מצעד מדונה הגדול

קרנוק

New member
../images/Emo194.gif

וואו עוד אחד מהאהובים עליי באייטיז. שיר מקסים מקסים.חבל שלא ממש הצליח בתור סינגל

nerod 72

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifרגע לפני- סטטיסטיקות../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

לפני שנכנס לטופ 10 הגדולים, שכל אחד תותח בפני עצמו בעיניי... בואו תסתכלו על כמה סטטסטיקות מעניינות שליקטתי ואספתי....על המצעד...
תקופות:
במצעד -8 שירים מהאייטיז
25 (!!!) שירים מהניינטיז
ורק 7 שירים משנות האלפיים
סינגלים/לא סינגלים:
24 שירים מהמצעד יצאו כסינגלים
16 שירים לא יצאו כסינגלים מעולם
שוחררו או לא:
38 שירים מהמצעד שוחררו בכל אלבומיה של מדונה
שיר אחד שוחרר רק באלבום לא רשמי של מדונה
שיר אחד הוא דמו ולא יצא מעולם באף מקום..!
נציוגויות אלבומים: האלבום עם הכי הרבה נציגויות במצעד הוא:
"אירוטיקה" עם 8 שירים שצועדים מתוכו
אחריו "קרן אור" עם לא פחות מ-7.
אחר כך בסדר יורד "סיפורי שינה" "כמו תפילה" ו"וידויים" עם 4 כל אחד, אמריקן לייף" ו"מיוזיק" עם שיר כל אחד וכל שאר השירים יצאו באוספים/פסקולים.
סגנון מוזיקה:
במצעד 18 שירים שמתוייגים בתור "בלדה" (הכי הרבה!)
10 שירים מתוייגים בתור "דאנס/האוס"
ושאר 12 השירים נעים בין פופ לטריפ הופ, גראנג' ואר אנד בי.
אורך:
השיר הכי ארוך במצעד הוא "פרדייז" שאורכו למעלה מ6:20 דקות.
- השיר הכי קצר הוא "יו מאסט לאב מי" שאורכו 2:40 דקות.
כמה שירים שלא נכנסו למצעד (רשימה חלקית בלבד): TRUE BLUE WHO’S THAT GIRL RUNAWAY LOVER DON’T TELL ME BEAUTIFUL STRANGER HUNG UP RESCUE ME AMAZING THIS USED TO BE MY PLAYGROUND PAPA DON’T PREACH HOLIDAY CHERISH HANKY PANKY BORDERLINE MATERIAL GIRL MUSIC RAY OF LIGHT
אחרי שהבהרנו את כל זה , הגיע הזמן לטופ טן!

אממממ

לא יכול להיות ששיר של מדונה ייחשב ל"גראנג" כי זה לא סגנון מוזיקה אלא זרם ברוק. המכנים המשותפים לאמני בגראנג' הם התרבות ולא במוזיקה.

nerod 72

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifמקום 10../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

