לפרסומת למוצר, תוך כדי שימוש בקטעים מהשיר "כמו תפילה" ברקע. לכאורה נשמע רעיון טוב ל-2 הצדדים. מבחינת "פפסי" , שימוש בדמות פופולרית כל כך באותו זמן לקדם את החברה. מבחינת מדונה, קידום הסינגל החדש שלה.....
אבל אבוי מה קרה..מדונה צלמה קליפ שבמהלכו מתואר אונס, מעשה אהבים בין גבר שחור ואישה לבנה(מדונה), שימוש בגבר שחור לדמותו של ישו ואם לא די בכך, צלבים בוערים (למדונה יש קטע עם צלבים הא?.) "פפסי" מזועזעת מהקליפ הפרובוקטיבי, גנזה את הפרסומת. אבל בסופו של דבר מי שהרוויח מכל הסיפור זו..מדונה: גם 5 מיליון דולר שנשארו אצלה, גם קידום טוב לסינגל ולאלבום וגם זכייה בתואר "הפרובקציה הראשונה הגדולה של מדונה" ....ראשונה מתוך רבות שעוד נפגוש פה....
השערוריה הביאה להצלחת ענק של הסינגל. "כמו תפילה" הפך לסינגל ה-2 הכי נמכר של מדונה אי פעם! הוא שהה 3 שבועות במקום ה-1 במצעד הבריטי וזכה להישג דומה ממש במצעד האמריקאי. עד היום הוא נמכר בלמעלה מ-5 מיליון עותקים!
ועד היום הוא אחד השירים , אם לא הכי ידוע של מדונה והלהיט הכי מצליח שלה...
ממילות השיר: (כאילו שאתם לא יודעים) Life is a mystery, everyone must stand alone I hear you call my name And it feels like home Chorus: When you call my name it's like a little prayer I'm down on my knees, I wanna take you there In the midnight hour I can feel your power Just like a prayer you know I'll take you there I hear your voice, it's like an angel sighing I have no choice, I hear your voice Feels like flying I close my eyes, Oh God I think I'm falling Out of the sky, I close my eyes Heaven help me (chorus) Like a child you whisper softly to me You're in control just like a child Now I'm dancing It's like a dream, no end and no beginning You're here with me, it's like a dream Let the choir sing
למה הוא טופ 40? בגלל שהוא קלאסיקת מדונה. נקודה

קרנוק

New member
../images/Emo194.gif

שיר וקליפ מעולים.קלאסיקה נצחית. אני דווקא תומכת כמעריצה בזה שהוא ממש טוב אבל יש הרבה טובים ממנו(ולטעמי רוב השירים היותר טובים של מדונה באופן כללי הם שירים שלא יצאו כסינגלים או סינגלים פחות מוכרים ומוצלחים שלה,ולא,זה לא כי מה שבבוידעם יותר קוסם בעיניי
) הקליפ הזה באמת היה דבר גאוני,ביקורת רצינית ואולי סימל סוג של ההתחלה של הסוף של מדונה כמשהו היסטרי בארה"ב. מה לעשות,ככה זה.האמריקאים לא אוהבים שאומרים להם את האמת בפרצוף,בטח לא אישה חזקה.

Jagged chaos

New member
../images/Emo69.gif

אהבתי את השיר הזה לפניי שלפני כמה שנים עשו לו קאבר דאנס שנטחן בהיסטריה.... מאז אני לא אוהב לשמוע אפילו את המקור.. אבל קליפ אדיר.

Carlo Cest Moi

New member
השיר היה הרבה יותר מלהיט היסטרי..

אפשר באמת להחשיב אותו כאבן יסוד בתרבות הפופ והוא היה גם יריית הפתיחה של פרק חדש בחייה של מדונה כזמרת. אני יודע שזה מצעד אישי אבל יש שירים שפשוט היה צריך לשריין להם מקום או משהו.. לפחות בטופ 20

Jagged chaos

New member
לא חושב ככה...

