כמה מוצקים זה אוכל?

claireme

New member
../images/Emo21.gifלחם

רציתי לשאול איך אפשר לתת לחם כאוכל אצבעות? קצת מפחיד... זה לא קשה מדיי?? אולי שאלה טיפשית, תודה בכל מקרה!!!

דייסה

רציתי להתייעץ עם בעלות הנסיון בנושא דייסות,בני אוכל מטרנה ולאחרונה רציתי להוסיף לו פעם ביום דייסה לבקבוק,קניתי את דייסת הקורנפלור של מטרנה והוא ממש עיקם פרצוף,ניסיתי את הקורנפלור של גרבר וגם את הדגנים אבל הוא לא רוצה... יש לי גם בעיה עם הפטמה של בי פרי,פטמה 2 הדיסה לא עוברת אבל בפטמה 3 זה טס לו במהירות לפה והוא נחנק,כי זה לא ממש סמיך,אני מוסיפה 2 כפיות לתוך התמ"ל וזה לא מספיק סמיך לפיטמה 3,גם הרב שלבית מהירה מידי... אז מה הייתן ממליצות לי לעשות גם לגבי בעיית הדיסה וגם לגבי בעיית הפטמה? האם פשוט להפסיק לנסות את הדייסות? הבנתי שלסימילק יש דייסות מעולות שמוסיפים להם ישירות מים,בלי התמ"ל, האם הן טובות?

sarafan

New member
מיואשת ...

האם יש אופן או הרכב אחר לארוחת צהריים שהיא מרק טחון? האם אפשר לגוון ולשמור שתקבל את כל מה שצריכה מבחינה תזונתית ? למשל האם ניתן לכין קציצות עוף לבת 9 חודשים ? איך עושים את זה ? מה עוד אפשר לתת לה בצהריים? נראה לי שלאכול כל יום אותו המרק או כמעט אותו דבר , היה מיאש גם אותי ... שאלה נוספת : בביסקוויט מיוחד לתינוקות וגם בקשה של לחם היא נותנת ביסים גדולים מידי וזה מפחיד (אפילו כמעט נחנקה השבוע
) . מה עושים ?

galya13

New member
שאלהה על מרק ירקות

מחר אנחנו נוסעים לדודה בצהריים, נסיעה מהבית שלנו בערך חצי שעה. עכשיו בבוקר אני רוצה לבשל מרק ירקות. איך אפשר לקחת אותו איתי לדודה, בשביל הילדה? האם לרסק לפני ולשים בבקבוק? או לרסק אצל דודה(אבל לא יודעת אם יש לה במה)? והאם זה לא יתקלקל בגלל שזה יהיה מרוסק?

כמות מזון מוצק- שאלה

שלום שלכולן! בני בן חצי שנה והתחלתי איתו כבר עם פירות ומרק ירקות . הבעיה שלי שאני כל הזמן שואלת את עצמי כמה הוא צריך לאכול מזה? בשלב זה אני נותנת לו ללא מדידה עד שהוא אומר לי די. מה אתן עושות? האם אתן מודדות לפי צנצנת של גרבר או בקבוק? אשמח לשמוע עצות רוני

בוציקה

New member
שאלה קשה

גם אני הייתי בבעיה הזאת. פתרתי את זה עם בקבוק פלייטקס שהביאו לי מארה"ב. בארץ יש פלייטקס אחר אבל אני מציעה לך לנסות אותו. בכל מקרה, למה שלא תנסי לשים רק כפית אחת ואת הפיטמה הרב שלבית של אוונט?

h i l a e

New member
את יכולה להכין קציצות עוף מטוגנות

ולתת לה חתיכות קטנות(לפורר) ואפשר גם לטחון אותם או פשוט למעוך עפ פירה או ירק מבושל.גם פסטה אפשר להוסיף ולחתוך לה לחתיכות קטנות. אפשר גם לבשל קציצות ברוטב. לגבי הביסקוויטים: אני נתתי לקטנה שלי עוגיות מרוקאיות(אין אפשרות לחתוך חתיכות והן לא יכולות להישבר באמצע כמו פתי בר) היום אני נותנת לה פתי בר רגיל או בצורת חיות. אני לא נותנת קשה של לחם-אני מורחת ממרח כל שהוא על הלחם מקפלת לחצי ונותנת לה חתיכות קטנות-יותר טעים. לפי דעתי בגיל 9 חודשים אפשר לנסות לתת הכל (לא טחון) פשוט לדאוג שלא תהיה חתיכה גדולה מידי. במידה והיא עושה לך סימנים שלא מוצא חן בעיניה החתיכות פשוט תרסקי לה הכל. אבל בהחלט אפשר קצת לגוון מלבד המרק הטחון. בהצלחה.

טוטי30

New member
לא מדדנו בדיוק

למרות שנתתי בעיקר גרבר, וזה בא במידות קבועות מהחנות... בכל מקרה, נתתי לו לאכול כמה שהוא רצה והשלמתי עם פורמולה (הוא לא ינק). בשלב מאוחר יותר כמות הביסים עלתה וכמות ההשלמה התמעטה עד שהגענו לאיזון.

sarafan

New member
אני צריכה מתכון !!! איך עושים

קציצות עוף מתוגנות ? וקציצות עם רוטב ? אני מפחדת לשים מרכיבים שאסור.

נעהלֶה

New member
מתכון-

קציצות עוף מטוגנות: עוף טחון, ביצה, בצל מגורד, מרק עוף, פלפל, פטרוזילה קצוצה דק דק-לערבב הכל, ליצור קציצות ולטגן במחבת. קציצות עם רוטב: למלא קצת פחות מחצי סיר במים, להוסיף 5-6 עגבניות מקולפות מרוסקות, אפשר גם רסק עגבניות, קצת מלח, קצת פילפל ולבשל, לחכות לרתיכה ואז להוסיף את הקציצות (אלה שלמעלה) לתוך הרוטב. ככה אני עושה - וזה יוצא טעים ועדי אוכלת בתאבון רב.

sarafan

New member
מה נשמע נעלה../images/Emo8.gif

תודה על המתכון
האם מרק עוף (אבקה), ביצה, שמן לטיגון - כל אלו מותרים ?

נעהלֶה

New member
מותר... או רצוי - זו השאלה

אומרים שלא רצוי לתת אבקת מרק עוף כי יש בזה המון נתרן-אני חושבת שהכל תלוי בכמויות, אם אני מוסיפה כף וחצי על סיר שלם לדעתי זה בסדר. שמן - מותר ואני לא מבינה מדוע אסור (אני משתמש בקנולה). ביצה אחת על קילו בשר - לא חושבת זה קריטי והביצה לא "חיה" אלא מבושלת טוב טוב ביחד עם הקציצות.

יש שלל מתכונים לקציצות במאמרים

של הפורום שלנו...תעשי בדיקה.. ונראה לי שאנחנו יותר משועממים מהאוכל מאשר הילדודס. אם היא אוכלת וטעים לה , אין שום סיבה לא להמשיך לתת.

BooBoohh

New member
עוללים באמת אוכלים את כל זה??

עגבניה היא בקושי אוכלת אצלי

אנחנו לקחנו הרבה פעמים

מרק מרוסק מוקפא בקופסא וחיממנו במקום. תעבירו ממקרר למקרר. לא אמור להתקלקל אוכל מחצי שעה בחוץ (ועוד באמצע החורף). ואגב, למה בקבוק? בעיקרון מומלץ לתת להם את המרק בכפית מההתחלה. בתיאבון...

למעלה