מילון מונחים

or001

New member
../images/Emo41.gif מילון מונחים ../images/Emo41.gif

אוקיי, אז מכיוון שהפורום מורכב לא רק מאמני גראפיטי מנוסים, אלא גם ממתחילים שרוצים ללמוד, לדעתי יהיה לטובה לפתוח מילון מונחים. אני מציע שכל אחד ירשום 3-5 מושגים, וכמובן יפרש אותם. מומלץ: לכתוב גם את השם באנגלית (לדוגמא: קאפס - Caps), ואם יש תמונה - מה טוב. יאללה, הכדור במגרש שלכם :) אור

DoubleD

New member
זה בטיפול כבר מלפני פתיחת הפורום:)

יש כבר 6 מושגים, הקטע זה שאני רק מתחילה ללמוד את מערכת תפוז
וכנראה צריך אישור לפתיחת מילון מונחים- בנתיים אתם מוזמנים לשרשר פה וכשאני אצליח להעלות המילון אני אוסיף ! |spray-can|

double M

New member
טוב, הנה....

TAG-כינוי של טאגר וגם חתימה/לוגו. מבצעים אותו ליד פיס, או בנפרד, כדי להפיץ את השם. COMPUTER STYLE-סגנון שנראה ממוחש ודיגיטלי. WILDSTYLE-סגנון מסובך שנחשב לקשה מאוד לביצוע. אותיות מסובכות, הרבה פיתולים, חצים ולולאות למיניהם. לא מאוד קריא. TAGGER-WRITER-מישהו שעושה גראפיטי. OLD SCHOOL-מתייחס לתקופה הישנה והראשונה של הגראפיטי. 70'-84' בערך. סטייל שונה, אמנים שונים. תרבות שונה. CAP-פקק לספראיי. יש פקקים בגדלים שונים והם משפיעים על עובי הקו של הריסוס. יש SKINNY ויש FAT. TOY-טאגר מתחיל ולא מנוסה. BOMBING-לעשות גראפיטי, עם ספראיי או מרקר. HIT-כמו בומבינג, אבל מתייחס רק לטאג. KILL-כמו בומבינג, אבל משהו רציני מאוד. OUTLINE-הקו החיצוני בפיס. אפשר לעשות אותו בהתחלה ואז למלא אותו ולפעמים עושים אותו בסוף כתיחום לגראפיטי. THROWUP-גראפיטי שנעשה במהירות, עם אותיות פשוטות ובדרך כלל עגולות, שכבה אחת של צבע, לא יותר משני צבעים. FADE-מיזוג בין שני צבעים או יותר. BITE-להעתיק ממישהו סטייל. PIECE-אמממ גראפיטי. עבודה מסויימת. קיצור של מאסטרפיס. KRYLON-סוג מסויים של ספראיי. אהוב על טאגרים בגלל מבחר צבעים גדול ומחיר קטן. CREW-קבוצה של טאגרים. DIS-להעליב מישהו ולזלזל בו באמצעות גראפיטי. למשל, לעשות על פיס שלו. BUBBLE LETTERS-אותיות בועתיות, עגולות ובלי קוים חדים. משמש בעיקר לט'רואו אפ.

double M

New member
הנה עוד מושגים...

TO BUFF-לכסות פיס של מישהו אחר. SKETCH-סקיצה. BLACK BOOK-SKETCH BOOK-PIECE BOOK-ספר או מחברת של סקיצות. Burner-מישהו שהורס עבודות של אחרים בכדי לצייר את הפיס שלו. CHARACTER-דמות שנראית כמו קריקטורה שמסמלת את הטאגר. מציירים אותה ליד החתימה, אחרי שמסיימים את הפיס, או כחלק מהפיס עצמו.

Steezo

New member
תיקונים

To buff באפינג זה שהרשויות מוחקות ועולות על משהו... זה לא לעשות קרוסינג לוורייטר אחר... וברנר זה פיס ממש טוב ש"שורף"... אם אני לא טועה זה מושרש מ Burning בבאטל כמו בבי בויינג... בלי קשר לעלות על מישהו... והקרקטר לרוב לא מסמל את הוורייטר... יש וורייטרים שחוזרים על קרקטר מסויים, אבל ממש לא הרוב...

enwhysea

New member
מילון המושגים המלא

מילון המושגים של ארטקרימז די מספק את הסחורה... נכון הוא באנגלית, אבל מה לעשות... ככה זה החיים יש גם אחד יותר מעודכן (שאפילו הם ממלצים אליו) באתר של רחוב 149 אם יש למשהו כוח לתרגם... מה טוב.

למעלה