Like a prayer היה להיט היסטרי. אם הוא היה אבן יסוד בתרבות הפופ; לא נראה לי. אם הייתי צריך לערוך בדרך הכי אוביקטיבית את 50 שירי הפופ שייסדו אותו, Like a virgin היה בו; like a prayer; לא. לדעתי Like a prayer נמצא במקום של Thriller של מייקל ג'קסון, אני חושב שלפחות 70% מההצלחה שלו הגיע בזכות הקליפ הפורץ דרך והפרובקטיבי (במקרה של מאדונה), אם הוא היה יוצא רק לרדיו בלי קליפ קידום, אני בספק אם הוא היה בכלל נזכר כקלאסיקה. מה שכן, הוא אחד מחמשת הקליפים שהם אבן יסוד בתרבות הקליפים בטוח...

yanmusic

New member
די נמוך ו........

אני חייב לציין שעד עכשיו הכרתי רק 28% מהשירים. עד למקום הזה. אני רואה שיש לי הרבה מה להשלים בפערים על המוזיקה של מדונה. אני מופתע שאני לא מכיר הרבה שירים ישנים שלה.

nerod 72

New member
../images/Emo41.gifמקום 23../images/Emo41.gif

מקום 23 Justify my love שנה: 1990 ומפרובוקציה אחת לפרובוקציה הכי גדולה של מדונה, לפחות בעיניי.
בסוף שנת 1990, מדונה משחררת אחרי 7 שנות קריירה מוצלחות, אוסף להיטים שנקרא: IMMACULATE COLLECTION
באוסף כלולים 15 מלהיטיה הגדולים : "הולידיי", "כמו תפילה", "אינטו דה גרוב", ,כמו בתולה" ועוד רבים וטובים. האוסף עד היום נמכר ב-23 מיליון עותקים ברחבי העולם! והפך לאלבום הכי נמכר של מדונה אי פעם. מעבר ל15 הלהיטים, הוא כלל גם 2 שירים חדשים. אחד מהם הוא השיר "הצדק את אהבתי".
השיר נכתב ע"י לני קרביץ , שתרם גם קולות רקע בו. מדובר בשיר הכי סקסי של מדונה, שנשען על הפקה עם כלים דיסהרמוניים מעוותים...וקולה הקסי של מדונה שמזמינה אותנו לעולם הפנטזיות שלה.
אך השיר הוא די שולי ביחס לקליפ. הקליפ צולם בשחור לבן ב"מלון בפריז"... כמה מהפעילויות הכי סקסיות נראות בו: מדונה פותחת רגליים, חושפת טפחיים, ימין הומוסקסואלי, קוקסינלים, טשטוש זהות מינית ומגדר , נשיקה לסבית , סאדו מאזו וכו וכו... מדובר בשנת 1990 ואם טי וי של אז, עדיין די שמרן למרות היותו ערוץ "קול". נאסרת ההקרנה של הקליפ והוא מצונזר לאלתר. סערה גדולה סביב הקליפ ובכל הערוצים מדווחים על הקליפ "היותר מדי חם" של מדונה שנאסר להקרנה באם טי וי....
השערוריה סביב הקליפ רק מעוררת את העניין בו יותר. מדונה בצעד כלכלי חכם, מוציאה קלטת וידאו של הקליפ ומיד נחטפים מאות אלפי עותקים שלו.
מאוחר מדי מדונה תתראיין ותסביר את עמדתה ותאמר שהיא מבינה את אם טי וי שהם לא מקרינים את הקליפ, רק בשעות מאוחרות מאוד ומחוץ לפלייליסט , ש"הרבה ילדים רואים את התחנה ובעצם התכנים שלה לא מתאימים לילדים"....
גם הסינגל עצמו ששוחרר זוכה לאור מן ההפקר. הוא שוהה שבועיים במקום ה-1 במצעד האמריקאי. בבריטניה הוא מגיע עד למקום ה-2.
ממילות השיר: I wanna kiss you in Paris I wanna hold your hand in Rome I wanna run naked in a rainstorm Make love in a train cross-country You put this in me So now what, so now what? Chorus: Wanting, needing, waiting For you to justify my love Hoping, praying For you to justify my love I want to know you Not like that I don't wanna be your mother I don't wanna be your sister either I just wanna be your lover I wanna be your baby
למה הוא בטופ 40
בגלל הקליפ הכי סקסי שהיה באם טיוי והסערה שהוא עורר, השת"פ עם לני קרביץ ההורס, ובגלל המשפט שהפך לאחד ממשפטיה המפורסמים ביותר של מדונה: Poor is the man Whose pleasures depend On the permission of another

למעלה