מקום 10 Like a flower שנה: 1998 הנה עלינו לעשירייה הגדולה שלי במצעד הטופ 40 הגדול של מדונה. פותח את העשירייה שיר שבוודאי רובכם לא מכירים. ויש לכך סיבה.
"כמו פרח" לא יצא מעולם .
מדובר בדמו שמדונה הקליטה בתקופת האלבום "קרן אור" שהניב הרבה דמואים טובים. הדמו הזה הוא ללא ספק הכי מוצלח מביניהם.
מדובר בבלדה מדהימה ביופיה, מסוג השירים שמתחברים אליהם מההתחלה וכובשים. יש לו לחן היסטרי ומדהים ותראו איך זה שדמו הגיע למקום 10 במצעד מדונה, גם אני לא הייתי מאמין. חבל מאוד מאוד שהוא לא יצא באופן רשמי. לפני כמה שנים הוא דלף לאינטרנט. חשוב לציין שלמרות שהשיר דמו, הוא מופק מדהים ונשמע כמו שיר סופי לכל דבר.
אמנם הוא לא יצא כשיר של מדונה, אבל ב-2004 מדונה תרמה את לחן השיר לזמרת האיטלקייה המצליחה לאורה פאוזיני ("סורנדר", זוכרים??) האיטלקייה שינתה את המילים והפכה אותו לשיר איטלקי לכל דבר שמשמעותו באנגלית "עזבת אותי"....
ממילות השיר: There's a hole in my heart No one else can fill it There's a feeling I have No one can replace There's a taste in my mouth No one else can give me There's a song that I hear No one can erase Why would I want them to I'm still looking back at you Why would I want them to be you You'll always be a part of me What you love can never let you go You'll always be inside of me Like a flower you grow There's a strange melody Sends me straight to heaven There's a voice in my head No one else can hear There's a prayer that I say Always brings me closer To the presence of you To always have you near No one can take your place I'm still looking at your face No one can take the place of you You'll always be a part of me What you love can never let you go You'll always be inside of me Like a flower you grow Like a flower you grow Why would I want them to I'm still looking back at you Why would I want them to be you You'll always be a part of me What you love can never let you go You'll always be inside of me Like a flower you grow You'll always be a part of me What you love can never let you go You'll always be inside of me Like a flower you grow
למה הוא טופ 40
בלדה מקסימה , שחבל שלא יצאה. אחת מהבלדות הכי מהממות של מדונה.ממיס את הלב.

קרנוק

New member
../images/Emo194.gif

באמת דמו טוב שחבל שלא שוחרר לפחות באלבום. וכמו כל הדמואים של האלבום הזה(יש כמה ממש מעולים) וכמו האלבום הזה בכלל וכל מה שקשור אליו- איטס פרפקט

Carlo Cest Moi

New member
שיר יפה..

באמת חבל שלא יצא איפשהו (ביסייד אולי), אני יכול להבין למה הוא נשאר בחוץ, להכניס אותו בכוח ל- ROL היה רק פוגע בקונספט האלבום ובאחידות שלו.

nerod 72

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifמקום 9../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

מקום 9 Time stood still שנה: 2000
עוד אחד מהשירים ה"לא קונבנציונלים" שמדונה לא שחררה...
מדובר בבלדה מקסימה, בהפקתו של ויליאם אורביט ..ממש אחרי תקופת קרן אור..
השיר הוקלט לפסקול הסרט "הדבר הטוב הבא" ( הסרט שהיא שחקה בו מדריכת פילטיס ויוגה לצד רפורט אוורט ובנגמין בראט ההורס),שיצא בתחילת שנת 2000 ..השיר נמצא על גבי פסקול הסרט,שכולל עוד שיר שלה,שיצא כסינגל , החידוש ל"אמריקן פאי" של דון מקלין מהסבנטיז.. אמריקן פאי הצליח דווקא , אך בעיניי ובעיני רבים היא פספסה שלא שחררה את הבלדה המצוינת הזו כסינגל..שהוא הרבה יותר יפה מהחידוש (שדרך אגב מדונה לא ממש אוהבת ועד היום היא קצת מתחרטת שחידשה אותו..למרות שדווקא דון מקלין אהב..)
הפסקול ההוא היה לא ממש מעניין : שיר של כריסטינה אגילרה, של מאנו צאו , אמריקן פאי..אבל גולת הכותרת שלו זה היה "טיים סטוד סטיל"....
הפסקול לא נספר כאלבום רשמי של מדונה (בניגוד לפסקולי סרטים אחרים שהיא כיכבה בהם..ע"ע אוויטה למשל), אבל הרבה מערצים פנטים קנו אותו בגלל השיר הזה...
ממילות השיר: Despair, regret, and tenderness Is what I feel for you I loved you from the very start What else could I do You read my mind, you made me cry Time stood still And now I know the reasons why Time stood still Chorus: Maybe you're the next best thing to happen All the things we might have been A flame becomes a fading light That burns inside my heart And like a castle in the sand It had to fall apart You made me laugh, you gave me hope It's over now Our happiness went up in smoke It's over now
למה הוא טופ 40
בלדה מדהימה ביופיה.חבל שלא שוחררה אף פעם , אבל פה יש לה נציגות....

