מעיף כמה מילים על - "Words You Throw Away"

AeroTom

New member
../images/Emo41.gifמעיף כמה מילים על - "Words You Throw Away"

אחד מהשירים שלא שוחררו באלבום האהובים עלי ביותר. צפיתי שוב בוידאו שהכינו לשיר הזה וחשבתי שהוא ראוי לאזכור. הוא הוקלט ב-1991 והיה מועמד אולי להקלטות של Southern Harmony, אבל לא נכנס לשם. הלהקה כתבה לא מעט שירים ב-90\91, הרבה בדרכים, שכמות מהם כאמור הוקלטה בינואר 92 לאלבום (הקלטות שנמשכו 8 ימים בלבד!!). השיר שוחרר רשמית רק בסינגל של Hotel Illness בסופו של דבר. לעומת זאת (כמו שירים אחרים כאלה של הלהקה) הוא בוצע בלייב ע"י הקרואוז. 14 פעמים ב-90\91. הלהקה אומרת שהשיר הזה התפתח בסופו של דבר לשיר Remedy...אני תמיד התקשתי לראות דמיון, אבל מבחינה מוזיקלית הוא בהחלט ברמה שבה נמצא גם Remedy מבחינתי. אני חושב שלו ול-Darling Of The Underground Press (עוד פליט נפלא שאני מאוד מאוד אוהב) היה מגיע מקום באלבום Southern Harmony. זה מקרה שאפילו אם לא היו מורידים שום דבר ורק מגדילים אותו, הוא לא היה יורד ברמתו. לקרואוז יש כמה וכמה שירים נפלאים ממש שלא נכנסו לאלבומים.
"And of all of the things that you throw away Tell me baby what if tomorrow never ever ever came Cause of all of these words that you throw away One just might come right back, yeah And haunt your dyin day Just might haunt your dyin day You better believe it..."​
Words You Throw Away לא שיר שעשה לי הרבה בשמיעות ראשונות. אבל כיום אני נהנה ממנו מאוד. כריס נשמע שם מצויין, המילים זורמות וזה מהשירים שבהחלט כיף לשמוע אותם באמצע נסיעה באוטובוס עם הסתכלות בחלון או סתם לבד באמצע הלילה...קשה לי מאוד לתאר אותו לפעמים. הוא לא רוקנ'רול קצבי כזה, הוא גם לא ממש שיר איטי. הוא שיר רגוע מבחינתי. רגוע וטוב שמעביר לך את הזמן איתו עם חיוך קליל על הפנים. הלוואי ועוד הלהקה תחזיר אותו ביום מין הימים להופעות שלה. נראה לי זה היה חלק א' במילים שיהיו פה מדי פעם על השירים של הלהקה החבויים יותר. אלו שלא שוחררו רשמית או יצאו באלבום כלשהוא, או שכן יצאו ולא ממש שמים לב לקסם שלהם. כל אחד כאן בסביבה כמובן מוזמן גם לכתוב על שירים כאלה, או אחרים לגמרי שבא לו.

SaintJohn

New member
שיר חמוד מאוד

קצב מגניב, והוא באמת על הצד על הקליל יותר. גם לי קשה לראות את הדמיון ל-Remedy, למרות שבאווירה הכללית אולי יש קצת דמיון. חבל שהורידו אותו מהאלבום.

Aeroguy

New member
בהחלט שיר נפלא

אני חושב שהקשר ל-REMEDY הוא הריף שמשמש כגשר ב-WORDS הפך לריף המרכזי ב-REMEDY, לא מעבר לזה. אין ספק, שיר מדהים. נפתח קליל, אבל אז נכנס לעומקים מאוד אופייניים לקרואוז. כל הקטע של Tell me baby what if tomorrow never ever came ממש מצמרר. בהופעות, אגב, השיר היה נמשך כ-15 דקות - עדיין אין לי שום גרסת הופעה שלו, אבל מסתבר שזו היתה חוויה... בהתחשב בכך שהשיר נוגן ב-90-91 והוקלט ב-91 - עדיין ללא מארק, דרך אגב - אני חושב שהשיר הזה הוא בהחלט ניצנים ראשונים של הרוח שהם הראו בהקלטות מאוחרות יותר שלהם.

למעלה