קרנוק

New member
../images/Emo194.gif

חבל שלא היה שיר הנושא של הסרט(והמילים בו באמת יותר קשורות לסרט כי היא אומרת בו מייבי יור דה נקסט בסט ט'ינג) במקום החידוש המעפן להחריד לאמריקן פאי
בלדה מצויינת ומרגשת

Carlo Cest Moi

New member
בלדה יפהפיה שנפלה בין הכסאות

אחרי הצלחת "אמריקן פאי" (יצא בפברואר 2000), היו כל כך לחוצים עם "מיוזיק" ומדונה באותה תקופה גילתה שהיא בהריון שני כך שלאף אחד לא היה זמן להוציא אותו כסינגל. בעיקרון הוא היה אמור להיות במקום "אמריקן פאי" אך האחרון היה הרבה יותר מסחרי. תיקון קישור לשיר

yanmusic

New member
WOW אני..

אני שמח למצוא את השיר הזה כ"כ גבוה!!!! לא חשבתי שהוא יגיע לכאן. אני חייב לציין שאני מאוד אוהב את השיר הזה. הוא באמת טוב, נשמע טוב ומאוד חזק. יפה לראות אותו בTOP 10 נראה לי שאפילו מדונה לא הייתה שמה אותו כ"כ גבוה אבל יפה לך. זה מראה שיש לך טעם כ"כ אחר ושונה. (ואני ממשיך לא להכיר 60% מהשירים במצעד שלך.) מוזר.

nerod 72

New member
../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifמקום 8../images/Emo70.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

מקום 8 The power of goodbye שנה: 1998 אנחנו עדיין באלבום "קרן אור"....שתופס הרבה מקומות גבוהים...
"כח הפרידה" הוא שיר מספר 10 מהאלבום הנפלא ומדבר בעצם כמו שמו על פרידה כואבת, החמצה ...מדונה בשיר פונה בטענות לגבר שמתייחס אליה לא כמו שצריך במערכת יחסים אוהבת ומבינה שדרך המוצא היא פרידה....
בלדת אלקטרו נעימה לאוזן וללא ספק אחד השירים הטובים באלבום...
השיר יצא בסתיו 1998 כסינגל 4 מתוך האלבום וזכה להצלחה גדולה... מקום 6- בריטניה מקום 11- ארה"ב...
הקליפ בעצם מהווה השראה לאיזה סרט שמדונה נורא התפעלה והוא קליפ סתווי מהמם ..מדונה שם בשיער שחור ונראית שם מהמם (אולי הכי מהמם שהיא היתה אי פעם בשיער שחור) משחקת שש בש עם גבר..קליפ מאוד זכור לאנשים....
ממילות השיר: Your heart is not open so I must go The spell has been broken, I loved you so Freedom comes when you learn to let go Creation comes when you learn to say no You were my lesson I had to learn I was your fortress you had to burn Pain is a warning that something's wrong I pray to God that it won't be long Do ya wanna go higher? Chorus: There's nothing left to try There's no place left to hide There's no greater power Than the power of good-bye
למה הוא בטופ 40
בגלל שמדובר בבלדה אלקטרונית מענגת ואחד הטובים באלבום. אחד השוסים של האלבום (והיו הרבה כאלה..)

קרנוק

New member
../images/Emo194.gif

שיר מדהים. אחד הקליפים היפים ביותר שלה לדעתי מבחינת העריכה והמשהו הכובש שהוא מציג. מסר יפה והפקה מעולה. קאבר מדהים לסינגל-והיא ממש יפה בקליפ

למעלה